Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
End ie 6
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 11.12.2007 00:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
evo sad slučaj od prije 5 minuta... Stari ide gledat neke zakone, ne znam sad točno koja stranica, neko pravo je ubiti i izgleda mi dosta ozbiljan site, i ne može ga koristit u FF-u... I kažem mu da upali IE i sve radi. Neka JS funckija il što već koja ne šljaka baš u FF-u. Grrr, IE Sad

Citao sam o tome negdje, isti slucaj je i sa internet banking aplikacijama...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.12.2007 00:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niksy wrote:
Tristan wrote:
evo sad slučaj od prije 5 minuta... Stari ide gledat neke zakone, ne znam sad točno koja stranica, neko pravo je ubiti i izgleda mi dosta ozbiljan site, i ne može ga koristit u FF-u... I kažem mu da upali IE i sve radi. Neka JS funckija il što već koja ne šljaka baš u FF-u. Grrr, IE Sad

Citao sam o tome negdje, isti slucaj je i sa internet banking aplikacijama...


ovisi znas.. neznam o kojima pricas, ali radim sa raifissen, otp, zaba i pbz.net bankarstvom i nemam frke. mislim da su skuzili da nema smisla ogranicavati se, jer se tim nacinom gube klijenti.

libero wrote:
borba protiv vjetrenjača, prilagodiš se i mirna bosna


lol, da si ti gazda apple-a, philipsa, peugeota etc nikada se ne bi pomaknuo sa nule da se stalno prilagodjavas nekome Very Happy (ovdje ne mislim naravno klijentima, vec trzistu)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 11.12.2007 10:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
niksy wrote:
Tristan wrote:
evo sad slučaj od prije 5 minuta... Stari ide gledat neke zakone, ne znam sad točno koja stranica, neko pravo je ubiti i izgleda mi dosta ozbiljan site, i ne može ga koristit u FF-u... I kažem mu da upali IE i sve radi. Neka JS funckija il što već koja ne šljaka baš u FF-u. Grrr, IE Sad

Citao sam o tome negdje, isti slucaj je i sa internet banking aplikacijama...


ovisi znas.. neznam o kojima pricas, ali radim sa raifissen, otp, zaba i pbz.net bankarstvom i nemam frke. mislim da su skuzili da nema smisla ogranicavati se, jer se tim nacinom gube klijenti.

Onda se situacija sigurno promjenila, sto mi je jako drago...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 11.12.2007 13:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imate prilicno visoko misljenje o prosjecnom korisniku, misleci da cete ga prisiliti da mijenja browser ako web ne radi - the reality is da ce on promijeniti web, a ne browser..

Neovisno o tome, vertikalnu kompatibilnost treba maksimalno forsirat, u svemu, na nuli ces ostat samo ako pocnes pucat neke svoje divlje konvencije
Back to top
View user's profile Send private message
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 11.12.2007 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ovisi znas.. neznam o kojima pricas, ali radim sa raifissen, otp, zaba i pbz.net bankarstvom i nemam frke. mislim da su skuzili da nema smisla ogranicavati se, jer se tim nacinom gube klijenti.


Nista oni ne gube, najbolje da gube klijnete zato jer im se stranice krse u IE ili Firefox-u??
Smanjimo malo dozivljaj. Nas posao je raditi sajtove koji svojom kvalitetom pokrivaju sto veci broj korisnika. Tako je i sa IE6, jos uvijek je prisutan na trzistu - dakle prilagodjavas i za njega.

Ovi sto rade webove sa kojekakvim incijativama su vjerojatno obicni zgubidani koji nemaju posla pa hajde, evo neki web i od njih, pa jos i promocija nekih visih ciljeva (serem malo, al eto ..).

Rekao bih samo da je ta prokleta prilagodba mozda najprljaviji dio posla, i nista vise od toga.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sasko



Joined: 28 Apr 2005
Posts: 26

PostPosted: 11.12.2007 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moje je mišljenje kako u nekim slučajevima može biti opravdan izostanak podrške za "obsolete" browsere. Primjerice za sajtove čija je primarna ciljana publika vrlo informatički obrazovana i prati trendove (joj ovo trendovi mi zvuči nekako fešnbl) (gaming, development, tech news, online collaboration, web apps raznih profila i sl. sajtovi).

