Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
boycott (za zainteresirane)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.03.2004 11:23    Post subject: boycott (za zainteresirane) Add user to your forum ignore list Reply with quote

nestlè of course.
why??
http://shell.ihug.co.nz/~stu/nestlmilk.htm

i samo upisite boycott nestle pa cete dobiti masu dokumentiranih sajtova o tome zasto bojkotirati nestle.
problem: nestle posjeduje puno toga jer je kupio npr. "baci perugina", ili "after eight" (koja patnja za mene Rolling Eyes ) cini mi se da je ulkjucen i l'oreal i da je imao neke frke oko testinga na zivotinjama ali dobro, necu o onome sto nisam sigurna.
tko zna talijanski preporucijuem knjigu "guida al consumo critico" (Centro Nuovo Modello di Sviluppo Emi, 1996 ) gdje grupa ljudi iz toscane u toku godinu dana istrazuje o multinacionalnim kompanijama i njihovom nacinu rada i etici.
isto tako preporucijem "sulla pelle dei bambini" gdje ti se krv sledi kad skuzis da su tvoje nike proizvod patnje nekog djeteta. dakle, zahvaljujuci bojkotu, nike je zadnjih godina promijenio nacin proizvodnje (barem sluzbeno) pa se bar ogranicava od izrabljivanja djece i maltretiranja ljudi na radnom mjestu.

boh, sad bi mogla pisati o mcdonaldsu, pa o drugim kompanijama ali predugo bi bilo i sve to nadjete na netu Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 17.03.2004 11:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma sve mi je to diskasing o cemu govorish,... nazalost to je sve istina i mrzim te korporacije koje zbog fuc*in profita iskorishtavaju loshe ekonomske uvjete stanovnishtva zemalja trećeg svijeta (and njihove odvratne i podmitljive vlade).
Mad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.03.2004 11:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da. pa eto..
Naravno da sam protiv izrabljivanja, protiv iskoristavanja mladezi za takav fizicki rad (protiv toga sam totalno jer mislim da to nema niti smisla ni humanosti). Jedan dio mene govori da je posao kao takav jedna od stvari koje pokrece svijet i samog covjeka. Covjek u "modernom" svijetu ne funkcionira bez posla, bez novaca itd. No to je sve za mene truck load of shit. Sjetite se Fight Cluba. Meni nije potreban novac da budem sretan. No tu se fokusiram na vecinu kojima je. Covjek se mora prehranjivati, mora zivjeti, biti zdrav i zato mora raditi. Lose je to sto u siromasnim zemljama firme poput "Nike" izrabljuju ljude i placaju ih nikako. Ali i to je zivot. Ljudi rade sto im se da jer im je potreban novac. To mi se ne svidja, ali opet mi je drago sto je u igri nekakva zarada. Dobro da barem nesto rade da zarade. Zalosno je sto sve moraju proci za taj novac. Moj imho, vjerovatno sam nesto napisao krivo ili se krivo izrazio jer sam brzo pisao. Rolling Eyes

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.03.2004 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja mislim da je jako vazno biti svjestan i znati sta se radi i sta stoji iza svega toga pa onda svako odlucuje sta ce po svojoj volji i savjesti.
informacija je sve a nasa je moralna duznost informirati se, buduci da nam je to omoguceno. Smile
IMHO of course Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.03.2004 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cool I agree witcha!!1

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
forca



Joined: 30 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 17.03.2004 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slazem se sa tobom philatz, ali isto tako sam jako protiv iskoristavanja zivotinja za tako neke potrebe, jer ako nam je iko kriv za to sto se izmisljaju raznorazni proivodi i sminke i te gluposti koje stvarno nisu toliko nuzne u zivotu, onda nam definitivno nisu krive zivotinje, pa ako i ima ljudi koji za neke pare daju da im rade sta hoce samo nek izvole, ali zivotinje stvarno nisu krive sto se mi sminkamo i jedemo razna govna!! Twisted Evil

