Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iPhone ROX! (not)
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 29.06.2007 16:25    Post subject: iPhone ROX! (not) Add user to your forum ignore list Reply with quote

par stvari koje iPhone nemoze.

- kao prvo nije 3G mobitel - uzas

- nema podrsku za flash u browseru i opcenito

- nema IM client

- nemoze snimati video a ima 2Mpx kameru - LOL

- voice recognition i glasovno biranje

- stereo preko bluetooth - uzasno iritantno

- MEMORIJA MU SE NEMOZE NADOGRADIVATI! -AAAAAAAAA

- nemoze mu se zamjeniti ili izvaditi baterija - kad ode baterija, ode telefon :S

- nemogu se slati i primati MMS-ovi

o da i sad najgori dio

NEMOZE SE cut/copy/paste-at tekst!!!!!

mislim da moja baka ima 3G mobitel sa nadogradivom memorijom. Smile

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 29.06.2007 17:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A sta ce ti 3G mobitel kad 100KB podataka skinutih s neta dodje 5kn (malo karikiram, ali svejedno cijene surfanja na mobitelima su je*eno previsoke)? Kao sto Apple kaze, u njihove proizvode se ugradjuju samo tehnoloski zrele funkcionalnosti, tj. njihovi proizvodi nisu bleeding edge opremljeni, vec je paznja stavljena na upotrebljivost i optimiziranost. Konacno da netko razmislja kad radi sucelje za rucne uredjaje, ostatak ekipe koristi truli Microsoft Windows Mobile, koji se nije mjenjao jos od pocetka PocketPC dana - citaj od prije 10 godina. Sucelje i njegova intuitivnost je smjesna, takvi uredjaji su neupotrebljivi - svi ti se smiju kad olovkicom tapkas po ekranu, a jos uvjek dolaze sa do maksimalno 128MB interne memorije - svasta.

Stvari koje me kod iPhone-a zivciraju su fizicka velicina (bokte, visi je od iPod-a, iako je debljina prihvatljiva Razz), prokleta zakljucanost na AT&T, te obvezna registracija uredjaja preko iTunes-a za koji moras imati account, a njega je nemoguce imatu u RH - iako ce i te kerefeke valjda nestati kad iPhone dodje u europu

Sve u svemu, mislim da cu si kupit jednog kad sazrije situacija, sprava je fascinantna. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 29.06.2007 18:25    Post subject: Re: iPhone ROX! (not) Add user to your forum ignore list Reply with quote

E ovakvi ljudi me čude. Ljudi koji pljuju po dobrim stvarima radi nekog svog zatucanog stajališta ili ispranosti mozga. Istu stvar sam vidio nedavno sa Nintendo wii, konzolom koja nema dual layer, ni blu ray podršku, nema podršku za hddvd, nema harda, nema neki poseban multyplayer, nema grafiku, a dere se marža od 100% na troškove proizvodnje.

A sad odgovor na prvi post:
http://en.wikipedia.org/wiki/IPhone
Pogledaj sve što ima, i onda usporedi sa bilo kojim mobom koji košta do 3500kn koliko košta iPhone. Pa čak usporedi i sa skupljim modelima i javi nam svima rezultat. Također, ako ne odgovoriš, znat ćemo da nisi u pravu...

Jeezus F Kryst wrote:
o da i sad najgori dio

NEMOZE SE cut/copy/paste-at tekst!!!!!


<sarkazam>OH NOES!!! Pa to može bilo koji mobitel današnjice!!!</sarkazam>

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 29.06.2007 20:04    Post subject: Re: iPhone ROX! (not) Add user to your forum ignore list Reply with quote

edit

Last edited by :cosmos: on 29.06.2007 20:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 29.06.2007 20:04    Post subject: Re: iPhone ROX! (not) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:
par stvari koje iPhone nemoze.

cut crap


hehe,, koji si lik, vec su te pojeli kada si poceo kenjkat o macvspc shemi. i opet ne odustajes jelda?

vec kada si tako bistar procitati par novosti na stranim portalima, jesi se pitao dal su ti podaci tocni?

Quote:

MEMORIJA MU SE NEMOZE NADOGRADIVATI! -AAAAAAAAA

4 ili 8gb memorije brijem da ostali "pametni" telefoni nece imati jos godinu dana.
uostalom, da i imas mogucnost prosirivanja memorije, zar bi isao na kupnju sd kartice od 8gb, jos neznam niti dal to proizvode i kolko kosta.

