Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
silverlight
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 12.09.2007 10:58    Post subject: silverlight Add user to your forum ignore list Reply with quote

jeste li možda isprobali što nam to MS sprema?

http://www.microsoft.com/silverlight/

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 12.09.2007 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nekako odbojno Very Happy
nekako nevidin poantu.
nekakva zamjena za flash?
nekako fuj Smile

( bar za sada Very Happy Very Happy D )

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
gorrc



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 87

PostPosted: 12.09.2007 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebao bi biti nekakav udar od Microsofta na Flash.

Mislim da su s izdavanjem kasnili par mjesec, trebalo je izaći van 1.5.2007 ali nisam siguran.

E sad kolko sam ja pročitao tih dana Silverlight će omogućiti izradu animacija, mislim da trebate posjedovati Visual Studio da bi nešto radilu u tom SilverLightu.

Podrške za linux neće bit (osim ako ju neko u slobodno vrijeme ne izgradi ili se u Microsoftu ne predomisle).

Ništa u tom čudu nije moguće a što nije i u Flashu s time da Flash ima daleko veću podršku dizajnerskih alata (PHOTO,IL,)

Silverlight je jači što se tiče video mogućnosti.

Silverlight će Microsoft na vaš komp ubaciti kao update za IE.

Najveća prepreka Silverlightu da postane Flash killer je u tome što svi koji rade animacije za web ili koji su rasturačina za flash stranice iliti flash dizajneri njima je s Flashom OK, i neće preko noći odbaciti svoje znanje, iskustvo radi još jednog hira iz Microsofta (Ista stvar je bila s XBOX - PS pa su u 5 godina natukli 5 milijardi gubitka)

Jedini način da Flash poklene pred Silverlightom jest da kupci zahtjevaju silverlight stranice i animacije dok se to ne dogodi kad vama dođe "Jura" i veli:"Želio bi ultra cool sajt s prekrasnim animacijama". Vi ćete njemu uvaliti Flash stranice .
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 13.09.2007 01:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam gledao prezentaciju od abrusa na web.startu i zakljucili smo da ce biti idealno za raditi svadbene DVDove.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.09.2007 06:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovisi, iako sam vise poklonik flasha i ne palim se na M$ proivode,, nazalost cu se, a i mnogi front-end dizajneri koji rade u/sa M$ developerskim firmama,, radi kao neke full kompatibilnosti sa VS-om morati prilagodjavati silverlightu Sad

zadnji put kada sam isao gledati neki SL demo, nisu jos imali player za maca, neznam dal se to promjenilo Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 13.09.2007 08:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na ovom webu ima player za maca koliko vidim a imaju i announcement da je podrška za linux na putu...
po meni će oni koji su dosad radili u flashu nastaviti raditi u njemu ali developerima na VS Netu će ovo dobro doći...
a koliko će vremena trebati da silverlight stabiliziraju i da se proširi - tko zna...
svakako mislim isprobat kad nam stigne s msn-om na poslu

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2007 09:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da je Flash već ustanjen kod ozbiljnijih Flash programera, i ne će prelaziti na nešto drugo. Jedina je mogućnost da dosta pojeftine cijenu naspram Flasha koji je 700$ težak. Tako mislim da će pokrenut lavinu kupovine proizvoda novih animatora i da će firme radije plaćat jeftinije za alat i tada i tražiti i takve ljude.

Jedino mislim da će kao i svi drugi M$ proizvodi biti bugovit.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gorrc



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 87

PostPosted: 13.09.2007 11:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Većina ljudi misli isto da Flash nema šanse jer kad Visual Studio developeri počnu raditi u SilverLightu Flash je prošlost.

Do jučer su bili programeri a danas će poćeti raditi animacije i ultracool dizajnerske stranice.
Iako postoje flash developeri koji muku muče s kodom Flash je bio i ostao dizajnerski alat.

Hoće li se dizajneri prebaciti na Silverligth jest pitanje, a ne hoće li u njemu početi raditi ljudi (bez uvrede) za koje postoji 12 boja (a oni bi najradije da postoje dvije - true/false).

_________________
www.topnogomet.com -- http://www.gorrc.blogspot.com/ - http://code.google.com/p/bet-script/
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.09.2007 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gorrc wrote:
Većina ljudi misli isto da Flash nema šanse jer kad Visual Studio developeri počnu raditi u SilverLightu Flash je prošlost.

Do jučer su bili programeri a danas će poćeti raditi animacije i ultracool dizajnerske stranice.
Iako postoje flash developeri koji muku muče s kodom Flash je bio i ostao dizajnerski alat.

