Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
vinska etiketa

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 20.12.2007 18:20    Post subject: vinska etiketa Add user to your forum ignore list Reply with quote

molio bih preporuke za tiskare koje se bave tiskanjem luksuznih etiketa. i ako ima tko iskustva s etiketama: koji tisak (flekso?), koji papir (ne muflon?), htio bih i zlatotisak, okvirna cijena (vino je vrhunsko i ima ga malo: oko 2x1100 etiketa, 8x8cm); u biti, sve što vam padne na pamet.
zahvaljujem!
Back to top
View user's profile Send private message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 20.12.2007 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nekako ti zavidim za etiketu za vino. to mi je odavno nekako zelja da je uradim, imam neki dogovor sa jednom vinarijom, ali mislim da je pravo tesko uraditi etiketu za vino, bas ako je kvalitetno i ako je u tako malom broju proizvedeno.

dizajn nekako treba bas da bude dobro uradjen bas za to vino i da nije nekako standardna etiketa kao i sve ostale. mislsim da ima dosta faktora koji uticu na etiketu vina i mislsim da je to izazov za svakog dizajnera da uradi bar jednom etiketu za vrhunsko vino.

zamolio bih te ako nije frka da postiras sliku etikete ako si je ti radio da vidimo.
to je molba ako nije frka.

a za ostalo ti ne mogu pomoci nisam ti blize tako da mozda slijedeci put.


sretno Very Happy

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 21.12.2007 21:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne dizajniraj etiketu, pogotovo ne za vrhunsko vino,
dizajniraj cijelu butelju.

ako ne možeš birati bocu , onda se potrudi pa ju nabavi, saznaj kakav je čep,
kako će se zatvarati grlić boce ? - folijom ili metalom , u kojoj boji ?

zašto 8x8 ?
izlazi li 8x8 iz vizualnog spektra kada je etiketa naljepljena na bocu (zavisi o boci )?
tu imaš prostora više ići u visinu nego u širinu ..

što je sa stražnjom naljepnicom ?
ako će ići u prodaju - budi spreman da će distributer preljepiti svoju etiketu preko tvoje..
Penfolds recimo ostavlja mjesto za distributersku etiketu na vrhu svoje stražnje etikete..

sretno, i btw veliki si sretnik ako je crno vino pa ga netko ostavi u podrumu sljedećih 30tak godina..
Back to top
View user's profile Send private message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 21.12.2007 21:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da bas kako kazes. to i jeste draz svega da ako dizajniras etiketu i akoje vino da poslije nekoliko godina naletis na bocu i kazes punih usta ova je moja
i uvijek ostaviti dio sebe negdje sakriveno da znas da jetvoja
samo jedan detalj tebe daje dushu dizajnu, ja sam za to uvijek

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 22.12.2007 01:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zadužen sam za cijelu opremu, ali, zadnju riječ ipak ima vinar. to je vječna borba naručitelja i kreatora, s tim da je on udaljen nekih 600 km od mene. ovaj put je dosta mojeg prošlo, osim fonta samog naziva, jer već 6-7 godina ima kvalitetno vino s tim fontom (isti naziv) pa je jel 'prepoznatljivo'.

kapice neće biti, još ga odgovaram od ideje, iako mi ni ona nije loša, stavljanja voska na grlo. htio sam poantirati kvalitetu vina s nekakvim minimalizmom u opremi. ali, kao što rekoh, vječna borba...

većina butelja ima izduženu i svijetlu prednju etiketu, dok je zadnja tu potrebe radi. ja sam napravio tamnu malu prednju s jako malo elemenata, a zadnja je u inverznoj boji, jednake veličine i posvetio sam joj, zbog jednog elementa, puno više vremena.

tako, da sad još preostaje tiskara. naravno, naručitelj je htio i zlatotisak, a s njim nemam iskustva, zato sam molio nekakve preporuke.

vino je crno. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 22.12.2007 01:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sori, wxyzrusmir, ne bih još pustio u optjecaj etiketu dok ne bude sve gotovo. bit će i neka natjecanja na kojima se osim vina ocjenjuje i oprema, pa, ako se pokupe lovorike i kad se smire tenzije, možda i pkažem. jebiga, dosta sam introvertiran.. Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 22.12.2007 01:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije frka, kad se sve zavrsi bas bi je volio da vidim, imas msn i PM pa se javi nekad kad sve to zavrsis, jer kako rekoh volio bih da vidim to, jer imam i ja u opticaju kad se sve dogovori da je uradim, ali bi volio sebi da uzmem vrijeme za etiketu i da prostudiram vino, da bij azadovoljan bio, prvo sebe zadovoljis , pa kad si ti ok onda ide musterija Very Happy

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group