Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zašto je mac bolji za grafiku?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 15.10.2007 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neću nišđta reć, ali sve mac korisnike koje poznam... svi su nekako... onak... previše su feminizirani, mislim na miuške jel

ali ozbiljbno, da se netko ne bih uvrijedio....

mislim da je cijela ta popularnost maca u biti neka vfrsta trenda i prkošenja... svi briju neku svoju briju, meni se uvijek čini kao da pokušavaju opravdati to što su pljunuli 5t0% više šuškavih za maca...

btw. toshiba ke<yboards sux

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
phllp



Joined: 12 Oct 2007
Posts: 10

PostPosted: 15.10.2007 22:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

orange wrote:
ljudi kupuju jeftine pc-e pa nije cudno kad neko kupi komp za 2000 kuna sa monitorom da neka od komponenti ima problema pa sistem nije stabilan
a jasno je i to da ta kanta nece bas super izgledat Smile

Istina, ali Windows komp od 5, 10, 15 i 20k kuna je isto tako nestabilan ponekada, i to samo zbog Windowsa...

Mac je par soma kuna skuplji od Windows PC ekvivalenta, ali je zato OS puno bolji. I dizajn je bolji. Radi out-of-the-box i 'reinstaliraš' OS tek kad kupiš novi OS ili komp, a ne par put godišnje na istom kompu. Puno teze ga je upgradeat (Osim Mac Pro). Za igre je lošiji ali nije ni za bacit. Ali najbitnije, OS je puuno bolji. Jednostavno. Pa ko voli nek izvoli...

A sve ove price o virusima, spywareu, itd. su totalne gluposti i jeftina reklama imho... Na Windowsu imam anti-sve program koji zauzima mizernih 5 MB memorije i siguran sam od svega... Na Macu nemam to, ali imam 5 MB memorije slobodnog. Razlika je dakle nikakva. Naravno, za potpunog newbiea je bolji Mac jer nemora ni misliti o anti-virus programu, ali za ostale je svejedno...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 16.10.2007 00:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
neću nišđta reć, ali sve mac korisnike koje poznam... svi su nekako... onak... previše su feminizirani, mislim na miuške jel

ali ozbiljbno, da se netko ne bih uvrijedio....

mislim da je cijela ta popularnost maca u biti neka vfrsta trenda i prkošenja... svi briju neku svoju briju, meni se uvijek čini kao da pokušavaju opravdati to što su pljunuli 5t0% više šuškavih za maca...

btw. toshiba ke<yboards sux



eh da te cuje moja zena Very Happy
ma nije to,, pazi ja sam u 2mj ove godine doslovno "pobjegao" od windowsa. i sada mi ne pada napamet vratit se, usto, osim Deada, nisam cuo nikoga tko se sa maca vratio na PC.
i nije da svi brane sto su dali tolke pare, ja neznam kakve kante kupujete, al moj zadnji PC komp me dosao 10 soma kuna (bez monitora), ne igram se tolko. tolko para dodje iMac? tako da fore sa parama vec odavno nisu bitne.

vise se radi o tome kako je vecina PC korisnika neupucena, nesto su procitali, jedan mac ne valja i to im dovoljna baza da imaju svoje misljenje a nikada sjeli za mac i osx, naravno, ima i onih koji jesu pa im se ne svidja, al njih je tako malo da ono..

