Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
wide lcd-i pogodni za grafiku

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dizzzy



Joined: 14 May 2007
Posts: 2

PostPosted: 02.07.2007 16:03    Post subject: wide lcd-i pogodni za grafiku Add user to your forum ignore list Reply with quote

molio bih sugestije i vaša iskustva sa lcd monitorima... Znači, nešto ozbiljnije do nekih 3 - 4k kn. Naravno, sa S-IPS matricama

THNX!
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 02.07.2007 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onaj NEC MultiSync 20WGX2 Pro mislim da je AS-IPS (banana je sto je glossy i nema pivot) dodje 4.300 kn. Imas DELL 2007WFP 20" za 2.800 kn + PDV (navodno je S-IPS, matte ekran i ima pivot i USB hub ako ti to ista znaci). Po mom misljenju je cak bolje piknuti Dell-a

Naravno, imas i par Phillipsa i HP-a sa VA matricama koji mi se isto ne cine losa investicija

Tolko od mene, pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message
~Shadow



Joined: 10 Mar 2007
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 10.07.2007 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po meni je samsung jedan od najvjerodostojnijih po tom pitanju, pa cu ti preporucit 22" samsung SM 226BW ili malo starija verzija 225BW (mozda cak i bolji po meni)
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 10.07.2007 15:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

~Shadow wrote:
po meni je samsung jedan od najvjerodostojnijih po tom pitanju, pa cu ti preporucit 22" samsung SM 226BW ili malo starija verzija 225BW (mozda cak i bolji po meni)

Upravo tipkam na 226BW. Boje su koma, a o kutu gledanja i sta se sve desava sa bojama/slikom u tim trenucima necu opce govorit... Nije to monitor za grafiku radit nikako.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 10.07.2007 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

~Shadow wrote:
po meni je samsung jedan od najvjerodostojnijih po tom pitanju

Mora da se salis Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 10.07.2007 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za nekakav ozbiljniji rad kod kojeg su boje stvarno bitne definitivno nec ili eizo 4:3, a inace je dobar i dell 2007fpw
imam doma philipsa sa s-ips i eizo sa pva matricom i sta se tice boja eizo je bez bilo kakve kalibracije daleko bolji od philipsa

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.07.2007 00:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da uletim,, skupljam za malo vecu cinemu, ovu novu seriju,, a posto je nitko nije spomenuo,, zar su konkurenti dosli do te faze da mogu konkurirati kvalitetom ? za cijenu vec znam, ali ono drugo me zanima.

ono nije pocetak svetog rata, vec pitam,, radio sam na cinemi neko vrijeme i mogu samo najbolje reci, znam da nec i dell imaju dobru seriju, ali cijenom su tu negdje?

thnx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 11.07.2007 00:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ACD koristi matrice kao i svi ostali profi monitori (npr. EIZO). Najbolja nije, medju najboljima je, ali razlike u tom teritoriju nije vise lako primjetiti. Very Happy

Jedino sto pretpostavljam da je kod Cinema Displaya bolje nego kod ostalih je da super radi sa Macovima, jer na njima dolaze predinstalirani Color profili koji izvlace maksimum iz tog monitora, tako da mac korisnik samo usteka ekran i uziva u gotovoj kalibraciji s kojom su se zezali appleovi inzenjeri.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.07.2007 00:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flek wrote:
ACD koristi matrice kao i svi ostali profi monitori (npr. EIZO). Najbolja nije, medju najboljima je, ali razlike u tom teritoriju nije vise lako primjetiti. Very Happy

Jedino sto pretpostavljam da je kod Cinema Displaya bolje nego kod ostalih je da super radi sa Macovima, jer na njima dolaze predinstalirani Color profili koji izvlace maksimum iz tog monitora, tako da mac korisnik samo usteka ekran i uziva u gotovoj kalibraciji s kojom su se zezali appleovi inzenjeri.


da, zato i pitam,, jer sam cuo i ja to,, i mislim da ce super slozit sa mojom mrcinom, ali isto tako sam cuo da su eizo takodjer jako dobri monitori pa ono. na kraju krajeva nije to ni malo para, ali neznam, nekako sam blizi ACDu nego eizu Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
mihael.mafy



Joined: 25 Mar 2007
Posts: 5

PostPosted: 11.07.2007 03:57    Post subject: ! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Phillips je zakon.
Reci cu ti ovako, nema niti jedan dead pixel i na to daje garanciju.
Phillips izaduje za nekoliko brandova LCD, a zatim presvlacuju samo masku preko toga.

Potrazi model i karakteristike na ovom linku http://www.digitalversus.com/
Da sam ja prije samo znao...

Ovako danas koristim LG i zadovoljan sam.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 11.07.2007 08:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

par linija iz prve ruke, cisto laicki, bez puno tehnikalija ...

svakodnevno sjedim za dellom 2407 FPW 24" wide i jako sam zadovoljan. nakon kalibracije "paukom" boje su odlicne i jako je ugodno raditi. povremeno sjedam za cinemu 24" na iMacu i mogu rec da cinema prejako bljesti. saturacija je prejaka za moj ukus i sve boje su jako "nabrijane".

uglavnom, i jedan i drugi monitor su za svaku preporuku, samo je najbolje prije kupnje ako je moguce isprobat potencijalne kandidate i odabrati onaj koji nam najbolje odgovara ...

