Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
DB.php

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fear



Joined: 27 May 2007
Posts: 18

PostPosted: 09.08.2007 10:47    Post subject: DB.php Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam jednu skriptu i sada mi javlja grešku

Fatal error: Class 'DB' not found in *** on line 5

Što treba upisati u DB.php da bi se skripta ispravno izvršavala?
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 09.08.2007 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa fali ti class DB u kojoj je najvjerojatnije konekcija na bazu. Valjda skripta ima neki readme ili nest slicno pa malo bolje prouci.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fear



Joined: 27 May 2007
Posts: 18

PostPosted: 09.08.2007 11:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ima skripta readme nebi bio sada ovdje.

Ovako glasi taj dio skripte

4. require_once ( "DB.php" );
5. $dsn = 'mysql://username:password@localhost/beza';
6. $db =& DB::Connect( $dsn, array() );

U 5-tom redu javlja grešku.

Znaci neznam sto treba upisati unutar DB.php

Zna li netko?
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.08.2007 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trebas isprogramirati DB klasu za spajanje na bazu Very Happy

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
fear



Joined: 27 May 2007
Posts: 18

PostPosted: 09.08.2007 12:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
trebas isprogramirati DB klasu za spajanje na bazu Very Happy


Što pod time mislis?
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 09.08.2007 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel ti postoji taj file DB.php? Sto je u njemu?
Ili posalji link na skriptu ili daj malo detalj o skripti. Ovako ti nitko ne moze odgovoriti.
Ako ti treba samo konekcija na bazu onda pogledaj malo ovo: http://hr.php.net/function.mysql-connect
A ako ti treba neka gotova class-a za bazu onda preporucam ovo: http://justinvincent.com/docs/ezsql/ez_sql_help.htm

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fear



Joined: 27 May 2007
Posts: 18

PostPosted: 09.08.2007 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
Jel ti postoji taj file DB.php? Sto je u njemu?
Ili posalji link na skriptu ili daj malo detalj o skripti. Ovako ti nitko ne moze odgovoriti.
Ako ti treba samo konekcija na bazu onda pogledaj malo ovo: http://hr.php.net/function.mysql-connect
A ako ti treba neka gotova class-a za bazu onda preporucam ovo: http://justinvincent.com/docs/ezsql/ez_sql_help.htm


Postoji DB.php ali nema nista u njemu... a problem je u tome da sam pregledao vec par knjiga ali nigdje nema sto bi moralo ići unutra Sad

A dok sam pokrenuo na računalo preko XAMPPA sve je radilo i nije bilo tog DB.php file-a ne kužim u čemu je fora. Question
Back to top
View user's profile Send private message
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 09.08.2007 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni izgleda da ta tvoja skripa koristi PEAR DB package. Ovdje imaš objašnjeno što ti treba. A možeš i skinuti DB paket.

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fear



Joined: 27 May 2007
Posts: 18

PostPosted: 09.08.2007 17:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mastersinke wrote:
Meni izgleda da ta tvoja skripa koristi PEAR DB package. Ovdje imaš objašnjeno što ti treba. A možeš i skinuti DB paket.


Sada mi javlja grešku:

Warning: require_once(DB.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /ogin1.php on line 2

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'DB.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home//login.php on line 2
Back to top
View user's profile Send private message
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 09.08.2007 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skripta ti ne može naći fajl DB.php koji pokašava inkludat.
Probaj se tu malo informirati.

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fear



Joined: 27 May 2007
Posts: 18

PostPosted: 09.08.2007 19:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mastersinke wrote:
Skripta ti ne može naći fajl DB.php koji pokašava inkludat.
Probaj se tu malo informirati.


Ne pomaze mi... ne mogu skuziti u cemu je caka...

Ako netko zna odgovor neka mi pomogne...

Jer se cijeli dan mucim s tim Sad
Back to top
View user's profile Send private message
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 09.08.2007 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma kako ti ne pomaže?!?!
Code:
<?php  ini_set('include_path',ini_get('include_path').':../includes:'); ?>

Meni se čini da si ti malo prebrzo krenuo u "pravljenje web sajtova" Wink

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fear



Joined: 27 May 2007
Posts: 18

PostPosted: 10.08.2007 09:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mastersinke wrote:
Ma kako ti ne pomaže?!?!
Code:
<?php  ini_set('include_path',ini_get('include_path').':../includes:'); ?>

Meni se čini da si ti malo prebrzo krenuo u "pravljenje web sajtova" Wink


A gle, nije da sam malo prebrzo krenuo u "pravljenje web sajtova" jer sam to vec probao i prije nek sam dosao vas pitati za pomoc pa mi nije radilo... ocito onda nesto na serveru hebe... ne kuzim... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group