ja sam se isto na PCu znao boriti sa svakakvim glupostima i sve mi je bilo u malom prstu, Photoshop se srusi, jebga, ni trepnuo jer sam vec navikao, komp se sam od sebe restartira, jebga, ni trepuno vec navikao, nisam skidao prst sa ctrl-s... sada toga vise nema,, imam par sati dnevno vise za popit kafe na miru bez da se brinem o kompu Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 16.10.2007 01:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prije cca. godinu do dvije, netko je negdje na mi3dot forumu postao neki clanak o Visti i hardverskim zahtjevima iste. Ubrzo je slijedilo veliko flejmanje Viste i Microsoftove nesposobnosti da optimizira i ubrza OS izbacivanjem novije verzije (kao sto Apple radi sa Mac OS-om), vec ga uspori i nakrca funkcijama koje su po defaultu uključene i troše sistemske resurse (navodno cak 70 procesa u Visti nadgleda navike korisnika i salje reporte doma). Dok smo jos kod optimiziranosti, vidjam ljude koji bez problema koriste PowerBook G3 i uredno na njemu rade sve poslove (istina na OS-u 10.3, ali mislim da CPU nema preko 500MHz i da se nemre stavit preko pola gige RAM-a), a cijeli OS je vrlo upotrebljiv i jako se brzo odaziva.

Tada sam poceo razmisljati o switchu zbog te jedne i jedine prednosti na Win. Nakon sto sam napravio switch prije godinu, vidio sam da na Mac OS-u ima puno vise od samo optimizacije - Unix temelji (za mene tada, a i jos i sada, novi svijet, koji me jos odusevljava moci upotrebe u komandnoj liniji), ali najvise od svega - UI. Daleko najbolji dozivljaj koristenja racunala je na Mac OS-u - logicnije, brze i intuitivnije (dapace i daleko zabavnije, hehe).

Ima i Mac OS svojih mana (sporo skrolanje po web stranicama naspram Firefoxu pod windowsima) i isto tako sporo resizanje prozora, ali to su jedine stvari koje me zasad zivciraju (sveukupno mana Mac OS ima neusporedivo manje od Windowsa - puno je ispoliraniji), tako da sam odlucio i ostat na njemu.

Nakon godina i godina koristenja racunala, konacno sam dosao na zelenu granu Very Happy (BTW, u pozadini kodiram video, snimam TV program, surfam sa 8 otvorenih tabova, slusam MP3-ce i imam otvoren News reader, a OS jos i dalje leti!).

Toliko od mene, laku vam noc zelim!
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 16.10.2007 01:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Plexihack wrote:
Sve ove argumente sam čitao već...

Ali rijetko ko govori o ovoj razlici :

Mac inside 1
Mac Inside 2
Mac Inside 3

PC Inside 1
PC Inside 2
PC Inside 3

Istina, vecina PC unutrasnjosti je u neredu, no malo ambicije i moze se postici nesto ovakvo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.10.2007 07:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
neću nišđta reć, ali sve mac korisnike koje poznam... svi su nekako... onak... previše su feminizirani, mislim na miuške jel

ali ozbiljbno, da se netko ne bih uvrijedio....

mislim da je cijela ta popularnost maca u biti neka vfrsta trenda i prkošenja... svi briju neku svoju briju, meni se uvijek čini kao da pokušavaju opravdati to što su pljunuli 5t0% više šuškavih za maca...

btw. toshiba ke<yboards sux


ma da, svi smo pičkice ... Laughing al kao što je netko rekao, i ja sam htio kupit pc, onako da se nađe jedan, i kad sam ga sastavio da liči na nešto i da ima ok komponente izašao me kao mac ... naravno da više nije bilo dvojbe ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 16.10.2007 07:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je i PC sa Win XP bio super, imam jos uvijek jednog doma sa instalacijom iz 2004. mislim. Sad uglavnom služi za povremeno igranje.

Kad sam poceo raditi web za pravo, trebalo je testirati stranice i na Macu (i Linuxu isto), pa sam imao prilike raditi i na Macovima. Bilo je guba. Sve je bilo brže.

Kad korisitim Google za pojmove vezane za Mac, dobim vrlo kvalitetne rezultate. Kad mi treba nesto u konzoli, lako nadjem, community je kredibilan, postoji nekoliko relevantnih siteova gdje se sve moze naći i općenito vlada neki open-source sharing duh.

Developeri raznih aplikacija rado odgovaraju na mailove, jer ih je jednostavno ukupno manje. Općenito funkcionalnosti Mac aplikacija se razvijaju prema potrebama korisnika, a ne kao opravdanje za pushanje novog releasea, kao što je slučaj sa masovnim tržištem koje pokriva Microsoft.