Logika iza toga bi bila slična kao u gejming industriji gdje ne možeš pokrenuti neku igricu ako nemaš određeni hardver... gdje ekipa zbog jedne jedine igrice kupi nintendo wii ili playstation 3....

Koliko znam, Apple je vrlo često brejkao backward kompatibilnost... ako nemaš novi OS, jednostavno neke stvari ne rade. Korisnicima nije bilo previše drago, ali je developerima bio posao puno lakši.

Doduše, to je malo elitistički stav.. i vrijedi samo za takav tip sajtova.... (i treba jaako dobro znati requirementse sajta/aplikacije), ipak bih rekao da je u tim slučajevima sasvim opravdano zaboraviti na podršku less-than-ideal browserima (pitam se da li bi potencijalno novi korisnici u tom slučaju otišli konkurenciji ili bi updateali svoje browsere...)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.12.2007 18:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, da rascistimo nesto Smile
, ja sam samo htio cuti misljenje i viziju ljudi koji se bave ovim poslom, iznio sam i neko moje misljenje, al to nije razlog da neki napadaju mene, zato chill ili cemo rastjerat vrtic Smile


Moebius wrote:

Nista oni ne gube, najbolje da gube klijnete zato jer im se stranice krse u IE ili Firefox-u??
Smanjimo malo dozivljaj. Nas posao je raditi sajtove koji svojom kvalitetom pokrivaju sto veci broj korisnika. Tako je i sa IE6, jos uvijek je prisutan na trzistu - dakle prilagodjavas i za njega.


ako meni ne radi e-banking u banci u kojoj sam, ja sam sreman probmjenit banku, a i vjerujem dosta mojih kolega. danas imas gro banaka, tako da da, odg da se one trebaju prilagoditi klijentu, ako ga zele zadrzati, to je cinjenica danas.

reci cu ti kako to sljaka sa malo vecim klijentima u turizmu sa kojima radim, sve super sve bajno, web radi,, hop, primili 2 primjedbe da se site vidi "cudno" u verziji netscapena neznam ti ja kojoj,, hopla, statistika je pokazala da postoji neki mini mikro relevantni broj posjetitelja, ajmo rjesit to..

jer svaki klijent im je bitan, svaki koji donese frenda i slicno,, tako to ide kod velikih igraca, pa je isto i sa bankama, pa je moj odg, da da, gube klijente time.

stripe wrote:
Imate prilicno visoko misljenje o prosjecnom korisniku, misleci da cete ga prisiliti da mijenja browser ako web ne radi - the reality is da ce on promijeniti web, a ne browser..


ovo stoji. nazalost.
probajmo onda promjeniti plocu, kao sto rekoh prije, usmena preporuka, sasvim onako , chill ozbiljno, vidis da netko radi na ie6, pitat ga dal iz nekog odredjenog razloga koristi ili onako, upali i radi,, onda ga pitas dal ga zivcira sto se rusi, sto nesto ne sljaka, sto se ugasi,, kada sve odgovori pozitivno, preporucim sto sto god.. i to je to.. i na TAJ nacin mislim da ce se prije napravit revolucija, nego browser ogranicavanjima.

jel se netko slaze?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.12.2007 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sasko wrote:

Doduše, to je malo elitistički stav.. i vrijedi samo za takav tip sajtova.... (i treba jaako dobro znati requirementse sajta/aplikacije), ipak bih rekao da je u tim slučajevima sasvim opravdano zaboraviti na podršku less-than-ideal browserima (pitam se da li bi potencijalno novi korisnici u tom slučaju otišli konkurenciji ili bi updateali svoje browsere...)


hehe, kada trazis nesto, onda se bolje zadovoljiti prstom, i ne traziti ruku Smile ako naprave updejt sa ie6 opet na ie7 i to je vec nesto..

dal se slicno razmisljanje moze primjeniti na flash sajtove? onako razmisljanje..
kolko njih ima ver7, a hoce uci na site koji zahtjeva zadnju verziju? dal u tom slucaju truditi se optimizirati flash da radi u najnizim verzijama ili? ili prisiliti usera da skine novu verziju?
raditi html verziju samo za tih "par" korisnika?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 11.12.2007 19:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad me sjeti to s flashom...

