Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
3d projekti nova stranica

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lou_reed



Joined: 23 Feb 2006
Posts: 18

PostPosted: 04.01.2008 14:00    Post subject: 3d projekti nova stranica Add user to your forum ignore list Reply with quote

prije par dana sam dao na uvid staru stranicu
sad sam napravio novu (držao sam se savjeta, osim Adsensa, to je još uvijek u fazi isprobavanja)

www.kichl.info

hvala

_________________
www.kichl.info
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 04.01.2008 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svakako bolje od onoga prije...
Mislim da je template korišten, ispravi me ako nije tako.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
lou_reed



Joined: 23 Feb 2006
Posts: 18

PostPosted: 04.01.2008 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da koristio sam jedan joomla template

_________________
www.kichl.info
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 04.01.2008 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam kako je stranica prije izgledala ali mi se ovo ok. Ima par grešaka na stranici koliko sam uspio primjetiti. Recimo ono gdje piše "We can make your design looks better!" mislim da ti je ovo s viška i ovaj bijeli rub oko kvadrata, zar ne bi trebalo biti prozirno?

Inače odlični radovi. Super su mi one animacije na naslovnoj.

Onaj čovjek na naslovnoj mi previše neozbiljno djeluje i ne paše mi baš.

Poravnaj na naslovnoj one flash animacije sa širinom teksta ispod.

To su neka moja mišljenja, uglavnom odlični su ti radovi pa bi bilo bolje da još poradiš na stranici da bi bila bliže razini na kojoj su ti radovi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
lou_reed



Joined: 23 Feb 2006
Posts: 18

PostPosted: 04.01.2008 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oko S sam maknuo (i da onaj bjeli rub se ne uklapa)
Onaj lik na slici s desne strane mi je ok, mislim da ću ga ostaviti.
Da trebam poravnati tekst i sliku na početnoj,

_________________
www.kichl.info
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 04.01.2008 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vrlo dobro Applause
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lou_reed



Joined: 23 Feb 2006
Posts: 18

PostPosted: 04.01.2008 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala Smile

_________________
www.kichl.info
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 04.01.2008 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako mi je dan ljepsi kad izkritiziram nekoga Twisted Evil a tebe sam bas uzeo na pik Cool

Pa da krenemo..


1. Makni favicon od joomle!

2. Ovaj Izbor boja mi je totalno profulana spika i bas nepotrebno. Nema nikakvu funkciju, samo promjeni boju pozadine ovog texta i boju linkova. Izabereš jednu boju i deres po tome. E sad posto je to template to je druga prica, ako mozes i zelis po meni ja bi maknuo ako ne nema veze.

3. Ovaj process, contact i downloads bi malo odvojio posebno istaknuo jer ih ni sam nisam odmah uocio, i mislim da je ovo veoma vazno napravit!!!!!!

4. Usporio bi slideshow, vec si skuzio da ne volim da mi "igra predocima" a svakih 3 sec ili koliko vec ne procitam jednu liniju texta na pocetnoj a vec mi odvlaci pozornost.

5. Sam lik mi nije toliko los(nije mi ni drag jer izgleda onako americki "dummy" hehe) koliko mi smeta sto ove slike radova na pocetnoj nemaju okvira, ova zadnja slicica u lijevom kutu ima mali djelic bjelog (prozor valjda) a pozadina je bijela pa ispada "nazubljena slika".

6. OUR WORK PROCESS i PRICES imaju jednu velicinu fonta a OUR SERVICES drugu, a i ovi podnaslovi su crni i vise se isticu a kao trebali bi biti manje vazni?

7. Sav text osim tih podnaslova je sivi a pod Contact sav text je crn?? Nekonzistentnost a i ovako crn text meni osobno previse blijesti, ublazi malo stavi text sivi ko i na ostatku stranice.
Ispravak i dodatak, tek sad sam skuzio da je text na pocetnoj crni a na process sivi?????

8. Ocu proklete strelice(previous i next) na galeriji slka Evil or Very Mad neda mi se 12 puta kilikat na slicicu i 12 puta gasit lightbox kad mogu samo kliknut na next!! A i slicice nisu centrirane, s ljeve strane imas 5 pixela prazno a s desne strane 55 pixela!!

9. Reklame si drasticno srezao to mi se svidja ali ja bi skroz maknuo. Tebi sama funkcija nije broj posjeta i zarada putem reklama na stranici vec prezentiranje tvoje djelatnosti! Uglavnom neprofesionalno po meni, a u ovom poslu koji se bavis mislim da ti jedan klijent donese vise para nego godisnje od adsensa. Moras se odlucit ako oces zaradjivat putem reklama pisi blog i povecaj posjetu Smile

10. Sto se tice galerije isto, kod image imas crni okvir kod video nemas? Uglavnom ja bi za video odvojio maoo ove sekcije, mozda neki rounded corners "pravokutnik" ili border ispod selekcije, ovako ispada ko da su slike reda radi a ne da "opsiuje" odredjenu kategoriju, i definitivno bi stavio Link na slicice. Ja volim da me slicice pored linkova isto vode dalje.


E sad za kraj. Manje vise si uvazio savjete u odnosu na proslu stranicu i to se primjeti, izgleda profesionalnije, cisto pristojno, drasticno poboljsanje se vidi. Osobno sam vrlo iznenadjen sto si u tako brzom roku sve to napravio!
Jedan savjet, mogao bis smanjit broj rotacija na pocetnoj tako da stavis slike koje se vrte da su pola wireframe a pola renderirane sa texturama (recimo, ljeva polovica slike je wf a desna render).

