Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash & Dreamweaver & Firefox problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
[0_o]



Joined: 06 Jun 2007
Posts: 42

PostPosted: 07.12.2007 20:50    Post subject: Flash & Dreamweaver & Firefox problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav, evo imam problemchich al neznam kako ga rijeshit....

kad u firefoxu pokrenem stranicu (u ie7 radi normalno, druge nisam probao) flash mi se pomakne prema prema gore a mora mi bit centriran sa backgroundom, jer background ima gradient....

radio sam u table layout modu i stavio flash skroz na vrh znachi u gornji table....
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 07.12.2007 23:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

može link? teško je ovako reći

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[0_o]



Joined: 06 Jun 2007
Posts: 42

PostPosted: 08.12.2007 12:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sorry, moze http://www.hippo-computers.com/Hippo/index.html

e da i neznam kak napravit da stranica bude uvijek na sredini, stalno sam radio u flashu pa nisam bash dreamweaver koristio...
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 08.12.2007 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo u body stavi "margin: 0px" ili "margin-top:0px" da vidiš stvarne odnose između objekata i što se onda događa...

Last edited by ska on 08.12.2007 13:46; edited 1 time in total

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 08.12.2007 13:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Centiranje:
- ako to želiš učiniti sa cssom, u stil kojim si obilježio glavnu tablicu koja sve drži (vidim da joj nisi dodao niti jedan stil) dodaj:
Code:
margin-left: auto;
margin-right: auto;

- ako ti je svejedno kako to radiš, u kod tablice ubaci align="center" pa to izgleda nešto tipa:
Code:
<table width="1099" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 08.12.2007 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo offtopic:



pripazi na pismenost, bode u oci...
Back to top
View user's profile Send private message
[0_o]



Joined: 06 Jun 2007
Posts: 42

PostPosted: 09.12.2007 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:
Prvo u body stavi "margin: 0px" ili "margin-top:0px" da vidiš stvarne odnose između objekata i što se onda događa...


e kad sam to napravio dobio sam u ie7 isto shto i u firefoxu prije, znachi flash se pomakne prema gore za 1cm otprilike, kaj sad?

Tristan wrote:

- ako ti je svejedno kako to radiš, u kod tablice ubaci align="center" pa to izgleda nešto tipa: Code:
<table width="1099" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">


odlichno, sad je na sredini, tnx, znachi moje html neznanje...!

a tnx i tebi doom, vidish to nisam uopche skuzio...
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 09.12.2007 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[0_o] wrote:
ska wrote:
Prvo u body stavi "margin: 0px" ili "margin-top:0px" da vidiš stvarne odnose između objekata i što se onda događa...


e kad sam to napravio dobio sam u ie7 isto shto i u firefoxu prije, znachi flash se pomakne prema gore za 1cm otprilike, kaj sad?


Sad bi ti trebao biti isti razmak pozadina i u IE i u Firefoxu... mislim 20px... osim ako nemaš još nešto iznad Flasha...
Ako je razmak isti vjerojatno je problem to što su ova dva preglednika različito "čitala" top marginu s obzirom da ona nije bila definirana...
Sad izreži pozadinu za onoliko koliko treba...
Mislim da bi ti to trebalo riješiti probleme za sve preglednike.

Ali... CSS je toliko jednostavan da si bar ove glavne elemente mogao urediti s njime kako bi se riješio tabličnih "pizdarija" za generalni layout... Sad

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
[0_o]



Joined: 06 Jun 2007
Posts: 42

PostPosted: 09.12.2007 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:
Sad bi ti trebao biti isti razmak pozadina i u IE i u Firefoxu... mislim 20px... osim ako nemaš još nešto iznad Flasha...


nemam ništa iznad, htio sam stavit flash što više prema gore.

ska wrote:
Ali... CSS je toliko jednostavan da si bar ove glavne elemente mogao urediti s njime kako bi se riješio tabličnih "pizdarija" za generalni layout...


morat ču malo proučit CSS, jedino za kaj ga koristim je da definiram font i njegove boje i veličinu... Crying or Very sad

hvala puno idem sad to probat napravit... Cool hear ya
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group