Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ill cs3/coreldraw 11?!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 23.07.2007 03:04    Post subject: ill cs3/coreldraw 11?! Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok ovak,sad sam već luuuuud jer mi je corel popio sve živce pa vas molim za pomoć Shocked
uglavnom koristim ill ali normalno da sve jeb.. tiskare u gradu koriste corel i moram dokument .ai iz ill otvorit u corelu i tako sejvat,ali naravno da on mora nekaj jeb.. pa mi se događa ovo:
http://img410.imageshack.us/my.php?image=untitled2mi9.gif u corelu,a trebalo bi zgledat ovak: http://img410.imageshack.us/my.php?image=untitled3re3.gif u ill
dakle font je isti berliner,naravno prebačeno u outlines/curves!
e sad ne znam jel imam corel s bugom il kaj?
i pitanje vezano za boje,kak ubacit .ai dokument u corel a da se ne razdrmaju boje,uvijek mi stavi neke drugačije nijanse boja,jel treba poštelat colors settings?kak doć do toga u corelu?
sry radi dužeg posta al jebga fakat me razvalio!



ok uspio sam riješit ovo sa fontom,malo sam sredio path,ali me svejedno zanima jel to bug ili?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 23.07.2007 05:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj se tice fonta.. (u corelu daklem) odgrupiraj outline te mu te mu kod osobnosti das srednju varijantu linije (zaobljenost i kak ju rendira na spojevima) u dijalogu za outline....
drugi.. kaj se tice boja najjednostavnija je metoda da vidis koju boju ocitava corel (CMYK) ak ocitava isto ko ilustrator onda ti je razlika u rendiranju boje na ekranu, ak ju cita drugacija, onda koristi corelov sistem find and replace s kojim to promjenis prije neg si rekel keks...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 23.07.2007 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to ti se shebe jer se radi o stroke-u.... vjerovatno je neki "glitch in the matrix" kad corel pokušava očitat što mu ai fajl veli... tak nekaj valjda Very Happy

napravi u ilustratoru objekt od outline-a i onda sejvaj (makni opciju "use compression" iz save diajloga jer corel često neće importat file s tim uključenim...)

selektiraj što ti treba> object> expend> kvačicu na "stroke" (i makni s "fill" ako imaš neki gradient jer će razvalit objekt)...

to bi trebalo riješit probleme...
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 23.07.2007 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fala na odgovorima,još jedno pitanje kak se u corelu narihta hide transparency grid,znači da mi je pozadina transarentna a ne bijela?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group