Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zašto je mac bolji za grafiku?
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 14.10.2007 14:16    Post subject: Zašto je mac bolji za grafiku? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mac je bio moj prvi komp, dobro, tad nije bio iMac, nego onaj veliki monitor koji je jedva vrtio Tomb Raider 2. Nakon par godina, naslijedio ga je Intel Celeron 633. Sada na netu svi pričaju kako je mac bolji za grafiku, danas u City Centru probam malo po Mac-u prčkat, gg, veliki ekran, sve shiny, ugodno, user friendly, blablabla. Ali dati $7K za komp zbog branda mi je čisto snobovstvo. Pa vas pitam, zašto (konkretno) uzeti mac?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 14.10.2007 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajoj ove teme su se već isprale i izvrtile toliko puta.
Jednostavnost, stablinost, superioran osjećaj .... ljepota.
Ljudi se brinu o svakom detalju i to je bitno, a to znaju i naplatiti (puno ali šta ćeš).
No stoji da za svu tu lovu možeš sebi sastaviti zmaja i još otići na more Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 14.10.2007 15:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije stvar u tome sta izgledas kul kad imas maca, ili to sta rad mozes naplatit duplo vise kad doneses macbook pro na sastanak nego je stvar u tome sta te iznimna lakoca rada i nedostatak spywarea i bloatwarea ne usporava i ne ogranicava kao na pc-u i u stanju si ostvarit svoj puni potencijal

tako nekako. zato ja koristim pc

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Empyros 27



Joined: 23 Sep 2003
Posts: 245

PostPosted: 14.10.2007 15:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adi wrote:
superioran osjećaj

Shocked

..ah da, u tom grmu leži mac Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
phllp



Joined: 12 Oct 2007
Posts: 10

PostPosted: 14.10.2007 15:14    Post subject: Re: Zašto je mac bolji za grafiku? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Ali dati $7K za komp zbog branda mi je čisto snobovstvo.

Nemoras dati $7k da bi imao Maca... iMac ima sasvim dobre performanse za rad s grafikom npr., a cijena mu je gotovo ista kao PC ekvivalentu. Ok, ekran je glossy, al to je vec druga prica... Isto to vrijedi i za MacBook Pro, iako on ima i opciju matte ekrana, a cijena mu je malo viša nego ekvivalentnom PC notebooku.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 14.10.2007 15:19    Post subject: Re: Zašto je mac bolji za grafiku? Add user to your forum ignore list Reply with quote

phllp wrote:
Nemesis wrote:
Ali dati $7K za komp zbog branda mi je čisto snobovstvo.

Nemoras dati $7k da bi imao Maca... iMac ima sasvim dobre performanse za rad s grafikom npr., a cijena mu je gotovo ista kao PC ekvivalentu. Ok, ekran je glossy, al to je vec druga prica... Isto to vrijedi i za MacBook Pro, iako on ima i opciju matte ekrana, a cijena mu je malo viša nego ekvivalentnom PC notebooku.


Intel core Duo 1.83, 1 GB SDRAM je možda "dovoljno" za web ali za grafiku i rad na viskom rezolucijama na većim fajlovima je smrt.. iMac je na razini performansi kao slabiji Pc laptop

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
phllp



Joined: 12 Oct 2007
Posts: 10

PostPosted: 14.10.2007 15:27    Post subject: Re: Zašto je mac bolji za grafiku? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
Intel core Duo 1.83, 1 GB SDRAM je možda "dovoljno" za web ali za grafiku i rad na viskom rezolucijama na većim fajlovima je smrt.. iMac je na razini performansi kao slabiji Pc laptop


Mozda da opet pogledas malo Mac hardware? Neznam di si vidio 1.83 GHz...
Cak i MacBook ima 2.0 GHz, a ja pricam o MacBook Pro-u i iMac-u koji imaju jace procesore, a MacBook Pro cak dolazi standardno sa 2GB RAMa...