Hoće li se dizajneri prebaciti na Silverligth jest pitanje, a ne hoće li u njemu početi raditi ljudi (bez uvrede) za koje postoji 12 boja (a oni bi najradije da postoje dvije - true/false).


mislim da mjesas neke pojmove..
kod flasha,, ne postoji jedna cjelina,, nego je uvijek dizajn/as(programiranje.

nece se .net developeri sada poceti baviti dizajniranjem flash siteova na veliko,, vec ce jezik za dobiti nesto biiti, bar bi trebao biti blizi njima..

dizajner ce i dalje raditi dizajn ili za flash ili za silverlight, samo sto ovaj put necu ubiti .net developera sa flash programskim zahtjevima, vec bi kao njima taj dio trebalo biti "blizi".

iskreno,, i nije mi ugodno kada dobijes mejl "ubrzo mislimo poceti sa silverlightom" evo ti manual od 500 stranica Sad

iako, mislim da one osnove, postavljanja i apliciranja dizajna,, svakom tko zeli nauciti nove tehnologije ne bi trebao biti problem..

mene od cijele te price zivcira M$ov pristup, "flash killer" "ipod killer" "firefox killer" etc etc...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
gorrc



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 87

PostPosted: 13.09.2007 20:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:

mislim da mjesas neke pojmove..
kod flasha,, ne postoji jedna cjelina,, nego je uvijek dizajn/as(programiranje.
.


Da ne postoji.

No flash dizajner nije osoba koja napravi grafiku u photoshopu ili illustratoru i onda predaju tu grafiku flash developeru da radi animacije i efekte.

Flash dizajner je osoba koja poznaje osnove actionscripta, te poznaje actionscript u onom dijelu koji mu treba za rad s efektima i animacijama.

Takvih osoba za silverlighta nema. Treba ih odgojiti, naučiti a sve to za Flash postoji.

I dokle kod nema tih kreativnih dizajnera za silverlight kakvi postoje za Flash, Flash ne može izgubiti.

_________________
www.topnogomet.com -- http://www.gorrc.blogspot.com/ - http://code.google.com/p/bet-script/
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.09.2007 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e pa bas o tome pricam, ja isto znam osnove as-a, no za neke vece aplikacije i igranje, nazalost nisam kompetentan. i onda tu uskace flash developer koji ne mora imati nikakve sklonosti za dizajnom, kako ti kazes, poznavati 16 boja.
a meni nece biti problem savladati silverlight po pitanju osnova. no sve ono vise,, mislim da ce developer u firmi moci odraditi.

meni je puno drazi flash, i volim radit sa njim,, al mislim da osobe u mojoj i slicnim pozicijama, nece imati puno izbora.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2007 23:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo upravo sam u fazi dovrsavanja jednog projekta, odnosno igre. I da kazem da dizajner i developer su dvije razlicite osobe. Dizajner zamisli nesto, developer kaze da li moze to ostvariti, dizajner napravi grafiku, developer napravi logiku i uoblici sve. To je to.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 13.09.2007 23:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako je bolji, ili konkurentan, treba i imat adekvatan udio u trzistu, jednostavno je.

Treba bit progresivan i sve je super Smile
Back to top
View user's profile Send private message
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 14.09.2007 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
ja sam gledao prezentaciju od abrusa na web.startu i zakljucili smo da ce biti idealno za raditi svadbene DVDove.


Problem je što oni koji gledaju svadbene DVDove to onda neće moći gledati na svojem DVD uređaju. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 14.09.2007 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne zamarajte se sa silverlightom i dotnet ekipom .. oni imaju samo prevec para i htjeli bi silom tamo gdje ne mogu Smile

novi flash 9 player vrti h.264 i mpeg4.. sto naravno silverlight ne vrti i tu je kraj price ako se mene pita Smile

microsoft to samo radi jer ih adobe gazi sa Flexom i ostalim krasnim stvarima koje oni ne mogu ponudit na trzistu.

stoga, ne zamarajte se s tim .. nego pikajte po flashu i sve 5.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.09.2007 17:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sinisa wrote:
ne zamarajte se sa silverlightom i dotnet ekipom .. oni imaju samo prevec para i htjeli bi silom tamo gdje ne mogu Smile


radim sa firmama koje razvijaju aplikacije i sa php-om i sa .netom i samo cu reci da pricas gluposti Very Happy

samo cu reci da ce SL tesko "ubiti flash" kako su najavili, ali definitivno ce se pojaviti na terenu i postati ozbiljan igrac.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 15.09.2007 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ylodi wrote:
carr wrote:
ja sam gledao prezentaciju od abrusa na web.startu i zakljucili smo da ce biti idealno za raditi svadbene DVDove.


