Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Apache: virtualhost i .htaccess

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tmihetec



Joined: 23 Jan 2006
Posts: 27

PostPosted: 28.05.2007 09:37    Post subject: Apache: virtualhost i .htaccess Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, imam par siteova na kompu (win) i napravljeni su virtualhostovi. Sve ok. Problem nastane kada koristim mod_rewrite. Da li postoji način da kažem apache-u da sa određeni virtualhost koristi određeni .htaccess file? (dakle onaj koji se nalazi u rootu tog sajta)

hvala

jedan virtualhost...

<VirtualHost *:80>
DocumentRoot "d:/web/site1"
ServerName site1
</VirtualHost>
Back to top
View user's profile Send private message
tmihetec



Joined: 23 Jan 2006
Posts: 27

PostPosted: 29.05.2007 08:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zna tko?

našao sam da mogu staviti u definiciju virtualhosta direktivu

AccessFileName .htaccess

no i dalje ju apache ignorira.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 29.05.2007 09:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koja verzija Apache-a?

Ovo sto zelis postici (barem nacin na koji si objasnio) je pomalo suvisno, jer tako apache radi po defaultu.
Ako u nekom direktoriju nadje .htaccess datoteku, applya pravila koja unutra nadje na taj direktorij, i one ispod, ako oni ispod nemaju svoje .htaccess datoteke itd.

Ako u .conf-u pise:
AccessFileName .htaccess

onda je mozda problem u tome sto .htaccess datoteka ne postoji?
Mora biti bez "naziva" (u windows smislu rijeci), vec ima samo "ekstenziju", a windowsi
ne dozvoljavaju kreiranje niti rename datoteke u ".htaccess".

Ako ti windowsi imaju iskljucenu opciju da prikazuje ekstenzije za poznate tipove
datoteka, ukljuci ju, pa se uvjeri da .htaccess datoteka nije recimo .htaccess.txt ili
nesto takvo...
Ako jest, promjeni AccessFileName direktivu da pise sto ti vec treba, tj. sto mozes
kreirati jednostavno na windowsima, ili si downloadaj neki .htaccess s interneta,
pa ga modificiraj za svoje potrebe (tako ce se ipak zvati .htaccess, pa kad uploadas na *nix server neki, i dalje ce sve raditi).

Ne pada mi ovaj tren nista drugo na pamet jos... mozda jos netko ima neku drugu ideju, ali u 90% slucajeva je jedno od ovoga gore navedenog...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tmihetec



Joined: 23 Jan 2006
Posts: 27

PostPosted: 30.05.2007 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm... proradilo je ... dodao sam u definiciju virualhosta:

<VirtualHost *:80>
DocumentRoot "d:/web/site1"

<Directory "d:/web/site1">
Options Indexes FollowSymLinks
AllowOverride All
Order allow,deny
Allow from all
</Directory>

ServerName veski
</VirtualHost>

hvala
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 30.05.2007 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako se ne varam, proradilo je vjerojatno zbog ove direktive:
Code:
AllowOverride All

Sto znaci da ti je negdje globalno u .conf-u receno AllowOverride None?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group