Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Prijelom knjige - razno

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ico00



Joined: 08 Jun 2005
Posts: 8
Location: Zagreb

PostPosted: 15.11.2007 09:28    Post subject: Prijelom knjige - razno Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prihvatio sam se prijeloma jedne knjige iako nemam prijašnjih iskustava. Mislim da neće biti neke love, nego više zbog usluge i da nekaj probam naučiti. Dakle dobio sam gotovi text, pobacao to u InDesign, pobacao još fotku i ilustraciju...
Jedino kaj još nisam dovršio je sadržaj. Znam da postoji neki način da se sadržaj fila preko nekih polja kao u Wordu kad se definira heading, pa se ubaci TOC.

Kad sam radio kalendare, letke i sl., ako je bilo moguće skidao sam drivere od stroja kojeg ima tiskara, pa to bacio u PS i onda distilao u PDF. I to je uglavnom igralo. Neki su tražili otvorene fajlove, ali to je druga priča. Čovjek za koga radim ovu knjigu nije pri lovi pa on to želi na pausu jer mu je valjda tak jeftinije. Ako se odlučim da mu ja printam na paus, na kaj trebam pripaziti? Da li treba paziti na koju stranu pausa se printa, da li treba uključiti miror, koja gramatura se preporuča, kaj trebam printati od pomoćnih oznaka (paseri, klinovi...)

Još me zanima kako di napravim neki preview booklet. Htio sam printnuti knjigu na A4 pa to spigati da se može listati i da vidim da li je sve OK. Probao sam print booklet iz opcija, i dobio pdf koji je OK za listanje, ali dok sam ga pustio printat na duplex, onda se svaka druga strana kontra isprintala pa je to naglavačke i nije redoslijed dobar.

I za kraj ako imate kakav općeniti savjet...

Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 15.11.2007 13:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Treba ti mirror kod pausa... a kaj se sadrzaja tice sve naslove koje zellis u sadrzaju u svom stilu moraju imati Include in TOC (table of contens)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group