Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
InDesign - RGB u CMYK
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 22.09.2007 08:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shocked Shocked Shocked

dečki, nađite si drugi topic!!! Very Happy Very Happy Very Happy

šalim se, hvala na puno korisnih informacija, dosta toga mi je i od prije jasno, osim kalibracije monitora kojeg nemam kalibriranog. kaj je najgore, na poslu imamo lcd, a ne crt, tak da mi boja ovisi o kutu gledanja... d'oh!
zato provjeravamo kak će to otprilike izgledat tak da isprintamo na printeru..

ajde, ubite me sad! Smile

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Josephe



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 31
Location: Over the rainbow!

PostPosted: 22.09.2007 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
kaj je najgore, na poslu imamo lcd, a ne crt, tak da mi boja ovisi o kutu gledanja... d'oh!
zato provjeravamo kak će to otprilike izgledat tak da isprintamo na printeru..

ajde, ubite me sad! Smile


INK-jet printer vam je match print?? HAHA!

wauuu opasna firma, daj broj da naručim nešto odmah Very Happy Smile

tj. bolje da se pretplatim na tu ilustraciju koju štampate to moram vidjet Smile
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 22.09.2007 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Josephe wrote:
INK-jet printer vam je match print?? HAHA!


nije inkjet Razz Razz

sami pokrećemo nešto i niti jedan početak nije lagan..
nismo profići ko vi tu, al se trudimo nešto napraviti, a s vremenom ćemo biti i bolji.
zato svaka pomoć dobro došla.

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2007 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Josephe wrote:

INK-jet printer vam je match print?? HAHA!
wauuu opasna firma, daj broj da naručim nešto odmah Very Happy Smile
tj. bolje da se pretplatim na tu ilustraciju koju štampate to moram vidjet Smile


Ali i u najvecim tiskarama kod nas i vani koriste inkjet kao proof.
Josephe, sto da im kazem sljedeci puta kada mi to daju kao color proof s inkjeta? Varaju li me?

Twisted Evil

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
Josephe



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 31
Location: Over the rainbow!

PostPosted: 22.09.2007 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Josephe wrote:

INK-jet printer vam je match print?? HAHA!
wauuu opasna firma, daj broj da naručim nešto odmah Very Happy Smile
tj. bolje da se pretplatim na tu ilustraciju koju štampate to moram vidjet Smile


Ali i u najvecim tiskarama kod nas i vani koriste inkjet kao proof.
Josephe, sto da im kazem sljedeci puta kada mi to daju kao color proof s inkjeta? Varaju li me?

Twisted Evil


Aha! Reci da te varaju! (haha Smile)

Ak te pitaju zakaj, reci im nek skoče u litograf po odgovor

ps: nastat će tišina Wink

ps2: aaa prava ti je finta. po toj teoriji i peterobojka je ink jet lol (što i jest.. doh)! Zna otpadnik (a i ti) dobro na koji sam ja ink-džet mislio hehe!

Garant štampaju match printove na lexmarku ili stylusu 680 pa ovaj zazuji u tiskari kad to dobije Very Happy Cool

mora štelat peterobojku po epson 680 ispisu, a šta ćeš takav je život lol (umirem od smijeha haha)
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2007 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ah.. sad mi je jasno.. neka skoce u litograf.

Mislim, ako im to kazem u arvato tiskarama (znas li koja je to?) sumnjam da ce me poslusati. Daj savjet.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
Josephe



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 31
Location: Over the rainbow!

PostPosted: 22.09.2007 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Ah.. sad mi je jasno.. neka skoce u litograf.

Mislim, ako im to kazem u arvato tiskarama (znas li koja je to?) sumnjam da ce me poslusati. Daj savjet.


Hoćeš reć, trebao bih znati što je "arvato" da bi bio tebi elokventan i.. da pametujem previše zar ne? A kaj ak ne znam kdo je arvato? Dobit ću neku pljusku iz grafičko-svjetskog svjetonadzora ili what? Smile

ps: sigurno imam posla s nekim iz proximitija dok me ispituju s ovakvim foricama lol

ps2: iskreno da ti sad kažem iskustvo sa sveučilišnog grafičkog fakulteta ne bi mi vjerovao pa ću ti to i prešutit. booooolje da to nitko nikada ne čuje.

game over
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2007 15:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Aaaa, to sve govori... tvoje iskustvo dolazi s grafickog fakulteta sveucilista (u Zagrebu).