no sta mi znaci uzrujavati se kad tome ne mogu puno uciniti osim da svog psa nikad ne sminkam i ne farbam mu dlaku Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 17.03.2004 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ja jednostavno ne mogu podnjeti da netko na taj nacin koristi nesrecu drugih ljudi. ako vec teshko zive onda im treba pomoci,... da naravno zaposliti ih dati im posao, ne naravno po cijeni kojim se placa radna snaga u francuskoj naprimjer,... ali ne mozes plaćati te ljude po par dolara mjesecno. mozda nije ni problem sto u tim tvornicama rade djeca,... ipak ona rade dobrovoljno (mislim?!?!) ali onda ih ne treba ponizavati sa bjednim primanjima.
a definitivno ne treba zivjeti za lovu nego od love, naravno uvjek ce biti ljenicina koje zele ne raditi nishta i zivjeti,... ali svatko mora imati mogucnost izbora. SVATKO. Exclamation Exclamation Exclamation
a da ne govorim da mozda, (dobro ovo bi mogla biti insinuacija ali bi bilo okej da netko to argumentirano opovrge Idea ) vlade nekih drzava namjerno rade sve da zemlje treceg svijeta i dalje ostanu nerazvijene i ekonomski nestabile samo kako bi oni mogli gdje istovariti svoj nuklearni otpad,.. imati jeftinu radnu snagu,.... ili tu i tamo zapoceti neki rat kao bi prodali svije zalihe oruzija ili testitati neko novo(ovo bi i nama moglo zvucati poznato). znam,.... zabrijao sam malo u prici, otisao predaleko,.... ali me sve to jako frustrira i onda kad saznam neshto kao ovaj nestle slucaj popizdim odmah i počnem mrziti ljudski rod. Mad
sorry,... ali morao sam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.03.2004 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@forca: Tocno to. Mrzim kad koriste zivotinje za ispitivanja. Mislim, mladi extra cute zecevi i majmuni. Inace meni najbolje zivotinje.
Smile Nemoj sminkat psa. Smile)

@kliker: Sve je to lijepo i krasno ali se jako tesko objasnjava glavesinama koje stoje iza svega.

Onak, pitas se; "Cekaj pa kakav je to covijek". Onda se sjetis kakvih sve ljudi ima na svijetu i postane ti jasno.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 17.03.2004 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aha keye, to je dakle to! oke, obecavam da cu ubuduce bojkotirati nestle.
tnku for that info Wink

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 17.03.2004 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo po pitanju Nikea, imam jedan primjer iz svog zivota, koji govori da nisu samo multinacionalne kompanije krive za nedaće djece u Kini i što znam gdje još. Ja sam naime radio u jednoj firmi, koja je proizvodila sportsku odjeću i koja je to radila jako dobro. Cijela firma se nalazila u iznajmljenom atomskom skloništu bez ispravne ventilacije. Jedno vrijeme su radnicima davali svaki dan po litru mljeka, jer su isparenja boja koje se koriste u tisku za poliamid i ostale materijale ( zaboravio sam im ime) izuzetno otrovne, i nakon nekih 3-4 godine bi trebalo prestati sa tim poslom, mislim radnici. Naravno, nitko nije ni pomisljao prestati sa tim polom, jer nema drugog na vidiku. Nakon nekog vremena i smanjivanja doza mljeka, isto je potpuno ukinuto jer kao nema novaca za plaće. Ok, radnici se slože sa tim. Onda, nije bilo plaća i dalje i tako 3 mjeseca. Sve dok se nisu počeli otvoreno buniti, i onda stigle plaće. No mljeka nema, i radnici kažu, aj bar ima plaća. Onda počeše poboljevati i ja dam otkaz i odem iz firme. Ne znam što je dalje bilo sa radnicima. Ventilacija nije popravljena.
No, da se vratim na temu.
Došli ljepo ljudi iz Finske, predstavnici Nike-a za Europu i kažu da hoće vidjeti uzorke dresova koje radi firma za košarku. Vide oni i kažu ok, zadovoljni smo. Donesu filmove i ostalo potrebno za izradu dresa (mislim da je bila Litvanska reprezentacija u pitanju ) i ja tada prvi put vidjeh ultra profi materijal iz kog treba izraditi filmove i ostalo za tisak te krojeve i stosta drugo pakovano u fasciklu koja izgleda kao da je u njoj original Biblija. Izradimo mi dresove u firmi, oni dodju po drugi put, vide, kazu ok, plate i odu.
Toliko o Nikeu i problemima sa njima.
Znaci, nisu oni problem. Mislim da treba najprije UVIJEK pocistiti ispred svog praga, pa onda drugima govoriti da su prljavi.
Eto toliko za sad.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.03.2004 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

