Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
fulspectrum.net
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 24.03.2004 22:07    Post subject: fulspectrum.net Add user to your forum ignore list Reply with quote

E, konacno je gotov. Moj prvi portfolio!
Prije svega bih napomenula da sam totalno ostala bez inspiracije za pozadinu, pa je ostala bijela Crying or Very sad
Jos nesto, probajte me kontaktirat preko forme na kontakt stranici, ispise sve uredno, ali nikako da skuzim sta su oni x i y?
Thanks svima unaprijed i na + i na - Wink


http://www.fulspectrum.net
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
orange71



Joined: 04 Dec 2003
Posts: 85
Location: OSK

PostPosted: 24.03.2004 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svidja mi se, portfolio je malo premal, al ok site cijeli. i like it
Back to top
View user's profile Send private message
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 24.03.2004 22:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislis kolicinski (broj radova) ili vizualno?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 24.03.2004 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni super samo bi mi bilo kjut kad bi link bio na cijeloj kapljici a ne samo na textu (moglo bi se probat sto slicno i s onim balonima) Wink

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 24.03.2004 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni totalno sweet...bas mi dobro sve...ljeto u supetru...moje u sumartinu!!! Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 24.03.2004 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

forca wrote:
meni totalno sweet...bas mi dobro sve...ljeto u supetru...moje u sumartinu!!! Cool



Onda smo susjedi po ljeti Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 24.03.2004 23:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma brac je prekrasan, a kad sam dolje predjem ga uzduz i popreko tako da sam cesto u supetru a i na trajek za split!! Cool

mozda se vidimo na ljeto... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
TilT



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 117
Location: Lovran

PostPosted: 24.03.2004 23:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sajt mi je bas lijep i simpl i pregledan, jedino sta bi ja je da kad u portfoliu kliknem na neki tvoj sajt da se on otvori u novom prozoru. eto tolko
Back to top
View user's profile Send private message
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 24.03.2004 23:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je to samo meni? ali cini mi se da kapljice za link imaju shadow na krivoj strani..
ako ne onda nisu kapljice Razz
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.03.2004 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je kul. Simple, but effective; jedino mozda da kad ulovis vremena pogledas site i u mozilla based browserima, jer kontakt stranica se recimo drasticno razlikuje u mozilli i exploreru...

Glede x i y: to su koordinate submit gumba na koje je kliknuto: Znaci, ako ti je send.gif 31x13 pixela - x i y su ti koordinate unutar te 31x13 mreze pixela na koje je kliknuto prilikom slanja forme (primjeti da ako formu submitas enterom, nema tih x i y koordinata)

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 25.03.2004 11:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam gledala u drugim browserima, ali vjerujem da mozilla ima svoju interpretaciju.
Ima li kakvo rijesenje za maknuti te x i y?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 25.03.2004 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Site mi je najs jedino me malo pecka onaj double shadow na desnoj strani gdje se dva shadowa preklapaju... Ajd to fino manualno sredi Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.03.2004 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fulspectrum wrote:
Nisam gledala u drugim browserima, ali vjerujem da mozilla ima svoju interpretaciju.

Ima, i to za razliku od explorera, pravilnu Smile
Naime, stvar je u html-u, a ne u browseru...

Takodjer, mislim da ti pathovi do nekih pozdainskih sličica nisu baš najtočniji, zato se u ostalim browserima ne vide (recimo na kontakt stranici, ali i na nekim drugima...)

Ako već koristiš relativne pathove, možeš pomoću <base> elementa postići da se u svim browserima jednako interpretira početni url od kojeg idu svi pathov, linkovi, itd.
link na detalje: http://www.w3.org/TR/REC-html40/struct/links.html#h-12.4

Quote:
Ima li kakvo rijesenje za maknuti te x i y?

Ima nekoliko:
1. mozes maknuti slanje i ispis tih varijabli u formmail.asp skripti.
2. mozes javascriptom pokrenuti submit event forme, pa se mozda nece slati x i y koordinate, buduci da gumb nije kliknut, no mozda i hoce (nisam probavao)

No, takodjer preporucam citanje slijedeceg:
http://ppewww.ph.gla.ac.uk/%7Eflavell/www/trysub.html (dio pod input type=image)

Zakljucak bi bio da je najelegantnije to rijesiti pravim submit gumbom styleanim putem CSS-a, a sljedece rijesenje imho bi bilo izbaciti ispis x i y koordinata iz formmail.asp skripte (source mozes dati i ovdje, pa ti neki asp guru moze to rijesiti, a mislim da mozes i sama sa jednim ili dva "if"-a)

CSS stil za submit gumb koji bi mogao zamjeniti ovu tvoju sličicu:
Code:

input.submit {
  background-color: #C276D1;
  color: #fff;
  font-size: 10px;
  font-weight: bold;
  font-family: koji vec je na sličici koristiš, ako je nestandardni, uzmi neki standardni;
}

Tu se još može dodati i letter-spacing, line-height i ostali propertyi koji ti mogu zatrebati da recimo Arial natjeraš da izgleda vrlo slično ako ne identično onome na sličici...

