Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iPhone ROX! (not)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 01.07.2007 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E ne kužim te ljude, sve što izađe van od tehnikalija oni moraju pokušat razbit. WTF? Ako vas toliko svrbe te pare, meni je ponestalo wc papira, barem će biti bolje korištene. I što je najgore, takve stvari po kojima ljudi pljuju su na kraju najkvalitetnije...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 01.07.2007 18:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=Vy20b7pCcrY Smile


koji idijoti :S ne kuzim to razbijanje stvari.

evo imam neko kratko vrijeme Nokiu n95 i koristim ga pretezno kao modem 1.8MBit-a kad sam na sastancima ili putu.

napravio sam topic kada sam vidio ovu sliku.



@nemesis - ako iphone bude dosao 3500kn kupit cu si ga odmah, moja baka treba novi mob Very Happy

@kozmos - neka mi mob ima i 10MB interne memorije, meni je bitno da mogu karticu izvatiti iz foticha i pogledati slike na mobitelu te ih poslati ili uploadati na web.
kad sam kupio mog uzeo sam si jednu karticu od 2gb i to mi je 1gb previse Very Happy (ne slusam mp3e na mobu)
Baterija se mora mijenjati svakih 300-400 punjenja, dakle cirka 2 godine i onda ce ti naplatiti koznakoliko promjenu baterije, a najvjerojatnije ce dotle iphone biti demode Very Happy
"ali priznaj,, emotivno te opeklo to sto si prvi otvorio ovaj topic koji lik " - ne vezem se emotivno za forume i ljude koje vise na njima Smile ali ako mi kupis iphone mozda dobis pusu Twisted Evil

@gog - covjek koji shvaca primjenu business mobitela, barem danas nije skupo visiti na netu ako samo skidas mailove i postas na ovakvim forumima Smile

@Dr01 - blackberry connect me dode mjesecno 91kn i mogu skidati mailove koliko god zelim Very Happy (koja reklama necu rec na kojoj sam mrezi Wink )

@kozmos - "i jos jedan samar Jeezusu" - uff, zabolilo me u predjelu guzice Very Happy

@stripe - znam tocno sto mislis, na cnetu vec neznam ni sam koliko imaju daily countdown i to me iritira do bola. :S

zakljucak - iPhone je totalni eyecandy i nista vise.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 01.07.2007 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nosiš značenje picajzle na jednu potpuno novu razinu sa tim svojim traženjem dlake u jajetu, tj. greške u mobitelu. I da, košta 3000 kn u SAD-u, kod nas će koštat skuplje, pa sam bubnuo cijenu 3500kn...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.07.2007 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:

napravio sam topic kada sam vidio ovu sliku..


mislim da si i kupio taj mob kada si vidio sliku Very Happy
opet, bilo kako bilo, nisi relevantan jer sve argumente vadis na pricnipu copy/pejsta,, tako da, bolje pricekas i kada ga dobijes u ruke, mozes napraviti neki review i reci sto treba.

a fotka ti je bajna,, to je slozio sigurno neki mrzitelj novih tehnologija kao ti. tamo se ocekuje da je iphone video kamera, gps navigator i slicno?

poznamo te vec po tome da nemas bas puno argumenata, pa te niti ne shvacamo ozbiljno, ali ako se ti sa takvom politikom setas po sastancima,, neznam vise cime se bavis, prodajom mesnih narezaka ili magle?

a sto se tice samog iphone-a, da je revolucija, bome je, da je pojeo konkurenciju, pa vecinu je, dal cu ga kupit, vjerovatno ne, bar u ovom izdanju kojem je sada.. vjerujem da ce verzija 2 biti puno bolja i da ce dodati dosta toga sto ocigledno fali svima.

ne sjecam se da je ikada netko tolko cekao za neki uredjaj. mislim da ti i to govori vec dosta, kolko god falilo unapredjenja
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 01.07.2007 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jok, kad sam trazio software i goodies za N95 naletio sam na ovu sliku.

koliko mene ko shvaca ozbiljno je tema za sebe i jedna je od tema koja mene ne zanima.
kada sam napravio topic ocekivao sam da ce netko doci i reci:"da, to sto nema sve to sax ali ima...", a ne:"ko te j"#$ kaj ti znas".

kako bilo da bilo, kad dode do nas balkanaca taj mob siguran sam da ce dotle izaci neki feature upgrade-i i sve ce biti vise manje ok.

"neznam vise cime se bavis, prodajom mesnih narezaka ili magle? "

ne, ja proizvodim maglu, drugi ljudi je prodaju Very Happy

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.07.2007 20:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:
jok, kad sam trazio software i goodies za N95 naletio sam na ovu sliku.

koliko mene ko shvaca ozbiljno je tema za sebe i jedna je od tema koja mene ne zanima.
kada sam napravio topic ocekivao sam da ce netko doci i reci:"da, to sto nema sve to sax ali ima...", a ne:"ko te j"#$ kaj ti znas".

kako bilo da bilo, kad dode do nas balkanaca taj mob siguran sam da ce dotle izaci neki feature upgrade-i i sve ce biti vise manje ok.

