Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
dizajn.hr
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 30.11.2007 19:54    Post subject: dizajn.hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.dizajn.hr

pitanja i prigovori dobrodošli...

fire away Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 30.11.2007 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam ja jedno pitanje Smile

zasto je site u flashu?
mislim da ovako hrabar izbor tehnologije zasluzuje objasnjenje Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 30.11.2007 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zbog demonstracije sile i planova za budućnost Smile

a sad ozbiljno:

od nas se očekivalo nešto "out of the box" i to je najviše utjecalo na odabir tehnologije, a mi smo htjeli uvjeriti sebe i druge da css nije only way to go Smile

s druge strane smo htjeli napraviti sustav koji ekipi koja unosi radove i održava svoje stranice maksimalno olakšava život, tako da najbolji dio, oni koji nisu članovi HDDa ni ne vide...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jay-S
Guest





PostPosted: 30.11.2007 20:38    Post subject: Reply with quote

orange wrote:


zasto je site u flashu?


da ih se teže nađe na googlu...
Back to top
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 30.11.2007 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam problema s čitanjem članaka - navikao sam da se mogu scrollat kotačićem. A na ovom siteu ne mogu, niti na jednom od svojih kompjutera. Crying or Very sad

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Jay-S
Guest





PostPosted: 30.11.2007 20:46    Post subject: Reply with quote

kupi novi komp Embarassed
Back to top
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 30.11.2007 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ jay-s: site će se vidjeti na googlu Smile

@ lekke: čudno, meni radi... moze details o platformi / browserima na pm ili mail?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jay-S
Guest





PostPosted: 30.11.2007 21:02    Post subject: Reply with quote

kad je već sve u flashu, fali mi nešto dobro, neka super navigacija ili neki dobar preloader... il nešto jebeno u flashu...

kao na ... www.2advanced.com
Back to top
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 30.11.2007 21:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jay-S wrote:
kad je već sve u flashu, fali mi nešto dobro, neka super navigacija ili neki dobar preloader... il nešto jebeno u flashu...

kao na ... www.2advanced.com


ja cu se zbljuvat ako jos netko spomene 2adv kao dobar flash site...

inace, kratko sam pogledao i ono sto sam vidio mi je kul, evo sad cu malo detaljnije. i skrol mi radi (tm) :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
indigo_child



Joined: 28 Jan 2007
Posts: 58
Location: Right here, right now!

PostPosted: 30.11.2007 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

v v v 2advanced.com dobar flash sajt Very Happy

_________________
Hello!
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 30.11.2007 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima par stvari koje mi nisu sjele najbolje na prvi pogled
- nedostatak hand cursora na vecini elemenata koji su linkovi malo zbunjuje
- back button(znam da imam u browseru) posebno kad imam otvoren clanak i zelim se vratit na popis
- dizajn submenua mi je malo nespretan tako da sam tek kasnije skuzija da pod aktivnosti ima vise toga

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 30.11.2007 23:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

v wrote:
zbog demonstracije sile i planova za budućnost Smile

a sad ozbiljno:

od nas se očekivalo nešto "out of the box" i to je najviše utjecalo na odabir tehnologije, a mi smo htjeli uvjeriti sebe i druge da css nije only way to go Smile

s druge strane smo htjeli napraviti sustav koji ekipi koja unosi radove i održava svoje stranice maksimalno olakšava život, tako da najbolji dio, oni koji nisu članovi HDDa ni ne vide...



Ajd sad jedno pitanje : koji status uopce imaju pripravnici? Oni su nesto kao gosti ili??
Pretpostavljam da bi trebali imati odreden pristup sadrzaju interne zone jer su ipak clanovi, sta ne?
Bit ce strajka gladju ak dobijemo negativan odgovor Twisted Evil

BDW vidim izlistani mailovi clanova kao hiperlinkovi... jel se trebam uplasiti u bliskoj buducnosti navali spama ? Confused

Nemam pojma jel ovo bug, al me zhivcira :
firefox upaljen, gledam www.dizajn.hr, prebacim se na drugi tab npr. www.mi3dot.org,
vratim se na www.dizajn.hr tab i scroll ne sljaka.. onda kliknem misem na stranicu i scroll sljaka... traumaticno i zamorno.
Isto se dogada kada resajzam FF prozor... njah

I jos nesto : Evo gledam od Filipa Gordona Franka radove i pod Trezor caffe bar
nema vece slikice samo thumb s desne strane Smile) jel to bug?

Bas sad gledam napisano..nisam rekla najvaznije : cestitke na sajtu!

