Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
početničko flash/as pitanje
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 13.07.2007 11:13    Post subject: početničko flash/as pitanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

bok svima kao prvo
imam jedan problem...

zna li neko dali je moguće, u flashu, napraviti nešto
slično onom: flatten layers u ps-u.
(znam da se radi o različitim vrstama grafike)

konkretno, napravio sam traku s butttonima koji se prošire kada se mišem pređe preko njih.

e sad...

kad se prvi proširi, sve u redu, ali zato kad se drugi proširi, ostaje u pozadini onog prvog.
može li se nekako bez action scripta učiniti da mi svi buttoni u istom layeru budu u istoj razini? znači kako preko kojeg pređem mišem, da taj
bude automatski ispred ostalih (bring to front)

hvala vam unaprijed

Last edited by base on 14.07.2007 16:11; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 13.07.2007 12:12    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

buttons, layeri, preći mišom.
Sad mi ovo nije baš jasno. Daj razdvoji pitanje na onaj dio koji user koristi i onaj dio koji ti radiš (layeri) pa će biti jasnije, ovako nema pojma šta želiš.

Jedino šta mi je odma palo na pamet, Mask, ali neznam točno pitanje pa.....

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 13.07.2007 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

više buttona u istoj, horizontalnoj traci...

kada user mišem pređe preko njih button ima efekt da se proširi ovalno i pređe preko
recimo prvog susjednog buttona (znači ne proširuje se izbornik, nego se slova,
recimo, povećavaju)

prvi button (s lijeva na desno) je na vrhu layera (brought to front),
dok su ostali iza -> prema tome

isti efekt sa drugim buttonom
proširi se (efekt fizičkog proširenja, vizualno) ali ostaje u pozadini onog prvog,
tj lijevog od njega

kako da svi budu u istoj ravnini, tj. kako da mišem pređem preko bilo kojeg,
a da se njegova animacija (širenje, vizualno) odvija preko, iznad ostalih buttona?
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 13.07.2007 13:07    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo convertaj buttone kao zasebne Mc-e (B1, B2, B3....)i poredaj ih sve na jedan layer i to je to.
Svaki će vrtit svoju animaciju kad se pređe mišem preko. Trebalo bi radit, ako ne, javi pa ćemo vidit dalje.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 13.07.2007 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni to sve radi...
samo što, kad pokrenem animaciju jednog buttona, ona preklopi jednog ili dva susjedna, i to je ok..
ali to radi samo za button za koji odaberem "bring to front"

oni jesu mc (svojstvo -> button), i kao buttoni,
u sebi imaju mc u frameu "over" (efekt ekspanzije)

ako ih opet promijenim u mc sa svojstvom movie clip neće mi to na stage-u
radit kao button
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 13.07.2007 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

noob wrote:

ako ih opet promijenim u mc sa svojstvom movie clip neće mi to na stage-u
radit kao button


Oće!

Postavi ih sve kako je i onda napravi novi layer i na njega nacrtaj kvadrate kao buttone sa nekom bojom kričavom , konvrtaj ih kao button1, button2..... i u button timeline-u konvertaj prva tri u blank keyframes a zadnji hit odredi hitarea polje. Na root-u bi trebao imati kao neke poluprozirne virtualne buttone za svaki MC.

I sada samo dodaj neki AS tipa onRelease pa šta želiš s time dalje.

To je što se tiče toga.
A što se tiče preklapanja, ako ne ide nikako drugačije, sa AS-om bi to riješia tako da za svaki button se poziva getNextHighestDepth() funkcija koja bi prekrivala ostale.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 13.07.2007 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Think


hvala puno, probat ću
valjda će uspjet...
Back to top
View user's profile Send private message
Kaos



Joined: 01 Sep 2006
Posts: 121
Location: Sl.Brod

PostPosted: 13.07.2007 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

falco, kompliciraš previše
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 13.07.2007 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, jer sam pitao bez action scripta....


može još jedno pitanje, ako nije bed...?
je li flash pogodan za rad sa malim, pixeliziranim fontovima?
meni se nekako čini da nije
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 13.07.2007 17:32    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kaos wrote:
falco, kompliciraš previše


Onda pomozi čovjeku.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 13.07.2007 17:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

noob wrote:

je li flash pogodan za rad sa malim, pixeliziranim fontovima?

