Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
EuroART - www.piranha.hr
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jurica



Joined: 17 Sep 2005
Posts: 90
Location: Croatia

PostPosted: 02.11.2007 20:35    Post subject: EuroART - www.piranha.hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

02.11.2007. Piranha Club Web site

Jedno je sigurno. Obožavamo raditi velike Full Flash site-ove i ne možemo si pomoći. Dva mjeseca rada, dobre glazbe i puno kave rezultiralo je s našim novim site-om www.piranha.hr. Kratko što se se sve kuhalo ovih dva mjeseca.
- Snimanje video materijala http://www.euroart93.hr/piranha_making_of/easlike.htm , s HD kamerom(ruže, sluške, štikle i sl.). Vrlo teško je bilo složiti pravu chromu, kako bi se lako key-alo, jer su svi ovi predmeti imali ogroman odbljesak chrome na same sebe.
- Zatim, vrijeme za After effecte, te keyanje (hvala bogu za keylight ), te poprilično razočaranje kada smo vidjeli kakvi su rezultati, pa zatim ponovo keyanje, pa opet, pa opet…
- Flash dio je bio je najzabavniji, s time da je klijent želio CMS sustav kojim može održavati galerije i agendu. Tako da je i to putem XML povezano s Flash-om.
- Hrpa popravljanja, ispravljanja, testiranja… i još nije gotovo 
- Možda je i galerija mogla biti u Flash-u, ali jednostavno dealine je bio strogo protiv toga.

Obvezno samo ADSL i više, te nešto snažnije računalo..
Javite komentare...Mi odosmo na party za promociju Piranha.hr

www.piranha.hr

_________________
www.euroart93.hr - otvoreno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 02.11.2007 20:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se svidja, vidim da ste se naradili oko stikli i ruza... hehe..

kada si spomenuo jaci komp i adlsl mislio sam "ajd bas da vidimo, sigurno ce stekat", ali radi jako fino,, jako mi se svidja kako se optimizira velicini prozora.

jedna sitnica koja me malo zbunjuje je menu, dodjem iznad klub i otvori se prozorcic, i cekas cekas cekas,, izgleda kao da ce se pojaviti podmenu, kasnije skuzis da samo moras kliknut.. eto samo, ostalo mi jako izgleda fino..

poz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 02.11.2007 23:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve je ok, isprva mi uopće nije menu radio, al valjda je to do mene. I nekako mi ne paše otvaranje galerije u novom prozoru. To ste mogli bolje realizirat XML-om i Flashom. Inače, pohvale.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 02.11.2007 23:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kudos... Very Happy

zbilja, jako jako lijepo... izgled, zikica, zbilja se ugodno osjećaš na sajtu (barem ja da)... Backgroundi su odlični, zika je dobra al nekak mi se naviše svidio onaj kao "plasma flow" kad se podjele u meniju otvaraju... sve u svemu, ja dajem boratov high five Very Happy

al ajde, da malko i kritiziram... Jadna latica mi treperi predugo Very Happy ona nkaj ode najdalje Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Jay-S
Guest





PostPosted: 03.11.2007 02:56    Post subject: Reply with quote

nije lose... al nekak pre malo informacija...
Back to top
horny_but_sensitive



Joined: 12 Jan 2007
Posts: 65

PostPosted: 03.11.2007 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

štikla i latice gore desno mi djeluju previše mutno...
no možda je to samo moj krivi dojam...

_________________
jebeno dobar
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 03.11.2007 12:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni super, slazem se sa kres0000, bas se dobija neki ugodan osjecaj kad si na siteu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tWenty



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 465
Location: Varaždin

PostPosted: 03.11.2007 12:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jebeno. Svaka cast na detaljimai i ulozenom trudu. Sajt je odlican. Doduse jedina mi je zamjerka sto menu skoci na desno pa imam osjecaj da moram crvenom linijom ic da se ne ugasi.

