Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Novi iMac
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 08.08.2007 09:34    Post subject: Novi iMac Add user to your forum ignore list Reply with quote

Komentari? Meni osobno super izgleda, a i cijene ce opet pasti Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 08.08.2007 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zasto su morali staviti gloss monitor bit ce zajeb s refleksijom

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
_FLYER_



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 72
Location: sarajevo / zagreb

PostPosted: 08.08.2007 10:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prosli bijeli mi je bio ljepsi. smeta me nekak ovaj crni okvir, a mozda se jos nisam navikao. volio bi ga vidit izbliza. jel zna netko kad bi mogli stici u ZG?
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 08.08.2007 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne vjerujem da ce cijene pasti ali ovo sa monitorom bi moglo biti zaeb, pitanje je kaj su promjenili; samo tu glanz plastiku ili i citav monitor pa je sada ko i na lapu. Onaj stari iMac (kugla) je imao monitor ko na lapu i to je sranje, ovaj prosli je imao monitor ko i Pro monitori pa je bio ok za raditi.
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 08.08.2007 10:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da cijene sigurno padaju, posto sada 20" ima cijenu 17", a 17" je sada oko 10k kn. Ovaj crni okvir je vjerojatno zbog vizualnog dojma, da ekran izgleda vece Smile A slicno se radi i na plazma i lcd tv-ima.
Ovo sa refleksijom cemo vidjeti. Recimo na plazma tv-u koji imam isto je gloss ekran pa se refleksije uopce ne skuze. To ionako nije laptop Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_FLYER_



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 72
Location: sarajevo / zagreb

PostPosted: 08.08.2007 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

volim kad je radna površina vizualno od ruba do ruba. ovak taj crni okvir koji je stalno tu narušava taj dojam. neznam možda mi se više svidi uživo..
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 08.08.2007 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam koji je smisao ovog crnog okvira.. ja radim na staom imacu u tamnijoj prostoriji tako da sami screen jedino vidim.. ovako imam filing da bi mi taj okvir smetao - ali sve je to opet stvar navike.. valjda moraju ispunit kvotu redizajniranja kučišta

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 08.08.2007 12:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stari mi je lipsi, ovaj okvir mi stvara psihicki napor(ovo je daleko od dobre ideje), tipkovnica mi se svidja

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 08.08.2007 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo je retro dizajniran, ali nije toliko los. Svidjaju mi se obje tastature, pogotovo zicana. Iako nije nesto radikalno promijenjen kao sto sam ocekivao. Event je vise bio demonstracija softvera, nego hardvera - highlight stavljen na Numbers, koji mi se jako svidja.

Pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 08.08.2007 15:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..mislim da s tim okvirom zele stvorit dojam ko da je to TV
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 09.08.2007 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E a kaj vi brijete... Crni okvir i to.... I tak i tak bute se navikli na taj okvir. Meni komp zgelda jebenica Smile Radim na ovom bijelom iMacu i jedva cekam da predjem na ovaj novi... Ocito ce malo sad zaokrenuti u dizajnu na neki retro djir... Meni komp zgleda mrak, a tek kaj ga sve fura unutra... mmmmmm...
Samo da cijena u HR bude OK.
A tek keyboard... jao.. sline mi cure...
BTW ak ste gledali Jobsa na predstavljanju super mi bilo kad je prikazal DELLovog pc-a s hrpom zica. hehehe, stari Steve ga zna metnuti Smile
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 11.08.2007 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Appleinsider wrote:
Apple's new iMac sports a chassis that's stamped from a single piece of aluminum, making it the world's first consumer electronics device to have been carved from a piece of metal that large.

Design details and teardown photos of Apple's new iMacs

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 12.08.2007 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma sve 5 za dizajn i za specifikacije ... jedino mi nije drago što je gloss ekran must ... al i to bi trebalo testirati pa viditi ... još da cijene u hrv budu manje za tih 300tinjak baksa kao u usa ...

koliko vidim po ovim fotkama i po specifikacijama (vidno polje) ekran u 20" je upitne kvalitete za neki color/press work ... mislim da je riječ o tn matrici ... al nemojte me hvatati za riječ ... ovaj u 24 je gotovo sigurno s-ips ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.08.2007 13:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo sam pogledao i stvarno ... tn matrica u novoj dvadesetici znači ekran lošiji za boje i za kut gledanja ... jedino će gameri biti možda sretniji zbog bržeg odaziva ... sve u svemu za mene razočaranje ekranom koji je izgleda lošiji od starije verzije što je stvarno bezveze ...

