Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Vlastiti blog - how to?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomei



Joined: 09 Dec 2007
Posts: 53

PostPosted: 09.12.2007 07:20    Post subject: Vlastiti blog - how to? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tu ne mislim na blog servis, na koji bi napravio acc i počeo...

Ajde da budem precizniji - želim napraviti neku vrst foto dnevnika na domeni koju ću ja odabrat, a također na toj domeni će biti i druge stvari.

Ali ono zašto bi htio "blog-a-like" stranicu je jer bi ju relativno često updateo, sa slikama i nešto teksta.

Pa mi dajte neke smjernice, kako i što i gdje...nisam baš vičan php-u ali morat ću počet bit... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 09.12.2007 09:41    Post subject: Re: Vlastiti blog - how to? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tomei wrote:
Tu ne mislim na blog servis, na koji bi napravio acc i počeo...

Ajde da budem precizniji - želim napraviti neku vrst foto dnevnika na domeni koju ću ja odabrat, a također na toj domeni će biti i druge stvari.

Ali ono zašto bi htio "blog-a-like" stranicu je jer bi ju relativno često updateo, sa slikama i nešto teksta.

Pa mi dajte neke smjernice, kako i što i gdje...nisam baš vičan php-u ali morat ću počet bit... Smile


google -> wordpress

s tim da na velikoj vecini hostinga vec u cp-u imas mogucnost instalacije istoga

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 09.12.2007 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, i ja bi preporučio WordPress...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.12.2007 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@tomei: al je moras dnevno minimalno 4 puta updejtat, sa friskim fotkama i textovima, jer ako ne, ukinu ti acc! cisto onako informativno



Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Tomei



Joined: 09 Dec 2007
Posts: 53

PostPosted: 12.12.2007 10:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma moš mislit Very Happy

Gledam tu u ce-panel, drupal, wordpress, nucleus...

Idem na wordpress pa šta bude - biće Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
puzz



Joined: 09 May 2004
Posts: 18

PostPosted: 26.12.2007 09:12    Post subject: Re: Vlastiti blog - how to? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tomei wrote:
Pa mi dajte neke smjernice, kako i što i gdje...nisam baš vičan php-u ali morat ću počet bit... Smile


Osim wordpressa ima još jedna zgodna alternativa koju sam ja u zadnje vrijeme iskoristio na dva sajta. A to je blogger.com, ali varijanta s deployanjem bloga na ciljani sajt (putem FTP-a ili SFTP-a). Kad se registriraš, daš mu sve infromacije za spajanje na svoj sajt i on svaki put kad napišeš post automatski prebaci kod tebe. Na tvom sajtu se nalaze samo rezultirajući html i xml fajlovi.

Administracija bloggera je dosta jednostavna, iako ne toliko bogata kao WP, ali za blog kojeg ćeš samo ti koristiti je sasvim OK. I ima još dvije velike prednosti: nemoraš imati instaliram mysql i php i drugo: ne moraš svakih par tjedana/mjeseci instaliravati novi upgrade wordpressa.

_________________
Virtualna 360° šetnja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 26.12.2007 12:00    Post subject: Re: Vlastiti blog - how to? Add user to your forum ignore list Reply with quote

puzz wrote:
I ima još dvije velike prednosti: nemoraš imati instaliram mysql i php i drugo: ne moraš svakih par tjedana/mjeseci instaliravati novi upgrade wordpressa.


pa wordpress ne moras upgrade-ati na novu verziju ako neces, nije to phpbb da moras stalno raditi upgrade zbog sigurnosti
Back to top
View user's profile Send private message
puzz



Joined: 09 May 2004
Posts: 18

PostPosted: 26.12.2007 13:38    Post subject: Re: Vlastiti blog - how to? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
pa wordpress ne moras upgrade-ati na novu verziju ako neces, nije to phpbb da moras stalno raditi upgrade zbog sigurnosti


Nije da moraš, ali ćeš vjerojatno poželjeti. Ili zbog nekog sitnog sigurnosnog propusta, ili zbog feature-a u novoj verziji ili... Barem se ja trudim ne zaostajati previše u odnosu na zadnju verziju WP-a na mojoj instalaciji WP-a.

Kad mi je na brzinu trebao blog za web stranicu jedne udruge koje sam član (istarska podružnica matematičkog društva), onda sam stavio blogger jer mi je puno jednostavnije. I znam da će sve dalje uredno raditi čak i ako ja prestanem biti administrator te domene (hmd-istra.org). I (budući da je na mom serveru) ne troši bazu podataka, nego je sve čisti html.

Ali, naravno, s WP-om imaš puno više mogućnosti.

_________________
Virtualna 360° šetnja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 27.12.2007 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle, uzmi wordpress, imaš sve, imaš brdo pluginova kojima ćeš rješiti skoro sve probleme, imaš brdo besplatnih, ali predobrih tema, a možeš uvijek naručiti svoju (jedinstvenu). Wordpress je već od prije seo friendly, a uvijek možeš dodati koji seo plugin. Trebaš adsense, imaš plugin. Trebaš pokazati mjuzu sa last.fma, imaš plugin. Wordpress je daleko bolji od bloggera, i definitivno najjača blog skripta...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 27.12.2007 21:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Gle, uzmi wordpress, imaš sve, imaš brdo pluginova kojima ćeš rješiti skoro sve probleme, imaš brdo besplatnih, ali predobrih tema, a možeš uvijek naručiti svoju (jedinstvenu). Wordpress je već od prije seo friendly, a uvijek možeš dodati koji seo plugin. Trebaš adsense, imaš plugin. Trebaš pokazati mjuzu sa last.fma, imaš plugin. Wordpress je daleko bolji od bloggera, i definitivno najjača blog skripta...


plus da se nadovezem.. skines si s apachefriends.com XAMMp pa si situ stvar intsaliras lokalno i mores doma do mile volje testirati i kasnije pucati na web kad skuzis da ti se sve OK vrti...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group