Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Macworld '08 i nove Cineme
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.01.2008 19:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

POCELO JE Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 15.01.2008 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

track pad gestures je strava
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 15.01.2008 23:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim da su i ostali neimpresionirani ostali

Da li itko vidi trenutak kada apple shvaca da je dock jebeno korisna stvar?
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.01.2008 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
Vidim da su i ostali neimpresionirani ostali

Da li itko vidi trenutak kada apple shvaca da je dock jebeno korisna stvar?



da Sad
meni se svidja Time Capsule, i vec ga mogu naruciti po cijeni od 1800kn, sto se i da preziviti sa obzirom sto se nudi. ostalo, apple tv, itouch, iphone nemam, pa ono,, nisam previse bio motiviran.
posto nisu ni cineme osvjezili, bio sam prisiljen kupit je ovakvu kakva je Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 16.01.2008 01:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oh my, MacBook Air ce dizat velike uzdahe Very Happy
Zbilja sam impresioniran inzinjerima, dizajnerima i svima ostalima koji su radili na ovom ful-kul-fensi-smensi komadu elektronike i modnom dodatku Very Happy, ovakvi radikalni zahvati u usporedbi sa uredjajima u istom rangu definitivno pomicu mnoge granice.
Onaj tour video na Appleovim stranicama jednostavno te ostavi bez rijeci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.01.2008 09:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niksy wrote:
Oh my, MacBook Air ce dizat velike uzdahe Very Happy
Zbilja sam impresioniran inzinjerima, dizajnerima i svima ostalima koji su radili na ovom ful-kul-fensi-smensi komadu elektronike i modnom dodatku Very Happy, ovakvi radikalni zahvati u usporedbi sa uredjajima u istom rangu definitivno pomicu mnoge granice.
Onaj tour video na Appleovim stranicama jednostavno te ostavi bez rijeci.


da, dobro kažeš ... stvar je ispred svog vremena ... i naći će svoju publiku, al za sad ima nekoliko nedostataka praktičnih da uhvati jače korijenje ... al opet ... šta nudi konkurencija?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 16.01.2008 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
niksy wrote:
Oh my, MacBook Air ce dizat velike uzdahe Very Happy
Zbilja sam impresioniran inzinjerima, dizajnerima i svima ostalima koji su radili na ovom ful-kul-fensi-smensi komadu elektronike i modnom dodatku Very Happy, ovakvi radikalni zahvati u usporedbi sa uredjajima u istom rangu definitivno pomicu mnoge granice.
Onaj tour video na Appleovim stranicama jednostavno te ostavi bez rijeci.


da, dobro kažeš ... stvar je ispred svog vremena ... i naći će svoju publiku, al za sad ima nekoliko nedostataka praktičnih da uhvati jače korijenje ... al opet ... šta nudi konkurencija?

G.

Ako uzmemo u obzir sve uredjaje koji ulaze u rang sa Airom, onda ono za sto su (recimo) prvotno namijenjeni, a to je prenosivost, jednostavnost, mala masa i slicno, ne mogu se usporediti po tom pitanju sa Airom. Istina, dosta njih nudit ce mozda vise stvari koje ce korisniku vise pomagati nego odmagati (npr. touch screen i pretvorba u tablet), ali na racun povecavanje mase, debljine, znaci svega onoga sto bi ih trebalo ciniti nekim uredjajem za korisnike koji ce ih prvotno koristiti za poslove kojima nece trebati neke velike mogucnosti od laptopa jer svoje poslove vecinom vode ili direktno na poslovnom serveru ili su konstantno spojeni na internet - a Apple se za to jako dobro pobrinuo i zbog toga ce sigurno privuci mnoge korisnike + tu je i onaj popularan hype machine koji je kod Applea bez obzira na sve uvijek aktualan Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 16.01.2008 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Air mi djeluje ko ipod na napuhavanje. Fantasticno izveden bez ikakve dvojbe, s vrhunskim zavrsnim touchom ali s prevelikim kompromisima zbog forme.

Vidim da je ideja ultra-mobilnog laptopa strana nekima Smile tablet useri su posebna kategorija, Air ima poprilicnu masu, 1 i sub 1 kg je cilj za ovu kategoriju laptopa.

Anyway, ako je cilj radit samo laganini poslove cemu onda naguravanje full sized proca umjesto low-voltage varijante da stedi bateriju, nitko ne vidi paradoks u ovome? Ne ukljucivanje express porta u ovo nema nikakvog smisla, prijenosni laptop treba raditi bilo gdje, a ne da si ovisan o sugavim wifi spotovima po aerodromima u kojima na svakom punktu moras unositi broj kreditne kartice da bi surfao.