Quote:
nemoze mu se zamjeniti ili izvaditi baterija - kad ode baterija, ode telefon :S

jedino sto ce otici je neciji mozak Very Happy
baterija se mjenja u ovlastenom servisu, kao i vecina bitnijeg hardevra kod applea. mozda je i to bolje. jedino sto mrzima kod nokije je kada padne ode u 1500 komada, bas zato jer user moze mjenjati sve.

uostalom, vecinu stvari koje si napisao, tj prepisao se rjesava jednim updejtom.
i ovako je telefon revolucija i putuci ce vecinu konkurencije, tako da treba nesto ostaviti i za kasnije zar ne?

ali priznaj,, emotivno te opeklo to sto si prvi otvorio ovaj topic Very Happy
koji lik

e da, ovdje imas jos toga
http://gizmodo.com/gadgets/apple/everything-we-know-about-the-iphone-272827.php
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 29.06.2007 21:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flek wrote:
A sta ce ti 3G mobitel kad 100KB podataka skinutih s neta dodje 5kn (malo karikiram, ali svejedno cijene surfanja na mobitelima su je*eno previsoke)?


Da, ako surfaš s prepaida. Ako ti to treba, nisi na prepaidu, plaćaš pretplatu za net i imaš pola gb uračunato prometa...

Doduše, ja bez laptopa i hsdpa pcmcia kartice nigdje ne idem, tako da mi ionako ne bi palo na pamet surfati s mobitela Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 29.06.2007 23:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko ja vidim nema push mail/calendar/sveostalo i ne sinhronizira se s Lotus/Exchange/Blackberry serverima vec ima lowlevel citanje POP3 mailova i sl.

Znaci da su ciljana skupina, za sada, kucni (rezidencijalni) korisnici - toliko o ugrozavanju ostalih smartphone uredjaja.

Steta, al' ajd nek im bude.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 30.06.2007 00:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To da nema MMS i ne moze snimati video je jako porazavajuce, koliko god netko bio apple fanboy. A one fore, imate pravi internet, ne neku downsized varijantu, vec pravi, samo sto nema flash, sorry, ali to ne prolazi.

Marketing je marketing, a laz je laz

Nadam se da ce vrlo brzo to implementirat, skupa sa promjenjivim simom, svi pricaju o aktivaciji, zar je sim zatvoren u kucistu bez mogucnosti promjene?

Anyway 2 major pusione su MMS i video. To nije uopce nesto sto treba napominjat, to je nesto sto se odavno nametnulo kao standard.
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 30.06.2007 01:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
... zar je sim zatvoren u kucistu bez mogucnosti promjene?


Nije, moze se sim izvaditi, ladica je na gornjoj strani mobitela, ali je zakljucan na AT&T, tak da ga se nemre koristit nigdje osim u Americi (eventualno preko roaminga Very Happy )

Jos jedan bad, navodno obicne slusalice ne ulaze u njegov utor Sad
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 30.06.2007 08:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo usporedbe iPhonea i ostalih mobitela slične cijene...


Dobre i loše strane iPhone-a
http://gear.ign.com/articles/797/797908p1.html => part one
http://gear.ign.com/articles/798/798877p1.html => part two

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 30.06.2007 09:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ali iPhone uopce nije slican ovim telefonima.
Njihova osnovna funkcija, osim telefoniranja, je push sinhronizacija emaila, kalendara, todo lista, itd... s serverima poput Exchange ili Lotusa (+ opcija Blackberry).

iPhone trenutno to ne radi, koliko ja vidim.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 30.06.2007 09:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se tiće cijene je sličan...
http://en.wikipedia.org/wiki/Iphone

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 30.06.2007 17:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
ali iPhone uopce nije slican ovim telefonima.
Njihova osnovna funkcija, osim telefoniranja, je push sinhronizacija emaila, kalendara, todo lista, itd... s serverima poput Exchange ili Lotusa (+ opcija Blackberry).

iPhone trenutno to ne radi, koliko ja vidim.


