Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Re-design stranice

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fran Krsto



Joined: 23 Oct 2006
Posts: 30
Location: Moja radna soba

PostPosted: 12.01.2008 13:10    Post subject: Re-design stranice Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me vase misljenje o redesignu jedne web stranice. Jos nije 100% gotovo,
fale mi neki prijevodi za engleski, ali vizualno, to je to..

Naravno, prihvacam sve konstruktivne kritike/prijedloge.

Stara stranica:
http://www.ljerkaocic.com/

Re-design:
http://www.frankrsto.com/

_________________
El Surio !
Back to top
View user's profile Send private message
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 12.01.2008 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je stara verzija bolja

zasto?

1. fotografija je bolja
2. na novoj verziju su mi backgroundi cudni, repeat ubija u pojam...previse ga je i k tome jos 4 razlicita
3. pozadine naslova rjesene gradijentima!? meni se to ne sviđa... to promjeni
4. previse je sve ravno... na staroj stranici je ipak nesto sto daje boju zivost...

definitivno stara!


evo nesto za inspiraciju

http://www.smashingmagazine.com/2006/12/19/50-beautiful-css-based-web-designs-in-2006/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 12.01.2008 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pazi, sve je to neloše složeno al dizajnerski je sve stariniski. Zgrabi dasku i prosurfaj malo netom pa pogledaj kakvi su sajtovi danas. Naravno, ne savjetujem ti da kopiraš niti slično, već da vidiš na šta se stavlja naglasak pri dizajnu. Svakako osmisli nešto svježije i kreativnije, jer ovo, počevši od odabira boja pa nadalje nikako (bar meni) nije privlačno.

Pozz...

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 12.01.2008 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LifeCanBeFun wrote:

evo nesto za inspiraciju
http://www.smashingmagazine.com/2006/12/19/50-beautiful-css-based-web-designs-in-2006/


great share duuuude, na to sam mislio.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Fran Krsto



Joined: 23 Oct 2006
Posts: 30
Location: Moja radna soba

PostPosted: 13.01.2008 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro, mogu razumjeti kako ovaj moj redesign izgleda zastarjelo u usporedbi sa
ovim "vibrant" designovima, ali iskreno, to sto je sada moderno se meni uopce ne svidja.

Sitni tekst, preveliki kontrasti pozadine i prvog plana gdje je sadrzaj, s druge strane
slabi kontrasti kod navigacije ili sadrzaja do te mjere da je nerjetko tesko citljiv...

A i bolje da ne spominjem kodove kod nekih od tih 50 most beautiful. Neke nemaju
ni doctype, koriste se tablice, CSS je cesto pogresno napisan itd.

Ok, mozda sam mogao malo vise pustiti masti na volju, pa cak iako se radi o
web siteu koji je posvecen klasicnoj orguljskoj glazbi, ali iskreno, moji prioriteti ovdje
su bili:

1. citljivost i preglednost
2. ispravan kod
3. promjena samog izgleda stranice, da bude nesto drugacije od
onog sto je do sada bilo.

_________________
El Surio !
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 13.01.2008 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fran Krsto wrote:

Sitni tekst, preveliki kontrasti pozadine i prvog plana gdje je sadrzaj, s druge strane
slabi kontrasti kod navigacije ili sadrzaja do te mjere da je nerjetko tesko citljiv...


Ko ti kaže da ti napraviš isto...
Fran Krsto wrote:

A i bolje da ne spominjem kodove kod nekih od tih 50 most beautiful. Neke nemaju
ni doctype, koriste se tablice, CSS je cesto pogresno napisan itd.


Istina, no dizajn se spominjao tako da bi trebali zanemarit kod tenutno.
Fran Krsto wrote:

Ok, mozda sam mogao malo vise pustiti masti na volju, pa cak iako se radi o
web siteu koji je posvecen klasicnoj orguljskoj glazbi, ali iskreno, moji prioriteti ovdje
su bili:

1. citljivost i preglednost
2. ispravan kod
3. promjena samog izgleda stranice, da bude nesto drugacije od
onog sto je do sada bilo.


Slabi argumenti, ako si tražio komentare za design, sve se da to ukomponirat a da izgleda svježije.
Mislim, nema veze šta se tebi ne sviđa ovaj moderan look novih sajtova, niko ti ne kaže da ih i ti moraš tako radit, ali ako već pitaš za design, poigraj se sa PS-om malo više pa će to urodit plodom.
Ovako kad vidim samo divove sa bg colorima i neki txt, možda stilizarn menu i to je to, nije mi nešto, stvarno se da poigrat i napravit nešto bolje.

Apropo orgulje il šta već, skini neku dobru sliku orgulja ili instrumenata, doradi je pa je probaj malo ukomponirat, i neboj se koristiti više boja, samo budi pažljiv u odabiru.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 13.01.2008 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam komentar na novi sajt: ja sam htio maknut prozor je sam mislio da je gore na sajtu radi bijele boje Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group