Ok, ok sorry.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 22.09.2007 15:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj ću ja jadan među vama profićima...
rrrrrrrah

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Josephe



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 31
Location: Over the rainbow!

PostPosted: 22.09.2007 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Aaaa, to sve govori... tvoje iskustvo dolazi s grafickog fakulteta sveucilista (u Zagrebu).

Ok, ok sorry.


ne ne dolazi. ali ako dođeš u poziciju da soliš profesoru pamet o tisku, taj profesor te izgubljen u nekoj situaciji posluša, učini to i prizna ti da si bio u pravu, u poslu u kojemu može izgubit jaaaako puno uz titulu i novaca, onda ne vidim zašto na ovom sajtu uvijek netko nastupa s ideologijom "ja znam bolje!"

sad bi bilo super da netko kaže "ma kaj profesori znaju, nisu mi ni do koljena". ne bih se iznenadio nimalo. ovdje društvu hoću malo pomoć i nasmijat se ako me shvaćaš, a redovito se pojavi neki lik koji mi na fin način kaže "da sam rekao glupost". strašna kultura..

iskreno, mnoge bih volio vidjet skupa na jednom projektu zajedno u jednoj hali punoj računala gdje se radi priprema. 15 njih bi išlo na šta ja znam kakve proofove, a samo je jedan donekle ažuran, svi bi se nakraju od prepameti posvađali i ta tiskovina nikad ne bi došla do stroja.

što se tiče pojma arvato, iskreno, nisam se susreo s tim pojmom. a kak je krenulo i ne bih.

u poslu tiska i medijskih usluga, bogato iskustvo se stječe praksom, na greškama a ne baš kroz spodbadanja.

ali je OPASNO PAMETNO reć ljudima koji žele napraviti jedan časopis DA NE RADE PROOFOVE na laserskim i ink-jet printerima s kojima printaju layout i koji se prodaju u šoping centrima!

bolje ih u tom slučaju sendaj u hand press na indigo tisak.

sry ak sam neš krivo shvatio al sumnjam Wink
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 22.09.2007 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne radimo nikakve proofove na inkjetu, isprintamo si da bi mi otprilike vidjeli kak će to izgledat. nije mi jasno zašto se moram nekome opravdavati, a samo sam imao konkretan problem za koji sam trebao konkretnu pomoć.

Josephe wrote:
redovito se pojavi neki lik koji mi na fin način kaže "da sam rekao glupost". strašna kultura..

nisi ni ti niš bolji, u tvojim postovima nisam naišao na ikakvu pomoć osim sprdnje.

mah, baš me briga, početnik sam i ko mi kaj može!!! Razz

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 22.09.2007 16:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Josephe wrote:

ali je OPASNO PAMETNO reć ljudima koji žele napraviti jedan časopis DA NE RADE PROOFOVE na laserskim i ink-jet printerima s kojima printaju layout i koji se prodaju u šoping centrima!

bolje ih u tom slučaju sendaj u hand press na indigo tisak.

sry ak sam neš krivo shvatio al sumnjam Wink



pa valjda je svestan da "match print" ne mozes napravit u svojoj garazi, vec da zele vise manje vidjet kako ce to ispast, naravno da takav otisak ne moze biti relevantan otisku stroja i da se to tako ne radi. i to je to.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Josephe



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 31
Location: Over the rainbow!