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 01.12.2007 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

Ajd sad jedno pitanje : koji status uopce imaju pripravnici? Oni su nesto kao gosti ili??
Pretpostavljam da bi trebali imati odreden pristup sadrzaju interne zone jer su ipak clanovi, sta ne?
Bit ce strajka gladju ak dobijemo negativan odgovor Twisted Evil


kriva adresa Smile to moras s HDD-om rjesiti Smile we do as told.
Quote:

BDW vidim izlistani mailovi clanova kao hiperlinkovi... jel se trebam uplasiti u bliskoj buducnosti navali spama ? Confused


good one, to nisam ni vidio da su stavili, will investigate Smile

Quote:

Nemam pojma jel ovo bug, al me zhivcira :
firefox upaljen, gledam www.dizajn.hr, prebacim se na drugi tab npr. www.mi3dot.org,
vratim se na www.dizajn.hr tab i scroll ne sljaka.. onda kliknem misem na stranicu i scroll sljaka... traumaticno i zamorno.
Isto se dogada kada resajzam FF prozor... njah


flash focus issue. sumnjam da se da drukcije Sad

Quote:

I jos nesto : Evo gledam od Filipa Gordona Franka radove i pod Trezor caffe bar
nema vece slikice samo thumb s desne strane Smile) jel to bug?


nije stavio. posalji mu mail, adresu imas Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 01.12.2007 00:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ orange:
- linkovi imaju over state pa ne trebaju i hand ili?
- back to homepage ikonica na pocetku navigacije
- bojim se da sad malo mozemo s tim...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 01.12.2007 00:41    Post subject: this just in Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaze HDD:

pripravnici ce uskoro moci u internu zonu!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 01.12.2007 00:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

v wrote:
@ jay-s: site će se vidjeti na googlu Smile

@ lekke: čudno, meni radi... moze details o platformi / browserima na pm ili mail?


OS X 10.5, Safari 3, Flash player 9.0.98.0. Same thing i sa Firefoxom 2.0.0.9 i 2.0.0.10. Al mislim da ključnu ulogu igra Flash.

Nije focus issue, scroll jednostavno ne radi.

Isto je i sa select-scrollom. Ako počnem selektirat komad članka i vučem do dna vidljivog dijela teksta, ne dolazi do scrollanja nego samo udarim dno ekrana.

Al oke, ako vam na svim drugim platformama radi vjerojatno će stvar bit riješena nekim budućim updateom Flash playera...

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 01.12.2007 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
flash focus se rijesi vrlo jednostavno:
<script language="javascript">
document.getElementById("hdd").focus();
</script>


-rukicu obavezno na linkove
-kako je vec Orange rekao back botuni nebi bili suvisni, jer su ljudi navikli da u flashu idu naprid-nazad kroz sadrzaj a ne preko browsera
-mislim da je pravilnije dodat "/" prije imena linka za swfaddress, ali mozda se varam Smile

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 01.12.2007 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lekke - mislim da ti scroll ne radi jednostavno što si u OSx-u.. probaj ovaj sajt www.pierinc.com - isto full flash site ovakvog tipa

Inače što se tiče sajta - čini mi se da je jako dobro napravljen.. za hrvatske standarde ne avion nego space shuttle Smile nemam dodat nikakve zamjerke sada

Usput ja sam vidio beta verziju ovog sajta još prije par mjeseci.. znao sam da će bit dobro.. Iako bilo bi lipo isto da ovi iz HDD napokon promjene svj preloši vizualni identitet

I usput.. jebo vas 2advanced - to je najdraži flash site css-ovaca

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 01.12.2007 17:18    Post subject: Re: this just in Add user to your forum ignore list Reply with quote

v wrote:
kaze HDD:

pripravnici ce uskoro moci u internu zonu!


o jeah Smile thnx na infu Wink

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.12.2007 19:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene zivcira sto je site jos uvijek nedosttupan za one preko bare, cudno mi da se dnsovi tolko osvjezavaju. probao sam 2 providera i nece, tako da mislim da je vise do dnsova Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 01.12.2007 20:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sviđa mi se ovo, nisam neki ljubitelj flasha ali kad je ovako lijepo, pregledno i jednostavno onda je kul. posebno me se dojmio ovaj lagani prjelaz sa stranice na stranicu.

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 02.12.2007 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
mene zivcira sto je site jos uvijek nedosttupan za one preko bare, cudno mi da se dnsovi tolko osvjezavaju. probao sam 2 providera i nece, tako da mislim da je vise do dnsova Sad


Dodaj si u hosts datoteku 195.78.32.9 kao ip adresu za dizan.hr pa će ti raditi
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 03.12.2007 06:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
:cosmos: wrote:
mene zivcira sto je site jos uvijek nedosttupan za one preko bare, cudno mi da se dnsovi tolko osvjezavaju. probao sam 2 providera i nece, tako da mislim da je vise do dnsova Sad


Dodaj si u hosts datoteku 195.78.32.9 kao ip adresu za dizan.hr pa će ti raditi


jok, probao sam to odmah, cudno mi je jer ga mogu pingat, al sajt je jos uvijek nedostuopan Sad evo i 3 provider nece Sad

fakat je duke imao pravo, site je disejblan za one van hr Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 03.12.2007 08:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni scroll previše fali na naslovnoj stranici (mislim radi ali treba kliknuti skroz sa strane da ga aktiviram jer je sve u contentu link)
učitavanje sajta je odlično izvedeno

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
rasljenka



Joined: 14 Jan 2005
Posts: 42

PostPosted: 03.12.2007 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
- linkovi imaju over state pa ne trebaju i hand ili?

Trebaju, jer over state ne mora automatski zna?iti da je link.

Kada isklju?i? flash, stranica, odnosno linkovi ne rade. A kada isklju?i? javascript nema vi?e ni?ega. Barem u firefox-u.
________
vapor tower vaporizer

Last edited by rasljenka on 01.02.2011 07:14; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group