btw, dvadesetčetvorka ima vrhunski monitor ...bolji čak i od prošle verzije koja je bila više nego odlična ...

http://xlr8yourmac.com/feedback/20in_iMac_display_issues.html

sidenote: tipkovnica je izgleda mrak, a i kamera je više rezolucije Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.08.2007 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jos jedan review, ovaj put dvadesetčetvorke ...

http://www.appleinsider.com/articles/07/08/13/review_apples_new_24_inch_imac_aluminum.html

G.
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 14.08.2007 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

....danas sam si pogledal novi iMac i zaljucak je bio da su monitori totalna pushiona ako zelis profesionalno raditi na njima. Sjaje se ko svinjska koza na raznju. Kalibraciju jos nisam pogledao ali samim tim sto spominju duboku crnu boju primjenili su tehnologiju koju imaju i neki TV Displeji pa im ni tu vise na vjerujem.

Apple je izgleda ubacio jeftiniji monitor i stavio staklo da izgleda kao novitet. Ocito su sve vise dizajnera prestali kupovati MacPro i presli na iMacove a tu Apple pusi lovu.

Rezultat svega toga je bio da sam otisao kupiti 2 stara iMaca za Studio. Osim toga spustili su im cijenu za 25 Posto. iMac 20" 2,16Gh za 1.200 Eura (sa MwSt).
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.08.2007 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

RHnC wrote:
....danas sam si pogledal novi iMac i zaljucak je bio da su monitori totalna pushiona ako zelis profesionalno raditi na njima. Sjaje se ko svinjska koza na raznju. Kalibraciju jos nisam pogledao ali samim tim sto spominju duboku crnu boju primjenili su tehnologiju koju imaju i neki TV Displeji pa im ni tu vise na vjerujem.

Apple je izgleda ubacio jeftiniji monitor i stavio staklo da izgleda kao novitet. Ocito su sve vise dizajnera prestali kupovati MacPro i presli na iMacove a tu Apple pusi lovu.

Rezultat svega toga je bio da sam otisao kupiti 2 stara iMaca za Studio. Osim toga spustili su im cijenu za 25 Posto. iMac 20" 2,16Gh za 1.200 Eura (sa MwSt).


super cijena ... i za mene je tn matrica na dvadesetici no no ... dvadesetčetvorka može.
vrlo vjerojatno je to pokušaj da profiće prebace na towere, nadam se da će vrlo brzo ubaciti nove matrice u dvadeseticu ... i još čekam nove cineme ... ili bar neki upgrade matrica ili elektronike ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
_FLYER_



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 72
Location: sarajevo / zagreb

PostPosted: 14.08.2007 14:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u zagreb dolaze za 3-4 tjedna. nisu znali reć za cijenu no bit će otprilike ko i prošla serija.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.08.2007 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_FLYER_ wrote:
u zagreb dolaze za 3-4 tjedna. nisu znali reć za cijenu no bit će otprilike ko i prošla serija.


300 dolara više manje Smile ... morali bi bit bar iljadu-dvi kuna manje ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 14.08.2007 15:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cijena za staru dobru 24" je u austriji 1.499 EUR sa Mwst
Back to top
View user's profile Send private message
_FLYER_



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 72
Location: sarajevo / zagreb

PostPosted: 14.08.2007 18:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
_FLYER_ wrote:
u zagreb dolaze za 3-4 tjedna. nisu znali reć za cijenu no bit će otprilike ko i prošla serija.


300 dolara više manje Smile ... morali bi bit bar iljadu-dvi kuna manje ...

G.


znaš kak je koda nas - da oče. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 22.08.2007 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ipak su jeftiniji. 24 je sad 15 000kn.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
_FLYER_



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 72
Location: sarajevo / zagreb

PostPosted: 23.08.2007 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jap, izenenadili me. dobra cijena za imac.
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 19.03.2008 21:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo da malo rifrešam ovu temu Very Happy
namjeravam uzet novi imac 24",al ćuo sam da će sad povodom 30 god appla bit neki update,što mi je čudno jer je imac nedavno izašao....pa ako itko ima kakvih savjeta i informacija neka javi!
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 20.03.2008 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
al ćuo sam da će sad povodom 30 god appla bit neki update

30-u je godišnjicu apple proslavio 2006.
http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Computer
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group