Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Misljenje
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 14.01.2008 16:12    Post subject: Misljenje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav !

Eto link na stranicu zanima me vas misljenje o toj stranici upitan sam sto mislim o tome a ja jadan nemam pojma, no znam ko ima pa vas molim da udariti i kritikama i pohvalama.

Last edited by keder on 22.03.2008 18:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2008 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moj savjet:
daj malo prošetaj po css galerijama tipa http://cssglobe.com/ , http://www.cssdrive.com/ i http://www.cssheroes.com/ i malo razgledaj koji su trendovi u web dizajnu.....i
radi sajt bez tabljica Smile kao što w3c crew kaze "tablice se koriste za prikaz tablicnih podataka i proracuna i t d d d d....." Wink

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 14.01.2008 16:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da na ovom primjeru table / tabless najmanji problem

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 14.01.2008 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma ja se apsolutno nista ne kuzim u izradu web stranica niti u web dizaj, zato vas i pitam i to mi recit onak jednostavno to valja zato i zato ili ne valja zato i zato.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 14.01.2008 16:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moje mišljenje jee da svakako treba mijenjati header odnosno banner i možda boje, jer mi nikako ova zelena nije oku ugodna
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 14.01.2008 18:21    Post subject: Re: Misljenje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako ti je osoba koja te trazila misljenje prijatelj onda mu reci da je ovo sranje.
Ako ti je poznanik onda mu reci da nis ne valja i bok!

Stranica izgleda kao da je napravljena iste godine kad je firma osnovana...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 14.01.2008 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je bilo grubo Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 14.01.2008 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slazem se, trebao sam reci "Stranica nije dobra, nemojte se truditi popravljati je, nego napravite novu stranicu"

peace

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 15.01.2008 02:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja mislim da bi se posao web dizajna trebao prepustiti web dizajnerima

bez uvrede, zaista...

ima ljudi koji danas rade sve i svašta pa bi još onako uz hortikulturu i vrtlarstvo radili i webove... em što dampiraju cijene, em što to rade loše....

...morao sam to reć... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 15.01.2008 08:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keder istina prilično su ti slobodno rekli svoje mišljenje o stranicama. nemoj da te to pogodi. stranica zaista izgleda zastarjelo jer koristiš zastarjele elemente. ovi efekti na slovima u headeru, pa animirani gif-ići, pa ono zavrntuto dolje sve to podsjeća na stranice od pred 10 godina.
things-you-dont-see-in-web-20

bez obzira na to sigurna sam se da si se dosta potrudio da sve to iskodiraš. poigraj se još dizajnom ako imaš vremena. odi npr na pixel2life i odradi par tutorijala

da si u startu napomenuo kako nisi inače web dizajner i kako dizajnerima nemaš izričitu namjeru 'krasti' poslove vjerojatno bi te ekipa malo manje 'oprala'. pozdrav Very Happy

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2008 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA JOOOOOOOOJ

PRVO HVALA NA KOMENTARIMA.
JOJO JOJO AJDE MALO BOLJE PTOCITAJ UVOD. nIT SAM JA TO RADIO NITI ZNAM RADITI NITI, PITAO SAM SAMO ZA MISLJENJE, A JA NISAM ZELIO PRIJATELJU NISTA GOVORITI JER JA SAM NEMAM POJMA O IZRADI WEBA.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 15.01.2008 12:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da si napisao u prvom postu:

"Moj prijatelj me pitao za savjet"... a ne "upitan sam" onda bi većina odmah shvatila Smile

A jel ti zna prijatelj da si stavio link za web na mi3?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2008 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne zna
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2008 12:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ustvari prijatelj zna ali ne zna vlasnik stranice
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 15.01.2008 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LifeCanBeFun wrote:
da si napisao u prvom postu:
"Moj prijatelj me pitao za savjet"... a ne "upitan sam" onda bi većina odmah shvatila Smile


s ovim ću se složiti... a ništa prenesi ovo prijatelju onda Laughing

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 15.01.2008 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ustvari prijatelj zna ali ne zna vlasnik stranice


a jooj... sad kad bude vlasnik upisao ime tvrtke u google i kad mu pokaže link na mi3 (6. po redu), onda će vidit sve komentare...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
antares



