Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
razglednice

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Domix



Joined: 25 Jun 2004
Posts: 85
Location: Đakovo

PostPosted: 08.03.2008 07:17    Post subject: razglednice Add user to your forum ignore list Reply with quote

u kojem se programu rade..???
da li u veličini 10,5 x 15 cm???

imate li možda neku za primjer, neki template???- ono kako uopće početi raditi razglednicu Very Happy
koliko dođe tisak???

Htio bih napraviti natječaj u svom gradu i dati svima priliku, samo da potaknem malo ljude da se bave grafikom, da ne igraju samo igrice...

hvala na pomoći...

_________________
Svi smo looodi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 08.03.2008 07:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

radiš u bilo kojem grafičkom sw-u - ako će na razglednici biti fotografija možeš ju napraviti u ps-u ili ps u kombinaciji s indesignom. ako želiš na razglednicu staviti neku ilustraciju napravit ćeš u illustratoru ili recimo corelu...
veličine su različite - to uzmeš kako ti paše iz ponude tiskare. tiskare daju i svoje napomene - gudelinese za izradu finalne verzije za tisak kod njih. i ako slijediš te upute uglavnom neće biti problema
besplatnih templatea imaš po webu prilično - imaš ih za indesign vjerojatno najviše al nać ćeš sigurno i za ps
cijena tiska ovisi o broju razglednica, o materijalu na kojem tiskaš - okvirno za par stotina razglednica dođe ti svaka par kuna. pretraži ovaj forum ma ćeš naći linkove na tiskare a tamo možda nađeš i cijene il će ti ih poslati ponudom...

ako ideš u natječaj trebao bi zadati dimenzije i eventualno neki tekst... treba definirati želiš li i izradu designa pozadine il će sve pozadine biti iste. definiraj da svaka osoba može šredati 3-5 različitih razglednica...
i to ti je uglavnom to. gl!

definiraj i da sadržaj designa mora biti autorski (fotografija, ilustracija). to bi se trebalo podrazumjevati al ako daješ klincima tko zna...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
gandolfini



Joined: 05 Aug 2007
Posts: 4
Location: Split

PostPosted: 08.03.2008 12:42    Post subject: Re: razglednice Add user to your forum ignore list Reply with quote

Domix wrote:


Htio bih napraviti natječaj u svom gradu i dati svima priliku, samo da potaknem malo ljude da se bave grafikom, da ne igraju samo igrice...

Ako je ovo zaista motiv, skidam kapu...
Jojo, ti je sve rekao...
Sretno

_________________
www.chao.com.hr - dajte koji bod mojoj majici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Yoda



Joined: 07 Mar 2008
Posts: 47
Location: Čilipi

PostPosted: 08.03.2008 15:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rekla?

_________________
http://www.cilipi.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Domix



Joined: 25 Jun 2004
Posts: 85
Location: Đakovo

PostPosted: 08.03.2008 19:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala vam ja jasno napisanoj pomoći, i hvala na potpori

_________________
Svi smo looodi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 08.03.2008 20:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Yoda wrote:
rekla?

rekla

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 02.04.2009 20:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, meni je upravo prihvaceno nekoliko dizajna razglednica, pa da ozivim ovu temu s par dodatnih pitanja!

Pretpostavljam da sve ide u 300dpi, CMYK + napust 3mm?
Teksta ima, pa cu to u krivulje... A recite mi za straznju stranu, tu ide samo crna, ima li neka caka kod pripreme, neko pravilo kod slaganja onih elemenata? Ili mogu uzeti neku razglednicu, pa po njoj posloziti (ne kopirati, naravno)?

Btw, radim 4 razlicite razglednice, 70% fotografija je mojih (njih desetak), i moj je dizajn...
Pretpostavljam da ce naklada biti 1000 komada... pa bih vas molio za neku okvirnu cijenu koju bih trebao traziti za svoj rad!

Hvala unaprijed! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
iizuzetan



Joined: 26 Aug 2010
Posts: 5

PostPosted: 09.06.2011 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozes u Photoshopu. Corelu, Paint Shop Pro, Paint i jos dosta programa. Instaliras sebi program i lagano, masta radi svasta. Malo po netu pretrazujes otprilike primjere i pokusas

_________________
Igrice
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.06.2011 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iizuzetan, ne spammaj i ne piši gluposti. I gledaj malo datume kad su ljudi pisali, dižeš topic mrtav dvije godine.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group