Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Safari 2 / Flash / overflow: hidden;

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 06.12.2007 14:45    Post subject: Safari 2 / Flash / overflow: hidden; Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle imam situaciju da u jednom divu imam flash, i sad bi trebao sa overflow: hidden; prikazati samo dio tog flasha u divu. U stvari na klik na jednom linku mjenjam velicinu tog diva da se flash prikaze ili cijeli ili djelomicno. Kao neki switcher.
Ovo svugdje radi ok, jedino Safari 2 radi probleme. Div se uredno resiza ali flash se svejedno vidi cijeli, kao da je stavljen overflow: visible; kod ostalih browsera. Safari 3 isto radi ok. Pa ako netko mozda ima rjesenje neka slobodno javi.
Thnx!

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 06.12.2007 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jesi probao sa clip propertyem igrat se? Zasto bas overflow? Mozda ne kuzim najbolje
sto zelis postici, pa ako je to slucaj, moze url neki?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 07.12.2007 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da probao sam i sa clip, ali clip uopce ne radi sa flashom. Overflow radi bas ono sto zelim, samo sto ne radi u Safari 2.
Zelim postici slijedece:
- imam 1 div (500x200) u koje je flash (500x200)
- imam 1 link, koji na klik resize div na recimo 500x50, i na drugi klik opet resiza natrag na 500x200. to je u stvari toggle efekt
- sve to radim tako da mjenjam height div-a, koji ima overflow hidden, tako da skriva dio koji izlazi iz njega

Ovo radi svugdje osim u Safari 2. Pa ako netko slucajno ima rjesenje...

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.12.2007 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://zytzagoo.net/mi3.tests/clipflash/

Klik gore za primjer clip() i flasha koji rade.
Stvar je u position: absolute doduse, koji ti moze i ne mora predstavljati problem...

Nemam di testirat na safariju 2 doduse, moguce je da ni ovo nece radit... u svemu ostalom
novijem sto imam na raspolaganju, radi kako bi trebalo...

BTW, kazu mi macovci neki tu da je safari 2 ionako "stvar proslosti"?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 07.12.2007 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, vecina macovaca prelazi na Leopard pa je zato Safari 2 stvar proslosti Smile
Budem isprobao ovo sa clipingom, nemam trenutno Mac pri ruci, pa javim ako ce proci.
Inace hvala ti na trudu i pomoci Smile

Ako netko ima Leopard a htio bi testirati u Safari 2, postoji ovo: http://michelf.com/projects/multi-safari/
Ne radi u 10.5.1, ali postoji fora da se i na 10.5.1 moze pokrenuti.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.12.2007 18:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gl u svakom slucaju, i javi ak uspijes vidjet jel clip() radi na safariju 2.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 08.12.2007 02:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Upravo isprobano i nazalost ne radi.
Mislim da je jedino rjesenje za Safari 2 da se flashu stavi noscale na true, pa se istovremeno sa resizanjem div-a resiza i flash object.
Za sad ne vidim drugo rjesenje, a ni google nije pametniji Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 08.12.2007 03:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
Upravo isprobano i nazalost ne radi.
Mislim da je jedino rjesenje za Safari 2 da se flashu stavi noscale na true, pa se istovremeno sa resizanjem div-a resiza i flash object.
Za sad ne vidim drugo rjesenje, a ni google nije pametniji Smile

hm... vidis vidis, mislim da je tako bila rijesena karta na tabu "putovanja" na coolinariki.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group