Glavni problem je: Nema poticaja za preci na IE7, ama bas nikakvog. Ni za krajnjeg korisnika,
ni za corporate korisnika, ni za covjeka sa velkom lovom.
UI je drugaciji, sve do nedavno si morao imati legalne windowse, tabovi se otvaraju prejebeno
sporo, bugovi, itd. Kombinirano s činjenicom da ni nema buzza o nekom ultra kul novom
feature-u koji postoji samo 7-ici = banana.

I dok ne izadje IE.next ili 8 ili kako god, to se nece promjeniti. Nazalost. I do onda ce IE6 bit
tu di je i, jebiga, morat cemo radit oko/za njega.

Kako Flash postiže maksimalnu penetraciju svake svoje latest verzije plugina?
Tako što svaki put doda novi *jebeni* feature, koji svaki flash developer hoće probati, koji
svaki klijent hoće imati, i sl. On top of that, ima seamless upgrade process, koji se desi, onako,
instant u većini slučajeva. I sve radi i dalje. I ne moraš čak ni original OS imati instaliran Smile

[je, glupo ih je uopce uspoređivati direktno, jedno je browser, drugo plugin. al neki opceniti
principi stoje]

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.12.2007 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Kako Flash postiže maksimalnu penetraciju svake svoje latest verzije plugina?
Tako što svaki put doda novi *jebeni* feature, koji svaki flash developer hoće probati, koji
svaki klijent hoće imati, i sl. On top of that, ima seamless upgrade process, koji se desi, onako,
instant u većini slučajeva. I sve radi i dalje. I ne moraš čak ni original OS imati instaliran Smile

[je, glupo ih je uopce uspoređivati direktno, jedno je browser, drugo plugin. al neki opceniti
principi stoje]


naravno, nisam ih ni imao cilj usporediti, ali opceniti principi postoje Very Happy

da, moguce je da ce novi ie napraviti vecu buku od ove verzije koja je sada "aktivna". al bas kao sto kazes sa flashom, ako ne postoji neki bolesni razlog da prebacivanje, nece.


al onda se ovdje opet povlaci crta, ako taj super feature navlaci da useri instaliraju novi flash, zznaci da koriste mozak na neki nacin, te to rusi tvrdnje od par postova iznad da su useri glupi te da ne zele instalirati FF ili Operu zbog 500% boljih featurea od ie6?

Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 11.12.2007 22:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
al bas kao sto kazes sa flashom, ako ne postoji neki bolesni razlog da prebacivanje, nece.

true, osim ako ne dodje kao dio windows updatea, ali bez inzistiranja na provjeri
legalnosti windowsa i sa novim layout engineom Wink

:cosmos: wrote:
al onda se ovdje opet povlaci crta, ako taj super feature navlaci da useri instaliraju novi flash, zznaci da koriste mozak na neki nacin, te to rusi tvrdnje od par postova iznad da su useri glupi te da ne zele instalirati FF ili Operu zbog 500% boljih featurea od ie6?

Smile


Smile

Novi flash rijetko tko samostalno upgradea, vec mu to inicira neki od siteova, serviranjem
novije verzije contenta. I user samo klikne upgrade ili install, i to je to.

Eh, kako bi jebeno bilo da mozes ravno iz html-a reci koja verzija browsera ti treba? Smile

Firefox isto nakon uvodjenja automatic updatea, ima ogroman userbase sa latest verzijom.

Da je IE7 dosao kao dio free windows updatea, vjerojatno bi IE7 danas bio standard, i
mogli bi 6icu lagano zaboravljat, kao sto radimo sa 5.5 verzijom.

Sto nas sve vraca na vec receno, tj. da imamo prilicno visoko misljenje o prosjecnom
korisniku Very Happy, odnosno, da su useri ljeni neopisivo, i da ce prihvatit sto god treba, ako im se
to upakira na inteligentan nacin Smile

Prosjecnom useru dodje na isti kua jel firefox, opera, internet explorer. Oni ionako ne znaju
sto je location bar, adrese se upisuju u google, back tipka je undo / lifesaver, mousewheel
je nepoznanica, itd. itd.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.12.2007 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bilo bi super kada bi kroz html mogli radit cuda,, user ti se ne svidja kako komentira?

