Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Monitor Samsung

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 11.09.2007 23:21    Post subject: Monitor Samsung Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pošto sad imam 17" CRT monitor i počeo mi je lagano crkavat odlučio sam kupit novi LCD 20".

Zapeo mi je za oko ovaj samsungov monitor http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1113000
Što vi mislite o njemu? Inače monitor bi koristio prvenstveno za dizajn, rad u photoshopu i sličnim programima, treba mi prostora za rad što na ovom 17" nemam previše....

Hvala.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Jay-S
Guest





PostPosted: 11.09.2007 23:27    Post subject: Re: Monitor Samsung Reply with quote

pogreška u sistemu Rolling Eyes
Back to top
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2007 00:30    Post subject: Re: Monitor Samsung Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
Po?to sad imam 17" CRT monitor i po?eo mi je lagano crkavat odlu?io sam kupit novi LCD 20".

Zapeo mi je za oko ovaj samsungov monitor http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1113000
?to vi mislite o njemu? Ina?e monitor bi koristio prvenstveno za dizajn, rad u photoshopu i sli?nim programima, treba mi prostora za rad ?to na ovom 17" nemam previ?e....

Hvala.


Nema dugo kupljen http://tinyurl.com/2dpcdt Poprili?no razo?aravaju?. Detaljnije na http://tinyurl.com/2d3g8k tak da ne znam kaj se mo?e o?ekivat od ovog monitora.
________
volcano vaporizer

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:01; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 12.09.2007 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SM 226bw - 22" best buy

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 12.09.2007 09:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam pitao, dali je cijena bitna?

ako nije, kupi dva SM 226BW Laughing

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 12.09.2007 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako misliš na ovaj http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1110158 (Monitor Samsung SM 206BW, 20" LCD, 2 ms, DVI, Premium stand)

Onda ti mogu reći sve najbolje o njemu Smile uzeo sam ga prije cca 30 dana i drama je, prezadovoljan Smile

Ako imaš neki pitanja u vezi njega posebno slobodno pitaj

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2007 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da cijena mi je bitna, nažalost ne mogu preko 2500kn, a kvaliteta mi ne treba biti neka superiorna. Važno mi je da mogu normalno radit da su boje normalne... neću ja za sada radit neke velike projekte koje zahtjevaju neznam kakvu preciznost boja, itd. Većinom ću raditi web dizajn, vizitke, tome slično.

Ja sam mislio uzet monitor Samsung SM 2032BW, 20" LCD, a sad vidim od funkya da ima za istu cijenu Samsung SM 206BW, 20" LCD... Šta vi mislite koji je bolji? Jel se može podešavat visina nagib i sve to?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Isair



Joined: 11 Aug 2006
Posts: 20
Location: Donja Stubica

PostPosted: 12.09.2007 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja na poslu iam Samsunga 225bw koje je to katastrofa monitor, boje su totalno drgacije od svih ostalih...

Meni su kad sam pitao za monitor, a da budu boje okk, preporucali Philipsa, sad tocno koji model, ne sjecam se, al budem pogledo pa javim...

_________________
He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster...
when you gaze long into abyss the abyss gazes into you...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2007 14:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam Samsunga 226bw nekih 3 mjeseca. Monitor je odlican ako se zelis igrati na njemu i gledati filmove, ali ako radis grafiku koja ti ide onda u print...ne bih preporucio!
Mozda je to stvar samo sa mojim primjerkom ( usta sumnjam s obzirom na cjenu) ali monitor ima ferlauf odozdo prema gore, sto je uzas za viditi dali je sve u redu sa pripremom i tako to.

Sve u svemu, jeftino i veliko, ali ne za ozbiljno bavljenje printom.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 12.09.2007 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samsung B modeli su basic modeli ili ono osnova osnove. na sljaki imam 205B i ima ferlauf, sharpnes mu ide u koricima po 8, brightnes i contrast u koracima po 4... uglavnom monitor kao takav je blagi uzas za neki rad s print produkcijom bilo koje vrste... najzalosnije mi je bilo kad sam stranci pokazivao brosuru koja je imala na vrhu i dnu zelenu pasicu... gornja je bila tamno zelena, donja svjetlo zelena...a nikako stranci dokazati da su to iste zelene sve u svemu B modele bi ja izbjegavao... ak ti treba kvalitetan samsung monitor onda gledaj prema T i N modelima

eh BTW uz tog imam i nekog noname 17, kao sekundarni monitor, iz metroa za 850 kuna koji ima kud i kamo ostriju sliku, realniju boju, nema ferlaufa .... da svisnes