Da, nema sinkro s ovim sto si ti naveo, al ziher ima sinkro s iCal (kalendar na OSXu), Mailom (mail klijent na OSXu).. Jer ovo je uglavnom telefon za Mac usere. A njih u svijetu ima podosta.
Slazem se da je glupo kaj nema video snimanje i flash za net surfanje ali i to ce se promijeniti skoro. A kad dodje u Europu ziher ce se moci koristiti njime i drugi operateri a ne samo AT&T (kojeg ni nema u EU koliko znam). Samo da ne budu ekskluziva na DTu (HTu).
Osim toga ovo je prva verzija iPhonea i vise je nego revolucionarna. Ne kuzim zakaj to ovi kaj pljuju po njemu ne cijene?!
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 30.06.2007 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ Jeezus .... koji telefon sada imas da je iPhone tolko bed za tebe:)

fak i ovaj novi Aston Martin nije na dizel i nemres ugradit plin a nema ni 4-vrata i nemras mu kupit akumulator kod Joze u servisu:)
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 30.06.2007 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
fak i ovaj novi Aston Martin nije na dizel i nemres ugradit plin a nema ni 4-vrata i nemras mu kupit akumulator kod Joze u servisu:)


Laughing Laughing Laughing
bravo care
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 30.06.2007 19:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
@ Jeezus .... koji telefon sada imas da je iPhone tolko bed za tebe:)

fak i ovaj novi Aston Martin nije na dizel i nemres ugradit plin a nema ni 4-vrata i nemras mu kupit akumulator kod Joze u servisu:)


Laughing Laughing Laughing
i jos jedan samar Jeezusu Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 30.06.2007 19:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
@ Jeezus .... koji telefon sada imas da je iPhone tolko bed za tebe:)

fak i ovaj novi Aston Martin nije na dizel i nemres ugradit plin a nema ni 4-vrata i nemras mu kupit akumulator kod Joze u servisu:)


Laughing Laughing TZAR!!1

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 30.06.2007 23:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

monkey wrote:
fak i ovaj novi Aston Martin nije na dizel i nemres ugradit plin a nema ni 4-vrata i nemras mu kupit akumulator kod Joze u servisu:)


Je, al je buzz oko aston martina vijeka 2 dana ako, a hype oko iPhonea traje vec 2 mjeseca, i to mi poprilicno na zivce ide vec da ne mogu nigdje ne citat o tome. Ako vec toliko gnoje o tome onda moraju napravit nesto sto ipak nece imat kardinalne pogreske poput izostavljanja videa i mmsa. Price o multimediji, gledas youtube, ali ne mozes snimat video? Jel samo ja shvacam idiotizam?
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 30.06.2007 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:

Jel samo ja shvacam idiotizam?


Nisi jedini.
Cijenom se mjeri u kategoriji s uredjajima business klase, a od mogucnosti tih uredjaja nema bas puno (za skoro istu cijenu). wtf?

EDIT:
Link: http://online.wsj.com/article/SB118221943189139997.html

Last edited by Dr01 on 01.07.2007 13:32; edited 1 time in total

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 30.06.2007 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
monkey wrote:
fak i ovaj novi Aston Martin nije na dizel i nemres ugradit plin a nema ni 4-vrata i nemras mu kupit akumulator kod Joze u servisu:)


Je, al je buzz oko aston martina vijeka 2 dana ako, a hype oko iPhonea traje vec 2 mjeseca, i to mi poprilicno na zivce ide vec da ne mogu nigdje ne citat o tome. Ako vec toliko gnoje o tome onda moraju napravit nesto sto ipak nece imat kardinalne pogreske poput izostavljanja videa i mmsa. Price o multimediji, gledas youtube, ali ne mozes snimat video? Jel samo ja shvacam idiotizam?


je, al sada napucaju sve kako treba,, kupit ce ga recimo 10% ljudi, ovako ga je kupilo 4%, konkurencija ce sada "kopirati" uredjaj te cemo ubrzo imati porpilican broj kopija, i onda kada izadje ver2 kupit ce ga 20%.

bar ja tako razmisljam i sve je to dio marketinga Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 01.07.2007 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve mogućnosti iPhone-a
Recenzija

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 01.07.2007 14:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=1xXNoB3t8vM hihihi

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 01.07.2007 14:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro da post prije nema link na Conana...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 01.07.2007 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=Vy20b7pCcrY Smile

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.07.2007 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=Vy20b7pCcrY Smile


eto, jos jedna pozitivna stvar,, izrada kucista,, idiotima je trebao 58sec da cekicem rasture mobitel,, sumljam da bi ikoji danas izdrzao tolko, osim onih za extremne uvjete Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 1 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group