Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Internet explorer 7 problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 27.12.2007 14:03    Post subject: Internet explorer 7 problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam problem sa ie7.

Kad otvorim stranicu sve je u redu s prikazom i kad se prebacim s jednog linka na drugi sve je dobro, no kad malo više surfam stranicom slike počinju nestajat, uopće se ne prikazuju samo ostaje prazan prostor gdje bi trebale bit. I kad nestane u status baru piše da se skida ta slika koja nedostaje.

Stranicu pokrećem s kompjutera, znači nije online.

Jel netko imao možda sličan problem ili jel zna netko u čemu je problem?

Unaprijed hvala.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.12.2007 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesu png-ovi?

moguce je i da ima veze sa cacheing settinzima u internet optionsima. ako se cache napuni
dok surfas, moze doci do korupcije cachea (klasican problem u IEu).

isto tako je moguce da ti se i posemere pathovi ako koristis relativne pathove do slika (copy paste greska, ili si moveao foldere, a nisi popravio pathove etc.)

probaj dignut negdje online, pa vidi da li se desava isti problem, cisto eliminacije radi...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 27.12.2007 20:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da ti je to zato što si off-line pa pretraživač nema od kuda ućitati te slike što znaći da ih ni nemože prikazati
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 27.12.2007 21:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@zytzagoo

nisu png-ovi.

prvo prikaže sliku i onda nakon par klikova na druge linkove ista ta slika nestane.
Path do slike je tipa folder/slika.jpg
Nemam prilike uploadat sada nigdje stranicu

@Maxim001

Kako nema od nigdje učitat slike? Imam ih na hardu i dobro su linkane.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.12.2007 23:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm... jel dobijes onaj famozni ixich u exploreru, ili ucitavanje slika stane na pola, i kao
da "vrti u prazno"?

kad se problem desi, ne ucita se nijedna slika na stranici, ili se ucita dio, a dio ne?

da li se uvijek desava na istoj stranici? na istom "dijelu" site-a koji gledas lokalno? ili je skroz
random?

da li problem nestaje ako promjenis relativne linkove u apsolutne?

probaj klikat non stop izmedju neke dvije stranice samo na tome sto vec gledas, i vidi da li
se onda desava problem...

tko ce znat... meni mirisi na corrupted cache od explorera. probaj ga iskljucit skroz, i vidi da li
se onda desava problem.
pokusaj staviti i da provjerava za novu verziju filea na svakom ucitavanju stranice, pa
opet vidi da li se problem manifestira ili ne...

ako imas dodatke / toolbare i sl. za ie7, iskljuci ih, jer i oni mogu biti izvor problema... sretno

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 28.12.2007 00:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

takodjer, http://support.microsoft.com/?kbid=283807 ima odredjenih ideja sto bi moglo biti...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 28.12.2007 01:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo, uspio sam riješit problem. Very Happy

XY stranica je čitala 2 css fajle koje su imale neke iste naredbe. I kad bi se vratio na XZ stranicu s XY stranice, nestale bi one slike koje su bile definirane u css-u koji je imala samo XY stranica. Nadam se da me kužiš, zbrljao sam malo objašnjenje. Very Happy Uglavnom poduplale su se naredbe u css-u i ostala je valjda u cacheu ona css fajla koju druge stranice nisu imale nego samo XY.

Uglavnom hvala, ti si mi natuknuo rješenje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 28.12.2007 02:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zapravo nisam riješio. Sad

Krivo sam gledao. Embarassed

Ali sad sam skužio da slike nestaju samo kad odem sa jedne stranice na bilo koju drugu...
Zbrisao sam cijeli cache i stavio da učitava svaki put cijelu stranicu kad je posjetim no i dalje mi ne prikazuje dobro.

Slike se učitaju samo na pola i vrti se samo u prazno... Učita se dio a dio slika ne i uvijek kad s jedne stranice odem na bilo koju drugu.

Onaj microsoftov help mi baš ne pomaže jer on dio slika prikaže a dio ne.

I dalje imam problem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 28.12.2007 02:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E sad sam ga napokon riješio u jednom djelu css-a bila je jedna png slika u pozadini koja nije valjala, uglavnom nije se mogla uopće otvorit, ja to nisam skužio dok je sa photoshopom nisam pokušao otvorit, pisalo mi je "file-format module cannot parse the file".

Kada sam istu tu sliku spremio kao jpg sve je normalno radilo. Samo meni i dalje nije jasno zašto se ostale slike nisu učitavale.

Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 28.12.2007 14:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe, ajd fino. lijepo sam na pocetku pitao jesu png-ovi u igri : )

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 28.12.2007 17:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jesi, Very Happy nisam skužio da taj png nedostaje jer je skoro neprimjetan i on je skoro jedini png na stranici, sve ostalo gifovi i jpg.

Mene je zbunjivalo to što jpgovi nestaju pa nisam ni obraćao pozornost na taj png.

Hvala.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group