Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
koji monitor za graf. dizajn?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
_FLYER_



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 72
Location: sarajevo / zagreb

PostPosted: 27.12.2007 13:31    Post subject: koji monitor za graf. dizajn? Add user to your forum ignore list Reply with quote

radio sam do sada na CRTu Samsungovom 959NF i bio zadovoljan, no treba mi vise prostora. Gledao sam zadnji dana 22" Samsung 2232BW no ista boja mi daje na monitoru razne nijanse u gornjem i donjem djelu monitora (gore je tamnija, dolje svjetlija), probao sam u dvije firme HGspot i Linx. U HGspotu su mi prvo rekli da nesto nije uredu s lampom unutra pa mi yamjenili ya drugi no ista stvar, isto i u linxu s tim modelom. Postoji li moniro 22" za oko 2.500 kn koji bi davao prihvatljivu sliku za graf. dizajn? Bar da boje prikazuje jednako po cijeloj povrsini ekrana.. ili se ne moze naci 22" monitor koji bio bio OK, funkcionirao za bavljenj graf. dizajnom za tu cijenu?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 27.12.2007 13:55    Post subject: Re: koji monitor za graf. dizajn? Add user to your forum ignore list Reply with quote

_FLYER_ wrote:
radio sam do sada na CRTu Samsungovom 959NF i bio zadovoljan, no treba mi vise prostora. Gledao sam zadnji dana 22" Samsung 2232BW no ista boja mi daje na monitoru razne nijanse u gornjem i donjem djelu monitora (gore je tamnija, dolje svjetlija), probao sam u dvije firme HGspot i Linx. U HGspotu su mi prvo rekli da nesto nije uredu s lampom unutra pa mi yamjenili ya drugi no ista stvar, isto i u linxu s tim modelom. Postoji li moniro 22" za oko 2.500 kn koji bi davao prihvatljivu sliku za graf. dizajn? Bar da boje prikazuje jednako po cijeloj povrsini ekrana.. ili se ne moze naci 22" monitor koji bio bio OK, funkcionirao za bavljenj graf. dizajnom za tu cijenu?


samnsung "B" monitori su bazicni monitori te imaju bazicnu sliku.... pogledaj prema EIZO, NEC, DELL monitorima, tam bi se dalo nac zanimljivih modela i racunaj da ce te to kostati od ccs 5k kuna na vise jel kolko para toliko muzike

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
_FLYER_



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 72
Location: sarajevo / zagreb

PostPosted: 27.12.2007 14:13    Post subject: Re: koji monitor za graf. dizajn? Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
samnsung "B" monitori su bazicni monitori te imaju bazicnu sliku.... pogledaj prema EIZO, NEC, DELL monitorima, tam bi se dalo nac zanimljivih modela i racunaj da ce te to kostati od ccs 5k kuna na vise jel kolko para toliko muzike


..znaci nist za oko 2,5 - 3 K kuna. ili?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 27.12.2007 14:35    Post subject: Re: koji monitor za graf. dizajn? Add user to your forum ignore list Reply with quote

_FLYER_ wrote:
suncek wrote:
samnsung "B" monitori su bazicni monitori te imaju bazicnu sliku.... pogledaj prema EIZO, NEC, DELL monitorima, tam bi se dalo nac zanimljivih modela i racunaj da ce te to kostati od ccs 5k kuna na vise jel kolko para toliko muzike


..znaci nist za oko 2,5 - 3 K kuna. ili?


za tu lovu vise manje ces dobiti konfekcijsko smece...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 27.12.2007 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

osim ako ne uzmas LCD nego CRT. Mozda se da nac neki dobar CRT od dovoljno " za tu lovu.
Back to top
View user's profile Send private message
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 28.12.2007 17:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iako nisam graf. dizajner htio sam malo bolje monove za web dizajn. Uglavnom, na pcexpertu sam bio citao dosta preporuke.. ima jedan lik (ne sjecam se sad bas koji) ali sam dobio dojam da je najkometentniji tamo.. uglavnom po njegovim preporukama ljudima sam dosao do zakljucka da za do 5k soma kuna(ovaj je dosao 4500kn) je NEC 20wgx2 pro jako dobar. Uglavnom kupio sam 2 takva monitora, ja sam dosta zadovoljan. Za rad mi je odlican, ali problem su mi malo filmovi i igrice, prije toga sam imao samo los lcd i crt pa nisam neki mjerodavan ali moram reci da su mi filmovi i igrice malo pretamni, neznam zasto jer brigtnes mu je cak i prejak a kontrasta ima solidnog. Ali opet moram reci da u tom segmentu sam ocekivao mrvicu vise. Sto se tice rada prezadovoljan sam, nema tog "gradienta" zato jer je IPS panel koji kvalitetniji od TM -film matrica koji dolaze kod ovih jeftinijih modela.