Quote:
štikla i latice gore desno mi djeluju previše mutno...
no možda je to samo moj krivi dojam...


To su jpeg artefakti, sajt bi bio jos deblji da nije optimiziran.

_________________
Prije sam bio umišljen, sad sam Savršen
DVA10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jurica



Joined: 17 Sep 2005
Posts: 90
Location: Croatia

PostPosted: 03.11.2007 12:31    Post subject: Malo o Piranhi Add user to your forum ignore list Reply with quote

Točnije malo o video produkciji.

Prvi puta smo onako full (osim na www.cmc.com.hr) "zaronili u video", uz rekli bi smo stručnu pomoč Boška Grubića (čovjek dobio 3 emmy-ja) i iskreno meni su rezultati bili katastrofalni. Nekoliko razloga.

- HD Video kamera, koliko god bila sjajna (a mi smo imali jednu od najnovijih i najboljih Sony-jevih polu pro kamera), čak i u pregledu tog HD Videa imala je užasno puno artifakta, grain-a i ostalog. Ipak je to video, a pogotovo ako preferirate high quality fotografiju, poprilično "loše iskustvo", naravno osim ako se nema novaca za najam filmske kamere (ari ili sl.), ali to je neka potpuno druga tema koja izlazi iz granica bilo kojeg buđeta za Web. Konkretno imao sam prilike vidjeti rough cut Belupove reklame (ovo gdje sada svira Gibonni (vrti se na HRT-u) koja je snimana sa filmskom kamerom (najam iz Slovenije?) i rezultati su sjajni, sve ostalo (dakle DV) je po meni onako...

E sada da se vratim na Piranhu...
Štikla koja pada kompresirana u MPEG4, imala je nekih 50MB, što je neprihvatljivo za bilo što, kada smo original snimku prebacili u FLV, rezultat opet nekih 4 MB. Što je jako puno za 3 sec filma... Dakle sada je taj video 400 KB, što je razumno za neki Web, a rezultat je taj koji se vidi. Dakle strogo se moralo paziti na KB, da stvar bude još gora, ne bi bio problem streamati FLV od 5 MB, ako on traje 5min, ali ovako kada ti treba vidoe od 3 sec, jednostavno je trzalo na super ADSL, pa se kvalitetea morala smanjiti...Misli da je ipak onaj visual impact ostao i uz ovakvu kvalitetu...Stvari rade super kada se jednom sve to učita Smile

I naravno tu je streaming glazbe cijelo vrijeme, u ne tako lošoj kvaliteti...i to jede bandwith.

Vezano za post gore, da se ruže malo titraju. Istina. Keyanje nas je ubilo, skoro 3-4 dana keyanja da bi rezultati izgledali prihvatljivi (pogledajte recimo one sluške koja padaju, dosta je stvari koje "prolaze kroz njih"), Najveći problem je što je sve padalo na zelenu pozadinu, tako da smo dobijali ogromne odbljeske zelenoga na sam predmet. Idealno bi bilo da je da zelena pozadina bila udaljena od predmeta 2m, dakle da predmet pada recimo na staklenu podlogu (trebali bi imali hallu visine 4 m Smile) a ispod nje da bude chroma...Uglavnom ovo što titra sve je vezano uz Keying, a probali smo 1000 različith verzija i ovo je najbolji rezultat.

No zanimljivo iskustvo...

Što se tiče informacija na site-u. Radili smo dosta klubova po hrv, www.byblos.hr, www.aurora-club.hr, www.galery.hr, www.hacienda.hr. i ovaj put smo željeli napraviti ono što je najbitnije za klub:
a) dobra i pregledna agenda iz XML-a + admin (PHP i MYSQL) za to
b) galerija slika (svi se vole gledati)
Sve ostalo tipa: mi smo super club koji je osnovan dakeke 1997 itd., je bzvz i apsolutno nebitno (naravno ovo je naše mišljenje), uglavnom kada dolazim na site od kluba moram imati neki fancy look i da vidim što se dešava kada...

