Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iPhone ROX! (not)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 05.07.2007 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

donedavno sam imao mobitel sa windows mobile 6icom i super je.
cam sam na taj mobitel mogao instalirati ripanu verziju windowsa 98 Very Happy

da nisam prodao taj mob sigurno bi si instalirao te windowse i diablo ili fallout gore Very Happy

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.07.2007 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma prekrasno. Laughing

G.
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 05.07.2007 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.. sad cu fakat za inat vama kaj ste protiv iPhone.a kupit prvog kaj stigne u Austriju.
Ja cu bit Faca zato kaj ga imam a vi cete bit face zato jer kuzite da nis ne valja i da ste pametniji zato jer ste kupili nesto drugo Smile. Al ja cu ipak bit veca faca.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.07.2007 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma glupo mi ovo ... ima masa ljudi što ga ili mrzi ili obožava samo zato što ima jabuku ... al to je tako sa tom firmom ... neznam jesu li ljudi toliko neracionalno emotivni oko iti jedne druge firme ... možda neka automobilistička ...

inače win mobile vs. OSX ... jel to ima smisla raspravljati o tome ...?

http://www.roughlydrafted.com/RD/RDM.Tech.Q1.07/C866B1E6-BF99-43D4-A719-3AC4D347667A.html

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 05.07.2007 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovaj article je napisala totalna budala i sveopci amater.
to je kao da ja usporedujem vistu sa MacOS-om starim 10 godina.

pogledaj malo kako izgleda Windows Mobile 6.0

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.07.2007 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hoćeš reć da je napredniji i potpuniji od OSX-a ?

OSX na iPhoneu je OSX koji je i na macu ... nema "mobile" verzija ... puna verzija je dovoljno mobilna Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 05.07.2007 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

procitaj moj prvi post.

iPhone-ov OS je nepotpun u jako puno toga.

kaj moram opet??

windows mobile 5 i 6 naravno nisu ni priblizno savrseni.
znam jako puno toga o verziji 5 i vidi se da je to u nedogled nadogradivana verzija WM2003.

ovo sto si rekao da je OSX na iphoneu jednak kao i onaj na macu........ neznam, ne izgleda mi tako, budem pogledao jos okolo pa ti replyam, necu bubat bezveze.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 05.07.2007 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
OSX na iPhoneu je OSX koji je i na macu ...

Ako i to nije marketinska fora, poput "not a downsized internet" pa se rusi, spor je i nema flash, i gledajte youtube a nemojte snimat ili gledajte mape ali nemate gps...

Iskreno, jako sumnjam da je pravi OSX na njemu, neka downsized feature oderana varijanta je gore sigurno, ali vidjet cemo to kroz koji mjesec kad ekipa pocne appse radit koji su konkretni..
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.07.2007 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.macworld.co.uk/ipod-itunes/news/index.cfm?newsid=16927

http://www.roughlydrafted.com/RD/RDM.Tech.Q1.07/081A0C60-AD28-40EE-89EE-D54F1024FDBB.html

Quote:
oswiak claimed that the reduced size of the operating system was a result of expertise of the team at Apple, rather than cutting out functionality or removing core technologies. ?Remember that OS X on a Mac features a lot of applications that we don?t have to ship on the iPhone,? he added.




Quote:
Mossberg goes on to inquire about the iPhone. ?It doesn?t REALLY have the whole OS X operating system on there?? the tech guru teased. ?The answer is: yes it does!? Job?s retorted. ?The entire Mac OS is gigs, a lot is data. Take out the data ? every desktop pattern, sound sample ? if you look at Safari it?s not that big. It?s REAL Safari, REAL OS X. We put a different user interface on it to work with a multi-touch screen? it?s an amazing amount of software.?



G.

Last edited by grzzi on 05.07.2007 15:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 05.07.2007 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
Iskreno, jako sumnjam da je pravi OSX na njemu, neka downsized feature oderana varijanta je gore sigurno, ali vidjet cemo to kroz koji mjesec kad ekipa pocne appse radit koji su konkretni..

http://www.cenriqueortiz.com/weblog/Mobility/2007/06/13/Developing-Applications-for-the-iPhone.html

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.07.2007 15:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
stripe wrote:
Iskreno, jako sumnjam da je pravi OSX na njemu, neka downsized feature oderana varijanta je gore sigurno, ali vidjet cemo to kroz koji mjesec kad ekipa pocne appse radit koji su konkretni..

http://www.cenriqueortiz.com/weblog/Mobility/2007/06/13/Developing-Applications-for-the-iPhone.html


da za sad je ekipa ograničena za raditi appse. al možda se i promijeni, a možda apple namjerava sam odraditi sve potrebne ili gotovo sve bitnije appse ... vjerujem da će biti moguće raditi appse ...
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 05.07.2007 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
da za sad je ekipa ograničena za raditi appse. al možda se i promijeni, a možda apple namjerava sam odraditi sve potrebne ili gotovo sve bitnije appse ... vjerujem da će biti moguće raditi appse ...


Ne sumnjam da će biti moguće raditi appse. Samo je pitanje kakve i kada.

