Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Škola video montaže/ post
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chaby



Joined: 19 Oct 2003
Posts: 132
Location: VG/ Kurilovec

PostPosted: 19.02.2008 09:50    Post subject: Škola video montaže/ post Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel ima u Hrvatskoj/ Zagrebu kakva škola/ tečaj za video montažu i post produkciju? Confused Uglavnom više mislim na AE nego neke fensi stvari ko Shake i slične..
Back to top
View user's profile Send private message
Matovilka



Joined: 19 Feb 2008
Posts: 15

PostPosted: 19.02.2008 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema. Mnogi bi to zeljeli ali za sada nista. Montaza na akademiji. Puno su jace 3d udruge u svom nastojanju da nesto naprave.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 20.02.2008 04:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad je u pitanju fancy tu ti spada i AE (što ne znači da ja mislim da je fancy, jer radim u njemu).
Ono što nije fancy i što je zapravo prava roba Smile to su ti NUKE i FUSION.
A za AE tutoriala i online tečajeva imaš na sve strane, za početak pokušaj sa http://www.videocopilot.net/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Chaby



Joined: 19 Oct 2003
Posts: 132
Location: VG/ Kurilovec

PostPosted: 20.02.2008 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za videocopilot.com znam, taj site me i zaninteresiro za AE. Laughing A baš šteta da nema neke škole. Ajd ak vam se da, da mi neko preporuči neku knjigu... više volim papir nego online tutove. Nemam baš neko pretjerano iskustvo, uglavnom sam amater i korisitm Vegas. I nemam nikakv footage, nego editam igre koje FRAPsam. Pa sam mislio ubacit neke fensi điđe miđe, i usput me zaintersiralo jos više ^.^
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 20.02.2008 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Matovilka wrote:
Nema. Mnogi bi to zeljeli ali za sada nista. Montaza na akademiji. Puno su jace 3d udruge u svom nastojanju da nesto naprave.


molio bi te da mi malo pojasnis ovo - koje 3d udruge? i da naprave sto?

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Matovilka



Joined: 19 Feb 2008
Posts: 15

PostPosted: 20.02.2008 21:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je. na 3dhr su mi rekli samo da cekam pa cu da vidim. ja sam poznata po strpljenju pa cekam jos uvijek.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Chaby



Joined: 19 Oct 2003
Posts: 132
Location: VG/ Kurilovec

PostPosted: 21.02.2008 09:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A lol, 3dhr ni ne radi. Razz
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 21.09.2008 01:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ala države name nikakvih tečajeva za nazovimo adob video editing , ubi bože.

javite mi ako se nešto rodi Smile

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 21.09.2008 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kolegica je prije 2-3 tjedna u algebri završila tečaj za Final Cut. idi pa vidi.
sad dal ti treba tečaj za savladavanje programa (terhnički dio) ili montiranja (umjetnički)

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
finaldesign



Joined: 30 Jan 2006
Posts: 80
Location: Croatia

PostPosted: 21.09.2008 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gOrangutan wrote:
kolegica je prije 2-3 tjedna u algebri završila tečaj za Final Cut. idi pa vidi.
sad dal ti treba tečaj za savladavanje programa (terhnički dio) ili montiranja (umjetnički)


final cut je igračka za djecu. adobe premiere je prava stvar...

_________________
FinalDesign Studio
www.final-design.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 21.09.2008 21:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemam final cut i ne planiram preci na njega Confused

imam cs3 komplet.
a zanimao bi me bilokakav tecaj.

