Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
knjiga standarda

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 30.10.2007 19:25    Post subject: knjiga standarda Add user to your forum ignore list Reply with quote

Poštovani kolege i ini...

molim vas da mi, ukoliko znate, navedete što bi upit "koliko bi koštala izrada knjige standarda" trebao ŠKOLSKI ili ZAKONSKI obuhvaćati?

Znači, klijent od mene traži ponudu za logotip, reklame, brošuru, letak i knjigu standarda.

A)
Da li se pod "knjiga standarda" OBAVEZNO podrazumijeva da uključuje vizitke, papirnatu komunikaciju (fascikle, blokove, akreditacije), i eventualno sve ostalo iz njihove struke čega se mogu sjetit da im treba ?

ili

B)
obradu i razradu zatraženih grafičkih elemenata i upute za njihovu primjenu u što više mogućih varijanti.

Molim vas, stvar je relativno ozbiljna pa izbjegavajmo nepotrebne komentare.
Tnx.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 30.10.2007 20:11    Post subject: Re: knjiga standarda Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovak na brzinu sklepano knjiga standarda bi trebala ici ovakvim smjerom....

Logotip – osnovna grafička razrada, razrada dopuštenog i nedopuštenog apliciranja u primarnoj, sekundarnoj i medijskoj poslovnoj komunikaciji, prilagodbu za više vrsta tiska (jednobojni tisak, dvobojni tisak ...); s tim da moras obrazloziti - secirati logo znaci zasto ta i ta tipografija, pa onda objasnjenje grafickog - piktogramskog elementa od znacenja do toga zasto je te i te boje, pa moras definirati negativ izvedbu, primjenu na povrsini gdje se logo nece vidjeti (ak je logo crven i aplicira se na crvenu pozadinu, pa kaj jedozvoljeno mijenjati i tome slicno, pa razni zabrana - dozvola za drop shadov, glow i slicne gadarije koje ljudi bezrazlozno vole..)...

Skala boja – dozvoljene varijante intenziteta, tonova i karaktera; znaci definicija boja po CMYK skali, pantonu, RAL skali, definicija za dvobojni tisak, definicija rastera ak se ide u jednobojni tisak

Tipografija – definiranje upotrijebljene tipografije i razrada iste, te dozvoljena – predviđena primjena iste u poslovnoj komunikaciji; - isto ko gore sam kaj definiras kaj je dopusteno, a kaj nije definiras dozvoljene zahvate (pada mi na pamet pitanje podloge ak je natpis iste boje ko podloga pa kak je to dozvoljeno mijenjati i tome slicno, pa razni dropshadovi, glowovi i slicne gadarije...)

onda radis razradu po stupnjevima poslovne komunikacije

Primarna sredstva komunikacije primjena: memorandum, kuverta, pečat, posjetnica, poslovna mapa,... izvedbe dozvoljene i nedozvoljenne (na primjer da je dozvoljeno da je logo samo vodoravan, a ne i horizontalan i tak dalje....

Sekundarna sredstva komunikacije oglas, plakat, brošura, zastava, stolna zastavica, natpis na vozilu...

Medijska sredstva komunikacije - prospekt, letak, displej, vrećica, naljepnica, godišnje izvješće, rokovnik, kalendar...

eto onak iz glave nabrzinu...

s tim da imas knjige standarada od par strana, pa do cijelih biblija - ja sam imao par godina u posjedu knjigu standarda od Krke (ona tvornica lijekova) koja je jedan malo potezi fascikl od jedno (ak me sjecanje ne vara) 16 sklopova na cca 300+ strana, te su tamo definirane i ploce za kancelarije, propusnice, izgled displaya za zgrade, primjeri signalizacije na podu tvornice, oznake po vratima (wc, skladista ovakva - onakva, kuhinjski dio, garerobe i tako dalje .....

Last edited by suncek on 30.10.2007 20:16; edited 1 time in total

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 30.10.2007 20:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx Suncek, samo mi nisi rekao A ili B ?

To što si naveo, to je školski ili zakonski, ili da bolje pitam : da li to SVAKA knjiga standarda treba obuhvaćati ? Ili samo ukoliko je tako zatraženo od strane klijenta ?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 30.10.2007 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
tnx Suncek, samo mi nisi rekao A ili B ?

To što si naveo, to je školski ili zakonski, ili da bolje pitam : da li to SVAKA knjiga standarda treba obuhvaćati ? Ili samo ukoliko je tako zatraženo od strane klijenta ?


to ti je baza nemas skolski ili zakonski jer ti knjiga standarda za pecenjaru ne obuhvaca sve elemente koje obuhvaca knjiga standarda za Plivu. isto ti je ovisno kaj ti klijent kaze kaj ce sve korisiti pa mu za to radis. knjiga nije obavezna uz logotip, ali je dobrodošla da kasnije ne vidis cirkusarija o loga... znaci radis ono sto klijentu treba - za jednog hrvatskog vulgaris klijenta )lokalni d.o.o. koji se bavi uvozom izvozom ili knjigovodstvom) ti ide logo, razrada za vizitku, kuvertu, memorandum i tu je negdje vise manje kraj price ...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 30.10.2007 21:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da će ti ovo pomoći
http://www.arhitomic.com/oblik/KVS_GalPod.pdf

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2007 17:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Raznorazne knjige standarda (cca 13,5 MB PDFova)
http://rapidshare.com/files/66510188/KnjigeStandrarda_Dr01.zip.html


BRAG: Upload-Speed: 1114.25 KB/Sec, 1.28 minutes remaining. Twisted Evil

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 31.10.2007 18:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.designnavigator.daimlerchrysler.com/index.php?id=988&lang=en

evo i jedan web primjer od daimlera[/url]
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group