"Otkrivanje" Mac OS-a se dogadja prirodnije i logičnije kad si totalni početnik, pa krećeš prema naprednom korisniku, nego kod Windowsa.

Na Windowsima sam znao gdje se šta dešava (memorija, procesi, portovi etc.), ali nakon godina učenja i kopanja, a na Macu sve to vrlo brzo postane transparentno (ako želiš saznati underlying procese, learning curve je puno kraći).

Virtualizacija rula na Macu. Već sa 2GB RAMA vrte se bez problema paralelno XP i Vista sa pripadajućim verzijama Internet Explorera. Sa 3 ili 4 to je samo još jedna aplikacija.

I zadnje — čuo sam priče o nezapamćenim uspjesima kod pripadnica suprotnog spola, kad hodaš s mbp uokolo xD

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 16.10.2007 09:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
neću nišđta reć, ali sve mac korisnike koje poznam... svi su nekako... onak... previše su feminizirani, mislim na miuške jel

ali ozbiljbno, da se netko ne bih uvrijedio....

mislim da je cijela ta popularnost maca u biti neka vfrsta trenda i prkošenja... svi briju neku svoju briju, meni se uvijek čini kao da pokušavaju opravdati to što su pljunuli 5t0% više šuškavih za maca...


Jep.. bas tako kako kazes... fakat si u pravu... Tebi sigurno kost od janjetine viri iz dzepa...
Mene jedino fascinira kolicina PC usera koji pljuju po macu jer je to kao trendy a da nikada nisu radili, mislim ozbiljno radili na Macu. Ako niste primjetili vecina nas ovdje koji smo za Maca smo useri koji ga koriste barem nekoliko godina. I istovrmeno neki od nas se koriste PCijima. I samo usporedjujemo na osnovu svojih iskustava.
Ali sta da se prica, ako je kolega Maratz kao covjek iz web svijeta gdje dominira PC, napisao ovaj krasan post gore onda ne znam sto bi se jos trebalo dodati.
Ja bi samo naglasio jednu stvar, a koja mislim da je jako bitna. Nije toliko stvar u hardweru.. Jer sve su to manje vise iste komponente koje se nalaze u vecini PCja...
Po meni je osnovna prednost Maca u OSu. Jer mislim da je OSX milion puta bolje napravljeni OS od XP ili viste. Bolje upravlja tim istim hardwerom, bolje upravlja resursima itd, itd...
Mislim da je to glavna prednost... A o dizajnu da ne govorim. Netko ce reci da dizajn nije bitan.. Well.. Super mi je ona nova usporedba novog iMaca s Dellom. Koliko manje prostora uzme IMac i nema tone onih silnih zica i konektora i sranja... Pa cilj i je da idemo naprijed.. Bilo u dzajnu bilo u mogucnostima OSa...
Ne znam, al meni osobno se vise ne da maltretirati s hrpom pizdarija koje nosi PC okruzenje... Ja hocu stroj koji izvadim iz kutije i on radi i radi i radi...
A i super zgleda...
Osim toga ak dizajn nije bitan... i ako je to trendy i pederski... pa OK.. Ko se hoce vozit u Yugicu nek se vozi... njegov izbor Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 16.10.2007 10:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali s druge strane ne možeš macovce proglasiti žrtvama, neki su toliko zabrijali za apple da bi kupili i govno da ispred njega stoji slovo "i".

Ne pretjerujem ni malo. Ista stvar se događa u svijetu konzola, Sonijevci hvale svoju konzolu usprkos manjku igara (dobro, to je sve manji problem), ljudi koji imaju x360 dižu svoju konzolu u nebesa iako im Microsoft naplaćuje sve živo, pa čak i internet, a blokira im korištenje konzole i na najmanju modifikaciju. A nindendovi su najgori, ljudi su pljunuli lovu na konzolu koja je preslaba, a jedino što ima su dobri wii joystici. Čak su igre lame jer je vrhunac ponude SuperMario.

