Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Posao

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
psych



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 14
Location: Zagreb/Dubrovnik

PostPosted: 12.12.2007 18:00    Post subject: Posao Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znam da je malo OT ali bi me zanimala vaša mišljenja. Naime, uskoro bi trebao završiti faks (FER - smjer računarstvo) i doć će vrijeme kad ću morati tražiti posao Smile S obzirom da bih se u budućnosti volio baviti web dizajnom/developmentom pogotovo na području Flash/Flex platforme, zanima me koje se tvtrke/dizajn studiji time bave na području ZG-a i imaju potrebu za takvim kadrom? Pokušao sam googlati, ali bez nekih konkretnih rezultata.

hvala
Back to top
View user's profile Send private message
gorrc



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 87

PostPosted: 12.12.2007 23:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se tiče Flexa za sada nula bodova.

Što se tiče Flasha ako nisi dizajner teško ćeš šta naći u Hrvata osim ako radiš još i sa server-side jezicima.

Pošto ćeš završiti FER neće ti biti teško naći posao (u biti čim završiš faks možeš početi raditi kao pripravnik u nekoj od bezbroj firmi koji traže IT kadar) ali ćeš malo teže impresionirati nekog s FER diplomom ako tražiš posao s Flash tehnologijama, tu je ipak portfolio najvažnija stvar.

_________________
www.topnogomet.com -- http://www.gorrc.blogspot.com/ - http://code.google.com/p/bet-script/
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 13.12.2007 00:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ima posla za flash samo....
flash / as developer, jel?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
psych



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 14
Location: Zagreb/Dubrovnik

PostPosted: 13.12.2007 01:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gorrc wrote:
Što se tiče Flexa za sada nula bodova.
Pošto ćeš završiti FER neće ti biti teško naći posao (u biti čim završiš faks možeš početi raditi kao pripravnik u nekoj od bezbroj firmi koji traže IT kadar) ali ćeš malo teže impresionirati nekog s FER diplomom ako tražiš posao s Flash tehnologijama, tu je ipak portfolio najvažnija stvar.


To mi je apsolutno jasno, shvatio sam kao sto si i sam rekao da nije problem naci posao s FER diplomom u nekoj od bezbroj firmi poput Ericcsona ili T-Coma no to bih volio izbjeci iako mozda malo glupo zvuci. Web je podrucje koje me zanima, nazalost na faksu malo toga konkretnoga se nauci tako da pravo ucenje tek sad pocinje. E sad, jasno mi je da cu morat pocet kao pripravnik zbog neiskustva sto je logicno jer tesko mozes u isto vrijeme strebat elektronike, mjerenja u elektrotehnici i sl. gluposti i stjecat radno iskustvo radeci nesto korisno i sto volis. Volio bi s poslom poceti u nekoj firmi/studiju koji su Web orijentirani, gdje bi se mogao usavrsiti jer zelje i volje imam, no ne znam koje bi to firme bile u Zagrebu...? Pretpostavljam da bi malo tko zaposlio nekoga bez bogatog portfolija...
Back to top
View user's profile Send private message
psych



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 14
Location: Zagreb/Dubrovnik

PostPosted: 13.12.2007 01:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
ma ima posla za flash samo....
flash / as developer, jel?


Upravo tako
Back to top
View user's profile Send private message
gorrc



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 87

PostPosted: 13.12.2007 01:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blu3 wrote:
Pretpostavljam da bi malo tko zaposlio nekoga bez bogatog portfolija...


Pa nemora biti bogat ali moraš ipak imati nešto.
Što se tiče Flasha najbolje da odlučiš jel češ "ganjati" dizajn ili actionscript, pošto si rekao da te zanima i Flex onda pretpostavljam da ti je kod bliža strana.

Možeš bez problema nači posao kao Java ili C# pripravnik tu je diploma ključna.
No ukoliko mora biti Flash onda ćeš morati izgraditi barem nešto u Flashu jer kolko sam do sada vidio pripravnici se u Flash tehnologji ne traže ali postoji mogućnost da se zaposliš kao pripravnik za recimo ASP/Java/PHP a usput od tebe traže da i učiš Flash.

_________________
www.topnogomet.com -- http://www.gorrc.blogspot.com/ - http://code.google.com/p/bet-script/
Back to top
View user's profile Send private message
psych



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 14
Location: Zagreb/Dubrovnik

PostPosted: 13.12.2007 09:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gorrc wrote:

Pa nemora biti bogat ali moraš ipak imati nešto.
Što se tiče Flasha najbolje da odlučiš jel češ "ganjati" dizajn ili actionscript, pošto si rekao da te zanima i Flex onda pretpostavljam da ti je kod bliža strana.

Dobro si pretpostavio Smile Development mi je ipak bliza strana

Quote:

Možeš bez problema nači posao kao Java ili C# pripravnik tu je diploma ključna.
No ukoliko mora biti Flash onda ćeš morati izgraditi barem nešto u Flashu jer kolko sam do sada vidio pripravnici se u Flash tehnologji ne traže ali postoji mogućnost da se zaposliš kao pripravnik za recimo ASP/Java/PHP a usput od tebe traže da i učiš Flash.

Tako sam otprilike i mislio da je situacija. Upravo radim na portfoliju pa cemo vidit nakon toga sto i gdje. Onako usput, koje su firme/studiji u zg-u koji se koliko toliko bave Flash platformom? Znam za burzu i njihove superjunake Smile

Hvala na svemu
Back to top
View user's profile Send private message
Jay-S
Guest





PostPosted: 13.12.2007 10:22    Post subject: Reply with quote

blu3 wrote:
blackduke wrote:
ma ima posla za flash samo....
flash / as developer, jel?