Problem je što oni koji gledaju svadbene DVDove to onda neće moći gledati na svojem DVD uređaju. Wink

ma bit ce valjda neki dvd playeri sto vrte .net Smile

nece ni morati, za par godina ce sve svadbe biti na netu, i tu je prednost sliverlighta! Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gorrc



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 87

PostPosted: 15.09.2007 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Microsoft je prije kojih 10-15 godina kad bi se primio nečega to bi pomelo konkurenciju. Mislim da je to bio slučaj barem s 10 tehnologija.

Ali onda su stvari bile na začetku , danas više nisu. Najbolji primjer je s XBOX-om. Željeli su nabrzinu potopiti PS kao i što su potopili sve prije toga.

Prvo je verzija SilverLigtha 1.0 trebal biti udarna, pa je verzija 1.1 trebala biti udarna pa da bi na kraju izašlo da verzija 2.0 će tek biti punokrvna verzija SilverLighta.
Prošli su dani kad se je uložilo više milijuna dolara i pomeli ste konkurenciju.

Posla ima i za SilverLighta i za Flash. A Flash killer bolje zvuči neko Flash sjena.

_________________
www.topnogomet.com -- http://www.gorrc.blogspot.com/ - http://code.google.com/p/bet-script/
Back to top
View user's profile Send private message
somedev



Joined: 16 Sep 2007
Posts: 4

PostPosted: 16.09.2007 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moram dati komentar i unaprijed molim da se netko ne uvrijedi na bilo što što ću kazati.
Naime, ovako.

Silverlight se može u marketingu nazivati kako hoće i to može i ne mora biti istina, ali Silverlight je nešto daleko šire i moćnije od Flasha.
Ja sam programer i kao takav sam mrzio Flash sve donedavno dok nisu napokon uveli neke stvari zbog kojih je AS programiranje probavljivo. Istina, ne može Flash biti moćan kao Visual Studio koji slovi za najbolji alat, ali neke stvari su se ipak mogle bolje. Flex je tu nešto popravio, zapravo podosta, ali i dalje to nije to.
Ono što Silverlight jest nije samo zamjena za multimediju poput Flasha. Silverlight je u startu zamišljen kao aplikacijski interface koji bi trebao biti konkurencija i Flashu, ali i Java appletima koji su praktički nestali s tržišta zahvaljujući očajnoj Sunovoj politici.
Silverlight je baziran na programiranju kao što je Flash na crtanju. Dakle, dva različita proizvoda koja kreću s druge polazne točke.
Ono u čemu Silverlight prednjači tj. u čemu će prednjačiti, mislim da je najviše daleko naprednija organizacija odnosno sistematizacija sadržaja i razvoja projekata.
Silverlight dizajner ne mora znati programirati, a Flash programer mora znati dizajnirati. Tu je jedna od najbitnijih prednosti s kojom dolazimo na slijedeće:

Hoće li dizajner crtati u Flashu ili Silverlightu, sasvim je svejedno. Obje tehnologije pružaju dizajneru vrlo moćne alate.
ALI hoće li programer programirati u AS-u ili C#, Ruby-u, Pythonu, JavaScriptu, VB-u.... i bilo kojem od desetaka jezika koje .NET podržava, sasvim je nešto drugo.

Onog trenutka kada Silverlight 1.1 (2.0 se nigdje ne spominje, pa ne znam odakle nekima te ideje. Eventualno se radi o Blendu 2 koji je samo alat za dizajn) pruži dizajnerima sve što pruža Flash plus pravi 3D i po mom mišljenju bolji rad s Videom, a programerima svu udobnost Visual Studia i daleko moćnijih i boljih jezika od PHP-a i AS-a i to još po izboru bez obzira u čemu inače rade, pa još omogući preklapanje Silverlighta i HTML-a, nativnu obradu u punoj snazi browsera za HTML unutar Silverlighta, tog trenutka je Flash ozbiljno ugrožen.
Prošlo je vrijeme weba kada su animacija i sam izgled bili ono udarno u webu. Danas je najbitniji brz i atraktivan sadržaj. Danas ne postoji veći web bez moćne infrastrukture u pozadini i bez potrebe za brzom i kvalitetnom te kompleksnom obradom informacija.

Iz tog razloga mi se čini da će programeri biti ti koji će ionako preskupo AS programiranje izbaciti i preferirati integraciju programiranja sučelja i pozadine uz gotovo potpuno odvajanje dizajna i kôda, bolju sistematizaciju, integraciju sa servisima svih vrsta, hrpom jezika i sve ostalo što moćan framework nosi.