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
rolle



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 11

PostPosted: 16.10.2007 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja koristim Pc vise od 10 godina, i bio mi je dobar. Naravno, znao bi se rusiti, biti ultraspor i slicno. Macove sam smatrao precijenjenim. Prije godinu dana sam dobio novi posao i novi iMac 24". NIKADA SE VISE NECU VRATITI NA PC! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 16.10.2007 10:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
pazi ja sam u 2mj ove godine doslovno "pobjegao" od windowsa. i sada mi ne pada napamet vratit se, usto, osim Deada, nisam cuo nikoga tko se sa maca vratio na PC.
i nije da svi brane sto su dali tolke pare, ja neznam kakve kante kupujete, al moj zadnji PC komp me dosao 10 soma kuna (bez monitora), ne igram se tolko. tolko para dodje iMac? tako da fore sa parama vec odavno nisu bitne.

vise se radi o tome kako je vecina PC korisnika neupucena, nesto su procitali, jedan mac ne valja i to im dovoljna baza da imaju svoje misljenje a nikada sjeli za mac i osx, naravno, ima i onih koji jesu pa im se ne svidja, al njih je tako malo da ono..

ja sam se isto na PCu znao boriti sa svakakvim glupostima i sve mi je bilo u malom prstu, Photoshop se srusi, jebga, ni trepnuo jer sam vec navikao, komp se sam od sebe restartira, jebga, ni trepuno vec navikao, nisam skidao prst sa ctrl-s... sada toga vise nema,, imam par sati dnevno vise za popit kafe na miru bez da se brinem o kompu Very Happy



Wink ja sam se vratila na PC, e ali samo zbog programa koje OSX ne podrzava (to je bilo jos u vremenu no-intel proc)...
XP mrzim, ali to je cijena koju moram platiti Sad

Moja Mama je bila jako nesretna kada sam prodala Mac-a, tjesila me kao da je netko umro Twisted Evil

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 16.10.2007 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rolle wrote:
Ja koristim Pc vise od 10 godina, i bio mi je dobar. Naravno, znao bi se rusiti, biti ultraspor i slicno. Macove sam smatrao precijenjenim. Prije godinu dana sam dobio novi posao i novi iMac 24". NIKADA SE VISE NECU VRATITI NA PC! Smile


Ma o tome ja pricam... Ja doma kad upalim sve tri aplikacije od Adobea (InDesign, PS i Illustrator) iako imam 1.5GB rama sve to nekak ne radi onak glatko ko na iMacu s 1.5 GB rama koji imam na poslu... Puno vise aplikacija mogu imati otvoreno istovremeno na Macu a da se ne osjeti usporenost u radu... I tako vec 2 godine...
I kad nekaj instaliram i ne svidje mi se, samo to bacim u trash i thats it...
I istina je da ima u Apple portfoliu i losih proizvoda, ali mogu se nabrojati na prste jedne ruke... I istina je da su npr Pro Macovi precjenjeni ali mislim da je iMac najbolji komp ikad napravljen... I da, isplati se dati 15 somova kuna za njega... I, da meni je za grafiku zakon...
Ak oces gejmat, kupi alienware ili kak se vec zove... ak oces nekaj jeftino i dobro stavi Linux... i tak... svakom svoje...
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 16.10.2007 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
I istina je da su npr Pro Macovi precjenjeni ali mislim da je iMac najbolji komp ikad napravljen...


Well.. tu se postavljaš na isti način ko i što se PC ekipa postavlja prema Macovima.
Izazivam te da sjedneš za Mac Pro koji ima striping RAID i 4GB rama (da, samo 4 je itekako dosta, a stane u njega 4x toliko) i vidi jel bi ikad poslije sjeo za iPuža pardon iMaca.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.10.2007 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:

Kao prvo, muško sam...
Kao drugo, netko je tražio da pojasnim zašto je mac (imho) preskup, pa sam usporedio nabrijani komp poput alienwarea i mac koji imaju istu cijenu, ali alienware ima puno bolji hardware te je po tom pitanju isplativiji. Objektivno mogu zaključiti da je mac po svojim hardwareskim komponentama puno skuplji.

