Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Site5 vs. MediaTemple

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 22.09.2006 02:02    Post subject: Site5 vs. MediaTemple Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako ide priča...
Hostam jedan forum, postao je jako aktivan u zadnje vrijeme, jako posjećivan i sve jako jako. I onda mi hoster, koji mi je davao prostor za džaba, pošalje mail da on gasi servere i da se moram selit.
Ok, ajde, držao me godinu i kusur besplatno, i baš zbog toga što je bilo besplatno, nemam se šta žalit.

I sad, došlo vrijeme kad ja moram odabrat kud ću s forumom...budući da je jako poznat, odlučio sam se na MediaTemple. Dvoumio sam se između njega i Dreamhosta, ali je ipak MT prevladao. Kupim shared-server account, i ajde...

Prvo šta me iznenadilo - mysql je 3.23 Surprised
Daj me nemoj...
To mi je zadavalo tolike probleme oko prenošenja baze da to nije bilo normalno.
Pisao sam njihovom supportu, al da prostite, za kurac. Jedino što sam dobivao su copy-pasteovi iz knowledge base-a ili preporuke da se upgradeam na dedicated server, pa ću imat i mysql 4+.

No nije to sve. Netko mi je na mi3-ju preporučio EMS SQL Manager aplikaciju, s kojom se spojim na stari i na novi sql server, i izvršim direktno kopiranje baze. Naravno, na MT se neće spojit nikako. Ne dozvoljava. Odem u njihov cPanel (ili je to Plesk :-\ ) u nadi da ću negdje naći opciju za dozvoljavanje moje ip adrese kao hosta, nema toga..

Pošaljem mail supportu - ne daju tu opciju. Naravno, ispod odgovora hrpetina teksta tome kak se sa SSHom radi backup/restore baze. >Sad

Cron Jobs isto moraš tražit mailom da ti slože, jer, kao, da ne bi netko stavio neku skriptu koja će se izvodit svakih 5 minuta, a da je skripta zahtjevna za server, blablabla, da se i desi takav slučaj, opomeni korisnika, ugasi ga i gotovo. A ne unaprijed disableat.
Kad smo već kod kontrole resursa...
Pazi ovo - ako je baza malo veća (moja je cca. 6, 7MB), nema šanse da se uploada preko phpMyAdmina. Niti preko sučelja phpBBa. Javi error da ta akcija koja se izvodi uzima previše radne memorije i zato ju ne možeš izvest! Jedino šta ostaje je mailom naručit uključivanje SSH-a i onda prek shella dignut bazu...jao onome ko nikad u tome nije radio :Smile

I ono što me najviše fasciniralo - uz phpBB, odlučih probat IPB. Nabavim instalaciju, uploadam, pokrenem, fino, popunim par polja, kliknem da se popuni baza podacima (pazi, friška instalacija, od nule!) i ono - ne može, prezahtjevno!!!! >Sad
O da vam #$%"#$$"%"#$%

Nevjerovatno je kako se čovjek može raspi***t zbog takvih stvari Very Happy

Ništa, vidim ja da od toga baš ništa, čovječe, ograničen si na sve živo, nemaš ništ!
Kvargu i MediaTemple, otkud je toliko poznat i jak, već dugo maštam o tome da imam na njima hostan site, al ovo mi je totalno promijenilo mišljenje...

Ništa, odem ja na internet, tražim, vidim, Site5.com
Ajd reko, uzet ću paket na mjesec dana, pa ćemo vidit.

Čovječe...imaju sve Very Happy
Prvo šta sam išao vidit je jel imaju opciju da se mogu s mysql managerom spojit na server. Ima!!!
Odmah, al ono, odmah sam se spojio i prenesao bazu bez ikakvih problema! I što je najbolje, Č i ekipa rade bez problema!

