Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
problem.......za strucnjake u Premiereu?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 28.11.2007 14:25    Post subject: problem.......za strucnjake u Premiereu? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ovako.
Nisam neki strucnjak za Premier pa ukoliko sta pogrijesim u izrazima molim za razumijevanje.
Radim projekt u Premiere-u 6.0 na nacin da ubacujem still image u
timeline i dodajem im motion.Radim na nekoliko video kanala,
a still imagei su prethodno obrađeni u Photoshopu tako da im
rezolucija u image size-u odgovara DV Pal formatu 720:576. Kvaliteta slike u timelinu je neupitna.
Problem nastaje pri reprodukciji iz timelina kada dolazi do smetnji i podrhtavanja snimljenog materijala.
Podrhtavanja vremenski odgovaraju prelasku isjecaka iz jednog kanala u drugi. Dodao sam efekt Flicker removal
i on je rijesio samo neke smetnje kod treperenja ali je podrhtavanje ostalo. Mozgao sam i eksperimentirao na temelju pokušaja i pogrešaka i nekako shvatio da ukoliko bih povecao frame rate, reprodukcija bi tekla glatko.
E sad postaje problematicno; povecanje frame ratea utjece na postavke timebase i time displaya i ukoliko bih povecao frame rate ne bih mogao renderirati pod DV (PAL) kompresijom (cija kvaliteta mi odgovara), vec bih morao izabrati iz liste ponudjenih kompresija , ciji rezultati nisu nikako prihvatljivi.
I u Premieru pro 7.0 nisam imao veći izbor codeca.
Jedino mi još ostaje skinuti codece sa neta, a ništa drugo mi ne pada na pamet.
Ukoliko ko ima kakvih riješenja i savjeta molia bi za pomoc!
Ako pomaže, konfig. računala: Intel Pentium D 2.80 Ghz
Abit AB9RPO 1066mHZ
aTI rADEON x1650 256 Mb
1Gb memorije 800Mhz
disk Seagate 80 Gb
Znam da nije nesta konfiguracija, pogotovo za rad u Premieru, ali bolje nemam.

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 28.11.2007 23:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Problem riješen pomoću codeca.
Very Happy

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
dejo



Joined: 15 Feb 2008
Posts: 2
Location: croatia

PostPosted: 15.02.2008 19:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hey, ja se bavim obradom videa već par godina i znam da je teško u početku, ako si na početku, a pretpostavljam da jesi - zbog konfiguracije kompa... Nije strašna - jedino te zeza procesor. Uzmi si neki jači... Možda da pojačaš i radnu memoriju za bar petsto megabajtića... Premiere nije loš program i nisu ti toliko u pitanju codeci koliko jačina računala, ne možeš očekivati da imaš dobar rezultat uz neku kanticu... Ok, bed, sad ti solim pamet... Dosta Dejane -dosta!!
Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
skočibob
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group