Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
TYPO3 - vase misljenje :)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.03.2004 11:54    Post subject: TYPO3 - vase misljenje :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam da li je to pravi forum (al to cete vi vec preseliti ako treba).
bas trazim novi cms (open sopurce) i typo3 mi se cini do sad najbolji.

da li ga netko upotrebljava? imate iskustva? pohvale, kritike?

thanx Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 23.03.2004 12:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ga bas isprobao prije nekih mjesec dana. Ima dosta featurea, medjutim nije bas "jednostavno" platformski neovisan - koristi symlinkove na *nix filesystemima, u suprotnom (na win mashinama) moras neke kompletne direktorijske strukture kopirati vise puta na vise mjesta unutar stabla kako bi dobio ono sto se postize symbolic linkovima na *nixoidima.

Takodjer, postao je toliko glomazan da zapravo postaje sve kompliciraniji.
Gledavsi source, smrznuo sam se koju kolicinu workarounda ima u sebi da bi zadovoljio cinjenicu da mora raditi na svim verzijama php-a, apache-a, raznih drugih web servera...

Instalacija na moj stroj je bila daaaaaleeeko od jednostavne (win mashina), izgubio sam nekoliko sati dok nisam natjerao admin sucelje da proradi.

IMHO, mozda ga se isplati koristiti za neko large scale rijesenje, ali ici ga customizirati ili koristiti na manjim projektima - nema smisla (no, mozda je moje misljenje takvo jer imamo vlastiti cms koji mozemo upogoniti i na large scale projektima) - ja ga osobno za sada sigurno necu koristiti...

Osim toga, protiv sam toga da html source stoji unutar php fileova... Kamoli jos unutar funkcija.

Jesi pogledala mamboserver? On isto ima svojih prednosti i mana, ali imho je jednostavniji od typo3.

A ako hoces bas fullblown CMS, nema ti do Zope-a. To je monstrum, ali sumnjam da ti bas treba takav monstrum...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.03.2004 12:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e bas ti hvala, bas sad si gledam mamboserver Very Happy
ma sa zopom se gomba gabri sa jednim svojim studentom (imaju neke long-term planove) ali ja hocu nesto na brzaka, jednostavno (koliko se moze) gdje ce mi on biti minimalno potreban. Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.03.2004 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mmm, questo mamboserver mi se cini prejednostavan.. fali mu brdo toga...
ah da nisam ti rekla za sta mi treba Smile
moram napraviti nesto slicno mitriju (po strukturi) iako se ne radi o galeriji ni dizajnu tako da moj database nece biti krcat kao vas Laughing

ali ce biti portal na koji cu vjerojatno, kad postane pristojna community, dodati forum Smile
ima nas dvadesetak koji cemo raditi na tome (znaci vec smo comunity )
index.hr je idealan primjer Very Happy (ok malo je prevelik ali to je to)

ostaje mi tiki-wiki.... what do you think about it?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 23.03.2004 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sa Wikijem nisam imao osobnih iskustava, ali koliko vidim, moze posluziti svrsi i ljudi vani ga koriste za razne namjene (Wikipedia mi prva pada na pamet, i to mi je recimo super). Ne znam doduse za integraciju nekog od postojecih foruma u sam Wiki sustav...

Takodjer, ako trebas neki community cms, onda onaj xoops mozda nije lose rijesenje? Ili neki od nuke klonova?

Za kasnije dodavanje foruma su xoops i nuke-alike klonovi idealni, jer vec dolaze sa forumom kao modulom...

Doduse, php-nuke i klonovi su koliko vidim puni rupa, i ceste mete script-kiddiea, ali za xoops sam cuo da su ljudi dosta zadovoljni i da nema toliko security related problema...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 23.03.2004 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Takodjer postoji i mamboportal ako me sjecanje ne vara... Nisam ga doduse probao, ali se sjecam da su ga spominjali na nekim njuz grupama kao dobru stvar...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.03.2004 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja na kraju stavila mamboserver evo bas sad zavrsila instalacija!
a vidjet cemo, ionako treba vremena da se sve to sastavi, pa sve preseli na neki jaci server kad krene itd.
ako nadjem bolje mogu uvijek promjeniti Very Happy

u stvari cijela je frka u tome sto nas server dopusta samo 3 connection to db (zajedno) a sam tikiwiki je radio i do 200 querija po stranici Shocked a vec imamo e-commerce i dva foruma pa kad se sve to slozi, server prasne svakih 10 minuta.

al brzo cemo to podijeliti na jos jedan server pa u medjuvremenu da vidim kako radi mambo Smile

thanx na svemu Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 23.03.2004 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za one koji se ne mogu odlučiti koji cms/blog itd -> opensourcecms
free pregledavanje svakog cms-a, uključuje login u admin područje.

Baza se svaih čuku vremena briše i nanovo se stavlja.. [/url]

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.03.2004 20:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:
za one koji se ne mogu odlučiti koji cms/blog itd -> opensourcecms
free pregledavanje svakog cms-a, uključuje login u admin područje.

Baza se svaih čuku vremena briše i nanovo se stavlja.. [/url]


ahah, bas sam od tamo dosla na mitri pitat za misljenje! Very Happy
ono te totalno sludi, na kraju stvarno ne znas sta bi htio Confused

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 23.03.2004 23:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je tako kada imaas previse opcija, pa niakd ne znas koju bi.. Very Happy
e107 mi zgleda ko dobar cms... Very Happy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 25.03.2004 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako.. za sad sam jos na mamboserver-u.
vjerojatno ce biti premali ali vec gledam kako bi dodala neke stvari, ne bi trebalo biti tesko.

ali ljudi kad otvorim onaj view source pa od svih onih tabel-a tekst stoji tek na dnu negdje... Confused a stranica 3 km! Shocked
sad cu probat sve to stavit u css, sve te tablice i tako duga stranica mi nisu dobre za seo Rolling Eyes
to k'o neka bolest.. jednom kad napravis sajt sa minimalnim kodom ne mozes vise gledat tako dugacko-nepotreban source! Exclamation

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.03.2004 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
to k'o neka bolest.. jednom kad napravis sajt sa minimalnim kodom ne mozes vise gledat tako dugacko-nepotreban source! Exclamation

Ne mogu se ne složiti s ovim Smile
Jednom kad kreneš, there's no way back Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group