Naravno, onda koristis:
Code:
<input type="submit" value="SEND" class="submit" id="submit" ... />


HTH

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 25.03.2004 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Puno hvala na savjetima, proucit cu to sa pathovima i za submit.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 25.03.2004 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zytzagoo, otkrila sam u cemu je stvar sa slikama u mozili.
Vecinu pozadinskih slika sam definirala sa CSS, a ne direkt u html (npr. bckg od svakog td) i izgleda da ih ne kuzi. Onda sam makla class i napisala samo style, a bckg sliku definirala u html, i to je to.
Nisam sve popravila, ali sad je puno bolje kako je bilo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 25.03.2004 16:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, sad je ok cijeli site u mozilli, osim sta ne mogu nacentrirat ono onmouseover za screenshots, al to nije toliko bad, zar ne Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.03.2004 16:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fulspectrum wrote:
Evo, sad je ok cijeli site u mozilli, osim sta ne mogu nacentrirat ono onmouseover za screenshots, al to nije toliko bad, zar ne Wink

Glavno da si ti zadovoljna Razz

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 25.03.2004 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
fulspectrum wrote:
Evo, sad je ok cijeli site u mozilli, osim sta ne mogu nacentrirat ono onmouseover za screenshots, al to nije toliko bad, zar ne Wink

Glavno da si ti zadovoljna Razz


da je to glavno ne bi ni pitala za komentare Wink
Ne, ozbiljno, jel sad ok u mozilli?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.03.2004 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fulspectrum wrote:
Ne, ozbiljno, jel sad ok u mozilli?

Jes.
Dao bi se html jos dodatno optimizirat i maknut susvisne stvari [je*iga, pitala si Smile], ali i ovako je kul, sve se vidi Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 26.03.2004 23:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zyz, bi se kako moglo umjesto submit gumba na nekoj formi preko css-a staviti slika neka(gif, jpg)?
Back to top
View user's profile Send private message
solo



Joined: 22 Mar 2004
Posts: 18

PostPosted: 27.03.2004 00:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dalmatianvilla.com
na homepageu imas menije na koje kad dodjes sa misekom u donjem dijelu pise objasnjenje... razmisli o tome da puno ljudi ima 800x600 i da to ne vide ...
a da se to ispisuje/mijenja u gornjem ekranu ?

_________________
pixel + blur = fleka
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 27.03.2004 00:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PsychoPod wrote:
zyz, bi se kako moglo umjesto submit gumba na nekoj formi preko css-a staviti slika neka(gif, jpg)?


naravno, mozes ovako...

Code:
<input name="name" type="image" src="slika.gif"  border="0" />



edit: a mozes i obicni submit button sa css-om...

Code:
input {
   background-image: url(slika.gif);
}


samo mu jos narihtas width i height da dobije dimenzije slike i to je to...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 27.03.2004 02:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
fulspectrum wrote:
Ne, ozbiljno, jel sad ok u mozilli?

Jes.


pa zapravo, u portfolio sekciji na rolloveru webova, slike se pokazaju malo nize nego sto (se meni cini da) bi trebale, vjerojatno bi trebala tocno na podrucju kucice?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 27.03.2004 11:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma, da, slike se pokazuju malo nize, vec sam napisala da ne mogu to nacentrirat da oba browsera pokazuju isto. Imas ti blackduke kakvu ideju, buduci da si "mestar od mozille" Wink ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 27.03.2004 11:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

solo wrote:
dalmatianvilla.com
na homepageu imas menije na koje kad dodjes sa misekom u donjem dijelu pise objasnjenje... razmisli o tome da puno ljudi ima 800x600 i da to ne vide ...
a da se to ispisuje/mijenja u gornjem ekranu ?



Vjerovatno se i svi linkovi na 800X600 ne vide, pa svejedno moraju malo spustit ekran, pa onda skuze da se tekst pojavljuje. Ne znam, narusilo bi mi koncept.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group