Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Macworld '08 i nove Cineme
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.12.2007 06:34    Post subject: Macworld '08 i nove Cineme Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako se spremam ovih dana poslati mejl djedu mrazu da mi posalje Cinemu..

opet su se pocele vrtiti price o novim Cinemama i prezentaciji istih na Macwordlu 15.1. direktno od Stevea.

price govore da bi nove cineme trebale imati "retroiluminación LED", sto nemam pojma kako bi preveo ono prije LED Sad, isight, koji bi bio super. da bi bili nesto tanji i sa par funkcija vise..

no nigdje se ne spominje rumor koji se sirio prije 4mj da ce biti glossy verzije..
mislim da cu pricekati da vidim sto ce se desiti na Keynoteu, pa procjeniti koju uzeti..

ima tko sta friskije?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.12.2007 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prica se o 12" (ili 13) macbook pro.... to je ono vec par puta bila vijest, ja sam to registrirao kao sure thing....

mrzim sto iMac ima samo glossy verziju... ako ce pocet tako sa ostalim proizvodima morat cu se pobunit :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 15.12.2007 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni glosi ne smeta na lapu, ali mi nije bas mio na iMacu (20" bitno je naglasiti). Monitor mi je u svakom slucaju Dell sasvim dobri.

Ugl, jab molio hintove vezane za iMaca, nesto snimam 24".

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.12.2007 14:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
meni glosi ne smeta na lapu, ali mi nije bas mio na iMacu (20" bitno je naglasiti). Monitor mi je u svakom slucaju Dell sasvim dobri.

Ugl, jab molio hintove vezane za iMaca, nesto snimam 24".

pa.. isto je glossy ko 20", no?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 15.12.2007 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
maratz wrote:
meni glosi ne smeta na lapu, ali mi nije bas mio na iMacu (20" bitno je naglasiti). Monitor mi je u svakom slucaju Dell sasvim dobri.

Ugl, jab molio hintove vezane za iMaca, nesto snimam 24".

pa.. isto je glossy ko 20", no?

al je bolji kut kod 24orki

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 15.12.2007 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To smo već utvrdili ... 24 (iMac) ima bolju bitno matricu od 20 (iMac) ... oba su glossy though ...

sječanj se očekuje ...

ultratanki i lagani laptop ... solidstate HD, oko 1-1.5 cm tanak, aluminij vjerojatno ... navodno oko 1500 dolara

neznam za cineme ... ja uzeo 23 prije koji tjedan, nisam mogo više čekat ... ne bi bilo čudno ni zgoreg da ih updejtaju. Sumnjam led pozadinsko na velikim dijagonalama ... skupo ... manje vjerojatno al tko zna ...

iPhone update ili novi model ... možda

Osobno očekujem nove towere ... neznam za redesign ali novi xeoni i neke điđe ...

Moguće je i nekakav touch screen tablet ... iako mislim da je još rano za takav proizvod koji bi trebao biti mala revolucija opet ...

Soft, nešto novo, beatlesi, appletv2 ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.12.2007 18:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
blackduke wrote:
maratz wrote:
meni glosi ne smeta na lapu, ali mi nije bas mio na iMacu (20" bitno je naglasiti). Monitor mi je u svakom slucaju Dell sasvim dobri.

Ugl, jab molio hintove vezane za iMaca, nesto snimam 24".

pa.. isto je glossy ko 20", no?

al je bolji kut kod 24orki

je je, bolij je monitor... al ja nemogu zanemarit taj glossy look. damn!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.12.2007 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

neznam za cineme ... ja uzeo 23 prije koji tjedan, nisam mogo više čekat ... ne bi bilo čudno ni zgoreg da ih updejtaju. Sumnjam led pozadinsko na velikim dijagonalama ... skupo ... manje vjerojatno al tko zna ...

G.


pa zbog toga da, nemas pojma kolko mi fali da stisnem buy&send na apple storeu i da mi ga dopeljaju, al brijem da ce ove nove vjerovatno dignut cijene, i neznam niti kada ces ih poceti dilati, mislim da cu se strpiti do keynotea i vidjet sto nude i cijene. ako se isplati cekat super, ak ne, istog dana kupujem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.12.2007 19:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa dobro al kod nas imaju in stock stare pa cim dodju novi prodaju stare po jeftinijoj cijeni... mozda ce tako i u mexicu bit....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.12.2007 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
pa dobro al kod nas imaju in stock stare pa cim dodju novi prodaju stare po jeftinijoj cijeni... mozda ce tako i u mexicu bit....


ja se nadam, iako ako nabriju nesto, mozda ce onako dignut cijene za 100baksa.
iako isight imam na lapu, na cinemi bi mi super dosao
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 15.12.2007 21:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nadajmo se da ce s ovim omasovljavanjem trzista, Apple preuzeti i naviku popusta nakon novogodisnje shopping groznice.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.12.2007 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Nadajmo se da ce s ovim omasovljavanjem trzista, Apple preuzeti i naviku popusta nakon novogodisnje shopping groznice.


amen! i ja se nadam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Johnny99



Joined: 15 Dec 2007
Posts: 3

PostPosted: 16.12.2007 13:07    Post subject: Cinema s iSight-om? Add user to your forum ignore list Reply with quote

To bi bilo zakon! Inače na poslu imam stari 30" a doma 20" i to je kao da prijeđeš s telke na mobitel...Ali brate mili, cinema u Americi košta duplo manje nego tu. Pa mislim to je pljačka. Prvo računaju dolar za euro 1:1. i na to PDV i marža i there you have it. iMac 20" u SAD 1500 $, znači nekih 9000 kn, a kod nas 13000. Maaaaa.....
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.12.2007 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam o kojim popustima pričate? nisam primjetio da apple ima popuste nakon praznika ... ima božićni popust ... i to je nekih 2 do 5 % i traje par dana po njihovim storeovima ... al to je to . Kad izađu novi modeli, stari sa zaliha pojeftine i to je to ...