Uglavnom procitaj si na pcexpertu vise o tome jer ja kad mi je trebalo sam tamo proucavao, nebi htio da das puno para pa da budes nezadovoljan. Ima jos dobrih ali ovaj je najvise odgovarao mojim potrebama, recimo Dell-ovi su imali neke "bugove" i probleme pa sam rekao necu, u igri mi je bio samsungov 215tw ali ipak sam se odlucio za NEC-a.
Back to top
View user's profile Send private message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 29.12.2007 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bi se samo uključio u temu.

Htio bi kupit monitor do oko 4500 kn isključivo za grafički i web dizajn. Znači kvaliteta slike, tj. boje i prikaz boja da bude odličan, da se ne razlikuje boja na vrhu monitora i na dnu monitora. Uglavnom da zadovolji potrebe za web i grafički dizajn. Htio bi veličinu negdje oko 20" ili 22" wide screen.
Do sada sam imao 17" adijev crt i zadovoljan sam njime samo što mi postaje premal, nedostaje mi radne površine.

Da li mi može netko preporučit neki takav monitor?

Hvala Smile

Last edited by booka on 29.12.2007 12:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 29.12.2007 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
Ja bi se samo uključio u temu.

Htio bi kupit monitor do oko 4500 kn isključivo za grafički i web dizajn. Znači kvaliteta slike, tj. boje i prikaz boja da bude odličan, da se ne razlikuje boja na vrhu monitora i na dnu monitora. Uglavnom da zadovolji potrebe za web i grafički dizajn. Htio bi veličinu negdje oko 22" wide screen.

Da li mi može netko preporučit neki takav monitor?

Hvala Smile


pazi sada ... ovo je moje subjektivno misljenje.. sve ispod 24" wide je lose... jer je, kako kazem po mom subjektivnom misljenju, slika je "preplitka"

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 29.12.2007 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Može i onda ne-wide screen, znači običan ekran.

Ja nikad nisam imao prilike raditi na nekom većem monitoru od 17" pa ne znam. Ima mi brat wide screen laptop, ne znam koju dijagonalu, oko 17", pa mi se čini normalna slika, osim što je premalen, naravno.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 29.12.2007 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bo, ja sam oduvijek koristio obicne ali sad kada je padao izbor rekao sam ocu Wide!
Wide jednostavno daje vise upotrebljivog prostora.

Sto se tice velicine ja imam te NEC-ove 2 x 20'' i meni je 20 sasvim dovoljno. Rad na jednom monitoru mi je nezamisliv pa da je 30''.
Ovo za jednaki prikaz na cijelom monitoru, kazem, gledajte IPS panel da ima monitor.
Sto se tice 22 i 24 ja mislim da za sad nema bas dovoljno kvalitetnih modela koji bi se mogli nazvat da su dobri za graf. dizajn (ima ih sa dobrim prikazom ali su bugoviti i slicno).
A ima neki dobar NEC-ov 26'' od 11.500kn tako nes. Uglavnom kolko para tolko muzike, il ce te veliko sa losijim prikazom il ce te kvalitetno manje ili ono trece $$
Very Happy
Ali savjet, odvojite si barem jos mjesec dva dana pa postanite experti u tome pa tek onda odlucite, nisu to male pare Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 29.12.2007 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
Htio bi kupit monitor do oko 4500 kn isključivo za grafički i web dizajn. Znači kvaliteta slike, tj. boje i prikaz boja da bude odličan, da se ne razlikuje boja na vrhu monitora i na dnu monitora. Uglavnom da zadovolji potrebe za web i grafički dizajn. Htio bi veličinu negdje oko 20" ili 22" wide screen.