Naravno, mysql je 4.1 Smile

Cron jobs je također tu, prikaz svega živog i neživog, ma super nešto!
A support - ko da pričaš s prijateljem, a ne sa supportom. Prvo (i jedino) šta sam mailom zatražio je aktivacija SSH-a. Nije da mi odmah treba, al nek je tu. Pošaljem mail, i za par minuta evo odgovora:
Quote:
Hi,

I've enabled shell access to your account. Do you need further assistance?

Ovo "Hi" mi je tak zvučalo otvoreno, toplo, prijateljski, neslužbeno, šta ja znam, znam da to nije iskopano od nekud i kopirano Smile
A ovo na kraju "Do you need..." isto tak, baš sam dobio dojam ono, da nisam pain in the ass

I onda ja još pošaljem mail tipa
Quote:
Yes, this solves the problem.
Thank you, you can close this ticket now Wink

i dobijem odgovor
Quote:
Hi,

Have a great day.


I sviđa mi se što imaju forum gdje se isto može pitati, dobiti savjet, od korisnika, prolaznika ili ljudi koji rade u Site5.
Također, firma je i sastavljena od ljudi koji su webmasteri, developeri i znaju šta hosting treba imati u ponudi.

A dodatni plus je i što su lijepi Smile
Recimo, login za tzv. Backstage

Uglavnom, da privedem ovaj dugi topic kraju...htio sam samo iznesti svoja iskustva sa ova dva hostera, i pokazati da MT, barem što se SS (shared-server) opcije tiče, totalno suxa i da se ne treba povlačiti za tim što njihov logo stoji na svakom većem siteu...nek stoji, možda su i dobri kad se radi o dedicated rješenjima, ali za ovako, male korisnike, ne valjaju ništ.

Site5 s druge strane - odličan Smile
Preporučam ga svakome. Nije da hvalim ili reklamiram, ali ono, kada sam danas prebacio tu bazu u par minuta, i kada se sjetim koliko sam živaca i vremena potrošio da natjeram da sve proradi na MTu, odma mi se smuči.

MT je IMHO vrlo, vrlo ograničavajuć, pogotovo što imaju 3.23 mysql, dok svi drugi hosteri vrte već i 5icu, php također, otvoreni su itd...

Napomena: nije da me site5 sponzorira ili nešto takvo, nego dok se tjedan dana patite s nečim jer ste ograničeni zbog nekih bezvezarija, i to kod renomirane firme, a tu, s druge strane, sve vam je otvoreno i to riješite u roku keks, onda se morate negdje pojadat Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 22.09.2006 08:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ono što me iritira kod oba je što mistificiraju normalne featurese u svojim takoreći "bogom danim" control panelima. Recimo multisite kod (mt)-a te sitepointa je u biti addon domena na subdomenu unutar normalnog shared accounta... Naravno da su to mogli puno spretnije riješiti što kako bi to zaista bio "multisite" hosting, ali u biti to se ni po čemu ne razlikuje od klasičnog Cpanel načina dodavanja addon domain siteova. Nažalost, ispada da je sve to mazanje očiju te da treba biti vrlo oprezan kod shared hostova. Ako imate malo veće potrebe za hostingom od shared accountova, VPS ili reseller account je pristojno rješenje, a kod stranih providera košta malo u usporedbi koliko dobijete.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
mfloyd



Joined: 25 Jan 2006
Posts: 57
Location: Zagreb <-> Orahovica

PostPosted: 22.09.2006 08:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam na site5.com zakupljen Gold Plan i dijelim blackshtef-ovo oduševljenje.