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 27.09.2008 21:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

finaldesign wrote:
gOrangutan wrote:
kolegica je prije 2-3 tjedna u algebri završila tečaj za Final Cut. idi pa vidi.
sad dal ti treba tečaj za savladavanje programa (terhnički dio) ili montiranja (umjetnički)


final cut je igračka za djecu. adobe premiere je prava stvar...
OK

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarLon



Joined: 27 Feb 2004
Posts: 12

PostPosted: 06.10.2008 18:30    Post subject: video Add user to your forum ignore list Reply with quote

finaldesign wrote:
gOrangutan wrote:
kolegica je prije 2-3 tjedna u algebri završila tečaj za Final Cut. idi pa vidi.
sad dal ti treba tečaj za savladavanje programa (terhnički dio) ili montiranja (umjetnički)


final cut je igračka za djecu. adobe premiere je prava stvar...


ne lupetaj. Po cemu si to zakljucio?

No da se vratimo na stvar. Ako zelis montirati nauci kako se montira. Final Cut, Avid, Premiere, Sony Vegas, Pinnacle itd. su samo alati. Isto kao sto ti ne vrijedi prckati po Afterima, Shake-u, Nuke-u, Fusionu itd. ako neznas sto je compositing (roto, keying, tracking, paint ...). Dakle odaberi ono sto ti je najdostupnije i nauci tehniku a onda si odaberi u cemu ces raditi (alat). A ove price "ovaj program je bolji a ovaj je sranje" ostavi klincima na raspravu.

Ako mozes priusti si nesto od ovoga:
Montaza:
http://www.amazon.com/gp/product/0240517385
http://www.amazon.com/gp/product/0941188841
http://www.amazon.com/Cut-Editing-Your-Film-Video/dp/094118899X/ref=pd_sim_b_1
http://www.amazon.com/Cinematic-Storytelling-Powerful-Conventions-Filmmaker/dp/193290705X/ref=pd_bxgy_b_text_b
http://www.amazon.com/gp/product/0240807790
http://www.amazon.com/gp/product/1879505622
Walter Murch je inace montirao Cold Mountain na Final Cut-u.

pa pogledaj ovo za compositing
http://www.amazon.com/Digital-Compositing-Second-Effects-Animation/dp/024080760X/ref=pd_bbs_sr_2?ie=UTF8&s=books&qid=1223312191&sr=8-2
http://www.amazon.com/Matchmoving-Invisible-Art-Camera-Tracking/dp/0782144039/ref=pd_bbs_6?ie=UTF8&s=books&qid=1223312191&sr=8-6
http://www.amazon.com/Art-Science-Digital-Compositing-Second/dp/0123706386/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1223312927&sr=1-1

pa malo ovoga:
http://www.amazon.com/gp/product/0240809904
http://www.amazon.com/gp/product/0240806883

Ako si na pocetku onda i kreni od malena. Nađi neki amaterski klub koji se bavi fotografijom i nauci nesto o fotografiji. Uzmi neku knjigu o režiji. Igraj se s bojama u Photoshopu. Uloadaj hrpu materijala i probaj nesto izmontirati. Kupi obicno plavo ili zeleno platno i i napravi key. Snimi nesto obicnom kamerom. Probaj to potrekati. Stabiliziraj sliku. Kupi par reflektora u pevecu za 200kn i slozi rasvjetu. Igraj se. Pazi na detalje. Tako dok ostali isprobaju sve programe i rijese vjecnu dilemu koji je najbolji ti ces znati tehniku i moci ces raditi u svima. A kad izvuces dobar key od materijala iz dv kamere onda ti sigurno nece biti problem ni u HD ili 2k rezi.

Pozdrav.
Back to top
View user's profile Send private message
finaldesign



Joined: 30 Jan 2006
Posts: 80
Location: Croatia

PostPosted: 22.10.2008 13:47    Post subject: Re: video Add user to your forum ignore list Reply with quote

MarLon wrote:

ne lupetaj. Po cemu si to zakljucio?


Prije nekoliko godina sam radio na projektu, i imao sam prilike probati FinalCut i Adobe Premiere, i Premiere se pokazao daleko pouzdaniji u radu, gdje se cijenila brzina/stabilnost.

