Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zahtjevi za stranicu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO
View previous topic :: View next topic  
Author Message
n10tiny



Joined: 02 Aug 2005
Posts: 153
Location: Kisstown

PostPosted: 10.01.2008 08:33    Post subject: Zahtjevi za stranicu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav

Mislim da je moj upit najblizi SEO kategoriji.
Naime, radim u upravi jednog grada i krecemo u redizajn stranica.
Potrebna nam je lista nekih MUST APPLY zahtjeva za nase nove stranice koje moraju udovoljavati sve nove standarde (citaj css, xhtml, w2.0)

Ukoliko netko ima posaljite na mail pasko@youth.hr

Hvala

_________________
www.justanotherone.net
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarioFr



Joined: 08 Nov 2007
Posts: 15
Location: Split

PostPosted: 10.01.2008 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam bi li se mogli poistovjetiti web standardi sa SEO, al ok Wink

vjerujem da ovdje ima dosta onih koji će ti više reći o cssu, xhtmlu i sl., a što se tiče samog SEO-a, poviri na tutorijal Kako optimizirati website u 6 koraka. Mislim da naslov dovoljno govori Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
n10tiny



Joined: 02 Aug 2005
Posts: 153
Location: Kisstown

PostPosted: 11.01.2008 07:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slazem se da SEO i web standardi nisu isto ali mislim da sam dobru kategoriju izabrao...

Evo nekoliko zahtjeva koje sam za sada nasao i koji su nam nuzni a naravno treba ih nadopuniti.
============================
Zahtjevi izrade sluzbenih stranica grada ....

1. izrade dizajna, (x)html-a i
2. programskog riješenja

(X)Html treba biti izrađen po w3c(www.w3.org) standardima, i treba se potpuno isto prikazivati u svim vodećim web browserima (firefox, internet explorer 6.0, internet explorer 7.0 i Opera). Poželjno je da što je moguće veći dio izgleda stranice bude definiran kroz css.

Stranica treba biti optimizirana za pretraživače, prvenstveno za google:
- svi linkovi moraju biti tekstulani
- sve slike moraju imati alt tag (i one koje se uplodaju kroz cms).
- sekcije stranice trebaju biti označene sa po jednim h1 tagom, a podsekcije sa ostalim h(2-6) tagovima
- poželjno je da title stranice sadrži i naslov teksta koji je otvoren
- ostali elementi koji utječu na pozicinoranje na google-u su poželjni, ali nisu neophodni.

Programsko riješenje treba zadovoljavati sljedeće kriterije:

Stranica se sastoji od dva dijela. Jedan je otvoren za sve, a drugi je samo za registrirane članove. Cijela stranica treba biti dvojezična (hr/en) sa mogućnosću kreiranja različite strukture za oba jezika (što znači da svi sadržaji i struktura neće biti isti na oba jezika).

** otvoreni dio
* potpuno dinamički cms sa mogućnostima dodavanja kategorija i podkategorija, sa arhivom tekstova.
* foto-galerija - upload slika i njihov prikaz na stranici
* press clipping - upload dokumenata doc, pdf, xls i sl... (sa imenom, datumom i opisom)
* forum - može biti i neko gotovo riješenje (npr phpBB)
* kontakt forma - klasična forma za slanje mail-a preko web stranice. Treba imati zaštitu od spama.
* pretraživanje - pretraživanje stranice preko traženog pojma.

** zatvoreni dio - nalazi se na adresi www.domena.hr/uprava
* dodavanje korisnika u administracijsko sučelju
* logiranje
* zaboravili ste lozinku
* dodavanje kategorije i podketegorije
* postavljanje dokumenata po kategorijama - doc, pdf, xls i sl... (sa imenom, datumom i opisom)

Izvršitelj/ica bi trebao napraviti edukaciju za administratora stranice i isporučiti pisane osnovne upute za administriranje stranice.

Naričitelj se obvezuje da će sve potrebne materijale, koncept stranice, kao i sva odobrenja vezana uz dizajn osigurati u roku od 24 sata od kada ga izvršitelj to zatraži.
Rok izrade kompletnog riješenja je xx.xx.xxxx

_________________
www.justanotherone.net
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Obelix



Joined: 03 May 2007
Posts: 22

PostPosted: 11.01.2008 09:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

n10tiny wrote:

(X)Html treba biti izrađen po w3c(www.w3.org) standardima, i treba se potpuno isto prikazivati u svim vodećim web browserima (firefox, internet explorer 6.0, internet explorer 7.0 i Opera). Poželjno je da što je moguće veći dio izgleda stranice bude definiran kroz css.

Dodao bi Safari i Konqueror.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group