Eto, nadam se da se ni ovaj put ne ljutis sto ti zadam jos posla Wink
Back to top
View user's profile Send private message
lou_reed



Joined: 23 Feb 2006
Posts: 18

PostPosted: 05.01.2008 22:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

naravno da se ne ljutim, drago mi je da si ponovo bacio oko i dao mi koji savjet.
Skoro sam sve uredio, osim one stvari preko koje se mijenjaju boje na početnoj, to za sada ne diram, (nije da mi baš koristi, ali iskreno nemam pojma kako da to maknem)
Moram još smisliti kako da prezentiram početnu stranicu za video i za scene, za sada su samo sličice sa linkom na video tj na scenu.
Neću staviti ništa komplicirano, možda samo malo teksta i to je to.
Smile

_________________
www.kichl.info
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 05.01.2008 23:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

omg, the grinning nerd

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jossaric



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 5

PostPosted: 06.01.2008 03:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zašto koristiš joomla template? Zašto si sam ne izdizajniraš stranicu?
Back to top
View user's profile Send private message
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 06.01.2008 05:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Doso sam od vani sad ali svejedno mi neke stvari upadaju u oko i nemam mira ako odmah ne napisem, bolje da se ja bacim u posao "testera" to mi ide dobro Smile

1. Kad si na image ti je navigacija malo sj... u odnosu na ostale stranice, tocnije fale ti one crte.

2. Ikonice ti nisu jednako udaljene od ljeve strane, tj. probaj sredit da stoje na istom mjestu i pod images i pod video. A pod video i ostale stavi onaj hover effekt kao sto je kod ikonica na images, bas mi je slatki Very Happy

3. Kod kontakata malo smanji razmak izmedju linija texta


Pa malo ultra mega cjepidlacenja...

4. Taj hover efekt kod images s gornje strane "slicice" je mrvicu manji nego sa strane i dole, probaj to sredit.

5. Pod Process > OUR SERVICES i onda podnaslove: 3D architectural renderings, 3D Virtual Reality Tours & Fly-Throughs itd. ipak stavi boldano ali sive boje, ne crne kao prije ali ipak treba malo istaknut u odnosu ostali text, ali ne toliko jako da je vazniji od naslova koji mu je "nadredjeni" haha Smile


I sad ovo nisu greske ali ono po mom ukusu, bo mozda neko totalno drukcije razmislja ali ja bi recimo na pocetnoj gledao unutar texta stavit linkove na neke od sekcija, u stilu "bla bla bla pogledajte slike nasih radova" tj. u samom textu pozivas korisnika da ode pogledat pozivas ga na neku radnju.
Vidim stavio si rub na slicice na pocetnoj ali ipak onaj crni izmedju njih mi jos uvijek malo odskace.
Po meni je video i ovako ok ne moras nes posebno radit.
E sad ako oces mozes probat isfurat da kad predjes misem preko ikonice na pocetnoj ti krene onako animacija, pogledaj si na stranici od coda http://www.callofduty.com/ sa strane one ikonice kad predje misem pa onako animirano ide, to bi ti mozda bilo bas ok za ovu tvoju, onak samo prijedlogic za buducnost.


Uglavnom sad si me bacio u bed kako sve to sredujes, meni se zadnjih dana nis neda radit a posao ceka i gomila se a ti tu sve full brzo sredis Confused
Very Happy

Sve u svemu predobro sad!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 06.01.2008 17:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ponovo ... za jedan profesionalni studio, portfolio i sl. nisu Google adsens.
Postoji masa razloga zbog kojih oni nisu podobni u ovim slučajevima.
Kolege će vjerujem navesti mnogo tih razloga.
Jedan od najbitnijih je da uzmeš u obzir šta zapravo želiš postići svojom prezentacijom, a ovdje vjerovatno želiš da eventualni posjetitelj ili budući klijent primjeti ono najbitnje - radove i notu prefesionalnosti.
A kad isti primjeti te dodatke - šta misliš kakav će efekat biti?

Mislim možda glupo zvuči ali ispada da nemaš posla ili ne znaš da ga pronađeš te se krpiš na sve moguće načine - kontaš?

Ovo pišem u najboljoj namjeri, inače važi za sve one koji postavljaju takve elemente po ličnim prezentacijiama.

Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 06.01.2008 17:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto Adi je bas ljepo opisao ono sto sam ja htio reci Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
lou_reed



Joined: 23 Feb 2006
Posts: 18

PostPosted: 07.01.2008 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok sredio sam što sam mogao za sad
Onaj hover efeks na images moram još dodati na ostale sličice.
Promjenio sam sliku na početnoj.
Ne kužim zašto mi se gornji nemi promjeni kad odem na Images, to neznam popravit.
Stavio sam linkova na sekcije unutar početnog teksta
Malo sam poravnao slike...
Još malo pa gotovo Smile

_________________
www.kichl.info
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 07.01.2008 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo se nadaj, mozes ti sredjivat kolko oces uvijek ja nesto nadjem Twisted Evil

Linkove unutar texta nemoj da se otvaraju u novom tabu, prozoru nego u istom.
Poravnao si slike u ljevo ali mogao bis i po visini.
A za gornji meni ti neznam, igraj se prckaj, za pocetak probaj sredit errore i warninge sto pokazuje validator, imas neki cudan NOa element, ili je greska ili je neki joomlin artefakt? Smile



Sjeti se prva verzija kakva ti je bila a kakva je sad, koj napredak Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
lou_reed



Joined: 23 Feb 2006
Posts: 18

PostPosted: 07.01.2008 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok linkovi se otvaraju u istom prozoru
čini mi se da su slike poravnate
one crte na glavnom meniu ne mogu dobiti

_________________
www.kichl.info
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group