Naravno, Mac Pro je puuno bolji od svih gore navedenih, ali zato i košta... MacBook Pro i iMac su sasvim ok s obzirom na cijenu koja je malo viša od PC ekvivalenata. Ubaci tu bonuse rada na Macu i eto ti zašto se (po meni) isplati kupiti...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 14.10.2007 15:33    Post subject: Re: Zašto je mac bolji za grafiku? Add user to your forum ignore list Reply with quote

phllp wrote:
Naravno, Mac Pro je puuno oolji od svih navedenih, ali zato i košta... MacBook Pro i iMac su sasvim ok s obzirom na cijenu koja je samo malo viša od PC ekvivalenata.


mislim da apple uopce ne reklamira imac kao racunalo za grafiku, a to je ocito jer je u ponudi samo sa glossy(tn) ekranima

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 14.10.2007 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=macs_cant

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 14.10.2007 17:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=macs_cant


hooke..and what's your point???ne kužim jel tebe fakat zanima odgovor na pitanje koje si postavio ili ti je jaaako dosadno pa od muke ne znaš kaj bi pa onda stavljaš ovako glupe linkove..hmm fakat ne kužim Think
mene također zanima to pitanje,ok znam da je tema več prožvakana ali evo konkretno pitanje na koje još nisam našao odgovor..usporedba cs3 na pc-u i macu(naravno novijem)..znači brzina rada sa grafikom..nebitno ps,ill ili id..molio bih da mi netko odgovori tko je cs3(ili cs2) probao i na pc-u i na mac-u..da budem konkretniji zanima me mb pro 2,4!
a što se tiće toga da se daje nešto extra para za mac samo na osnovu izgleda i branda..ok istina(donekle) ALI ako briješ na dizajn,estetiku itd pa onda mi neće bit problem dat još koju tisućicu i s većim guštom radit na njemu,na kraju krajeve daješ pare za nešto na čemu češ zarađivati tako da nije da bacaš novce u vjetar..a ako ti je tako svejedno na čemu radiš,sam da radiš onda ti ova problematika"pc vs. mac"nebi trebala stvarati probleme!
Back to top
View user's profile Send private message
Jeezus F Kryst



Joined: 13 May 2007
Posts: 190

PostPosted: 14.10.2007 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim zen mislim zen.

evo testiram sam sebe koliko sam jak i necu replayati na ovaj topic.

_________________
F#%&ing is my middle name.
Ljudi koji uživaju mučiti druge, koriste MAC Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.10.2007 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=macs_cant


ovo je napisao neki 12-godisnji gringo koji ce za par godina prijeci na maca..
vec je receno sve.. sta da ti kazem..

i ove fore da ljudi kupuju maca zbog estetika je sranje.. pa vaio ima/je imao predivne dizajne, 12inch je zakon, toshiba ima diskove od 320gb jeste da je teza od stolnog kompa al jebga Very Happy svatko ima svoje guste.. mislim da se zaboravlja ogromna prednost maca, a to je OS.

Boom22: imam cs3 na macu i na virtualnoj masini,, sto se tice brzine,, radi isto, ono sto mi se desava je sto win ne uspije dobro organizirati ram memoriju. pa kada se napuni poce biti spor, dok kod maca je ta memorija bolje organizirana i uvijek imas slobodne memorije.

komp koji mislis uzet ce ti olaksati zivot, i neznam kako ali za razliku od Jeezusa koji svoje slobodno vrijeme trosi na ciscenje kompa od virusa i razna servisiranja koje rade geekovi,, ti mos pogledat film ili poslusat novi album svoje favorite grupe Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 14.10.2007 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@đizus
yeah whatever....
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 14.10.2007 18:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
komp koji mislis uzet ce ti olaksati zivot, i neznam kako ali za razliku od Jeezusa koji svoje slobodno vrijeme trosi na ciscenje kompa od virusa i razna servisiranja koje rade geekovi,, ti mos pogledat film ili poslusat novi album svoje favorite grupe Very Happy


ja imam pc laptop vec nekih 7 mjeseci i mislim da za ciscenje virusa(0 dosad) i sl stvari trosim oko 5 minuta mjesecno tako da su mi te price totalno sranje. kad sam kupova laptop ima sam dilemu izmedu ovog i macbook proa. posto je sve vise manje slicno, os me toliko ni ne zanima jer na oba mogu radit u photoshopu, illustratoru, flashu i gledat filmove, a to je vise manje sve za sta ga koristim. na kraju sam osta kod pc-a zbog toga jer ovaj ima bolji ekran

koristim pc za slicne stvari za koje mac useri koriste mac i ne vidim neki veliki teret odrzavanja pc-a, tako da mi je glupo izvlacit idiot usere pc-a i na njihovom primjeru tvrdit da je pc spor, nesiguran i nestabilan