run, necu niti pokusavati pisati ono o come bi se moglo pricati danima ali moram ti samo reci da uopce nisam skuzila sta si zelio reci sa svojim primjerom i poslovicom na kraju. Smile
to da ako jednog dana nestle; dodje i pita me da napravim sajt za mlijeko u prahu (eheh ne bojte se, nece Laughing ) i plati mi 100k eura po ugovoru bez problema znaci da nisu tako prljavi kao sto se prica?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 17.03.2004 21:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je opce poznata cinjenica koja ima tendenciju da preraste u standard i kad se to dogodi vise se nitko nebude cudio polozaju radnika u Kini ili nekoj drugoj istocnoj zemlji.
A mislim da je glavno pitanje kako je doslo do toga da jedna kompanija ( nike ) iz zemlje ciji kontinent je pronadjen prije 500 godina ( usa ) moze kreirati ljudska prava u zemlji ( kina )koja je prakticki izmislila pismo, barut... To je sve stvar mentaliteta pojedinih naroda. Ljudi na istoku nemaju razvijeni osijecaj za materijalno, a svijet nazalost funkcionira samo preko novca... i sad vise neznam kaj sam jos htel napisati... ak se sjetim javim vam....
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.03.2004 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.iC wrote:
i sad vise neznam kaj sam jos htel napisati... ak se sjetim javim vam....
Laughing
NIke = money... a money makes the world go nuts.. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 17.03.2004 22:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
NIke = money... a money makes the world go nuts..


e to
Back to top
View user's profile Send private message
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 17.03.2004 23:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ono što sam htio reći je da su ljudi došli odraditi posao i platiti za isti, a to što radnici umiru u neciviliziranim uvjetima je kriv netko drugi, Nike nije. Ne brenim ja Nike, u stvari briga me za njih. Ja se brinem za sebe, a ja zivim ovdje. Nike mi je daleko. Tad su bili blizu, al nisu bitni.
Isto tako, te zene u Africi uvjek imaju svoje mljeko, ono u prahu mogu a i ne moraju koristiti, tako i svoje. Mislim da je sve stvar izbora. Ja pijem Ness jer je brz za napraviti. Da ga nema, pio bih nesto drugo.
Isto tako, prije samo 50 godina ljudi su zivili prilicno losije nago danas, nisu imali TV i ostalo ( pa ni mi3dot.org ), pa su bili zivi. Mnogi su djelili jednu veliku prostoriju sa kozama i ovcama i nista im nije bilo. Sigurno ne bi reagirali na savjete o higjeni nekih tamo, jer nisu imali novaca da istu sprovedu po cijenama koje ti pametni nude. Mislim sve ti je to izbor. I to samo tvoj.
Mislim da svaka majka bira kako ce dojiti svoje djete. Nece je na to nagovoriti nitko, ako sama ne odluci. Odluka je na pojedincu. I odluka je posljedica uvjeta i uslova. Svjet danas ih stvara, a odbijanje ili sljepo prihvatanje nije izbor. Upravo je izbor pravi izbor. A ja cu osobno napraviti dobro kad mogu, kad ne mogu, necu razbijati glavu time. Inace je to samo prazna prica i, sto bi se u narodu reklo, palamuđenje !
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 18.03.2004 00:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rundll32 wrote:

Isto tako, te zene u Africi uvjek imaju svoje mljeko, ono u prahu mogu a i ne moraju koristiti, tako i svoje. Mislim da je sve stvar izbora.

e ne, ovo ti ne mogu dozvoliti.
ako kazes da te nije briga to mogu skuziti. ali da kazes da one zene imaju izbora i da
Quote:
Mislim da svaka majka bira kako ce dojiti svoje djete. Nece je na to nagovoriti nitko, ako sama ne odluci. Odluka je na pojedincu. I odluka je posljedica uvjeta i uslova.