Inače nažalost je nemoguće uspoređivati cijene tehnike, automobila ili biločega ovdje i u USA ... Cijene applea po europi isto dosta variraju ... uglavnom su bitno skuplje nego u USA ... dijelom zbog poreza, dijelom zbog neznam čega ili kakve politike ... tužno da ...

vezano za to ... nedavno sam zamalo kupio mini u amazon storeu (čak je jeftiniji nago u appleovom za neku siću), platio DHL i carinske pristojbe (morate imati nekoga u usa tko će to za vas u stvari kupiti i poslati na vašu adresu u hrvatskoj) i ispoalo je da je i dalje jeftinije za cca 15% do 20%...

Garancija ako piše da je worldwide vrijedi ... ali ne popravlja se u hrvatskoj nego ga šalju u nekakav centralni servis ... i traje cca mjesec do tri mjeseca (pretpostavljam u najboljem slučaju) vs par dana koliko traje u hrv ... tako da je i malo riskantno ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 16.12.2007 15:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
Neznam o kojim popustima pričate? nisam primjetio da apple ima popuste nakon praznika ... ima božićni popust ... i to je nekih 2 do 5 % i traje par dana po njihovim storeovima ... al to je to . Kad izađu novi modeli, stari sa zaliha pojeftine i to je to ...


maštamo Very Happy

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.12.2007 18:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
grzzi wrote:
Neznam o kojim popustima pričate? nisam primjetio da apple ima popuste nakon praznika ... ima božićni popust ... i to je nekih 2 do 5 % i traje par dana po njihovim storeovima ... al to je to . Kad izađu novi modeli, stari sa zaliha pojeftine i to je to ...


maštamo Very Happy


aha, sorry sad sam tek shvatio da si mislio na popuste kod nekih drugih proizvođača, a ne konkretno kod jabučara ... Smile Kad otvore Music store Croatia i Apple store Croatia onda se možemo nečemu nadati ...


G.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 08.01.2008 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

Osobno očekujem nove towere ... neznam za redesign ali novi xeoni i neke điđe ...


G.


evo opet nekakve igrarije, apple tjedan dana prije macworlda krenuo sa objavom novim modela.. nekaj se kuha
http://gizmodo.com/342091/new-apple-mac-pro-eight-cores-support-for-eight-30+inch-cinema-displays-count-em-baby

grzzi ce biti sretan Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.01.2008 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
grzzi wrote:

Osobno očekujem nove towere ... neznam za redesign ali novi xeoni i neke điđe ...


G.


evo opet nekakve igrarije, apple tjedan dana prije macworlda krenuo sa objavom novim modela.. nekaj se kuha
http://gizmodo.com/342091/new-apple-mac-pro-eight-cores-support-for-eight-30+inch-cinema-displays-count-em-baby

grzzi ce biti sretan Smile


Support for Eight 30-Inch Cinema Displays (Count Em Baby) ... jebote ... gledo u londonu u apple storeu neki dan dva spojena ... nemogu zamisliti 8 komada ... Smile

btw apple store (brick one) rula ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 08.01.2008 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
:cosmos: wrote:
grzzi wrote:

Osobno očekujem nove towere ... neznam za redesign ali novi xeoni i neke điđe ...


G.


evo opet nekakve igrarije, apple tjedan dana prije macworlda krenuo sa objavom novim modela.. nekaj se kuha
http://gizmodo.com/342091/new-apple-mac-pro-eight-cores-support-for-eight-30+inch-cinema-displays-count-em-baby

grzzi ce biti sretan Smile


Support for Eight 30-Inch Cinema Displays (Count Em Baby) ... jebote ... gledo u londonu u apple storeu neki dan dva spojena ... nemogu zamisliti 8 komada ... Smile

btw apple store (brick one) rula ...

G.


ma ne, to je cista brutalnost, dokaz moci haha.. ja ne zelim niti zamisljati,, mozes se okruziti,, na desno filmovi, na desno muzika i e-books, iza hobi i ispred posao. i super komodnu stolicu koja je fino podmazana da se vrtis. to ti treba Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 08.01.2008 16:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, updejtan je apple.store, mmm Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.01.2008 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Memory

800MHz DDR2 ECC fully buffered DIMM (FB-DIMM) memory
Eight FB-DIMM slots on two memory riser cards (four slots per card) supporting up to 32GB of main memory
256-bit-wide memory architecture

najs, najs ... nije da mi je o glavu ali volio bi viditi kako vrti aplikacije najbrži model ... volio bi viditi napajanje ... 2-3 Kilovata?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.01.2008 16:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel narod spreman za nove igracke Smile?
jos malo jos malo... tik tak tik tak...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.01.2008 16:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ooo nekaj se finoga kuha...
usa i mex store je "we'll be back soon..."
jeeeee
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 15.01.2008 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, store is down ...

http://www.cnbc.com/id/22664083

nešto novo sa laptopovima u svakom slučaju ... ili redizajnirani macbook ili novi sub laptop ... ili oboje ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.01.2008 17:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
da, store is down ...

http://www.cnbc.com/id/22664083

nešto novo sa laptopovima u svakom slučaju ... ili redizajnirani macbook ili novi sub laptop ... ili oboje ...

G.


ma mozda i je mozda nije,, ja cu pricekat jos 50tak minuta,, i cekat da vidim kaj ce oni objaviti, ovako se uzbudim na nesto sto mozda nije ni istina, a mozda je pa ce mi ubiti iznenadjenje Smile

tika taka
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group