Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
capture s mini DV-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
loop



Joined: 09 Jun 2004
Posts: 45

PostPosted: 29.05.2007 11:05    Post subject: capture s mini DV-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

molim vas kako mi je najbolje captureirati file s mini DV kamere na racunalo?

trebam u dobroj kvaliteti a da mi pak ne zauzme previse prostora na HDD-u.

hvala
Back to top
View user's profile Send private message
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 29.05.2007 11:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako ti je prostor baš toliko važan onda potraži neki program za capture koji on fly enkodira u mpeg2 (npr. WinDVD Creator od InterVidea to može).

Preporučam posjetu stranici videohelp.com.

Imaš i hardverske stvarčice za capture (posebni uređaji ili kartice), ali njihova cijena nije isplativa za one koji to rijetko rade. Samo pazi, neki uređaji nemaju u sebi mpeg enkoder već za to i dalje koriste procesor (to su obično ona najjeftinija rješenja)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
loop



Joined: 09 Jun 2004
Posts: 45

PostPosted: 29.05.2007 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a Premiere?
Back to top
View user's profile Send private message
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 29.05.2007 12:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja se time ne bavim profesionalno pa Premiere nije u mojoj kategoriji.

Probao sam Premiere Elements koji je namijenjen kućnim korisnicima, ali izgleda da je u njega ugrađeno neko smeće od enkodera.

Za po doma je dobar i ULead MovieFactory, ali ja sam stari perverznjak pa radim dvgrab - |mplayer - Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 07.08.2007 13:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

loop wrote:
a Premiere?

ja u premier ubacim sa miniDv materijal u formatu HDV i obradim i izrežem kak želim nakon toga odem exportati sa adobe media encoderom i odaberem format Windows media i kvaliteta bude solidna a ne zauzima puno prostora.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
qsebastian



Joined: 03 Dec 2007
Posts: 1

PostPosted: 03.12.2007 17:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, tema je vec malo zastarjela al eto, da i ja nesto kazem na nju...ja za prijenos filma s miniDV kamere na DVD koristim najobičniji windows movie maker, capture-iram u DV formatu (zauzima brdo prostora na HDD, 60 min, cca 12 GB...tada uzmem Nero vision 8, i zaprzim na DVD-u oko 4.5 GB...slika mi je ista na DVD kao i kad spojim kameru direktno na tv preko skarta..mislim na oštrinu...bdw. i capture s Power Cinema 5 je ok, al je ono bolje...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group