Upravo tako


a jebo vas, pa daj mu pomozite onda ako ima... uputite ga na pravo mjesto... ftw... Confused
Back to top
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 13.12.2007 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blu3 wrote:
blackduke wrote:
ma ima posla za flash samo....
flash / as developer, jel?


Upravo tako


Ne bi se u potpunosti složio, mada moram reć da svaki Flasher treba znati entry level AS-a pa poželjno je do intermmediate ali ako neko super crta i animira i zna kako u flashu napravit dobre efekte ima mota za dizajn i te stvari onda svakako mislim da svaka ozbiljnija firma koja se bavi time treba imat jednog crtača/animatora/designera (amo to tako nazvat) i jednog scriptaša za Flash, mada ne isključujem da netko ima izražene sposobnosti i jednog i drugog.

Smatram da je to pravilna i ugodna raspodjela posla koja je svima na korist i dobrobit.

Samo......štaš kad su ljudi nekad pohlepni pa bi tili 2u1 ili poznata deviza: "da platim manje a da dobijem više".

al dobro nije ovo sad tema....

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
tpokrajcic



Joined: 07 Dec 2007
Posts: 7

PostPosted: 29.12.2007 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blu3 javi mi se na mail pa cemo popricati.
moja firma bazira kompletan razvoj na flexu i javi i treba mi ozbiljnih programera. raspon poslova je od core as3 programiranja (komunikacija, serijalizatori...) do izrade gui-a.
inace, pocetkom prvog mjeseca krecemo sa zagrebackom flex user grupom pa ce te i to vjerojatno zanimati.
pozdrav,

tomislav
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 19.11.2008 21:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ti preporučam da naučiš dobro 2-3 komplementarne tehnologije (client-server-baza) koje će ti biti primarne i to da znaš vrlo dobro. Kod mene je to npr. Flex - .NET - SQL Server.

Dobra kombinacija tehnologija je ono što se traži!

Naravno, često je teško biti objektivan ako/kad ćeš raditi na drugim sistemima na kojima neke od ovih tehnologija ne funkcioniraju najbolje (npr. za Linux treba dati PHP-u prednost pred Microsoftom) međutim ti kao programer moraš biti objektivan i ako treba naučiti novu tehnologiju za taj određeni projekt.

Na serveru Java i .NET zvuče najozbiljnije i najčešće su korišteni/traženi. PHP, Rubi, Coldfusion i ne možeš toliko naći u oglasima za posao.

Od baza su tu Oracle i SQL Server, ostalo je egzotika (MySQL još eventualno).

A client... hm.. ja osobno sam presretan s Flashom/Flexom (a zato i pristran), ali znam ljudi kojima je Javascript mantra, a navodno postoje i oni koji su počeli radit konkretne stvari u Sliverlightu. Smile

Uglavnom u izboru idi za srcem, ali uključi i zdrav razum...

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sphx



Joined: 02 Jun 2004
Posts: 109
Location: Split

PostPosted: 19.11.2008 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danko wrote:

Na serveru Java i .NET zvuče najozbiljnije i najčešće su korišteni/traženi. PHP, Rubi, Coldfusion i ne možeš toliko naći u oglasima za posao.

Od baza su tu Oracle i SQL Server, ostalo je egzotika (MySQL još eventualno).


e pa sad, o ovome bi se dalo raspravljati. koliko sam vidio po oglasima php/mysql su poprilicno trazeni u oglasima za posao, a jave sam vidio jako malo, a java aplikacija kod nas jos manje, mozda grijesim...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 20.11.2008 01:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sphx wrote:
php/mysql su poprilicno trazeni u oglasima za posao


+1
Back to top
View user's profile Send private message
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 21.11.2008 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Visi na mi3-u, i posao će doći sam od sebe... Smile

Btw kao što svi vele, nauči raditi s AS-om i nekim serverskim jezikom. I kao što vele, baziraj se na jednom području, ili programiranje ili animiranje. Preporučam programiranje, jer ljudi puno više žele nešto funkcionalno nego neki crtić. Smile

Ako ti posao ne dolazi, radi sa strane neke projektiće koji te zanimaju, tek tako da imaš nešto u portfoliu.

Eto, toliko od mene. Sretno!

Pozdrav,
Vjeko

_________________
Enthusiastic programmer - Zagreb
HaXe Journal | ilovecode.org | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
psych



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 14
Location: Zagreb/Dubrovnik

PostPosted: 21.11.2008 21:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala najljepsa svima na odgovorima. S obzirom da mi je kod ipak blizi od dizajna odlucio sam se za development. Sto se server side tehnologije tice, imam osnovno znanje PHP-a i Jave no potrudit cu se i to prosiriti sto je dosta tesko jer sam trenutno na poslu koji nije povezan s Flash/Flex developmentom tako da se time nastojim baviti u slobodno vrijeme, ali buduci da je slobodnog vremena jako malo, odlucio sam probat pronac posao izravno u Flash/Flex podrucju pa cemo vidit kako ce potraga ici.

Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 25.11.2008 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vj3k0 wrote:
Visi na mi3-u, i posao će doći sam od sebe... Smile


Istina.
Very Happy
Sretno! Razz
Back to top
View user's profile Send private message
psych



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 14
Location: Zagreb/Dubrovnik

PostPosted: 25.11.2008 19:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala svima jos jednom, upravo se bacam na izradu portfolio stranice pa link naravno ovdje objavim kad zavrsim Smile

Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group