jasno mi je da ne znas o cemu pricas. (bez uvrede, nemoj to shvatiti kao napad na tebe)
jesi li ikad cuo za LLL "leach league" ili liga za mlijeko?
o kakvom izboru pricas kad se radi o poslu koja uvjeri vladu jedne zemlje da provede kampanje o edukaciji o mijeku u prahu i uvjeri ljude da je to bolje?
znas li ti da je u hrvatskoj (na svu srecu) vise od polovice rodilista imaju status "prijatelja djece"? a znasi li sta to uopce znaci??
da samo zadnjih godina pomazu majkama da doje djecu! jer da, ako nisi nao, dojenje nije tako jednostavno kao sto izgleda.
u francuskoj se niti toga ne drze nego cim se maknes od djeteta uvale mu bocicu u usta a apsolutno je zabranjeno davati ista osim majcinog mlijeka da bi dijete razvilo tehniku kako sisati to mlijeko!
i ti pricas o izboru???
zene se danas moraju BORITI da bi dojile, protiv pedijatra, protiv svih tih reklama jer kad je tesko i kad ti se dijete dere prva stvar koju ti uvale je nestle jer znaju da ces popustiti i onda dati zadnju lovu za to. (jer stvaranje majcinog mlijeka ovisi o tome koliko dijete sisa, i dok mu dajes bocicu tvoje mlijeko nestaje).
da '70 ih godina nije provedena kampanja protiv majcinog mlijeka sve ove probleme danas ne bi imali i LLL ne bi trebala niti postojati!
a kakav tek izbor imaju oni u siromastvu?

Quote:
A ja cu osobno napraviti dobro kad mogu, kad ne mogu, necu razbijati glavu time. Inace je to samo prazna prica i, sto bi se u narodu reklo, palamuđenje !

pa tko ti je sta rekao?
tvoja je moralna duznost znati sta se desava u svijetu, a poslije hoces li piti nestle i jesti u macu svaki dan, izbor je tvoj. tko voli nek izvoli.


Quote:
Ja pijem Ness jer je brz za napraviti. Da ga nema, pio bih nesto drugo.

ja sam se ono u galeriji samo salila ne kuzim zasto to tako uzimas osobno.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 18.03.2004 00:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rundll32 wrote:
Ono što sam htio reći je da su ljudi došli odraditi posao i platiti za isti, a to što radnici umiru u neciviliziranim uvjetima je kriv netko drugi, Nike nije. !


a kako ti to znas???
ti prakticki znas (a nikad nisi bio ni vidio) ono sto su ljudi dokazali i zbog cega je nike na kraju pormijenio nacin poslovanja.
daj se malo informiraj prije nego sto pricas ili bar dokumentiraj ono sto tvrdis.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 18.03.2004 00:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw, o izboru davanja mlijeka...neke majke nemaju dovoljno mlijeka ili imaju problema pa i protiv svoje volje ne mogu dojiti...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 18.03.2004 00:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A molim te ja ljepo, odgovori ti meni. Da imas djete ( mozda ga i imas, ne znam, a nije ni bitno toliko za pitanje ) i zabrani ti doktor da ga dojis svojim mljekom, jel bi ga ti poslusala kad dodjes kuci i uvalila mu cuclu nekog drugog mljeka ? Sta bi se bojala da ti upadne inkvizicija iz Monti Pajtona ? Ma da, lozis se na reklame i dokumentarce za glupe Amere koji te utripuju u probleme koji ne bi trebali biti tvog zivota. Bar ja mislim. Mene je moja mater dojila njenim mljekom u bas tim 70tim, i nitko je nije mogao ubjediti da je to lose. Cega se ti onda danas bojis ?
I to sa Nessom nisam skuzio kako ti mislis. Ne brini.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 18.03.2004 00:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene nije (jer nije mogla) pa mi imunitet u qrcu bio do 21. g...... davali mi "falso" mlijeko...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 18.03.2004 01:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oprosti, mozda sam malo direktan.
Samo...enivej.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 18.03.2004 01:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle, btw, Keye je doktor .... pa nije da ne zna sto prica....

Last edited by 4thshadow on 18.03.2004 01:48; edited 1 time in total

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 18.03.2004 01:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle, ja nemam pojma sto to ima u svemu tome sto se tice sastava. Ja govorim o ljudima koji, kao ja, ne znam za sve sto je unutra. Meni je zanimljiva ona strana čovjeka koji bira, kako kavu tako i ostale stvari u životu. Mene zna zaboliti srce ( srece ne boli, jel ) od puste kavurine koju popijem tokom dana, al biram gušt koji ide uz to, neki drugi, ne toliko kava, kao ritual uz istu. Odmor. Onih 5 minuta cigarete uz istu. A znam da bi bilo bolje bez oboje, al ja to biram i mislim da ne treba kukati nada mnom. Ja sam izabrao i tko me j. ( skjuz mi ) zbog loseg izbora. Sebican stav ? Znam. Isto tako i za ostalo. Sve dok nismo prisiljeni neizborom, nitko nam nije kriv, osim nas samih.
Ovo sa dojenjem je malo zeznuto jer djete ne bira.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group