Eto... hvala svima na komentarima

_________________
www.euroart93.hr - otvoreno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 03.11.2007 14:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hehe, site mi je predobar... Naročito što si mogu odabrat "urban" style. To je sitnica, ali je fora jer ionako previše opcija pa se ovo istakne kao nešto što je ok. Iiiiiiiiiii da, zadnje, muzika mi je superrrrrrr...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 03.11.2007 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sweet...sexy Angel

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 03.11.2007 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odlicno!

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ole



Joined: 31 Dec 2004
Posts: 94

PostPosted: 03.11.2007 21:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Wink jako ljepo... vidi se da se ste se naradili pošteno ...i sviđa mi se što ste ljepo detalje odradili...
site radi skroz super sa običnim adsl-om...
klap klap ...

_________________
www.dizajniramo.net
Back to top
View user's profile Send private message
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 04.11.2007 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odlično složen sajt!

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zeka_rs



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 38
Location: prijedor

PostPosted: 05.11.2007 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je jako dobar. Dobra mjuza, jeste malo informacija ali kome je do toga. I galerije mogu biti obimnije, barem se tu moze napraviti dobar materijal s obzirom na posjecenost i programe koji se tamo desavaju.

Ocjena 10. Svaka cast na ulozenom trudu.

_________________
Ko putuje sam, putuje brze
Back to top
View user's profile Send private message
Jay-S
Guest





PostPosted: 05.11.2007 12:52    Post subject: Reply with quote

naj mi je byblos...

neki vam linkovi ni ne rade... staviosi zarez, a neki nece i bez zareza...
Back to top
Jurica



Joined: 17 Sep 2005
Posts: 90
Location: Croatia

PostPosted: 05.11.2007 13:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala svim a na komentarima..

Byblos je meni osobno nekako najslabijii, iz razloga što se nikad nije napravila ozbiljna stranica (dobra je ideja), ali zbog vremena stavljeno je ovako kako je...

Samo sam htjeo ovako kratko za buduće i sadašanje Flash developere malo o Flashu. Nama je jednostavno zakon, pogotovo novi AC3.0 i neznam da li ste vidjeli (vjerojatno je već bilo) portanje Quake-a na novi Flash player (radnog naziva: Astro): http://www.youtube.com/watch?v=0hX-Uh3oTcE (na kraju Videa, kreće ludilo!) /hvala Nivas)

..ali ono što ubija je hrpa grešaka i bugova u Flashu. Jednostavno više od tjedan dana ispravaka bugova, silently rušenja player-a, problema kada sve to ide online itd... Hrpa toga je nedokumentirano, čak i Colin Moock u svojoj knjizi ima dio samo za bugove i "čudna" ponašanja Flasha, nemogu još vjerovati da u Adobe-u nisu posložili stvari da to radi ok, a Silverlight je krenuo na Web...

Na piranhi smo po prvi puta napravili kompletno objektno orjentiran code za AC, sa classama i to kako bog zapovjeda, no ipak...

Dakle:
- problem s učitavnjem slika dinamički preko XML-a. Varijanta da s on(load) testirate da je slika učitana, neradi. tj radi lokalno ali on-line pušiona. Druga varijanta s getbytesloaded, je ok, ali niti ona ne funkcionira na tipičan način: image.getBytesLoaded() == image.getBytesTotal(), već prije toga se treba izvršiti image.getBytesLoaded() > 4, jer je u početku i getbytesloaded u početku 0 isto kao i getbytestotal? Uglavnom kako, zašto... ćemu. Napomena sve ovo je ok lokalno, ali kada ide live stvari se malo kompliciraju
- učitavnjem slike dinamički i rotiranjem iste ili scale-anjem, slika ima nazubljene rubove, isključen smoothing, koji se nemože uključiti. Čak i Adobe developer to priznaje i daje "tricky" riješenje koje ispravlja taj bug, ali opet usporava znatano Flash aplikaciju...
- Zvuk streaming, prebacivanje s pjesme na pjesmu, ne vraća position songa na 0, već nastavlja dalje gdje je prijašanja stala, pa se mora koristiti ...