PostPosted: 22.09.2007 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:

nisi ni ti niš bolji, u tvojim postovima nisam naišao na ikakvu pomoć osim sprdnje.
mah, baš me briga, početnik sam i ko mi kaj može!!! Razz



haha

a sori ak je tako zaista! Surprised

ustvari ne sprdam se već mi je duhovita tvoja smionost i lucidnost, baš je simpa pa uživam čitajući hehe Smile

btw vidiš da sam se već pretplatio na tvoju ilustraciju kaj bi sad još da te i hvalim ha? Smile Razz

e pa neču zato kaj mi nisi poslao premjerni broj Razz
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2007 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pusti sad arvato... to je samo jedan od primjera za koji znam da koriste 8 bojni inkjet kao proof. Inace, radi se o jednoj od najvecih tiskarskih grupacija na nasem kontinentu koji tiska zaprepascujuce velik broj casopisa u vlasnistvu nekoliko najvecih njemackih izdavaca koji svi zajedno tamo tiskaju i samim time imaju nize cijene zbog velikih narudzbi papira i boje. Pa ako su oni odbacili matchprint i presli na inkjet proofanje...

Kad su domace velike tiskare u pitanju one za koje pouzdano znam da ne koriste zastarjelu, preskupu i koloristicki nepreciznu matchprint tehnologiju su Radin, GZH, Zrinski Čakovec. Ako se dobro sjecam i Hrvatska tiskara na heatsetu koristi GMG RIP i InkJet proof.
Mislim da smo time pokrili najvece domace tiskare (osim AKD).

InkJet proof je odavno nadisao MatchPrint po pitanju boje. Ako neznas zasto, imas u ovoj grupi na vrhu jedan sticky thread o ICC profilima u kojem se, ako se dobro sjecam, to i objasnjava.
Ako se ne objasnjava u tom threadu slobodno pitaj. Smile

I BTW ona tehnika koju spominjes o vizualnom stelanju monitora koristenjem nekakvih atlasa boja... ja bih to stavio u sig da me uvijek podsjeti kakva se sve ekipa bavi ovim poslom Wink

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
gervasius



Joined: 01 Apr 2006
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 22.09.2007 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
ne radimo nikakve proofove na inkjetu, isprintamo si da bi mi otprilike vidjeli kak će to izgledat. nije mi jasno zašto se moram nekome opravdavati, a samo sam imao konkretan problem za koji sam trebao konkretnu pomoć.

Postavio si veoma jasno i smisleno pitanje. Odgovor si vec dobio i nemas se kome pravdati.
Josephe wrote:

sad bi bilo super da netko kaže "ma kaj profesori znaju, nisu mi ni do koljena". ne bih se iznenadio nimalo. ovdje društvu hoću malo pomoć i nasmijat se ako me shvaćaš, a redovito se pojavi neki lik koji mi na fin način kaže "da sam rekao glupost". strašna kultura..

Prvo, ti si nekulturan. Napao si coveka sto je postavio pitanje na koje je i sam znao odgovor, samo nije bio bas siguran, i na to se nadovezao sa pricom o stelovanju boja za ovaj ili onaj papir Question uz odokativno poredjenje sa atlasom boja. Svasta sam cuo, ali ovako nesto nikad, i TVOJE "ja znam bolje!" ti se obilo o glavu prosto zato sto jesi izvalio glupost. Za tvoju informaciju, da bi se u savremenim uslovima bavio izradom probnih otisaka, potreban ti je jedan spektrofotometar, Neki epson 4800/7800/9800 koji je vidi cuda inkjet, sa nekim proof papirom i gmg rip ili efi colorproof xf. Naravno sve sa literaturom ili obukom. Tu se bas i neide sa ucenjem na greskama, nego se tacno zna sta se radi.
Pored toga podsmevao si se i autoru Dr01, a da si malo vise gledao po forumu, primetio bi da je doticni pre tri godine postavio temu http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=2733 i najdetaljnije na ovom forumu objasnio problematiku upravljanja bojama, tako da su iz toga svi (takodje i dugogodisnji profesionalci) mogli iz toga mnogo da nauce, i nisu bili tako sujetni kao ti, vec su sa zadovoljstvom prihvatili informacije o onome sto neznaju. A upravljanje bojama je najbolnija tema dtp-a uopste. Dakle doticni je verovatno najiskusniji ovde po tom pitanju i objasnjavati mu pricu o stelovanju rgb klizaca na monitoru za kunstdruk ili ofsetni papir je vise nego neprimereno!
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2007 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gerv, os me zenit? Smile

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 22.09.2007 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
gerv, os me zenit? Smile


stani u red!! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
gervasius



Joined: 01 Apr 2006
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 22.09.2007 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
gerv, os me zenit? Smile

Ne, zar nevidis da se lozim na Josephe Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2007 22:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovakav red?



jbg, nisam mogao odoliti Smile
Ovakva slika moze kaj ne? Nis se ne vidi ionak...