Joined: 29 Feb 2008
Posts: 4
Location: Pula

PostPosted: 29.02.2008 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za design mislim da je kao i ukus, o tome se ne raspravlja. Netko voli zelenu boju, netko crvenu...isto tako i vizualni izgled. Meni je ok, lijep je, nije kricav. Druga stvar je sto danas ima puno modernijih tehnologija. Ali, ako je stranica funkcionalna, a ocito radi i ako nije ruzna i pruza sve sto je i namjena koga briga (posjetitelja kome je namjenjena) kako je ona napravljena, pomocu tablica ili danas modernijeg CSS-a, PHP-a, ASP-a i slicno. Mislim da je bit stranice postignuta, ona je tu da pruzi informacije i meni uopće ne djeluje lose. Slazem se da ima i boljih ali i losijih. Mislim da je ulozen trud u nju, nije radjena po sabloni.
Back to top
View user's profile Send private message
sloser



Joined: 13 Jul 2007
Posts: 14

PostPosted: 29.02.2008 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

antares wrote:
... pomocu tablica ili danas modernijeg CSS-a, PHP-a, ASP-a i slicno.


ja ipak mislim da je bolje raditi stranice pomoću php-a nego tablica, čak još bolje umjesto php-a ili tablica treba koristiti ajax Smile

samo što je problem što ajax ne radi u svim browserima dok tablice rade Smile
Back to top
View user's profile Send private message
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 29.02.2008 18:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kae ovo lamer forum flaming?



btw. moja prva stranica nije izgledala upola atraktivno kao ova, a brijem da nije ni od ostalih baba sa forumima koji sve kritiziraju s visoka

eh da još nešto, ja ne žiku ove web dezener wannabe, ako ti ne ide dizajn... kradi! đole plagiraj!

nije grijeh ako te ne uhvate

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 01.03.2008 00:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sloser wrote:
antares wrote:
... pomocu tablica ili danas modernijeg CSS-a, PHP-a, ASP-a i slicno.


ja ipak mislim da je bolje raditi stranice pomoću php-a nego tablica, čak još bolje umjesto php-a ili tablica treba koristiti ajax Smile

samo što je problem što ajax ne radi u svim browserima dok tablice rade Smile

iz ovog je evidentno da vas dvojica samo nabacujete kratice, a nemate pojma čemu služe.

što se tiče dizajna..
za "moja prva web stranica" je ok.
za "zarađujem radeći web stranice" nije ok.
ali bit će bolje.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
antares



Joined: 29 Feb 2008
Posts: 4
Location: Pula

PostPosted: 01.03.2008 01:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije tocno...jako dobro znam sto je HTML, CSS, JavaScript, ASP, ASP-NET, PHP i MySQL i cemu sluze. Ona stranica je radjena u cistom HTML-u sa tablicama, istina je da postoji jednostavniji nacin da se ista stvar napravi sa CSS-om i DIV tagovima. Za serverski jezik PHP nema potrebe jer stranica nije dinamicna. Sto se tice dizajna nije prilagodjen sadasnjem trendu, ali mora li biti? Mislim da se puno toga moze jos poboljsati. Ali dizajn je dizajn, to je vise umjetnost dok je nacin izrade tehnika. Mislim da je najbitnije da stranica sluzi svrsi kojoj je nmajenjena a ne da bude prezentacija developerskih sposobnosti. Jer posjetitelje ne zanima sto je PHP, CSS, HTML i ostalo. Oni vide vizualno i traze informaciju. A to je i cilj web stranice.
Back to top
View user's profile Send private message
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 01.03.2008 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

antares wrote:
Za design mislim da je kao i ukus, o tome se ne raspravlja.


krivi pristup, u potpunosti

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
antares



Joined: 29 Feb 2008
Posts: 4
Location: Pula

PostPosted: 17.03.2008 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozda design ima neka svoja pravila i trendove kao i moda. Ma slažem se da danas dizajneri drugačije rade, a mislim da je to i zbog postojećih šablona. Po šabloni je lako biti dizajner, kopirati nešto tuđe i ubaciti svoj kod. Ja osobno ne smatram stranicu ružnom, možda umjesto zelene boje bi stavio neku nijansu tamne sa strane. Meni nije ružna a i sve je funkcionalno. Rade svi linkovi, video, flash...i pruža posjetitelju sve bitne informacije. A to i je bitno, posjetitelj ne pamti izgled nego mu treba sadržaj, informacija. A po meni ni izgled nije loš, jedino se sada to može napraviti bez tablica sa DIV tagovima ali tablice podržava više preglednika iako danas nije problem koristiti CSS. Sve u svemu, stranica mozda nije u trendu ali nije ružna.
Back to top
View user's profile Send private message
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 17.03.2008 17:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i Neven Ciganović sebe smatra lepim

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 17.03.2008 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

libero wrote:
i Neven Ciganović sebe smatra lepim


dobra...
Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group