Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Text u krug

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 30.10.2007 00:37    Post subject: Text u krug Add user to your forum ignore list Reply with quote

Patim se s ovime vec para dana...
Pokusavam ali jednostavno ne ide, kako pobogu napraviti ovo:



znaci da text ide tako u krug... ja ga izvijam na sve strane ali ne mogu ga postaviti tako da fino prati kruznicu

ima ovaj tutorial odakle sam i uzeo sliku >> http://www.adobe.com/designcenter/photoshop/articles/phs8ppcircletxt.html

ali ne mogu skuziti sta mi tamo govore jbt, pa ako moze netko to objasniti u par recenica, ili mi barem prevesti s tog linka postupak

hvala
Back to top
View user's profile Send private message
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 30.10.2007 01:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ides dole na "shapeove" izaberes elipse tool onda gore izaberes da obavezno bude "path" a ne "shape" i napravis krug. Nakon toga stisnes stines na "T" tj. type tool (za text) i sa tim typetool-om odabranim ides sa njegovim pointerom preko kruga kojeg si napravio, ali dodjes na rub i stisnes pa pocnes pisat okolo kruznice. Ako stisnes unutar njega onda ce ti text pisat samo unutar kruga a ne oko njega.
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 30.10.2007 08:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u corelu je to jako jednostavno: napravis kruznicu i selektiras je zajedno s tekstom. odes na text opcije i kliknes na "fit text to path" i on ce se sloziti po obodu kruznice. jednostavno

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 30.10.2007 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa i u photoshopu je jednostavno, sa selektiranim alatom za text predjes preko patha-a i to je to. Ja sam mu nabrzake pokusao objasnit kako da selektirat "path" jer se ja neki put isto zabunim pa gledam zas mi ne radi Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 30.10.2007 17:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to se može napravit jedino na mac-u. Razz

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 31.12.2007 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije mac za sve kao što neki tvrde Shame on you ! Imaš na free transformu opciju Wrap Text i tamo Arc no kako to daje loše rezultate promjeni razmak između slova.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
frishki



Joined: 30 Aug 2007
Posts: 30

PostPosted: 11.02.2008 11:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nikako ne uspijevam izvesti ovaj donji dio teksta da mi se ispisuje unutar kružnice s lijeva na desno. Jedino mogu pisati izvan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 11.02.2008 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U photoshopu kad napravis sve kako treba da ti ispisuje s vanjske onda selektiras path selection tool (crna strelica) i onda na kruzic kliknes ili na text i samo ga povuces unutar kruznice. Ali pazi da te ne zbuni jer kad budes povlacio ce ti se i "end point" pojavit pa ces imat kao pocetak texta od kruzica i kraj texta kod iksica, nemoj da te to buni. Uglavno mozes birat dali ces kliknut na text na kruznicu malu ili na iksic pa povuc.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group