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 22.09.2007 22:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Ovakav red?



jbg, nisam mogao odoliti Smile
Ovakva slika moze kaj ne? Nis se ne vidi ionak...


hahaha lololol umirem e Smile))) hahaha. tko je u sredini Very Happy?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 23.09.2007 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:

I BTW ona tehnika koju spominjes o vizualnom stelanju monitora koristenjem nekakvih atlasa boja... ja bih to stavio u sig da me uvijek podsjeti kakva se sve ekipa bavi ovim poslom Wink


odite u q... već krenuh u nabavu atlasa... Smile

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Josephe



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 31
Location: Over the rainbow!

PostPosted: 23.09.2007 12:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
I BTW ona tehnika koju spominjes o vizualnom stelanju monitora koristenjem nekakvih atlasa boja... ja bih to stavio u sig da me uvijek podsjeti kakva se sve ekipa bavi ovim poslom Wink


gle ljudi bit ću vam iskren... prije 11 let krenuo sam u posao izdavaštva s grafičkim znanjem ravnom nekakvoj bjednoj dvojci u školi (a kad ste izdavač hoćete znat sve). prvo me bilo dosta po tadašnjoj grafici EPH (s pitanjima kak ovo kak ono), mnogi tiskari su me smatrali simpatičnim i upozorili na mnoge greške koje me čekaju. od dpi-ja pa sve do cmyk-a ovog onog..

anyway, najveća greška (s kojom solim pamet odpadniku) koju sam ikad napravio bilo je kad sam u tiskaru odnio fotolite (ilustraciju) koja se radila na nekalibriranoj opremi. rezultat znate. srećom tiskalo se toga malo, još gore na dvobojci, tako kad su "legle još dvije boje" i svi vidjeli rezultat pali su na pod. tamno, sve pre-crveno... užas.

sad.. tiskari (i tamošnja priprema) mi nikad nisu rekli kak se kalibrira oprema, već su mi rekli da se moram sam snaći i izvuć logiku iz tog što se desilo (da se to nebi dogodilo opet na njihov račun jel).

i sad.. ja zaista nisam školovan iskreno da savjetujem vas o ovome i onome s nekim color-metrima i šta ti ja znam. nije mi to uopće ni važno. ali ja si podesim indesign baš po atlasu boja (zato jer indesign producira RGB vektor koji ja vidim, a stroj tiska boju u atlasu koju vidim na papiru) i fotošop po jednoj nedavnoj stelinoj reklami puuunoj boja, raznih kontrasta, svjetla itd.. koja je baš otiskana na rotaciji RADIN-a. proces traje oko 2-3 sata.

danas sve što mi kažu kad dođem nešto tiskat jest.. "imate strašno dobru pripremu, tko vam to radi?".

Poslušat ću vas i reć im drugi put - "amateri samouci".

Ps: u ovoj finti mislim da u Adobeu ne rade baš glupi ljudi i par koraka su ispred svih tih ink-šitova, pa indizjan perfektno producira čak i - gradient. Kako ga vidim na monitoru točno takvog takvog ga dobijem i u tisku. A kad radite časopise VRLOOO vam je važno kaj indizajn dela, isto kao i fotošop.

Sory (školovani grafičari) ak vam ovo djeluje glupo, ali u praksi djeluje - savršeno.
Back to top
View user's profile Send private message
Josephe



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 31
Location: Over the rainbow!