Ovako kako je sad, Apple se osigurao. Nitko ne moze napraviti uber app (ipak je telefon u igri) i dignut masnu lovu i postat popularan (koristeci zapravo appleovu platformu), a bez da plati appleu. Ili se vec nekako drugacije dogovore.

Jebiga, biznis Sad
Smeta me zapravo to sto takav pristup gusi inovaciju. Bilokakvu. Sve je kontrolirano.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2007 01:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Linux na iPhone! Weeeee!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.07.2007 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://developer.apple.com/iphone/

btw, neslužbeno je već otišlo preko milijun komada. Jel ima neki komad hardvera ikad (ps2) da se brže prodavao?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 06.07.2007 11:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto se tice appova ovo im je za sad maksimum Smile

http://reviews.cnet.com/8300-13549_7-30.html?tag=blog

[quote=Zytzagoo]Smeta me zapravo to sto takav pristup gusi inovaciju. Bilokakvu. Sve je kontrolirano.[/quote] - zato ja nevolim mac.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.07.2007 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zato ja nevolim mac.[/quote]

ma da, microsoft je zakon što se toga tiče (ako tko što izmisli opasno, kupi ga i ugasi) ...ili bilo koja druga firma te veličine ... nothing personal, just business ...to su djetinjarije ...

apple radi tako jer želi kontrolu (totalnu ako je moguće) nad izgledom sučelja i ponašanjem aplikacija ... do sad se to pokazalo ključno i mene osobno is tog razloga i ne smeta, dapače ... da bi mogli bit manje bahati bi, al imaju svoj način natjeravanja tržišta da prihvati njihove standarde ...

microsoft je totalno druga priča ... malo jači monopol, ucjene, totalni manjak inovativnosti, ideje i vizije ... tako da ako ti je apple loš, a win ce i slični Ms proizvodi cool, meni si stvarno čudan momak Very Happy , bez uvrede, naravno ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 06.07.2007 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao sto je Stevan Paul Jobs jednom davno rekao - Mikrosoft nema ukusa Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 06.07.2007 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo jači monopol, ucjene, totalni manjak inovativnosti, ideje i vizije ...
Kao sto je Stevan Paul Jobs jednom davno rekao - Mikrosoft nema ukusa


gurnite si Microsoft Surface u BEEEEEEEEP Twisted Evil

toliko o neinovativnosti microsofta.

naravno grobnik, ja se samo salim. Laughing

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 06.07.2007 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
http://developer.apple.com/iphone/

Da, vidjeh.
I ne vjerujem da je developerima super to sto tamo pise. Kad si prevedes marketing bullshit:
"Mozete raditi aplikacije za browser. Safari browser. I nista vise. kkthxbye"

BTW, safari 2.0 ne podrzava DOM insertanje script elemenata.
So goodbye "the right way", hello "document.write" Sad

A to je samo pocetak, ima Safari svojih začkoljica, kao i svi ostali browseri, a ono sto je najbolje u cijeloj prici, a to je telefon, e pa tome nema pristupa Sad

A zamisli da mozes pristupit funkcijama telefona iz browsera.... hijao. Pa makar i samo Safarija... /sigh (fali mi neki sad puppy smiley)

grzzi wrote:
btw, neslužbeno je već otišlo preko milijun komada. Jel ima neki komad hardvera ikad (ps2) da se brže prodavao?

G.

Nemam pojma. Nadam se da ima, ne zelim jos slusati i kako je najprodavaniji komad hardvera ikad Razz

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 06.07.2007 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
A zamisli da mozes pristupit funkcijama telefona iz browsera.... hijao.

Malo pojasnjenje. Pod ovim gore ne mislim na to da se na web stranici moze "kliknut" (ili dotaknut, ili whatever) broj telefona, pa telefon pocne zvati taj broj.
To je nista. A to je razina do koje su omogucili pristup telefonu: "making a phone call, sending an email, and displaying a location in Google Maps".
Jednostavni call://[NUMBER], map:// i mailto:// linkovi... come on. u 2007-oj bi to trebalo bit wow? Smile

S druge strane mi je potpuno jasno da kao sto Microsoft zeli od IE-a napraviti platformu, Mozilla od Firefoxa (ili Tamarina, ili sto god), tako i Apple to isto zeli od Safarija. Doduse, sporije i uz apsolutnu kontrolu tko, sto, kada i kako Sad

Browser je platforma buducnosti, o tome nema govora, samo je pitanje kada.
Uz ovakav pristup, to se odgođa do daljnjeg...
Vjerojatno do trenutka dok se ti veliki svi skupa ne dogovore da je vrijeme da krenu... Neam pojma... Tuzno u biti.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.07.2007 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

They look like a happy bunch ...

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.07.2007 17:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

They sure do. Here's the stuff they did so far:
http://www.iphonewebdev.com/examples/

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 10.07.2007 13:26    Post subject: Another confirmation that it is just marketing talking... Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.sitepoint.com/newsletter/viewissue.php?id=3&issue=168&format=html#5
Quote:
... As for whether Apple has produced an attractive platform for 3rd party applications, I think its clear that it has done no such thing. ...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 10.07.2007 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 10.07.2007 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e dajte pogledajte sa lijeve strane bradatog lika na slici kaj drzi u ruci, Very Happy ah hvata me nostalgija.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 3 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group