"neznam vise cime se bavis, prodajom mesnih narezaka ili magle? "

ne, ja proizvodim maglu, drugi ljudi je prodaju Very Happy


pa ako te zanima sto ima, pogledaj, svako tolko je netko bacio kakav link.
meni osobno smeta to sto fali, zato nisam zainteresiran za kupnju bar za sada
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 01.07.2007 21:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kvaliteta izrade kucista je, sudeci prema ovom videu, izvrsna.
No u strvarnosti na duzi vremenski period treba vidjeti sto ce biti. Puno parametara ulazi u obzir: drmanje/udarci + zagrijavanje. No mislim da tu apple ipak ima nekog iskustva od prethodnih proizvoda: vise od iPoda nego od prijenosnika.

Uredjaj je pun kontradikcija. Ciljana publika nisu business korisnici (sudeci prema mogucnostima), ali se uredjaj stalno usporedjuje (ili pokusava usporediti) s istima.
Ciljana publika su "obicni" korisnici, ali cijena nije u skladu s time.
iPhone se ponajvise istice ease-of-useom posebice kod web browsanja, ali ne podrzava brze prijenose (?) u GSM mrezi.

Isprobati cu ga kad budem imao priliku, no ni na koji me nacin ne privlaci jer ne vidim nacina kako bih ga upotrijebio bolje od ovog sto trenutno koristim.

Unatoc svemu tome meni je ok da se pojavio ovakav proizvod jer vjerujem da ce na neki nacin pridonijeti end userima (konkurencija ce usvojiti neke usability fore).

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 01.07.2007 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ko se oce kladiti da ce kroz mjesec dana svanuti article na diggu:"LINUX ON IPHONE" Smile ?

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 01.07.2007 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U bokte, po tvojoj slici Nokia N95 je veca od iPhone-a Laughing

Nije da zelim imati nos u tvojoj financijskoj prici, ali zakaj si kupio karticu od 2 gige, ak ti je i to 1 gigu previse? Zakaj si kupio takav mobitel ako koristis 2% njegovog potencijala (samo da navedem jednu stvar - muziku si rekao da ne slusas, GPS u Hrvatskoj ne radi...)

Sama fizicka kvaliteta je kod N95 na razini svih nokijinih mobitela - skripi i struze kad ga slajdas da ga otvoris. N95 je fascinantna spravica, ali nije ni priblizna lagana za koristenje kao iPhone, o brzini odaziva sucelja i izvrsavanja aplikacija na istoj da i ne govorim.

Slazem se da je MMS veliki nedostatak iPhone-a (kao i nedostatak copy&paste-a), ali ga ne koristim (kao i vjerojatno velika vecina ljudi u Hrvatskoj) zato jer se cijena pojedinacne poruke krece od 3,5 pa do 6kn (ovisno da li je poruka preko 100KB). Ako Apple ne izda konkretni Firmware update, onda stvarno banana s njihove strane, iako cisto sumnjam da nece popustiti pod pritiskom vecine (potencijalnih) kupaca.

Pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 01.07.2007 23:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:
ko se oce kladiti da ce kroz mjesec dana svanuti article na diggu:"LINUX ON IPHONE" Smile ?


Ma naravno... Linux rocks...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 02.07.2007 02:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 02.07.2007 09:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

KLIK
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 02.07.2007 09:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flek wrote:
Zakaj si kupio takav mobitel ako koristis 2% njegovog potencijala (samo da navedem jednu stvar - muziku si rekao da ne slusas, GPS u Hrvatskoj ne radi...)
!



daj mi pojasni kak to gps u hrvatskoj ne radi na mobitelima ?
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 02.07.2007 09:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flek wrote:
A sta ce ti 3G mobitel kad 100KB podataka skinutih s neta dodje 5kn (malo karikiram, ali svejedno cijene surfanja na mobitelima su je*eno previsoke)


1GB - 100 kn web`n`walk XL

ukoliko ti je to preskupo , konstatirat ćemo da usluga još nije za tebe,
lay low i čekaj da mobilni internet pojeftini.

meanwhile, ljudi koji koriste tehnologiju da bi si olakšali život i svakodnevne poslovne radnje,
takve stvari i usluge koriste već godinama ..
jedno kratko vrijeme sam razmišljao o i Phone.u no i to je gotovo jer moj sljedeći telefon mora imati brži prijenos podataka od UMTS-a, nikako sporiji..
a bez MMS-a ne mogu koristiti uslugu nadzora stanja na autocestama , i slične usluge za remote nadzor koje koristim već godinama..

uglavnom još bi i pretrpio gprs/edge brzinu, da mogu otići na put sa dvije rezervne baterije , ali očito ne mogu ni to .. jer me netko smatra dovoljno tulavim da ni bateriju ne mogu promjeiti ..

uglavnom flashy piece of junk
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 02.07.2007 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
stripe wrote:

Jel samo ja shvacam idiotizam?