_________________
Anti flame-war disclaimer: gore napisano je samo moje mišljenje i ni u kojem slučaju nikoga na ništa ne obvezuje. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 16.09.2007 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

somedev wrote:
Moram dati komentar i unaprijed molim da se netko ne uvrijedi na bilo što što ću kazati.
Naime, ovako.

Silverlight se može u marketingu nazivati kako hoće i to može i ne mora biti istina, ali Silverlight je nešto daleko šire i moćnije od Flasha.
Ja sam programer i kao takav sam mrzio Flash sve donedavno dok nisu napokon uveli neke stvari zbog kojih je AS programiranje probavljivo. Istina, ne može Flash biti moćan kao Visual Studio koji slovi za najbolji alat, ali neke stvari su se ipak mogle bolje. Flex je tu nešto popravio, zapravo podosta, ali i dalje to nije to.
Ono što Silverlight jest nije samo zamjena za multimediju poput Flasha. Silverlight je u startu zamišljen kao aplikacijski interface koji bi trebao biti konkurencija i Flashu, ali i Java appletima koji su praktički nestali s tržišta zahvaljujući očajnoj Sunovoj politici.
Silverlight je baziran na programiranju kao što je Flash na crtanju. Dakle, dva različita proizvoda koja kreću s druge polazne točke.
Ono u čemu Silverlight prednjači tj. u čemu će prednjačiti, mislim da je najviše daleko naprednija organizacija odnosno sistematizacija sadržaja i razvoja projekata.
Silverlight dizajner ne mora znati programirati, a Flash programer mora znati dizajnirati. Tu je jedna od najbitnijih prednosti s kojom dolazimo na slijedeće:

Hoće li dizajner crtati u Flashu ili Silverlightu, sasvim je svejedno. Obje tehnologije pružaju dizajneru vrlo moćne alate.
ALI hoće li programer programirati u AS-u ili C#, Ruby-u, Pythonu, JavaScriptu, VB-u.... i bilo kojem od desetaka jezika koje .NET podržava, sasvim je nešto drugo.

Onog trenutka kada Silverlight 1.1 (2.0 se nigdje ne spominje, pa ne znam odakle nekima te ideje. Eventualno se radi o Blendu 2 koji je samo alat za dizajn) pruži dizajnerima sve što pruža Flash plus pravi 3D i po mom mišljenju bolji rad s Videom, a programerima svu udobnost Visual Studia i daleko moćnijih i boljih jezika od PHP-a i AS-a i to još po izboru bez obzira u čemu inače rade, pa još omogući preklapanje Silverlighta i HTML-a, nativnu obradu u punoj snazi browsera za HTML unutar Silverlighta, tog trenutka je Flash ozbiljno ugrožen.
Prošlo je vrijeme weba kada su animacija i sam izgled bili ono udarno u webu. Danas je najbitniji brz i atraktivan sadržaj. Danas ne postoji veći web bez moćne infrastrukture u pozadini i bez potrebe za brzom i kvalitetnom te kompleksnom obradom informacija.

Iz tog razloga mi se čini da će programeri biti ti koji će ionako preskupo AS programiranje izbaciti i preferirati integraciju programiranja sučelja i pozadine uz gotovo potpuno odvajanje dizajna i kôda, bolju sistematizaciju, integraciju sa servisima svih vrsta, hrpom jezika i sve ostalo što moćan framework nosi.


Lijepa i konstruktivna kritika.

Svi pričaju o kompliciranosti AS-a. Zašto? Meni niti jedan jezik nije bio lakši od AS-a. A što se tiče odvajanje dizajna i programiranja, ja ne znam kako su ostali radili, ali to je potpuno odvojeno. Dovoljno je da dizajner pošalje grafiku, vi je importate u Flash, pretvorite u MovieClip, napravite Linkage sa AS file-om i sve ostalo je na programeru.

Slažem se što se tiče integracije sa servisima i hrpom jezika.

Znam i C i AS i zaista mi je AS puno logicniji i smisleniji od C-a.

I da, samo da napomenem, da je Flash zamišljen kao alat za kreiranje animacija, no to se s vremenom promjenilo. To je sada alat za interakciju.