_________________
FinalDesign Studio
www.final-design.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 27.10.2008 20:44    Post subject: Re: video Add user to your forum ignore list Reply with quote

finaldesign wrote:
MarLon wrote:

ne lupetaj. Po cemu si to zakljucio?


Prije nekoliko godina sam radio na projektu, i imao sam prilike probati FinalCut i Adobe Premiere, i Premiere se pokazao daleko pouzdaniji u radu, gdje se cijenila brzina/stabilnost.
svejedno je dal koristiš final cut il premiere

Last edited by gOrangutan on 28.10.2008 22:55; edited 1 time in total

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Grande



Joined: 15 Sep 2008
Posts: 16

PostPosted: 28.10.2008 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam dugo bio na forumu. Pa da se prilkjucim ovoj raspravi, rekoh sam sebi, i otpunhnem dim cigarete. Otresem pepeo i uhvatim tipkovnicu:

Nisam citao cijeli post, ali dovoljno da sam procitao da si amater i da radis u vegasu. Te da bi htio nesto izmontirati, po meni nista profesionalno, nego za hobi primjenu. Koliko sam skuzio.

Za to ti je dovoljno da pogledas "help" u vegasu.
Potom moras savladavat tehniku montaze i uz malo vremena, za 2 tjedna bit ces sam svoj majstor.

Ja nisam isao u nikakvu skolu, sve sam sam naucio, onoliko koliko mi treba. Naucio sam cackajuci po alatima, cineći pri tome masu gresaka, zatvaranje programa, zivcirajuci se i sl.

Evo ti jedan savjet ako ti moze pomoci:
Za rez na timeline-u koristi "S" na tipkovnici. Za povlacenje dijela koje si prerezao ili opcenito koristi "4" i "6" (brojacani dio tipkovnice, ne one iznad). Time ces dobiti veliku preciznost. Za ubacicanje tranzicije ili FX-a koristi se drag&drop metodom.

_________________
Web | Shutterstock | Dreamstime
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Matovilka



Joined: 19 Feb 2008
Posts: 15

PostPosted: 18.02.2009 00:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pitanje s vrha: jel ima negdje skola da se uci compositing. Jos uvijek nema i moram priznati da je kolega koji je bio skeptican po pitanju 3dhr-a bio u pravu. Naime njiih opet nema, s malom napomenom da je njima primaran 3d. Dakle ako ja sada vas tu pitam koliko vas tu ima da li bi dolazili na praksu u studiu u kojem ja radim, recimo 3-6 mjeseci, sta bi mi vi odgovorili. Pod praksom podrazumijevam da dolazite svaki dan od 9-17 i da ucite raditi a da vas za to nitko ne honorira. Sto bi bio odgovor pitam se....
Mirela
sefica videa
sto raadimo
www.aterstudio.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 18.02.2009 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Matovilka wrote:
Pitanje s vrha: jel ima negdje skola da se uci compositing. Jos uvijek nema i moram priznati da je kolega koji je bio skeptican po pitanju 3dhr-a bio u pravu. Naime njiih opet nema, s malom napomenom da je njima primaran 3d. Dakle ako ja sada vas tu pitam koliko vas tu ima da li bi dolazili na praksu u studiu u kojem ja radim, recimo 3-6 mjeseci, sta bi mi vi odgovorili. Pod praksom podrazumijevam da dolazite svaki dan od 9-17 i da ucite raditi a da vas za to nitko ne honorira. Sto bi bio odgovor pitam se....
Mirela
sefica videa
sto raadimo
www.aterstudio.com


pogledao sam vaš site, odlične stvari radite i sve....

ali da ce neko dolazit 3-6 mjeseci svaki dan on 9-17 za nis mi zvuci malo ludo.... treba i neke pare zaradjivat i od neceg zivit ako vec nemaš rješenu situaciju na neki nacin....

vi to mislite za neke "studente dizajna" ili junior designere?