Zašto ne, imaš fontove koji su baš super za Flash.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 13.07.2007 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali nisu free...
ili, u prijevodu, nisam ih našao na t.

hvala na pomoći svejedno
Back to top
View user's profile Send private message
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 14.07.2007 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bok
evo samo još jedno pitanjce ako može...

koji je vama najbolji način za izradu drop down menu-a u flashu?
ja sam ga napravio (i dosta se namučio) onom metodom sa invisible buttonom oko
menu-a, koji pomoću as naredbe gasi mc sa ostalim buttonima (goto and stop)

međutim, skužio sam da je takav menu dosta bugovit,
jer kad se mišem brzo pređe preko menu-a, drop down-ovi ostaju popaljeni
(radi se o horizontalnoj traci-> usluge, o nama, kontakt etc)


e sad...

ja bi /ako može ( Very Happy ) link na neki tutorial, za izradu drop down menu-a koji radi bez greške. mislim da sam ovaj (koji sam koristio) dobro kopirao i da je stvar u pristupu a ne u mojoj grešci...

hvala & respect

p.s. primjetio sam da se to događa i sa vašim menu-em (vijesti tutoriali galerije)
kad se miš brzo pomakne s pozicije
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 14.07.2007 15:53    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo moi je rekao Google:

http://www.google.hr/search?hl=hr&q=flash+drop+down+menu+tutorial&btnG=Google+pretraga&meta=

treći je ok, simple sve, ništa fancy.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 14.07.2007 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo mogu ti reć da je to upravo taj i ima taj nesnosni bug koji me prosto živcira!

Stani na button 1 i brzo pomakni miš u neku stranu,
donji buttoni ostaju otvoreni.

U tut-u to ne dolazi toliko do izražaja ali kad su buttoni veći, da!
probaj i ovdje na site-u, isto se događa ali se ne primijeti toliko.

Koji je vaš pristup, ako radite u flashu?

Last edited by base on 14.07.2007 16:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 14.07.2007 16:05    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako je onaj od Toxiclaba, meni ništa ne ostaje a prešao sam extremno brzo preko botuna.
Moguće da si ti negdi nešto zabrlja, provjeri.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 14.07.2007 16:08    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

noob wrote:

Koji je vaš pristup, ako radite u flashu?


ActionScript, šta više to bolje.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 14.07.2007 16:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gledaj, onaj možda i ne toliko, ali neki s većim ili drugčijim buttonima da.

Probaj ovdje, stani na vijesti npr, i trzni miš zadole i vidjet ćeš.
p.s. i u ovom ima action scripta
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 14.07.2007 16:12    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemam miš nego olovku, ali to je tolika brzina da neznam ko će tako micat mišem, nebi te to trebalo zabrinjavat.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 14.07.2007 16:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro, ovdje su slova sitna (malo hit područje) pa se ne vidi toliko a ne bi to niti primijetio
da nemam problem u svom menu-u.

Zanima me samo da li ima neki drugi pristup osim tog "invisible button-a" oko menu-a.

U mom menu-u se to itekako primjeti samo ako slučajno preletiš mišem preko izborničke trake!
Kod i izrada je ok, a znam po tome što se to događa i drugdje.
I da, prvih par tutoriala koristi isti princip a kod ovih ostali menu-a mi ne odgovara style.
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 14.07.2007 16:24    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

XML i ActionScript, ali to bi ti bilo prekomplicirano.

Trenutno mi ne pada ništa na pamet osim ActionScripta na jedan layer koji bi upravljao botunima kao MC-evi, a to je slično kao i invisible button.

Neznam dali bi i onda to predstavljalo problem oko otvaranja i zatvaranja menu-a. Čovjek je ipak brži od mašine....Very Happy

Ako se sitin nečeg javit ću ti. Smile

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 14.07.2007 16:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

javi ako nešto nađeš čak i ako je komplicirano...

i hvala na trudu svejedno. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 14.07.2007 16:42    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pazi, Flash Player ti radi brzinom koja ovisi o tvojoj PC/Mac konfiguraciji, što znači da ako imaš slabiji komp, flash content će ti se slabije vrtit i obratno, tako da je i to jedan faktor, samo da znaš.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 14.07.2007 16:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, i to sam probao.

Stavio sam fps na 120 i skratio trajanje mc-eva, ali kao što sam i mislio,
nije mi pomoglo jer se svaki mc odvija, u biti, u jednom frame-u, u kojem odmah i stane.

Sve mi se čini da ću morati koristiti nešto drugo a ne flash za svoju zamisao.

A tako mi je drag... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 14.07.2007 17:11    Post subject: flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

CSS

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group