Moje preporuka također!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 22.09.2006 09:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovaj Site5 mi se čini predobar, samo šteta što nemaju i windows.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 22.09.2006 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja s mt nisam imao nikakvih problema. Suport mi je super, odg. su mi za po sata i sve lijepo objasnili. Nisam radio nista s bazama i sl. pa ne znam za to.
Rade sad upgrade za shared server (znaci mysql 4, ror i to).

http://www.mediatemple.net/services/webhosting/ss/linux-standard/ss6_sneak_peek/index.php
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 22.09.2006 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

site5 mi se cini super, ali... evo jedne usporedbe
Code:
                        site5              Dreamhost
space/band.             15GB/500GB         20GB/1TB
cijena regularna        13,97$             9,95$
2 god/mj.               9,97$              7,95%

fine print: ako ne uzmete za cijelu godinu na Dreamhost vam zaracunaju 50$ setup fee.

ja se pokusavam odluciti, pa mi je ovaj topic dobro dosao Smile

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2006 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja isto changeam hostera, pa ono, dobro mi doso topic takodjer :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 22.09.2006 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja isto tražim hosting Smile al tražim nekaj jeftinije, pa razmišljam o http://www.asmallorange.com/

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 22.09.2006 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam na najmanjem shared paketu na site5 i zadovoljan sam...fakat sam davio support, trazio da mi instaliraju svasta i sve uredno radi Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2006 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zakaj je tak puno nasih na site5 a to se javno nezna?!

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 22.09.2006 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@red: jeftinije, da ako uzmes najmanje pakete... meni bi trebao large, a on je bitno skuplji od gore navedenih.

P.S. ako uzmem neki bolesno ogroman hosting tipa Dreamhost, mogu i tebe smjestit gore Smile

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 22.09.2006 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
@red: jeftinije, da ako uzmes najmanje pakete... meni bi trebao large, a on je bitno skuplji od gore navedenih.

P.S. ako uzmem neki bolesno ogroman hosting tipa Dreamhost, mogu i tebe smjestit gore Smile


Meni bi mali paket bio taman. Fala na ponudi Smile
A ne znam kaj budem, još razmišljam o razno-raznim kombinacijama.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
lipeno



Joined: 03 Jun 2005
Posts: 100
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2006 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kome treba može se meni javit privatnom porukom ili mailom u vezi hostinga. Fortius mi reče da se lagano pušta hostinga a tu je bilo i dosta mi3jevaca(i mi3jevki, valjda Smile ) na serveru pa eto.Shocked
Ako je nešto sitno mogu sredit i besplatno, inaće bagatelna cijena, primam i kreditne kartice.
Check out more na www.hostingcamel.com , iako sam sajt jos officially nije pokrenut sve radi(pa tako i billing i automatizacija izrade accounta). Uglavnom javite se s bilo kakvim pitanjima(pa čak i vezanim uz druge hostove ako treba), prijedlozima, potrebama.
Što se tehnologija tiče osim uobičajenih cpanel/linux(php,cgi,perl) može se vrtit kompromisni asp.net preko mod_mono i naglo popularni ruby on rails. Ako je nešto hitnije može i na icq/msn koji je u mom profilu.
Pardon na skoro-offtopic reklami.
Sto se Media Temple-a tiče to je oduvijek bio brand, i kod njih se brand prvenstveno plaća a ne kvaliteta(iako uz to ide i doza kvalitete, umjerena naravno Wink ). A za site5 ne znam baš puno osim što sam u zadnje vrijeme često nailazio na njihovu stranicu zbog ponuđenih raznih noviteta i rješenja, kao onaj sistem povratka u prošlost iz control panela putem backupa ali marketinški bombastično izvedenog. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 22.09.2006 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam na plus.. Dobra podrska i sve...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2006 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam nedavno trebao najnoviji PHP i Ruby on Rails u istom paketu. Site5 je bio pun pogodak, a cijena je super
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 22.09.2006 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@fruitlord: pa eto opet dolazimo na isto kao s a small orange - najveci paket je 1GB/20GB (moj sajt trosi preko 50GB band.) i kosta jednako kao 20GB/1TB na Dreamhostu.

@BlizZ: Plus ocito ne pridaje nikakvu vaznost bandwidthu, posto ne vidim istaknuto niti na jednom paketu. znaci li to da nema limita? :]

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 22.09.2006 23:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
@fruitlord: pa eto opet dolazimo na isto kao s a small orange - najveci paket je 1GB/20GB (moj sajt trosi preko 50GB band.) i kosta jednako kao 20GB/1TB na Dreamhostu.