Pozdrav,
Vjeko
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 16.09.2007 12:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AS je manje više nedovršen jezik, AS 1.0 nije bio nikako objektno orijentisan jezik i mogao si (kao što možeš i u AS 2.0 ako ne kažeš kojeg je varijabla tipa) pridružiti Integer-u vrijednost stringa a da ti kompajler ne izbaci grešku, pa onda 3 sata u hrpi koda predpostavljaj šta se događa, a AS 2.0 je vec dobro objektno orijentisan (dosta toga su preslikali iz Jave)

A što se tiče odvajanja koda od prezentacije slažem se da je sa AS 2.0 izvodljivo odvajanjem koda u vanjske klase.

A da je smisleniji od C-a nebih se nikada složio Smile

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
somedev



Joined: 16 Sep 2007
Posts: 4

PostPosted: 16.09.2007 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AS je praktički JavaScript i inferioran je C-u u svim segmentima po pitanju sintakse.

Što se tiče težine, nitko nije rekao da je AS težak, već da je loš. Editor za jezik je loš, kao što je jako loš sustav pisanja kôda gdje se isti može pisati bilo gdje i bilo kako.
AS 3.0 je eventualno probavljiva verzija, ali i dalje pati od sindroma jako lošeg editora (ako se radi u Flashu pa čak i Flexu).
Flasj podnosi interakciju, ali se cijeli zasniva na grafici i to je problem jer se čak i kada pazite na način rada, osjeća nedostatak sistematizacije za razvijanje RIA projekata.
Flex je tu nešto bolji od samog Flasha, ali sve to zajedno na način na koji je izvedeno dosta poskupljuje i usporava razvoj što jednostavno nije prihvatljivo.

_________________
Anti flame-war disclaimer: gore napisano je samo moje mišljenje i ni u kojem slučaju nikoga na ništa ne obvezuje. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.09.2007 13:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

somedev wrote:
AS je praktički JavaScript i inferioran je C-u u svim segmentima po pitanju sintakse.

malo ovo elaboriraj ako moze.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 16.09.2007 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
AS je javascript
(vjerovatno mislis na AS 1.0, jer sve ovo poslije nema veze sa JS)

A što se tiče pravljenja većih projekata u flashu, ako se kode / arhitektura sistema dobro organizira AS postaje moćan jezik.

Trenutno kladionica hettrick prelazi na nove terminale čiju smo klijent stranu u potpunosti razvili u flash-u, a logika C# - baza Oracle. Flash je tu odradio što niti jedan trenutno dostupan alat na tržištu nije mogao odraditi, uskoro ćete vidjeti. Što se tiče flex-a ako razvijaš u Eclpise-u (neznam postoji li još neki IDE za flex) flex aplikacije imaš Intellisense sa AS i dobar kompajler.

Vjerujem da će MS ako Silverlight bude kao što pričate (pokušao sam ga kući instalirati i nije išlo prije 2 mjeseca, više nisam ni pokušavao) orijentisan više programiranju/povezivanju postojećih server side programskih jezika sa njim onda vjerujem da će microsoft napraviti dobar IDE za njega i olakšati rad, kao što je odradio sa VS 2005 (uskoro iuzlazi VS 2008 - beta je već dostupna sa mnogo poboljšanja i C# 3.0 al to nije tema Smile)

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
somedev



Joined: 16 Sep 2007
Posts: 4

PostPosted: 16.09.2007 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iako je to očito iz samog jezika, evo za AS 3.0, citat iz službenog Adobe-ovog dokumenta:

"A more modern compiler code base that adheres much more closely to the ECMAScript
(ECMA 262) standard and that performs deeper optimizations than previous versions of
the compiler.
A core language based on the upcoming ECMAScript (ECMA-262) edition 4 draft
language specification"

http://www.ecma-international.org/publications/standards/Ecma-262.htm

Dakle, posljednja inkarnacija JavaScript-a.
OK, to smo službeno riješili i više nije moje mišljenje nego službena istina.

Karakteristike jezika jasne su svakom iole iskusnijem programeru, a zašto je C(++) bolji jasno je ako pogledamo. (Ne mislim na C kojem nedostaju objekti, već C++ naravno).

Nije mi baš jasno zašto Oracle s obzirom da ćete teško proći treshold koji opravdava tako skupu bazu i takav tip enginea koji Oracle koristi čak i da cijena nije faktor.
Ali to nije tema.
Flash? Hmm, da, OK jer trenutno alternative nema, ali sam Flash je jako spor. Dosta sporiji od Silverlighta za iste stvari u ovom trenutku.

Silverlight se može instalirati na većinu browsera upotrebljivima na Windowsima, OSX-u i Linuxu.

P.S. Već dugo je Visual Studio dobar, a postaje sve bolji. Smile

_________________
Anti flame-war disclaimer: gore napisano je samo moje mišljenje i ni u kojem slučaju nikoga na ništa ne obvezuje. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group