Ovo je laptop za cure, bogate srednjoskolce i trendy ekipu, taman da na taj 1 usb stane ipod i bok, i da, jebeno ce se prodavat, zbog tog hypea koji blowa hot air Smile
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 16.01.2008 11:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
Vidim da je ideja ultra-mobilnog laptopa strana nekima Smile tablet useri su posebna kategorija, Air ima poprilicnu masu, 1 i sub 1 kg je cilj za ovu kategoriju laptopa.

Very Happy , Lenovo X serija ima tablet verzije, na to sam prvenstveno mislio, oni djelomicno i ulaze u rang sa Airom.

Slazem se u vezi procesora i express porta, i jos jedna stvar koja me malo smeta a to je nedostatak LAN prikljucka, znam da se moze iskoristiti eksterni USB-to-Ethernet, ali cemu izbaciti i ovaj nacin povezivanja?

Uglavnom, uredjaj je tek na svojim pocecima, poznavajuci Apple ovakvi sitni nedostaci trebali bi biti (vjerojatno) ispravljeni u sljedecim revizijama.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 16.01.2008 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1.36 Kg nije neka težina ... meni je veći problem footprint koji nije bitno manji nego kod macbooka ...

opet, ovo je više manje pravi laptop, maximalno lagan ...

nedostatci:

mijenjanje baterije zahtijeva odlazak u apple store ili slanje na servis ... problem ukoliko nekome treba dodatna baterija ... ali mislim da ima nekih rješenja i za to ...

2 Gb rama .... kužim da je tanak i da ne stane normalan slot valda ... čekam opciju za 4 Gb rama ... to bi bilo ok i po meni dovoljno.

no firewire, no ethernet (29 dolara je usb ethernet)

1.8 HD je vjerojatno spor što poništava upotrebu brzog procesora ... upgrade na solidstate disk je skupo ... ali to je bilo za očekivati kompromis



Ovo ostalo ok ... ima super rješenja, wireless optical drive, backup, trackpad sa multitouch gesturama skoro pa eliminira potrebe za mišem ... ambient light senzori, kolapsibilni priklučci, time capsule povezanost, dizajn, magsafe, camera ... ima toga ...



Pretpostavljam da će apdejtati i ostale laptope u narednih par mjeseci ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 16.01.2008 17:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemrem nac kljuceve
nemrem nac tel
sad necu moc nac ni laptop

ebeno ce bit ako ga cistacica baci u smece zajedno sa hrpom papira....
Back to top
View user's profile Send private message
djankey



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 128
Location: zg

PostPosted: 16.01.2008 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://events.apple.com.edgesuite.net/f27853y2/event/index.html?internal=fj2l3s9dm
tj.
http://stream.qtv.apple.com/events/jan/f27853y2/m_972345688g_650_ref.mov

_________________
http://www.as-flash.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 16.01.2008 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

nedostatci:

mijenjanje baterije zahtijeva odlazak u apple store ili slanje na servis ... problem ukoliko nekome treba dodatna baterija ... ali mislim da ima nekih rješenja i za to ...

2 Gb rama .... kužim da je tanak i da ne stane normalan slot valda ... čekam opciju za 4 Gb rama ... to bi bilo ok i po meni dovoljno.

no firewire, no ethernet (29 dolara je usb ethernet)


http://wilshipley.com/blog/2008/01/macbook-air-haters-suck-my-dick.html

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Tangens



Joined: 20 Dec 2005
Posts: 27
Location: Zg/Bj

PostPosted: 16.01.2008 21:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:


http://wilshipley.com/blog/2008/01/macbook-air-haters-suck-my-dick.html


Haha super tekst, potpisujem Smile

_________________
The child has power, but he's not a Jedi yet...
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 16.01.2008 22:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

amer fanboy wrote:
http://wilshipley.com/blog/2008/01/macbook-air-haters-suck-my-dick.html

Ovakvi fanboyi su razlog zasto ja tako obozavam apple, kad ti nesto ne valja ne smijes pricat, a kad je jebeno moras na sva zvona, do jaja.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 20.01.2008 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
amer fanboy wrote:
http://wilshipley.com/blog/2008/01/macbook-air-haters-suck-my-dick.html

Ovakvi fanboyi su razlog zasto ja tako obozavam apple, kad ti nesto ne valja ne smijes pricat, a kad je jebeno moras na sva zvona, do jaja.


http://en.wikipedia.org/wiki/Wil_Shipley

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 21.01.2008 01:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koji likson Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group