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 12.09.2007 17:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na svom monitoru nemam takvih problema, (razlike boje u gornje, i donjem dijelu monitora) odziv mu je odličan, a opet ne korisitm ga za DTP, već za dizajn web-a(u zadnje vrijeme rijetko al eto), a najviše programiranje, za šta mi je više već odličan Smile

programi koje često koristim i ovaj monitor je zan njih čudo:
photoshop
dreamweaver
VS 2005

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 12.09.2007 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.futurelooks.com/446-Samsung-SyncMaster-206BW-Widescreen-20-Inch-LCD-Monitor-Review.html?page=4

Pogledaj review (ima 5 strana poslao sam link na 4 jer su 3 stranice prije samo gluposti šta dođe uz njega i sl al i to te možda interesuje pa pogledaj)

Quote:
If you want one of the best looking 20 inch Widescreen LCD Monitors right now, the 206BW is hard to beat. It's fast and lag free, the picture is awesome even in full automatic mode, and the monitor just looks great on your desk. Despite the lame, non height adjustable stand, you'd still have to wrestle me for it. It's definitely a winner in my books.

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2007 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja se ne mislim ozbiljno bavit printom, kao što sam spomenuo možda vizitka i nešto slično.
Orijentiran sam na digitalni dizajn.

Jel znate možda koji model koji je slične cijene a da su dobre boje i da nema ferlaufa? Jel to ovisi o primjerku kojeg dobijem?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2007 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rundll32 wrote:
Ja imam Samsunga 226bw nekih 3 mjeseca. Monitor je odlican ako se zelis igrati na njemu i gledati filmove, ali ako radis grafiku koja ti ide onda u print...ne bih preporucio!
Mozda je to stvar samo sa mojim primjerkom ( usta sumnjam s obzirom na cjenu) ali monitor ima ferlauf odozdo prema gore, sto je uzas za viditi dali je sve u redu sa pripremom i tako to.

Sve u svemu, jeftino i veliko, ali ne za ozbiljno bavljenje printom.


Jep, kak sam i napisao u prethodnom postu, monitor je, hmm... blagi u?as. Ali ako te tje?i, ne nije u tvom primjerku problem. Promijenjeno 4 ili 5 komada. Na kraju je doti?nom namijenjen uredski poso, a za produkciju je kupljena Cinema 23".
________
how to make a vaporizer

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 13.09.2007 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam ti već rekao za model 206bw monitor je i više već dobar Smile

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2007 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kaj on nema ferlaufa i dobre su mu boje? Onda mi je on prvi izbor za sada. Vidim da u ve milu ima samo u centrima izvan zagreba a to mi ne paše.. Di si ga ti kupio?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 14.09.2007 08:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Živim u Mostaru, al isto tako nisu ga imali ovdje, pa sam ga naručio iz Sarajeva. Uglavnom nema nikakvih ferlaufa i prezadovoljn sam. Mislim da ćeš biti oduševljen ako ga kupiš... Al opet imaš ovaj link više koji sam ti postavio pa pročitaj recenziju sa slikama monitora i sl.

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 14.09.2007 12:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.kodeks.hr/dell/monitor.html

2007FP
nadji nekoga da ti kupi na firmu i imas ga za 2850
nemoj gledat u Vemilu jer dodje 3900

nemoj citat brojke vezane uz contrast ratio niti bilo kakve druge jer je to S-IPS tj. to je monitor Smile
Back to top
View user's profile Send private message
zizimars14



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 30
Location: New Zagreb

PostPosted: 21.09.2007 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Joj, koja dilema...
Gledam ovo:
http://www.kodeks.hr/Assets/Pdf/TFT-E228WFP.pdf

i razmisljam o samsungu naravno.. SM 226BW, 22" .. Sad je nekih 3000kn.... I iskreno, nemam pojma sta uzet.. Za Dell nitko nema nikakvih prituzbi....

Treba mi za grafiku, print, web...
I sad je pitanje jel ovo u linku dobro za 3200kn Smile

Hvala na bilo kakvim komentarima Smile

_________________
'There are no victories in all our histories, without love!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group