No da ne ulazim u razgovor koji je komp jači po pitanju hardwarea, neka hardware ostane izvan razgovora jer me zanima OS.

draga/dragi nemesis, u profilu ti stoji "curica".
Smile

glede usporedbe dell-a i mac pro-a - čini mi se da si se malo prebrojio. u osnovnoj varijanti mac je 2500 kuna jeftiniji od dell-a.
možda je problem u tome što je istaknuta cijena za dell-a bez pdv-a?
mac pro ima brže proceve, brže buseve, više cache-a, a dell ima više rama i nabrijanu grafulju (potrebnu samo ako se baviš 3d-om). kućište je žestoko na strani maca.
+ uz mac dobiješ i appleov uredski paket (pa nema potrebe za 100-tinjak eura vrijednim officeom).

nego, jel ti stvarno ne vidiš razliku između alienwarea i applea? ili misliš prosječni dizajner (ili DJ) imaju iste potrebe kao i prosječni gamer? vidio sam desetke DJ-a koji koriste apple prenosnike, no nisam vidio niti jednog koji koristi alienware.

btw, počelo je sa tvojom izjavom:
Nemesis wrote:
Ali dati $7K za komp zbog branda mi je čisto snobovstvo.

pa, možda da probaš precizirati - zanimaju li te brandovi, cijene, os, hardware...?
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.10.2007 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
A nindendovi su najgori, ljudi su pljunuli lovu na konzolu koja je preslaba, a jedino što ima su dobri wii joystici. Čak su igre lame jer je vrhunac ponude SuperMario.

da pogodim - nikad nisi sa ekipom zaigrao nešto na wii-u?
naime, nakon 24 godine gejmerskog iskustva i previše vremena provedenog uz match day i spy vs. spy (spectrum), sensual soccer i international karate (c64), swiv (amiga), doom, mortal combat i unreal tournamen (pc + mac), tekken i pro evolution soccer (ps + ps2) i dead or alive (xbox), odgovorno tvrdim da je wii najbolja društvena gejming platforma.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.10.2007 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
neću nišđta reć, ali sve mac korisnike koje poznam... svi su nekako... onak... previše su feminizirani, mislim na miuške jel

gle, ovo dosta govori o tebi i ljudima s kojima se družiš...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.10.2007 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Ali s druge strane ne možeš macovce proglasiti žrtvama, neki su toliko zabrijali za apple da bi kupili i govno da ispred njega stoji slovo "i".

Ne pretjerujem ni malo. Ista stvar se događa u svijetu konzola, Sonijevci hvale svoju konzolu usprkos manjku igara (dobro, to je sve manji problem), ljudi koji imaju x360 dižu svoju konzolu u nebesa iako im Microsoft naplaćuje sve živo, pa čak i internet, a blokira im korištenje konzole i na najmanju modifikaciju. A nindendovi su najgori, ljudi su pljunuli lovu na konzolu koja je preslaba, a jedino što ima su dobri wii joystici. Čak su igre lame jer je vrhunac ponude SuperMario.


Ne znam o kome pričaš i tko to kupuje bilo što samo zato što je apple, sony ili nešto treće ... ali nintendo stavljam prije svakpg PS-a ili x boxa ... upravo zbog načina korištenja i boljih igara (za konzole) ... imam doma PS2 i to je takva kanta da mi je nebrojeno puta već došlo da je bacim kroz prozor ... ventilator je tako bučan da noću ne mogu zaspati ako mi ostane upaljen, spor je, šlampavo napravljen itd ...igre koje se rade za PS i za X box se mogu jednako dobro ili i ugodnije igrati i na pc-ju ili mac-u, a nintendove su mi baš fora, upravo zbog tog joysticka ... mislim da je to i tržište bolje prihvatilo i da se iz tog razloga nintento i prodaje bolje od obje konzole ... uz to je i bitno jeftiniji ... nije sve u procesorskoj snazi ... tj. najmanje je u tome ...

btw, probaj složiti kompjuter koji je hardwerski, estetski i softwareom barem nalik iMacu ili MacProu pa ćeš viditi da ćeš doći na iste ili i više iznose ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 16.10.2007 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Bond wrote:
I istina je da su npr Pro Macovi precjenjeni ali mislim da je iMac najbolji komp ikad napravljen...


