Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Veličina slova na vratima vozila

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
File



Joined: 05 Apr 2006
Posts: 64
Location: HR

PostPosted: 03.03.2008 17:49    Post subject: Veličina slova na vratima vozila Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koje veličine moraju biti slova na npr. dostavnom vozilu na firmi, npr. kombi?

Znam da ima neki propis, ali nigdje ne mogu naci..

Radim sam svoj natpis u Corelu, te me zanimaju dimenzije.

Hvala! Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 03.03.2008 18:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I. VOZILA ZA PRIJEVOZ ZA VLASTITE POTREBE

1. Autobus

Članak 15.

Autobus koji obavlja prijevoz za vlastite potrebe mora imati:

– istaknut napis »PRIJEVOZ ZA VLASTITE POTREBE«,

– ime i prezime te prebivalište fizičke osobe, odnosno naziv tvrtke i sjedište za pravnu osobu istaknuto najmanje na vanjskim bočnim stranama autobusa.

Visina slova u natpisu ne smije biti manja od 30 mm i najmanje debljine crte slova 5 mm.

– unutrašnjost autobusa, čistu i neoštećenu (sjedala, podovi, bočne stranice, rasvjetna tijela) i osnovi pribor za interventno čišćenje (metla, lopatica, posuda, spužva i sl.),

– uređaj za zagrijavanje i prozračivanje vozila,

– vanjske površine autobusa neoštećene, a ako su sanirane, sanacija mora biti izvedena uredno,

– svi obavijestni natpisi unutar autobusa (ULAZ, IZLAZ, IZLAZ ZA NUŽDU i sl.) moraju biti na hrvatskom jeziku,

– označen broj sjedećih i stajaćih mjesta u autobusu.

Članak 16.

Autobus kojim se obavlja prijevoz za vlastite potrebe na udaljenostima većim od 100 km udaljenosti od polazišta (u jednom smjeru), pored uvjeta propisanih člankom 16. ovog Pravilnika, mora ispunjavati i sljedeće uvjete:

– značajke autobusa II. ili III. prema Pravilniku ECE-R 36 (međumjesni ili turistički autobus).

2. Teretno vozilo

Članak 17.

Teretno vozilo kojim se obavlja prijevoz za vlastite potrebe mora najmanje imati sljedeće:

– istaknut natpis »PRIJEVOZ ZA VLASTITE POTREBE«,

– ime i prezime te prebivalište fizičke osobe, odnosno naziv tvrtke i sjedište za pravnu osobu istaknuto najmanje na vanjskim bočnim stranama autobusa.

Visina slova u natpisu ne smije biti manja od 30 mm i najmanje debljine crte slova 5 mm.

– vanjske površine teretnog vozila neoštećene, a ako su sanirane, sanacija mora biti izvedena uredno.

Članak 18.

Na bočnim vanjskim stranama odnosno stražnjoj strani zatvorenog tovarnog prostora motornog vozila i priključnog vozila kojim se obavlja prijevoz za vlastite potrebe, može biti napisano samo ime i prezime fizičke osobe odnosno naziv tvrtke koja obavlja prijevoz za vlastite potrebe, ili reklama vlastitih proizvoda.

_________________
www.printshop.hr - besplatne posjetnice
Back to top
View user's profile Send private message
File



Joined: 05 Apr 2006
Posts: 64
Location: HR

PostPosted: 07.03.2008 18:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala, znači zanimalo me veličina slova, znači minimum 3cm visina i 5mm debljina.

Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 07.03.2008 21:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tako kaze zakon... tu u ZD ima jedan serif u stanici za tehnicki pregled koji to trazi da bude na svim slovima koja pisu. Ostali zahtjevaju da 3cm budu makar slova "PRIJEVOZ ZA VLASTITE POTREBE"

_________________
www.printshop.hr - besplatne posjetnice
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group