Code:
<if user = neprihvatljih then>
my computer = explode
<end>



potpuno se slazem sa time sto si ispisao.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 11.12.2007 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
bilo bi super kada bi kroz html mogli radit cuda,, user ti se ne svidja kako komentira?

Code:
<if user = neprihvatljih then>
my computer = explode
<end>


hehe

pala mi na pamet nova spam prevencijska tehnika. kad detektiras spammera (if you're lucky),
pokrenut mu one skriptetine sto vrte malu milijardu popupa, uz annoying "you are an idiot"
zvuk Smile ili infinite 301 redirect na 127.0.0.1, buduci da vjerojatno pokrece neku skriptu s
nekog stroja koji mora imat loopback adresu Very Happy

anyway, eod s moje strane, too offtopic Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 11.12.2007 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ako meni ne radi e-banking u banci u kojoj sam, ja sam sreman probmjenit banku, a i vjerujem dosta mojih kolega. danas imas gro banaka, tako da da, odg da se one trebaju prilagoditi klijentu, ako ga zele zadrzati, to je cinjenica danas.


oprosti đole ali to nije do banke, ni do browsera niti korisnika nego do onih bradatih, pogrbljenih, zaraščenih - programera - koji pišu te aplikacije

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.12.2007 23:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
Quote:
ako meni ne radi e-banking u banci u kojoj sam, ja sam sreman probmjenit banku, a i vjerujem dosta mojih kolega. danas imas gro banaka, tako da da, odg da se one trebaju prilagoditi klijentu, ako ga zele zadrzati, to je cinjenica danas.


oprosti đole ali to nije do banke, ni do browsera niti korisnika nego do onih bradatih, pogrbljenih, zaraščenih - programera - koji pišu te aplikacije


nemoj ti meni djole Very Happy
radim sa takvim ljudima i klijentima i vjeruj mi nije istina to sto kazes. neces ti, uvijek se nadje netko tko moze ponuditi rjesenje. u ovakvoj maloj zemlji, nista nije nemoguce za izvesti i to je moto vecini developerskih firmi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 12.12.2007 10:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, ja cu dat jedan konkrentan primjer.

Oko uskrsa sam sjedio na kavi sa jednim likom koji je Sys admin za podruznicu jedne americke firme kod nas. Firma ima 130.000 zaposlenih u cijelom svijetu i ama bash sve unutar sustava je standardizirano i covjek kaze slijedece; svaki komad softwarea koji se zeli implementirati u firmu prolazi rigorozno testiranje koje traje najmanje godinu dana, ispod 2 godine rijetko da se nesto odobri. Na tome rade simultano svi IT odjeli svakog brancha firme, i dok se svi ne sloze da se odobri neki software, ili upgradeana inacica istog - implementacije nema.

Konkretno, bili smo ne nesto zapricali oko security policy-a i rekao sam mu kako me IE nervira i da preferiram FF, na sto mi je on pojasnio situaciju u firmi i reko "Gle, ja isto preferiram FF, al i politika firme je takva kakva je, radi se sa vrlo vrijednim podacima i velikim kolicinama novaca, i nista se ne prepusta slucaju."

Sto se ebankinga tice - imam doma instaliran card reader, podesene certifikate i sve... i sve radi super... kad odjednom prilikom logiranje pocinjem dobivati poruke kako mi certifikat istice za 2 tjedna i kako ga treba obnoviti. Prodju 2 tjedna, krenem obnovit certifikat - FF nece... ja pizdim, zovem RBA support, kaze mi lik tamo "Upgrade se mora napraviti preko IE-a, iskljuciti neke kvacice kod VJM-a, i kasnije ce vam sve raditi i u firefoxu." Otvorim IE (iz run konzole jer ga nema nigdje vani) i u 3 klika sve radi.

Kada se neki standard nametne u industriju tesko ga je promijenit, jer se u njega investiraju velike pare i premda i novo mozda jeste bolje, financijski je totalno neisplativo. Nije tako samo kod informatike, nego i kod vecine drugih stvari koje koriste neku platformu.

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group