Well.. tu se postavljaš na isti način ko i što se PC ekipa postavlja prema Macovima.
Izazivam te da sjedneš za Mac Pro koji ima striping RAID i 4GB rama (da, samo 4 je itekako dosta, a stane u njega 4x toliko) i vidi jel bi ikad poslije sjeo za iPuža pardon iMaca.


Ok, prefolmulirat cu... Mislim da je iMac najbolji best buy ikad napravljen. Hocu reci najbolje racunalo koje mozes imat doma a i na poslu jer ovo kaj si ti naveo ziher ne bus kupil za po doma jer kosta barem 30 somova... Ma brijem, 40 somova...

Last edited by Bond on 16.10.2007 12:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 16.10.2007 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
Nemesis wrote:
A nindendovi su najgori, ljudi su pljunuli lovu na konzolu koja je preslaba, a jedino što ima su dobri wii joystici. Čak su igre lame jer je vrhunac ponude SuperMario.

da pogodim - nikad nisi sa ekipom zaigrao nešto na wii-u?
naime, nakon 24 godine gejmerskog iskustva i previše vremena provedenog uz match day i spy vs. spy (spectrum), sensual soccer i international karate (c64), swiv (amiga), doom, mortal combat i unreal tournamen (pc + mac), tekken i pro evolution soccer (ps + ps2) i dead or alive (xbox), odgovorno tvrdim da je wii najbolja društvena gejming platforma.


o ne seri da ga i ti imaš... ja sam ga ubo prije desetak dana, već je bilo nebrojeno party turnira... nintendo MEGA zna poso kad je entertainment u pitanju

nikad nisam bio baš hardcore gamer, ali imam iza sebe i dosta Final Fantasyja, i Call of Dutyja, Quakeova.. pa i Ninja Gaidena. Wii me mega oduševio i sad imam JOŠ manje vremena za sve one knjige koje me nastackane čekaju da ih pročitam Smile A da ne pričam kako se praktički 50% moje ekipe navuklo i uskoro i oni kupuju...

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Plexihack



Joined: 10 Mar 2007
Posts: 53

PostPosted: 16.10.2007 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
znači igrat moš samo na alienware-u a "dizajnirat" samo na mac-u.. a di mogu gledat pornjavu Very Happy
usput meni je puno draza unutrasnjost pc-a onako neuredna jer to znaci da mogu promjenit neke stvari u hardware-u


Na PC-u s 260 GB HDD i Linux-om Very Happy

Ja koristim PC već 6 godina (A Amigu 11 godina,od svoje treće Very Happy ) i čitao sam objektivan članak o G5.Po mojem mišljenju Mac je bolji od PC-a za rad.On je napravljen za profesionalan rad,ali nema šanse da ne kupim nešto na čemu neću moći igrat CS i Morrowind.Na PC-u mogu biti instalirani Linuxi,pa se ne morate brinuti oko virusa,a na njima se može pokrenuti dosta stvari s win-a.Zajednica je čak i bolja od Mac-ove.

