Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Prozirna pozadina u illustratoru..

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djuki



Joined: 01 Oct 2004
Posts: 22

PostPosted: 17.03.2008 21:01    Post subject: Prozirna pozadina u illustratoru.. Add user to your forum ignore list Reply with quote

..pozdrav..
..napravio sam vektorsku sliku u illustratoru koju zelim isprintati na majcu..
..pitao u studio i rekli da im donesem kao kvalitetan jpg ili tiff..
..kada exportam kao jpg ili tiff oko slike imam bijelu pozadinu koju ne zelim posto bi print isao na crnu majcu..
..dakle kao sta pretpostavljate pitanje je sljedece.....kako se rijesiti te pozadine ili u kojem drugom formatu nositi na tiskanje..


..mislio sam to raditi u printstudiu..ima tko kakvih iskustva s njim ili kakav drugi prijedlog..

..thx..
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 17.03.2008 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj im odnesti u vektorskom PDF-u, s tim ne bi trebalo biti problema, ali mislim da bi im trebao napomenuti da se onda ta naljepnica jos reze po konturi prije peglanja na majicu, da ne ostane kvadrat oko nje.

Nadam se da si skuzio sto je pisac htio reci Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 17.03.2008 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

khm kaj neznate guglati?Surprised

http://www.adobeforums.com/webx/.3bc3cada
http://www.illustratortechniques.com/forum/showthread.php?t=581
http://photoshop911.typepad.com/help/2005/05/clear_backgroun.html

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
djuki



Joined: 01 Oct 2004
Posts: 22

PostPosted: 17.03.2008 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..hmn..
..ovi linkovi bas i nisu od neke pomoci....uglavnom se pricao kako kad ubacujes sliku u illustrator dobiti prozirnu pozadinu,,,mene to ne zanima..

..ja imam vektorsku sliku u illustratoru bez pozadine....kada exportam u tiff slika ima bijelu pozadinu koju ne zelim.....mene zanima dal je to moguce maknuti?!..
Back to top
View user's profile Send private message
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 17.03.2008 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne kuzim zas nebi donio u pdf-u neznam kaj bi tu bio uopce problem
usput, di ima tih di se kvalitetno moze tiskati na majicu i za kolko para Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
djuki



Joined: 01 Oct 2004
Posts: 22

PostPosted: 17.03.2008 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..nemam pojma...posto se ja ne kuzim u to otisao sam danas pitati u kojem formatu da donesem i ona meni kaze kvalitetan jpg ili tiff.....i sada kada sam to probao napraviti problemi..
..budem pitao za pdf..

..ja sam bio u printstudio..print velicine A3, full color, njihova majca..180kna..
Back to top
View user's profile Send private message
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 17.03.2008 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djuki wrote:
..nemam pojma...posto se ja ne kuzim u to otisao sam danas pitati u kojem formatu da donesem i ona meni kaze kvalitetan jpg ili tiff.....i sada kada sam to probao napraviti problemi..
..budem pitao za pdf..

..ja sam bio u printstudio..print velicine A3, full color, njihova majca..180kna..


a ak je moja majica ? Smile
hmm el to puno malo? el moze rec neko ko ima iskustva s tim Cool
Back to top
View user's profile Send private message
ikrizan1



Joined: 17 Sep 2004
Posts: 9

PostPosted: 18.03.2008 01:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moraš exportirati sliku iz ilustratora kao photoshop (.psd) fajl, onda te on pita "options", a ti odabereš high (300 dpi) i "write layers", onda cijelu stvar otvoriš u photoshopu i sejvaš kao tif
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djuki



Joined: 01 Oct 2004
Posts: 22

PostPosted: 18.03.2008 01:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..hodlicno..to je to..
..puno hvala..
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 18.03.2008 09:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma kakav jpg ili tiff,ja sam vec par puta kod njih tiskao i uvijek sam nosio u ai ili cdr formatu ili mozes u pdf!preporucio bih ti onaj print studio u praskoj..ok rade i sve formate normalno primaju...a kolko boja imas i kakav prin ces radit?
Back to top
View user's profile Send private message
djuki



Joined: 01 Oct 2004
Posts: 22

PostPosted: 18.03.2008 23:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..grayscale....a sta se tice printa nisam siguran sta mislis??....A3 format ako na to mislis!?..


..nego kazes da si PAR puta radio....znaci kvaliteta izrade je zadovoljavajuca?!..
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 19.03.2008 00:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim jel direktni digitalni tisak,flok ili mark?razlika je velika a i ovisi o samoj pripremi (kompliciranosti krivulja),broj boja itd.
Back to top
View user's profile Send private message
sonia



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 30

PostPosted: 19.03.2008 11:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

route2 wrote:
djuki wrote:
..nemam pojma...posto se ja ne kuzim u to otisao sam danas pitati u kojem formatu da donesem i ona meni kaze kvalitetan jpg ili tiff.....i sada kada sam to probao napraviti problemi..
..budem pitao za pdf..

..ja sam bio u printstudio..print velicine A3, full color, njihova majca..180kna..


a ak je moja majica ? Smile
hmm el to puno malo? el moze rec neko ko ima iskustva s tim Cool


Koliko ja znam (od zadnji puta kada sam pitala) oni ti nece otisak na tvoju majcu Sad
Sto se kvalitete tice, nikada nisam radila full color pa ne znam. Tiskala sam jednu boju i to je bilo OK!
Back to top
View user's profile Send private message
djuki



Joined: 01 Oct 2004
Posts: 22

PostPosted: 20.03.2008 00:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
mislim jel direktni digitalni tisak,flok ili mark?razlika je velika a i ovisi o samoj pripremi (kompliciranosti krivulja),broj boja itd.



..moram priznati da nemam bas pojma o cemu se radi...
..inace nisam neki expert sta se tice illustratora i crtanja a sta se tice otiska na majce to radim prvi put pa sam totalni pocetnik..

..bilo kakva uputstva, ideje i prijedlozi su i vise nego dobrodosli.. Smile

..thx unaprijed..
Back to top
View user's profile Send private message
miryala



Joined: 25 Oct 2007
Posts: 4

PostPosted: 20.03.2008 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Msilim da bi ti trebali prihvatiti pdf, a ako ne, još ti je jednostavnije isti file (ai) samo otvoriti u Photoshopu i u postavkama namjestiti 300 dpi, cmyk. Takav file samo spremi kao tiff i neceš imati pozadinu kao što vec znaš.
Ja sam upravo radila pripremu za majice, tisak u full colouru.
Pripremu sam im poslala u ai formatu (trazili su vektorski), a kako rjesenje ima u sebi i fotku, nju sam ubacila kao tiff format i clippala u Illustratoru pa nisam imala bijelu pozadinu oko slike.
Tiskam ih u:
Tovedo d.o.o.
Tel: +385 1 2958 114 (gdja. Adrijana Bereš)

_________________
hm
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group