Uglavnom dosta twekanja da bi sve radilo ok... Pozz

_________________
www.euroart93.hr - otvoreno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Jurica



Joined: 17 Sep 2005
Posts: 90
Location: Croatia

PostPosted: 05.11.2007 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo bez zareza Smile i grešaka

www.gallery.hr
www.byblos.hr
www.hacienda.hr
www.johndenardis.com
www.auroraclub.hr
www.piranha.hr

_________________
www.euroart93.hr - otvoreno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 05.11.2007 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo jedno pitanje za ozbiljniju ekipu. Ima li smisla učiti flash ako nemam dara za dizajn?
Mislim prvenstveno može li se ok odraditi fullflash site da jedan čovjek radio samo programiranje, a jedan sučelje, odnosno dizajn. Mislim na efektivne rezultate, a ne da se to sve odvija jako jako dugo zbog toga što rade odvojene osobe...

Hvala unaprijed

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jay-S
Guest





PostPosted: 05.11.2007 14:46    Post subject: Reply with quote

Jurica wrote:
Evo bez zareza Smile i grešaka

www.gallery.hr
www.byblos.hr
www.hacienda.hr
www.johndenardis.com
www.auroraclub.hr
www.piranha.hr


sad mi je ova naj Very Happy

http://www.johndenardis.com/
Back to top
tWenty



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 465
Location: Varaždin

PostPosted: 05.11.2007 15:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
Evo jedno pitanje za ozbiljniju ekipu. Ima li smisla učiti flash ako nemam dara za dizajn?
Mislim prvenstveno može li se ok odraditi fullflash site da jedan čovjek radio samo programiranje, a jedan sučelje, odnosno dizajn. Mislim na efektivne rezultate, a ne da se to sve odvija jako jako dugo zbog toga što rade odvojene osobe...

Hvala unaprijed


IMHO, Ne.

_________________
Prije sam bio umišljen, sad sam Savršen
DVA10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jurica



Joined: 17 Sep 2005
Posts: 90
Location: Croatia

PostPosted: 05.11.2007 15:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan...

Možeš sve što hočeš. Kod nas flash ima tri faze:
1. Izrada kako bi to izgledalo u photoshopu
2. Izrada animacija (Dobro došlo i znaje Aftera, fizike, AC-a) i prototipa stranice u Flashu
3. Programiranje, dinamički sadržaji i sl.

E sada... Najveći problem je da kada nešto zamisliš u fazi 1, da to isto izgleda i u fazi 2 (screen rezolucija, raster-> vektor, animacije i sl.). To je onako tricky...

Uglavnom po meni Flash je područje gdje samo jedna osoba radi GUI, animacije i ostalo, dok jedna osoba radi samo AC programiranje (barem je tako kod nas) + još ako se radi s videom onda imaš i video produkciju, koja je opet druga priča... Uglavnom jedna osoba to može raditi, ali pratiti sve to, nove verzije... malo zna biti teže...

_________________
www.euroart93.hr - otvoreno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Jay-S
Guest





PostPosted: 05.11.2007 16:03    Post subject: Reply with quote

Tristan wrote:
Evo jedno pitanje za ozbiljniju ekipu. Ima li smisla učiti flash ako nemam dara za dizajn?


uvijek Smile
Back to top
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 05.11.2007 16:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A slićicu za FHM sexsiest STUDENT si "posudio" ili je Adhemas dozvoli da je staviš Wink

http://www.adhemas.com/

_________________
http://www.neonski.com |
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 05.11.2007 17:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Jurica 'n' Jay-S: hvala još jednom Smile

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group