ja bi pokusa sa NEC MultiSync 2070NX
on mi izgleda uvjerljivo, jedino je minus mozda to sta nije wide. za graficki dizajn ispod 24'' je bolji 4:3 ali sve ovisi o tome jel jos igras igre ili gledas filmove na njemu

22'' modeli su uglavnom optimizirani za gaming i filmove tako da velicina tocke i prikaz boja nisu pretjerano dobri za dizajn

isto tako malo bolji monitori su jako dobro kalibrirani out of the box, sta je super ako zelis sacuvat vrijeme/zivce

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 29.12.2007 17:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@dbomez

da li su boje dobre? jel to najbolji za te novce? jel ima nekih loših strana na monitoru koje si primjetio? čitao sam da se dosta odbija svjetlo od ekrana pa ako je presvjetli prostor u kojem radiš da se puno reflektira svjetlost, jel to istina?

Puno pitanja, ali molim te jel možeš odgovorit, bitno mi je, ipak nije to malo novaca. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Anchy



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 38
Location: Zagreb

PostPosted: 29.12.2007 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja koristim Dell 2007FP TFT UltraSharp i zadovoljna sam....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 29.12.2007 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
@dbomez

da li su boje dobre? jel to najbolji za te novce? jel ima nekih loših strana na monitoru koje si primjetio? čitao sam da se dosta odbija svjetlo od ekrana pa ako je presvjetli prostor u kojem radiš da se puno reflektira svjetlost, jel to istina?

Puno pitanja, ali molim te jel možeš odgovorit, bitno mi je, ipak nije to malo novaca. Very Happy



A cuj sve je to dosta "subjektivno".. monitor je vec stariji model, ima sigurno vec godinu dana, pa neznam tocno koji su izasli u medjuvremenu, prije par mjeseci kad sam gledao meni je ovaj najvise odgovarao.
Boje su sasvim ok, ali kao sto sam vec rekao, monitor je vise za radit nego za igrice i filmove, po meni i to je eto mozda jedina losa strana, da kad gledas film bude malo pretamna slika, vjerojatno se to da kalibrirati ali za tih par filmica i igrica sto sam igrao radje sam si podesio za normalan rad na racunalu a tu mi je prikaz odlican, boje a ono po meni su vjerne, nis losije od nekog crt-a kojeg sam imao prije.

Sto se tice reflexije.. a cuj ako bas radis u nekom osvjetljenom prostoru bo mozda bi ti smetalo, reflexija se skuzi samo kad je na ekranu crna pozadina a okolo je ful osvijetljeno. Ja u normalnom radu niti ne skuzim tu reflexiju, u pocetku sam mislio da ce mi smetat ali eto ako smatras da ce ti to smetat onda ce ti smetat jer ces obracat pozornost stalno ali po meni to nije mana! U principu ko da imas crt samo tamo se niko ne buni za to
Very Happy

Nebi htio zvucat kao da hvalim "svog" konja i nebi htio da kupis pa da ti se ne svidi.. ali opcenito ja sam veoma zadovoljan.. U pocetku mi je bio cudan jer sam bio naviknuo na crt ali sad vec planiram kako da kupim treci Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 29.12.2007 19:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na odgovoru, ja bi koristio monitor isključivo za web i graf dizajn. Kaj će ti 3 monitora?!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
_FLYER_



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 72
Location: sarajevo / zagreb

PostPosted: 29.12.2007 19:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..ljudi hvala svima na komentarima. ostat ću kolko vidim i dalje uz CRT Samsung 959NF, trenutno nemam vise od 3K kuna za monitor, pa kad za koji mjesec padnu cijene evo meni novog monitora. gledam danas bug, teme broja LCD monitori i hvale 22" Samsung 2232BW kao monitor za sve namjene. neznam sto im to znaci, no za graf. dizajn sigurno nije, uvjerio se osobno..

-f-
Back to top
View user's profile Send private message
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 30.12.2007 04:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
hvala na odgovoru, ja bi koristio monitor isključivo za web i graf dizajn. Kaj će ti 3 monitora?!


a cuj jednom kad probas rad na vise monitora bit ce ti jasno Very Happy

ja kuzis uvijek imam na jednom otvoren "kod" a na drugom browser, ili na jednom photoshop na drugom kod ili browser ili nes. Ako recimo pratis tutove ok je imat na jednom program s kojim radis a na drugom tutorial, ma uglavnom nemogu zamislit rad sa 1 monitorom. A toliko sam se naviknuo na multimonitoring Very Happy da bi mi treci upotpunio "view". Jednostavno puno radnog prostora, vise stvari mozes odjednom imat pregledno, ma neznam.. ko proba ne vraca se na jedan Cool
Back to top
View user's profile Send private message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 30.12.2007 15:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zaboravio sam pitat da li će raditi monitor na nešto starijoj grafičkoj, jer ja imam ATI Radeon 9550 / x1050 series?