@BlizZ: Plus ocito ne pridaje nikakvu vaznost bandwidthu, posto ne vidim istaknuto niti na jednom paketu. znaci li to da nema limita? :]


Ima limita... Ako hoces, mogu provjerit koliko je velik...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
demon cleaner



Joined: 13 Sep 2006
Posts: 16

PostPosted: 23.09.2006 00:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam jedne ljude koji sam delal sajt uputil na posluh.hr...najmanji paket i to...i josh nemaju bandwith limit Surprised
za sebe josh uvjiek trazim...treba mi nekaj malo...

_________________
Midnight, behind the box.
I'll be the Hyena...you'll see...
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 23.09.2006 01:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima li neko iskustva s dreamhosteom?
http://www.dreamhost.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 23.09.2006 12:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

demon cleaner wrote:
ja sam jedne ljude koji sam delal sajt uputil na posluh.hr...najmanji paket i to...i josh nemaju bandwith limit Surprised.

yeah, rajt Rolling Eyes
SVE ima neki limit, možda veliki, ali sigurno ima. evo ja na site5 recimo imam 200 giga limit, paket koji je za stupanj veći od mog ima 500 giga limit, i sad, to je je velik limit, za većinu siteova nedosežan, ali ipak postoji...
tak i ovo...kad bi imao neki site koji bi gutao terabajte ko bombone, vidio bi limit Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
demon cleaner



Joined: 13 Sep 2006
Posts: 16

PostPosted: 24.09.2006 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:
demon cleaner wrote:
ja sam jedne ljude koji sam delal sajt uputil na posluh.hr...najmanji paket i to...i josh nemaju bandwith limit Surprised.

yeah, rajt Rolling Eyes
SVE ima neki limit, možda veliki, ali sigurno ima. evo ja na site5 recimo imam 200 giga limit, paket koji je za stupanj veći od mog ima 500 giga limit, i sad, to je je velik limit, za većinu siteova nedosežan, ali ipak postoji...
tak i ovo...kad bi imao neki site koji bi gutao terabajte ko bombone, vidio bi limit Smile

evo..kaj mi je napisao lik kad sam mu pisal jerbo nisam nigdje na sajtu videl kolki je limit..
lik iz posluha wrote:
Bundwith nije limitiran,kad je postojao limit 95% korisnika nije ispunili taj limit, dok je mali broj presao taj limit, pa nema smisla da tih 5% korisnika ogranicavamo.

tolko o tome...a mozda i lazu...i meni je to dosta cudno bilo....mozda lik nije imal pojma pa me se samo htjel rjesit...lol..

_________________
Midnight, behind the box.
I'll be the Hyena...you'll see...
Back to top
View user's profile Send private message
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 24.09.2006 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

demon cleaner wrote:
lik iz posluha wrote:
Bundwith


Laughing

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 24.09.2006 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
demon cleaner wrote:
lik iz posluha wrote:
Bundwith


Laughing
Very Happy
Quote:
Bundwith nije limitiran,kad je postojao limit 95% korisnika nije ispunili taj limit, dok je mali broj presao taj limit, pa nema smisla da tih 5% korisnika ogranicavamo.

to ti je ono što ti pričam, ja imam limit 200 giga i vrlo vjerovatno da neću prelaziti ni 2 giga...
ali limit postoji. Oni zakupljuju taj bandwidth od datacentra, plaćaju za njega, i zato bandwidth košta i mora imat limit. Druga priča je to da svi njihovi useri skupa ne pređu taj limit...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
demon cleaner



Joined: 13 Sep 2006
Posts: 16

PostPosted: 25.09.2006 00:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
demon cleaner wrote:
lik iz posluha wrote:
Bundwith


Laughing

vjeroval ili ne, ovo je kopipejstano iz njegovog mejla... Very Happy

_________________
Midnight, behind the box.
I'll be the Hyena...you'll see...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group