Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Usporavanje?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 27.01.2008 11:48    Post subject: Usporavanje? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koristim Firefox već duže vrijeme, i uvijek recimo kad dođem na dnevnik.hr ili nešto slično, jako se uspori, tako da čak ne mogu ni klikat na tabove. Kliknem i moram čekat jedno 5 sekundi da prebaci (i više), a da ne govorim o otvaranju linkova na takvim stranicama... Što bi to moglo biti?
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2008 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja nemam odgovor što bi to moglo biti, ali ja znam da većina vas koristi Firefox kao preglednik dok ja koristim IE i to 6 koji mi nikada ne javlja taj problem za razliku od Firefoxa.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 27.01.2008 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IE ne javlja problem zato što je on sam problem Laughing

Upravo takav problem se javlja i kod mene na nekim stranicama (rijetko ali desi se).
Iduću put kad primjetim usporenje javiću stranicu na kojoj sam, pa da provjere ostali dali se to dešava i njima.

Ja sam imao (postavio sam i temu tu negdje) nekih bugova sa firefoxom tipa da mi javlja da nemam konekciju i sl., dok Safari radi normalno - ali nove verzije su to ispravile.
Čudost neka.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 28.01.2008 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vrlo je vjerojatno javascript i/ili cinjenica da nisi dugo gasio browser, nego samo otvarao i
zatvarao tabove, pa ti se memory usage firefox.exe procesa poprilicno poveca.

Naime, kako bi mogao pamtiti endless listu tabova i sl. (zbog featurea "undo close tab", i sl.),
firefox "pamti" kompletno stanje taba u kojem se nalazio kad je zatvoren... I tako... tog se zna
nakupit, pa kasnije malo buba Smile

Ili se zna desit da neki prokleti plugin (flash, acrobat, java - sa svakim od njih mi se desilo) "zahanga"
jednom, i nakon toga mi se desava isto ovo sto opisujes (delay ogroman od klika do akcije...)

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 28.01.2008 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Vrlo je vjerojatno javascript i/ili cinjenica da nisi dugo gasio browser, nego samo otvarao i
zatvarao tabove, pa ti se memory usage firefox.exe procesa poprilicno poveca.

Naime, kako bi mogao pamtiti endless listu tabova i sl. (zbog featurea "undo close tab", i sl.),
firefox "pamti" kompletno stanje taba u kojem se nalazio kad je zatvoren... I tako... tog se zna
nakupit, pa kasnije malo buba Smile

Ili se zna desit da neki prokleti plugin (flash, acrobat, java - sa svakim od njih mi se desilo) "zahanga"
jednom, i nakon toga mi se desava isto ovo sto opisujes (delay ogroman od klika do akcije...)


Vrlo vjerojatno je to onda.. a koje bi bilo riješenje? Jer stvarno zna iritirati...
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 28.01.2008 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.ghacks.net/2007/02/26/firefox-memory-tweaks/

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 28.01.2008 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to te ja pitam.
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 28.01.2008 18:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam malo pokusao to tvikat, al hmm...
probajte recimo www.autonet.hr
Katastrofa je, sporo uzas, makar i odma otvorio prvu stranicu tu (bez surfanja prije).
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 28.01.2008 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja osobno mrzim Mozilu iz dna duše (valjda zato ššto sam navikao na IE) ali meni autonet otvara bez ikakvog usporavanja!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 28.01.2008 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Ja sam malo pokusao to tvikat, al hmm...
probajte recimo www.autonet.hr
Katastrofa je, sporo uzas, makar i odma otvorio prvu stranicu tu (bez surfanja prije).


Je, na slabijim kompovima se jako osjeti. To je zbog flasha. 4 bannera, svaki na svojim
fps settinzima tweena bitmape i slicno (a neki (ako ne i svi) imaju i wmode="transparent",
sto je onako... em nepotrebno (nijedan nije transparent actually) em jebeni proc killer u
firefoxu).

Mozes probat reinstalirat flash player, mada uz onu kolicinu bannera i nacin na koji se
pozivaju -- sumnjam da ce se ubrzat.

Testirano na lapu P4 1.8 sa 512 megi rama (win xp). Trza za popizdit, nemres prebacit tab
jer jebeni flash uzme focus i radi samo keyboard shortcut... jebeno Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 28.01.2008 23:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Trza za popizdit, nemres prebacit tab
jer jebeni flash uzme focus i radi samo keyboard shortcut... jebeno Smile

Nedavno mi se to dogodilo, kako sam pizdio jer sam imao otvoreno minimalno 15 tabova i onda Sad

Inace, hvala na ovim FF tweakovima, nikako se nisam sjetio pozabaviti se s time, a deviantART mi je pomalo trzao, no iskljucenje Firebuga kad nije potreban rijesilo je problem Very Happy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 28.01.2008 23:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sa isključenim firebugom se osjećam kao da surfam u internet exploreru ili operi. Suxxorz.
Nemrem si pomoć, moram prćkat po svemu Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 28.01.2008 23:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hjebote, sad vise nemos ni kupit komp za 'surfanje', vec to mora bit ko za igre :smokin
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 29.01.2008 01:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Sa isključenim firebugom se osjećam kao da surfam u internet exploreru ili operi. Suxxorz.
Nemrem si pomoć, moram prćkat po svemu Smile

Very Happy Very Happy, a dobro, kad mi zatreba, lako ga ukljucim, ali glavno da sam rijesio ovaj problem
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 29.01.2008 02:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
http://www.ghacks.net/2007/02/26/firefox-memory-tweaks/


tu pise da treba editirati Browser.cache.memory.capacity medjutim, ja taj property nemam, samo browser.cache.memory.enable

hm?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 29.01.2008 02:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
zytzagoo wrote:
http://www.ghacks.net/2007/02/26/firefox-memory-tweaks/


tu pise da treba editirati Browser.cache.memory.capacity medjutim, ja taj property nemam, samo browser.cache.memory.enable

hm?


Quote:
The element does not exist and has to be created.

Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 29.01.2008 02:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

au nisam skuzio :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 29.01.2008 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:

Testirano na lapu P4 1.8 sa 512 megi rama (win xp). Trza za popizdit, nemres prebacit tab
jer jebeni flash uzme focus i radi samo keyboard shortcut... jebeno Smile



čekaj drugi rođendan.
Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group