Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
to Rail or not?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 29.12.2007 13:03    Post subject: to Rail or not? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pošto se dosta vodi borba oko php-a i njegovih frameworka nasuprot Railsima zanimaju me vaši za i protiv prelaska na railse...
Možete pisat i iskustva prelaska ( naravno, ako ih imate) i sve što je vezano za php i RoR skupa...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
puzz



Joined: 09 May 2004
Posts: 18

PostPosted: 29.12.2007 18:53    Post subject: Re: to Rail or not? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
Pošto se dosta vodi borba oko php-a i njegovih frameworka nasuprot Railsima zanimaju me vaši za i protiv prelaska na railse...
Možete pisat i iskustva prelaska ( naravno, ako ih imate) i sve što je vezano za php i RoR skupa...


Kad sam zadnji put bio na godišnjem, uzeh si par dana da naučim ruby i RoR. I moj zaključak je da je jako praktično. Sve više-manje funkcionira kako bi trebalo, ruby mi je puno ljepši jezik od php-a... Ali nije lijep kao python, ali to je sve stvar ukusa Wink

A zašto nisam prešao na RoR? Čisto pragmatični razlozi, imam već gomilu toga napisanog u php-u. Php je ružan, ali vrlo pragmatičan jezik. I (možda) najvažnije, na svim serverima s kojima imam posla je php već predinstaliran, a RoR treba posebno instaliravati.

...mojih 5 lipa Wink

_________________
Virtualna 360° šetnja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
damir



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 49

PostPosted: 30.12.2007 02:52    Post subject: Re: to Rail or not? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tristan wrote:
Pošto se dosta vodi borba oko php-a i njegovih frameworka nasuprot Railsima zanimaju me vaši za i protiv prelaska na railse...
Možete pisat i iskustva prelaska ( naravno, ako ih imate) i sve što je vezano za php i RoR skupa...



to se svađaju oni koji ne znaju ni jedno i drugo Rolling Eyes

programer koji drži do sebe svake godine nauči bar jedan jezik Wink

_________________
pass the joint ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 30.12.2007 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo sam se uključio u CakePHP community i oni tvrde da je Cake bolji nego što su railsi zato što je php rašireniji bla bla...
Uvijek isti razlozi. No dobro, morat ću malo detaljnije radit sa railsima da vidim što mi više paše.

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nevio



Joined: 25 Dec 2007
Posts: 173
Location: New Jersey / Rijeka

PostPosted: 22.01.2008 21:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo mojeg misljenja....

Php je jedan jako dobar jezik koji je što je jako bitno podržan svugdje ili ti ga tam i di netreba.
Php dobiva na svojoj važnosti tek sada od 5-ice.... 6 se jedva čeka! Sa php-om nemaš apsolutno ništa predefinirano. ono što ima riješeno je u kodiranju a ne u smislu WYSIWYG-a. Kad uzmeš php i nekakav framework kao što su CakePHP ili moj osobno najbolji Zend Framework ili koji god a ima ih brdo onda php dobiva na snazi jer je brži... Sa php-om možeš napravit apsolutno sve osim nekakvih zajebanih stvari kao što su Ajaxacije no ako uzmeš nekakav extra jezik ili skriptni kao javascript onda sa php-om možeš doslovce čuda napravit.
Kod kao takav je ružan ako ga napraviš ružnim. PHP kod može bit fuuul lijep i semantičan da je to nešto za krepat no.....

nikad lijepši nego li kod RoR-a... Ror je jedan fascinantni jezik ( uzeo sam da je ror jezik bez obzira na to da je Ruby jezik a Rails framework ) koji NE LEGA KADA JE AJAX U PITANJU! njegova moć je mislim čak i veća kad se spominje web znaci... ror je favorit ovaj puta... Em što je semantičan, fleksibilan , 4000 puta lakši i manje kompliciraniji nego li php... ima stvari kao što su automatizacija izrade nečega.... postoji stvar koja se zove Scaffold... ili ti ga nešto prejebeno... rad sa bazom postaje nikad jednostavniji... integracija jave je još jednostavnija ili ti ga ROR je nešto što treba počet koristit... stvaranje fajlova i svega eto primjera..... da bi stvorio kontroler koji funkcionira sa rails-om ovo je dovoljno...

ruby script/generate controller Nekakavcontroller

ili ruby script/generate scaffold NekakavScaffold

ovaj zadnji ce ti stvorit oko 10 fajlova samo za tebe od foldera do fajlova i isprogramirat cijeli Create edit delete view sistem za bazu podataka

stoga zaključak

PHP je odličan
RoR je bolji!

I jedan i drugi jezik su odlicni ali ror je nešto na što ja kao php developer svršavam. Ak to nešto znači.. A to što ljudi seru to je već netko napisao... to rade oni koji nemaju pojma ni jedan ni drugi jezik... i ovo bolje sve ovisi o tebi kao osobi.. meni je bolji ror... mozda drugi se bolje snalazi sa php-om to je sve relativno....

_________________
http://hr.linkedin.com/in/neviovesic
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 06.02.2008 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imas u tom slucaju symfony framework koji ti radi na slicnom principu.
Ne kazem da RoR nije dobar ono sto sam ja radio s njim je fantasticno al opet stvar je ukusa a i firme u kojoj radis koju ce ti tehnologiju nametnuti. Iskusan i dobar programer ce u bilo kojem jeziku s kojim vlada napraviti po meni jednako dobar app.

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group