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 14.10.2007 18:18    Post subject: Re: Zašto je mac bolji za grafiku? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Ali dati $7K za komp zbog branda mi je čisto snobovstvo.

vjerovala ili ne, ali postoje i winteli za 7+ soma dolara... i postoje veliki cure i decki kojima takvi strojevi trebaju.

btw, pogledaj cijenu najjaceg della kod ovlastenog zastupnika, pa je usporedi sa cijenom najjaceg apple mac pro stroja, i doci ces do nevjerojatnog zakljucka...
http://www.kodeks.hr/dell/workstation.html
http://store.apple.hr
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 14.10.2007 18:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svi sam pricaju o tom MAC-u i PC-u pa me zanima jel mi more neko reci jel to brze od mog spectruma 48k??

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.10.2007 18:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

orange wrote:


ja imam pc laptop vec nekih 7 mjeseci i mislim da za ciscenje virusa(0 dosad) i sl stvari trosim oko 5 minuta mjesecno tako da su mi te price totalno sranje. kad sam kupova laptop ima sam dilemu izmedu ovog i macbook proa. posto je sve vise manje slicno, os me toliko ni ne zanima jer na oba mogu radit u photoshopu, illustratoru, flashu i gledat filmove, a to je vise manje sve za sta ga koristim. na kraju sam osta kod pc-a zbog toga jer ovaj ima bolji ekran

koristim pc za slicne stvari za koje mac useri koriste mac i ne vidim neki veliki teret odrzavanja pc-a, tako da mi je glupo izvlacit idiot usere pc-a i na njihovom primjeru tvrdit da je pc spor, nesiguran i nestabilan


ma jasno,,, mene je zivciralo sto mi je trbalo 15 min da mi se digne sustav, anitivirus, anitspam, antispyware, anit ovo-ono, pa onda 8 IM klijenata + skype, nakon nekog restarta zeznuli se codeci za video, pa nisam mogao gledati video, pa traci opet codec paket, i slicno. a komp je bio dosta nabrijan jer sam isao na "radnu" stanicu, i imao win original. kada sam se maknuo od svega toga,, osjetio sam neku olaksicu. i to je ono bitno..
naravno da ima momenata kada me mac zivcira, iako mislim da je to zbog jos uvijek loshi navika kod pca. mislim da grijesis kod toga da te sistem ne zanima jer mislim da je bas ovdje razlika.. mene je pogotovo fascinirala drag-an-drop shema,, sve ide svuda, a ne ko kod win-a gdje to radi nesto polu kako bi trebalo.

@suncek: sumljam :Very Happy spectrum rules Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 14.10.2007 18:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
svi sam pricaju o tom MAC-u i PC-u pa me zanima jel mi more neko reci jel to brze od mog spectruma 48k??

:cosmos: wrote:
@suncek: sumljam :Very Happy spectrum rules Very Happy

pfff... jadni gumičari!!!
daj si pogledajte kak izgleda mission impossible ili great gianna sisters na komodorcu!
da ne pričam kakav je zvuk u army moves...


Smile
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 14.10.2007 19:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
suncek wrote:
svi sam pricaju o tom MAC-u i PC-u pa me zanima jel mi more neko reci jel to brze od mog spectruma 48k??

:cosmos: wrote:
@suncek: sumljam :Very Happy spectrum rules Very Happy

pfff... jadni gumičari!!!
daj si pogledajte kak izgleda mission impossible ili great gianna sisters na komodorcu!
da ne pričam kakav je zvuk u army moves...