PostPosted: 23.09.2007 13:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
Dr01 wrote:

I BTW ona tehnika koju spominjes o vizualnom stelanju monitora koristenjem nekakvih atlasa boja... ja bih to stavio u sig da me uvijek podsjeti kakva se sve ekipa bavi ovim poslom Wink


odite u q... već krenuh u nabavu atlasa... Smile


Samo ti odi. Tebi je barem netko rekao da to postoji, ja sam slučajno naletio na njega. (vidio reklamu u jednom studiju, malo to pogledao i nedam ga ni za život!)

Šef tvog posla je stroj, a ne neki inkdžetšit, a stroj producira atlas. Remember that.
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 23.09.2007 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirljiva prica.. no ono sto ti pokusavamo reci je da nemres namjestiti ni Indizajn ni Photoshop stelanjem topline boja, kontrasta i brightnessa na monitoru vizualnim usporedjivanjem po jednom od otisnutih atlasa. To nije kalibracija niti je ista tako zamisljena niti tako funkcionira. Moram ti reci da niti softver s kojim radis tako ne funkcionira. Ono sto radis je protuprirodni cin i pripreme koje dolaze iz takvog sustava mozda su do sada bile dobre ali se vrlo lagano moze dogoditi da ne budu. Postavke se mijenjaju negdje dublje u sistemu kako bi ti na ekranu vidio priblizno ono sto ce se otisnuti.

Ti ovisis o sreci. Ne razumijes proces, to se vidi iz postova do sada, ali, prem tvojim rijecima, imao si srece pa ti je, recimo, prolazilo.
Najgore od svega je sto si ovom ljudima u ovom threadu pristupio "s visoka" kao osoba koja puno zna - sto ocito nije tocno.

Kazes covjeku sef tvog posla je stroj onakav kakav reproducira atlas, a razlike od stroja do stroja su zaprepascujuce velike. Nije svaki tiskarski stroj isti i ako se neznas prilagoditi i unaprijed predvidjeti sto ce biti uvijek ce ti prvi tisak u novoj tiskari biti zrtveno janje (a vjerojatno i sljedecih par).

No sve to nije bitno. Bitno je da stelanjem monitora ne mozes namjestiti monitor da pokazuje boje u tisku (ima tu i parametara koje ne vidis a koji utjecu). U Adobe aplikacijama to tako ne funkcionira (kao niti nigdje drugdje). To je neispravan nacin a cak i ne funkcionira. Matematicki ne moze.
Ako stvarno zelis znati kako ovladati procesom i kontrolirati boju te razumjeti zasto je nesto otisnuto na nekin nacin a zasto nesto nije, ima literature od koje se moze poceti.

Sve ostalo je voodoo.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
Josephe



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 31
Location: Over the rainbow!

PostPosted: 23.09.2007 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda da jedan časopis ima 17 milijuna boja, i da ljudi primjete razliku u tih 17 milijuna možda bi vaša neobjašnjiva osjetljivost na color imala smisla.

O tome se stvarno dade naslušat ovdje. I na kraju i ako to odradite i savršeno krivit ćete na kraju - stroj.

Sori ja sam radio (i radim) s Radinom, Panom, Tiskarom Vjesnik i s 4-5 privatnih tiskara, prošao sam od jednobojke, 4,5erobojki do rotoofseta i novinskog tiska i nemam apsolutno nikakvih problema (imao sam ih prije naravno). Ako je priprema dobra, i ako strojar dobro barata panelom, prekrasne ilustracije, napravit se znaju. Još ak imaš osjećaj za papir, uuuuu... rulja svršava Smile

A ako imam takav rezime iza sebe bez problema i kad te ljudi neprestano hvale, dopustim si da gledam na te stvari s visoka. Pa makar se moje teorije i kosile s vašom teorijom, ili se (ne) uklapale u profesionalno kalibriranje.

Al ja nedam nikakvom spektometru i kaj ja znam kojim metrima da mi šeću po kompu ni za živu glavu Smile

Okej ja sam out iz teme, sry ak sam nekog uvrijedio (ne bi htio to radit nikako) a otpadnika ostavljam vašoj školi baš me briga :p Wink

PS: OTPADNIK ŠALJI PRVI BROOOJ Very Happy heheh
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group