Nisi jedini.
Cijenom se mjeri u kategoriji s uredjajima business klase, a od mogucnosti tih uredjaja nema bas puno (za skoro istu cijenu). wtf?

EDIT:
Link: http://online.wsj.com/article/SB118221943189139997.html


uglavnom od poslovnih aplikacija telefon ima pristup pop i imap pošti..
to je imao moj ericsson devedese i devete godine Smile
heheh koji jad.
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 02.07.2007 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
flek wrote:
Zakaj si kupio takav mobitel ako koristis 2% njegovog potencijala (samo da navedem jednu stvar - muziku si rekao da ne slusas, GPS u Hrvatskoj ne radi...)
!



daj mi pojasni kak to gps u hrvatskoj ne radi na mobitelima ?


Evo pise na nokijinom sajtu da ne radi. Kad sam covjeka u ducanu na demonstraciji pitao da li je to zbog nepostojecih karata, reko mi je da nije, nego zbog nekog drugog problema, kojeg se ne sjecam.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 02.07.2007 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flek wrote:
tRC wrote:
flek wrote:
Zakaj si kupio takav mobitel ako koristis 2% njegovog potencijala (samo da navedem jednu stvar - muziku si rekao da ne slusas, GPS u Hrvatskoj ne radi...)
!



daj mi pojasni kak to gps u hrvatskoj ne radi na mobitelima ?


Evo pise na nokijinom sajtu da ne radi. Kad sam covjeka u ducanu na demonstraciji pitao da li je to zbog nepostojecih karata, reko mi je da nije, nego zbog nekog drugog problema, kojeg se ne sjecam.


eto jako zanimljivo ali meni radi...
a karte imaš za kupiti u bauerovoj u sonyu.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 02.07.2007 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
eto jako zanimljivo ali meni radi...

al ti si haker!!!1
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 02.07.2007 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Inace po pitanju GPSa meni je daleko najsimpaticniji Blackberry model naplate.

Mjesecna je fiksna naplata, a karte downloada s obzirom na lokaciju gdje god da se nalazis bez dodatnih troskova.
To mi je puno bolje i cini mi se ispravnije nego da kupujem kartu Poljske koja mi treba jednom u zivotu.

http://na.blackberry.com/eng/devices/features/blackberry_maps.jsp

Kad se covjek jednom navikne na GPS vise nema povratka.

Cudi me iPhone nije isao i u tom pravcu.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 03.07.2007 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
tRC wrote:
eto jako zanimljivo ali meni radi...

al ti si haker!!!1


di si kanski lave, kako je prošlo?
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 03.07.2007 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@tRC - *smrc* napokon netko ko zna o cem prica, samo mi nemoj reci da koristis mac jer ce mi se srce slomiti Embarassed

@Tristan - kratko, jasno, glasno Very Happy

@flek - koristim N95 meduostalom i za spajanje na net. inace na njemu koristim i office (mailovi, word, excell) ali moram reci da ima jedan nedostatak sto se tice fotica.
normalno da nije za ocekivati da je kvaliteta i priblizna pravom digitalnom foticu ali slike mi ispadaju dobro samo ako se osim svijetlosti poklope svi planeti koji su povoljni za moj horoskopski znak u trenutku kada kliknem okidac Very Happy inace nista.

i btw full je mal :S

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 03.07.2007 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

seeee Very Happy




_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 04.07.2007 22:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Netko je već ispravno primjetio da iPhone-ovo ciljano tržište nisu poslovnjaci ...

ima dosta nedostataka još uvijek, iako je moguće brdo updateova, ali iPone ima pravi OSX instaliran, ne nekakav win ce ili nekakav drugi poluproizvod od OS-a .. to mu je uz appleovo sučelje (dakle radi kako treba) najveća prednost ...

ovo je tek prvi model koji je nekoliko godina ispred konkurencije (barem što se sučelja tiče), a netko je dobro primjetio da je i prvi iPod bio "samo još jedan mp3 player sa fancy sučeljem ...

Gotovo svi osvrti on line su izrazito pozitivni, gotovo sve trgovine su prazne (preko 700 000 je već prodano komada, dvostruko više od projekcija) ... dakle još jedan pun pogodak.

Do kraja godine će izbaciti bar još jedan novi model ... a mislim da već sad nema sumnje da će gotovo svi telefoni ovako izgledati za par godina kad ostali uhvate priključak (ako ga uhvate ...)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 05.07.2007 02:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://arstechnica.com/journals/apple.ars/2007/07/03/german-paper-t-mobile-to-carry-iphone-in-germany
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 05.07.2007 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
ne nekakav win ce ili nekakav drugi poluproizvod od OS-a ..
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

covjek zna sta prica, nema sta.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 2 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group