Koliko košta neka novija grafička koja bi bila dobra za ovaj monitor i za dizajn?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 30.12.2007 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ako ima DVI izlaz graficka nema problema, ako imas VGA onda mozes sa adapterima spojit, ali ne preporucam jer svi ti konverteri iz jednog signala u drugi imaju gubitke na kvaliteti, tako da je svakako bolje dvi kartica na dvi monitor.
A danas manje vise sve koje imas za kupit su DVI kartice cak i one od 200ak kuna. Mislim za dizajn da je najvazniji proces i ram a graficka ne toliko jer u principu ti radis sa staticnom slikom a ne nekim naprednim 3d spikama.

Inace moram jos jednom napomenu, odvoji si jos vremena da se raspitas i uputis u sve to (ako je moguce uzivo isprobas). Ja kad sam kupovao komp sam 3 mjeseca visio na forumima citao i citao dok si nisam slozio komp u svaki detalj kako sam htio, tek tada sam bio sretan Very Happy
Ipak ono sto se meni ili nekome svidja ne mora znacit da ce tebi odgovarat.
Back to top
View user's profile Send private message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 30.12.2007 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako si se raspitivao za monitor toliko onda ti mogu vjerovati i kupiti taj isti.. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 30.12.2007 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ja imam ovu karticu. http://ati.amd.com/products/radeon9550/specs.html

Ja se ne razumijem baš u hardware, jel ovo taj DVI koji treba imat?

Integrated 165 MHz TMDS transmitter (DVI 1.0 compliant / HDMI interoperable and HDCP ready*)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 30.12.2007 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I samo još jedno pitanje, da li ima neki monitor koji je veći od 20" ali bolji od ovog (do 4500kn max)? Jako mi je važan prikaz boja, da prikazuje točno boje i da nema razlike u boji na vrhu i dnu ekrana i je crna crna, a ne siva.

Hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 30.12.2007 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
I samo još jedno pitanje, da li ima neki monitor koji je veći od 20" ali bolji od ovog (do 4500kn max)? Jako mi je važan prikaz boja, da prikazuje točno boje i da nema razlike u boji na vrhu i dnu ekrana i je crna crna, a ne siva.

Hvala


imas par opcija.. procitaj malo reviewu po netu, iznjegavaj samsung "B" monitore i trazi da ti ga upale u ducanu

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Muad_Dib



Joined: 01 Jun 2005
Posts: 5
Location: Sarajevo

PostPosted: 31.12.2007 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imali smo slican problem kad mi se pojavila potreba za LCDovima.

Dugo sam iscitavao i trazio sta mi odgovara, da li da idem na WIDE ili ne jer nisam htjeo da se zalijecem. Nista, ama bas nista kvalitetno u rasponu pristupacne cijene nisam nasao osim SAMSUNGa SM 971P cija su dva modela sada ispred mene i prezadovoljan sam. Imaju sve karakteristike koje jednom dizajneru trebaju. Jesu skupi ali cijena sama govori sta nude. Naj bitnija stavka u svemu je nativnih 16.7 miliona boja a ne simulacija kao kod nekih drugih jeftinijih modela. Nisu WIDE ali to je moj licni izbor. Bolje se snalazim na 2 obicna 4:3 nego jednom 16:9.

_________________
Alen Ajanovic
www.alenajanovic.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 31.12.2007 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo kupio sam danas NEC 20wgx2 i odličan je, ali imam 2 mrtva piksela. a kad bliže pogledam (s manje od 4 cm) vidi se još piksela koji na crnoj pozadini svjetle, sad ne znam jel su to mrtvi pikseli jer ovak iz daljine se ne vide. No i ova dva se ne primjećuju u radu nego samo kad je crna pozadina.

Jel znate koliko proizvođač mrtvih piksela tolerira?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group