Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
End ie 6
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.12.2007 01:03    Post subject: End ie 6 Add user to your forum ignore list Reply with quote

na stranu sve statistike,, na stranu ljudi koji su vjerni svom IEu
mislim da ako mi sami, dizajneri, developeri, programeri, entuzijasti, stogod, ne pocnemo polako rezat optimizaciju za ie6, ljudi ce ga i dalje koristi i nece posvecivati previse paznje tome,

no bude li sve vise sajtova koji se ne vide dobro (png 24bit ludilo) i slicno...

evo jedan siteic izradjen od ljudi koji isto mrze ovaj browser...

http://www.end6.org/

postoji cak simpa js koji bi se polako mogao aplicirati...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 09.12.2007 01:49    Post subject: Re: End ie 6 Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:

mislim da ako mi sami, dizajneri, developeri, programeri, entuzijasti, stogod, ne pocnemo polako rezat optimizaciju za ie6, ljudi ce ga i dalje koristi i nece posvecivati previse paznje tome

.


ne! potpuno krivi pristup imaš... tvoj zadatak kao dizajner, developer, niškorist, entuzijast, wotever... je da optimiziraš site tako da se pravilno prikazuje na svim browserima, uzimajući u obzir ciljanu publiku naravno i činjenicu da se neke prastare verzije browsera de facto više ne koriste (ne uključujući ie6)

ne možeš neoptimiziranjem sitea natjerat usera da koristi neki drugi browser... to je potpuno neprofesionalno

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.12.2007 06:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dapace, pravi profesionalac ce i uputiti klijenta te mu preporuciti ono sto je bolje, zar ne?

ono, "klijent je uvijek u pravu" uopce ne drzi vodu, to ne znaci da je klijent glup, vec da mu mi, ti, svi mi zajedno, kao davatelji usluga, trebamo preporuciti, na lijepo mu objasniti zasto da i zasto ne.

zbog ovakvog razmisnjanja kao sto ga imas ti, i jesmo toliko unazad, jer ako neupucenog klijenta necemo uputiti mi "aka informaticki obrazovaniji" neznam tko hoce?


libero wrote:
ne možeš neoptimiziranjem sitea natjerat usera da koristi neki drugi browser... to je potpuno neprofesionalno


ok, pazi, mijesas neke stvari, znaci ovdje ne govorimo iskljucivo o gasenju IE-a, dovoljan je jedan mali update. Jednostavno uputiti klijenta da koristi noviju verziju browsera.

Obicno iz iskustva svi pitaju za preporuku, i ocekuju da ce netko kompetentan, koji na kraju krajeva zivi od ovog posla, nesto dobro i preporuciti.

Mislim da smo svi vec svijesni toga da je IE6 postao veliki problem, te ga je potrebno eliminirati. I neke krajnje mjere su potrebne.

ovakve mjere ce vjerovatno doci na snagu tek poslje prve faze, a to je ona najlaksa, usmena preporuka. Kada klijenti, izadju iz "dark sidea" i otkriju cari svijeta van IE-a, prebacivanja ce se poceti siriti bezobrazno brzo Very Happy

bilo tko se protivi ukidanju IE6, ili je opako podmazan od M$-a, ili ne radi sa webom Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 09.12.2007 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:

<!--[if IE 6]>
<style>*{position:relative}</style><table><input></table>
<![endif]-->


Very Happy Ovo crasha i windows explorer:D

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 09.12.2007 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Teoretski.

Što ćemo sa sistem administratorima koji još nisu spremni napraviti upgrade na mrezi? Toliki (jos) postotak IE 6 je uvelike zbog posjetitelja koji surfaju sa racunala na poslu. Takvih je, u HR barem, još vrlo vrlo mnogo.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.12.2007 18:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Teoretski.

Što ćemo sa sistem administratorima koji još nisu spremni napraviti upgrade na mrezi? Toliki (jos) postotak IE 6 je uvelike zbog posjetitelja koji surfaju sa racunala na poslu. Takvih je, u HR barem, još vrlo vrlo mnogo.



ovo je potpuno istina,,
znaci ti korisnici spadaju u grupu ljudi koji nemaju puno izbora, bar dok su na poslu, dok doma imaju mogucnost promjene.

cim ti posjetitelji postanu svjesni i privatno izadju iz kolektiva, vjerujem da ce vrsiti pritisak na ostale i na poslu.

no ako nastavimo sutit, ne pitati "zasto koristite ie6?", tako ce i ostati, i dalje cemo trositi zivce na njega.

Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.12.2007 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve je to divno i krasno, ali custom aplikacije i softver koji se oslanja na IE6 za corporate
rješenja neće otići nikuda. I ta je brojka glavni problem. MS bi vrlo rado da svi predju na IE7,
olaksao bi im se zivot neopisivo, manje stvari za pazit, ne mora supportat tonu stvari...

Ali to se nece dogoditi. Previše je ljudi uložilo prevelike količine kapitala u IE6 kao platformu,
i tu je matematika vrlo jednostavna.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.12.2007 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Sve je to divno i krasno, ali custom aplikacije i softver koji se oslanja na IE6 za corporate
rješenja neće otići nikuda. I ta je brojka glavni problem. MS bi vrlo rado da svi predju na IE7,
olaksao bi im se zivot neopisivo, manje stvari za pazit, ne mora supportat tonu stvari...

Ali to se nece dogoditi. Previše je ljudi uložilo prevelike količine kapitala u IE6 kao platformu,
i tu je matematika vrlo jednostavna.



da, to je onaj bitan problem, veliki igraci, no kako rekoh, mislim da svi oni prate statistike, i zalosno je sto kod velikih projekata, sa velikim klijentima, ljudi koji su na tim pozicijama, su uglavnom nekvalificirani o tome.

ja se divim podravkinom stavu o tome. tako bi trebalo biti svuda, ali nazalost ide jako sporo.

radim jako cesto sa .net developerima kojima je M$ drugi Bog, i vecina je odavno presla na IE7, em zbog toga sto im M$ salje promo dvd-e i navlaci ih..

ali opet dolazimo na tovju matematiku, koja je zalosna Sad

maratz/zyt/ostali u topicu: koji su vasi savjeti i prognoza? jednostavno se prepustit shemi
Quote:
We are the Borg. Resistance as you know it is over. We will add your biological and technological distinctiveness to our own.


hehe Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.12.2007 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uživaj dok traje, iznimno mali broj ljudi se kvalitetno bavi ovim poslom i spremno je konstantno
učiti nove stvari. Ljudi u principu ne čitaju i ne razmišljaju svojom glavom. Iskoristi to kako
najbolje znaš Wink

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.12.2007 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Uživaj dok traje, iznimno mali broj ljudi se kvalitetno bavi ovim poslom i spremno je konstantno
učiti nove stvari. Ljudi u principu ne čitaju i ne razmišljaju svojom glavom. Iskoristi to kako
najbolje znaš Wink


da..
sto reci na ovako lijepe rijeci Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 10.12.2007 04:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Uživaj dok traje, iznimno mali broj ljudi se kvalitetno bavi ovim poslom i spremno je konstantno
učiti nove stvari. Ljudi u principu ne čitaju i ne razmišljaju svojom glavom. Iskoristi to kako
najbolje znaš Wink

Čekaj, to si se sam sjetio? :p

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.12.2007 06:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
zytzagoo wrote:
Uživaj dok traje, iznimno mali broj ljudi se kvalitetno bavi ovim poslom i spremno je konstantno
učiti nove stvari. Ljudi u principu ne čitaju i ne razmišljaju svojom glavom. Iskoristi to kako
najbolje znaš Wink

Čekaj, to si se sam sjetio? :p


hehe... ovo mozda i nije tolko smjesno,, al u ovom trenutku Very Happy
inace,, kaj je? nesanica ? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 10.12.2007 06:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Maratz je legenda. Sluša kolegu zyta pa uči i preko noći... Smile

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.12.2007 06:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
Maratz je legenda. Sluša kolegu zyta pa uči i preko noći... Smile


auuu,,, sada ce te onako, nervozni,, prije jutarnje crne kave, na ptvi dan tjedan fino izbicevat Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 10.12.2007 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
zytzagoo wrote:
Uživaj dok traje, iznimno mali broj ljudi se kvalitetno bavi ovim poslom i spremno je konstantno
učiti nove stvari. Ljudi u principu ne čitaju i ne razmišljaju svojom glavom. Iskoristi to kako
najbolje znaš Wink

Čekaj, to si se sam sjetio? :p

Jesam kurac.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Jay-S
Guest





PostPosted: 10.12.2007 10:12    Post subject: Reply with quote

zytzagoo wrote:
maratz wrote:
zytzagoo wrote:
Uživaj dok traje, iznimno mali broj ljudi se kvalitetno bavi ovim poslom i spremno je konstantno
učiti nove stvari. Ljudi u principu ne čitaju i ne razmišljaju svojom glavom. Iskoristi to kako
najbolje znaš Wink

Čekaj, to si se sam sjetio? :p

Jesam kurac.