Smile


ah da da da i tri dana cekanja da ti se to ucita ak slucajno nemas turbo loader Razz

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 14.10.2007 19:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
ma jasno,,, mene je zivciralo sto mi je trbalo 15 min da mi se digne sustav, anitivirus, anitspam, antispyware, anit ovo-ono, pa onda 8 IM klijenata + skype, nakon nekog restarta zeznuli se codeci za video, pa nisam mogao gledati video, pa traci opet codec paket, i slicno. a komp je bio dosta nabrijan jer sam isao na "radnu" stanicu, i imao win original. kada sam se maknuo od svega toga,, osjetio sam neku olaksicu. i to je ono bitno..
naravno da ima momenata kada me mac zivcira, iako mislim da je to zbog jos uvijek loshi navika kod pca. mislim da grijesis kod toga da te sistem ne zanima jer mislim da je bas ovdje razlika.. mene je pogotovo fascinirala drag-an-drop shema,, sve ide svuda, a ne ko kod win-a gdje to radi nesto polu kako bi trebalo.

@suncek: sumljam :Very Happy spectrum rules Very Happy


sistem me ne zanima dok ga ne primjecujem. znaci dok neometano radim / gledam filmove ne zanima me sta je u pozadini

ja sam sucker za monitore i kad sam skuzija da na laptopu mogu imat ips ekran a ne tn kao kod 99% laptopa vise nije bilo nikakve dileme. kako sam sretan sa svojim ekranom koji ne inverta boje ako ga cudno pogledam onda mozda bolje prihvacam i win Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 14.10.2007 19:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

why again?
ovo se stalno vrti...
svaka dva mjeseca negdje netko nema para za kupit maca pa dođe i posta ovakav topic na što se nađe puno takih ljudi bez Maca i počnu srat (oprost' admin i ekipa) po njemu, a nisu ga ni probali (ja san bia jedan od tih)...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.10.2007 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
why again?
ovo se stalno vrti...
svaka dva mjeseca negdje netko nema para za kupit maca pa dođe i posta ovakav topic na što se nađe puno takih ljudi bez Maca i počnu srat (oprost' admin i ekipa) po njemu, a nisu ga ni probali (ja san bia jedan od tih)...


a u 90% slucajeva je tako.. sta ces.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 14.10.2007 20:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:


a u 90% slucajeva je tako.. sta ces.


ovako jedne cevape, kajmak, mrzlu pivicu.... fala

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 14.10.2007 21:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
Nemesis wrote:
http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=macs_cant


hooke..and what's your point???ne kužim jel tebe fakat zanima odgovor na pitanje koje si postavio ili ti je jaaako dosadno pa od muke ne znaš kaj bi pa onda stavljaš ovako glupe linkove..hmm fakat ne kužim Think


Time sam htio pokazati da je mac zapravo slavan zbog svoje kultne ličnosti. Mac, kao brand ima fanove koji ga uzdižu u nebesa. A Steve Jobs to samo podržava ovakvim reklamama koje tvrde onaj prvi slogan "The computer for the rest of us", tj. za individualce. Ništa drugo. Mac zapravo nije u ničemu bolji, uz neke programčiće i windowsi su isto prekrasni, a taj manjak ljepote se može prekriti nižom cijenom (usporedite hardware) i većom kompatibilnošću. Tako će se naći više programa na strani windowsa nego na strani maca, a da o nekim stvarima, kao npr. igre, ne pričam.

Najjača stvar je što se uništavaju u reklamama, mac može koristiti printer, mac može ovo, mac može ono, blabnalabla...

Namjeravam nabaviti novi komp, i bit će pretežito za rad u photoshopu, skupio sam neku paru, tako da se sada dvojim između mac-a i nabrijanog piceka. Napravio sam tablicu u kojoj sam svrstao prednosti jednog i drugog, i jedina stvar koju mac ima, a windowsi nemaju je lijepota OS-a...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.10.2007 21:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo naprijed Very Happy

edit: da si imalo radio u danasnjem osxu, neznam kako bi dobio istu tablicu za oba osa. tj da nema razlike Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group