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 11.07.2007 09:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
~Shadow wrote:
po meni je samsung jedan od najvjerodostojnijih po tom pitanju, pa cu ti preporucit 22" samsung SM 226BW ili malo starija verzija 225BW (mozda cak i bolji po meni)

Upravo tipkam na 226BW. Boje su koma, a o kutu gledanja i sta se sve desava sa bojama/slikom u tim trenucima necu opce govorit... Nije to monitor za grafiku radit nikako.


@zytzagoo: mozda ti je ispao na pod u transportu Very Happy

ja sam svoj crt zamjenio sa 226BW-om i prezadovoljan sam, boje su super stim da je kalibracija OBAVEZNA! ja sam inace stvarno picajzla sto se tice monitora i mogao sam si kupiti bilokoji kada sam uzimao, po kvaliteti je ovaj bio najbolji.

ne razmisljaj, kupuj. Smile

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 11.07.2007 09:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:
@zytzagoo: mozda ti je ispao na pod u transportu Very Happy

moguce Smile ja sam ga samo dobio na stol, tko ce znat di je sve bio prije Smile

Quote:
ja sam svoj crt zamjenio sa 226BW-om i prezadovoljan sam, boje su super stim da je kalibracija OBAVEZNA! ja sam inace stvarno picajzla sto se tice monitora i mogao sam si kupiti bilokoji kada sam uzimao, po kvaliteti je ovaj bio najbolji.

Imam doma starog Della 2005FPW, mozda mi zato ovaj 226BW nije nesto posebno...

Imas mozda negdje neki link na kojem se moze saznat vise o postavkama kalibracije tog monitora? Sta pojedini setting znaci, na sto utjece etc? Ovaj 226 BW nije kalibriran uopce. (ima neke presetove, odabrao sam neki koji lici na nesto barem, i to je to).

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 11.07.2007 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ufff,.... ovog della sam ja htio prije 2 godine uzeti samo mi je tada bio preskup.

skinuo sam si neki program za kalibraciju viewsonicovih monitora i prosao sam "wizard".

od cistih presetova mi je bilo zlo Embarassed

potraziti cu link, malo sam u guzvi, danas imam isporuku :S

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 11.07.2007 11:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imamo u firmi par cinema 20, i par dellova (novi 24" i dvije serije 20" (2007 i ona starija serija)

cinema je po meni definitivno najbolja, iako dellovi (pogotovo ovi 20 nisu za baciti ... jako slični, naročito starija serija)

24 inčni dell "malo" vrišti sa bojama i nismo ga uspjeli baš iskalibrirati, iako imamo i kalibrator za lcd. Netko je usporedio 24 inčnog della sa iMac monitorom ... 24 inčna cinema je bolji monitor za grafiku od iMacovog monitora, tj. iMac monitor nije cinema ...iako je pristojan ...

Osobno bi uzeo 24 cinemu ili 20 cinemu, ako ne della koji je jeftiniji i po meni manje kvalitetan (da i ružniji Wink ) ...

Eizo je klasa za sebe, i definitivno preskup.

Ovi Samsunzi, philipsi i slično ... ne hvala ... matrice mogu biti njihove, al elektronika i lampe i software nisu ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 11.07.2007 11:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeezus F Kryst wrote:
ufff,.... ovog della sam ja htio prije 2 godine uzeti samo mi je tada bio preskup.

skinuo sam si neki program za kalibraciju viewsonicovih monitora i prosao sam "wizard".

od cistih presetova mi je bilo zlo Embarassed

potraziti cu link, malo sam u guzvi, danas imam isporuku :S


ajd pls postaj onda Wink

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 11.07.2007 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam Della 2407WFP postavio (u njegovom OSD-u) na: R:100, G:95, B:100, jedino sam promjenio gammu na vrijednost "Native Gamma" prilikom modificiranja originalnog color profila za njega koji dolazi predinstaliran na MacOS-u. Sad mi je baš taman Very Happy (zgrozim se kada se prebacim na integrirani MacBookov ekran).
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 11.07.2007 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://downloads.zdnet.co.uk/0,1000000375,39283423s,00.htm

evo, meni je pomoglo

MagicBright - Custom
Brightness - 85
Contrast - 75
Red - 50
Green - 50
Blue - 50
Gamma - Mode 3
MagicColor - OFF - ne pali za zivu glavu
Color Tone - Custom
Sharpness - 20

to je to.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
~Shadow



Joined: 10 Mar 2007
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 11.07.2007 17:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
~Shadow wrote:
po meni je samsung jedan od najvjerodostojnijih po tom pitanju, pa cu ti preporucit 22" samsung SM 226BW ili malo starija verzija 225BW (mozda cak i bolji po meni)

Upravo tipkam na 226BW. Boje su koma, a o kutu gledanja i sta se sve desava sa bojama/slikom u tim trenucima necu opce govorit... Nije to monitor za grafiku radit nikako.

hm.. cudno Laughing
okej, ja ne radim na 226, ja radim na 225 i prezadovoljan sam, ali sam predlozio 226 jer sam ocekivo da ce novija verzija biti bolja.. mozda sam samo naivan Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group