Zaključak:

Kupite AlienWare i instalirajte neku linux distru Very Happy

Ako vam se toliko sviđa OS od maca,instalirajte ga na PC Very Happy (moguće)
btw,zašto bi neko plaćao office kad na tržištu ima Open Office...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.10.2007 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
o ne seri da ga i ti imaš... ja sam ga ubo prije desetak dana, već je bilo nebrojeno party turnira... nintendo MEGA zna poso kad je entertainment u pitanju

nikad nisam bio baš hardcore gamer, ali imam iza sebe i dosta Final Fantasyja, i Call of Dutyja, Quakeova.. pa i Ninja Gaidena. Wii me mega oduševio i sad imam JOŠ manje vremena za sve one knjige koje me nastackane čekaju da ih pročitam Smile A da ne pričam kako se praktički 50% moje ekipe navuklo i uskoro i oni kupuju...

nemam ja, buraz ga je kupio prije par mjeseci (što je definitivna prednost, jer se igram samo sa ekipom)... i od onda su multitap, 4 kontrolera, pro evolution i ps2 prekriveni prašinom.
Smile

uf, final fantasy... vjerojatno najbolji serijal u povijesti igara. ispred homm-a, unreala, zelde, pes-a, fallouta, gran turisma i svega ostalog. ja se nakačih na FF VII, i nakon toga pod emulatorom odigrah i starije verzije sa snes-a. Smile btw, final fantasy tactics roooles!!
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 16.10.2007 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Plexihack wrote:

Ja koristim PC već 6 godina (A Amigu 11 godina,od svoje treće Very Happy ) i čitao sam objektivan članak o G5.Po mojem mišljenju Mac je bolji od PC-a za rad.On je napravljen za profesionalan rad,ali nema šanse da ne kupim nešto na čemu neću moći igrat CS i Morrowind.Na PC-u mogu biti instalirani Linuxi,pa se ne morate brinuti oko virusa,a na njima se može pokrenuti dosta stvari s win-a.Zajednica je čak i bolja od Mac-ove.

mnogo su ti bajate informacije, bato... apple već neko vrijeme ugrađuje intelove procesore, a macovi se mogu bootati i sa win ili linux sistemom.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.10.2007 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
Plexihack wrote:

Ja koristim PC već 6 godina (A Amigu 11 godina,od svoje treće Very Happy ) i čitao sam objektivan članak o G5.Po mojem mišljenju Mac je bolji od PC-a za rad.On je napravljen za profesionalan rad,ali nema šanse da ne kupim nešto na čemu neću moći igrat CS i Morrowind.Na PC-u mogu biti instalirani Linuxi,pa se ne morate brinuti oko virusa,a na njima se može pokrenuti dosta stvari s win-a.Zajednica je čak i bolja od Mac-ove.

mnogo su ti bajate informacije, bato... apple već neko vrijeme ugrađuje intelove procesore, a macovi se mogu bootati i sa win ili linux sistemom.


mda, iako ne vidim neke potrebe gledat windowse (osim možda zbog igara, al kao što smo zaključili za to je najbolji Wii) pa ni linux, al tko voli može ... e al u petak (26.) izgleda da izlazi leopard (10.5) ... boot camp bi trebao biti dio sistema ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 16.10.2007 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
Nemesis wrote:

Kao prvo, muško sam...

draga/dragi nemesis, u profilu ti stoji "curica".
Smile


haha.. valjda sam i ja zato mislio da je curica jos od pocetka Very Happy

maratz wrote:
Meni je i PC sa Win XP bio super, imam jos uvijek jednog doma sa instalacijom iz 2004. mislim. Sad uglavnom služi za povremeno igranje.


e tu si ga zeznuo! Smile taman kad su se nadali da ces poceti branit PC,, ti si ga usosio sa Macom Very Happy

brijem da ce nakon tvog posta bar 65% ekipa sa ovog topica napravit switch Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 16.10.2007 17:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
uf, final fantasy... vjerojatno najbolji serijal u povijesti igara. ispred homm-a, unreala, zelde, pes-a, fallouta, gran turisma i svega ostalog. ja se nakačih na FF VII, i nakon toga pod emulatorom odigrah i starije verzije sa snes-a. Smile btw, final fantasy tactics roooles!!


Majstore, da dalje ne "zagađujem" thread, dat ću ti samo jedan link...
http://www.youtube.com/watch?v=Afoh-Clwbiw

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group