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Matovilka



Joined: 19 Feb 2008
Posts: 15

PostPosted: 18.02.2009 21:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da. Za sve one za koje se procijeni da jos nista ne znaju, studente, one koji su zeljni znanja.... Pa kada pocnu vracati svojim radom dogovori se honorar u 5 minuta.... Za one koji imaju reelove pa pokazu da sve znaju sami naravno da vrijede druga pravila.
Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
spacestrudel



Joined: 22 Aug 2007
Posts: 13
Location: Čakovec

PostPosted: 21.02.2009 10:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ideja je definitivno pohvalna. Ako imate kapacitet da si možete priuštiti vrijeme zaposlenika na podučavanje, a sigurno ce trositi dosta vremena da to sve ima smisla, onda samo naprijed. Moje mišljenje je da se kroz praksu najviše nauči..

Inace šta se tiće Aftera i tečajeva uskoro bi trebali biti gotovi dogovori oko tečaja za početnike u Zg-u. Za sada neću iznositi više detalja, bude obavijest ovdje.
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 21.02.2009 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zapravo da se vratim na odgovor topika,
ako te zanimaju Afteri, definitvno sve što ti treba je
http://www.videocopilot.net/basic/index.html
http://www.videocopilot.net/products/
i ove premium stvari kao pluginove i ostalo mozeš nabavit lako....
a treba ti i neki komp malo bolji.

Jel zna ko još ovako neki pr0 site?

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
spacestrudel



Joined: 22 Aug 2007
Posts: 13
Location: Čakovec

PostPosted: 22.02.2009 19:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvi koji mi pada na pamet CreativeCOW
http://forums.creativecow.net/
Back to top
View user's profile Send private message
idemodalje



Joined: 08 Apr 2009
Posts: 2

PostPosted: 15.04.2009 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ma mislim da je dobar CreativeCOW

_________________
Igrice kuhanja
Back to top
View user's profile Send private message
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 15.04.2009 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Matovilka wrote:
Pitanje s vrha: jel ima negdje skola da se uci compositing. Jos uvijek nema i moram priznati da je kolega koji je bio skeptican po pitanju 3dhr-a bio u pravu. Naime njiih opet nema, s malom napomenom da je njima primaran 3d. Dakle ako ja sada vas tu pitam koliko vas tu ima da li bi dolazili na praksu u studiu u kojem ja radim, recimo 3-6 mjeseci, sta bi mi vi odgovorili. Pod praksom podrazumijevam da dolazite svaki dan od 9-17 i da ucite raditi a da vas za to nitko ne honorira. Sto bi bio odgovor pitam se....
Mirela
sefica videa
sto raadimo
www.aterstudio.com

Eh, @matovilko, što bi se malo navatala besplatne radne snage, je li? Da li to što će klinci učiti (volontirati) misliš ne naplatiti od klijenata, kad već njih misliš ne plaćati? Pa zašto onda ne organiziraš školu, uložiš u ured zasukaš rukave i naplaćuješ tečaj? Jel bi ih imala šta u 3 mjeseca naučiti? Po kojem curriculumu? Praksa za što? Da li onda nakon prakse garantiraš zaposlenje? Nakon koliko misliš da bi mogla početi plaćati, nakon 6 mjeseci? I koliko para, 3, 4, 5 tisuća? Uz dužno poštovanje, ali nudiš mi jalov i nesiguran proizvod. Zašto ne bi malo riskirala, jesi li poduzetnik ili nisi? Napravi audiciju, zaposli, plaćaj i uvjetuj učenjem, to je jedini ispravan način, ovo mi je malo hijenski, da prostiš. Zašto ne bi bila malo drugačija od domaće branše gdje sam upoznao gomilu pozera koji misle da su skupim igračkama zaslužili da im svi ljube stopala. Što misliš? Pitam se, Matovilko...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gringo20



Joined: 03 Jun 2009
Posts: 2

PostPosted: 03.06.2009 07:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MarLon mnogo hvala na korisnim linkovima, upravo tako nešto sam tražio..

_________________
igrice
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group