prostak Silenced
Back to top
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 10.12.2007 10:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Chris Wilson, the Platform Architect for Internet Explorer at Microsoft wrote:

"Wow, we are Microsoft. There are a lot of people here with layout expertise. There are a lot of people who really know how to do layout right." And because we hadn't really gone in and done a major revision to this code for many years, wow, we needed to unchain those people and, you know, really allow them to do some really incredible things. I think that you'll probably see when we release why we did that. There's a lot of benefit we can really set ourselves up to do some amazing things in the future. And that doesn't mean that the first release will do all of that, of course, you know, like anything else. But it's enabling us to do some really great things in the future.


http://www.sitepoint.com/article/ie-standards-chris-wilson

o IE7 i IE8 i web standardima i, you know, like, wow, we are Microsoft

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.12.2007 17:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
Chris Wilson, the Platform Architect for Internet Explorer at Microsoft wrote:

"Wow, we are Microsoft. There are a lot of people here with layout expertise. There are a lot of people who really know how to do layout right." And because we hadn't really gone in and done a major revision to this code for many years, wow, we needed to unchain those people and, you know, really allow them to do some really incredible things. I think that you'll probably see when we release why we did that. There's a lot of benefit we can really set ourselves up to do some amazing things in the future. And that doesn't mean that the first release will do all of that, of course, you know, like anything else. But it's enabling us to do some really great things in the future.


http://www.sitepoint.com/article/ie-standards-chris-wilson

o IE7 i IE8 i web standardima i, you know, like, wow, we are Microsoft


neka mu za rodjendan kupe vremeplov, da se vrati iz proslosti.
you know, timemachine.. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 10.12.2007 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne bi vjerovali, ali frajer je kuler. Ono majkemi. Ovo je self-sarcasm.

Uglavnom, glavna filozofija iza MSIE je "don't break the web".

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.12.2007 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Ne bi vjerovali, ali frajer je kuler. Ono majkemi. Ovo je self-sarcasm.

Uglavnom, glavna filozofija iza MSIE je "don't break the web".


a sta mu preostaje drugo? mislim da je svjestan situacije,, al dok god ima takav stav, da su oni prvi u webu sto god,, i ne daju developerima slobodu razvijanja ie-a, neznam Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 10.12.2007 19:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
Tristan wrote:
Maratz je legenda. Sluša kolegu zyta pa uči i preko noći... Smile


auuu,,, sada ce te onako, nervozni,, prije jutarnje crne kave, na ptvi dan tjedan fino izbicevat Very Happy

A daj nemoj Very Happy

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 10.12.2007 21:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
a sta mu preostaje drugo? mislim da je svjestan situacije,, al dok god ima takav stav, da su oni prvi u webu sto god,, i ne daju developerima slobodu razvijanja ie-a, neznam Sad


Pa kad jesu, to je činjenica, prvi su u desktop OS-ovima, prvi su u uredskim alatima i prvi su sto se tiče web preglednika.

Kao što reče zyt, previše toga ovisi o IE proprietary funkcijama da bi se tek tako napustio.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 10.12.2007 21:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo sad slučaj od prije 5 minuta... Stari ide gledat neke zakone, ne znam sad točno koja stranica, neko pravo je ubiti i izgleda mi dosta ozbiljan site, i ne može ga koristit u FF-u... I kažem mu da upali IE i sve radi. Neka JS funckija il što već koja ne šljaka baš u FF-u. Grrr, IE Sad

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 10.12.2007 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
:cosmos: wrote:
a sta mu preostaje drugo? mislim da je svjestan situacije,, al dok god ima takav stav, da su oni prvi u webu sto god,, i ne daju developerima slobodu razvijanja ie-a, neznam Sad


Pa kad jesu, to je činjenica, prvi su u desktop OS-ovima, prvi su u uredskim alatima i prvi su sto se tiče web preglednika.

Kao što reče zyt, previše toga ovisi o IE proprietary funkcijama da bi se tek tako napustio.



ma jasno,, dapace, nisam ni ja za poptuno ukidanje, vec mi se nesvidja taj stav njihov, u neku ruku je to i u redu, jer ce druge firme sto i jesu to iskoristile,
slicna stvar se moze primjeniti i sa appleom, nemaju ogroman zalogaj trzista, ali su dobri u tome sta rade, a greske mikrosofta sve vise ljudi vidi, ne moze se reci da se nista ne pomice. ide ali tu dolazi quote od gore, da je tesko izbaciti takav jedan sistem iz dnevnog zivota, jer je svuda.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 10.12.2007 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

borba protiv vjetrenjača, prilagodiš se i mirna bosna

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group