Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Adobe Certified Instructor u Hrvatskoj

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dorian_Gray



Joined: 28 May 2007
Posts: 12

PostPosted: 27.03.2008 14:41    Post subject: Adobe Certified Instructor u Hrvatskoj Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle evo 3 forum na koji postavljam ovu temu, valjda cu ovdje imati srece...
Zanima me kako se moze steci ACI certifikat i dali uopce ima u Hrvatskoj ovlastenih centara za to.
Pred kojih 2je godine sam polozio za web dizajnera Macromedijin(jos nije bio preuzeo adobe) ispit i dobio certifikat te mi se to upisalo i u radnu knjizicu...
Medutim sada kad sam se odlucio specializirati za jedan ili vise proizvoda tj. postati ACI zanima me kako to uciniti i ponajvise gdje , dali se mozda moze preko interneta na sluzbenim str. od Adoba to rijesiti ...
Stvarno bih bio zahvalan ako itko ima kakvih informacija vezanih za ovu temu!
I naravno svi vi koji ste vec ACI kakva su vasa iskustva ,zapravo me zanima koliko je potrebno imati znanja i kakve su vam primanja ako ste zaposleni negdje kao instruktor.

_________________
Imagination is more important than knowledge. - Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 27.03.2008 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Doriane moj, ovako....
Za ACI se polaže online ispit preko nekih od škola ovde kod nas, konkretno ja sam se raspitivao, mislim da je Algebra ili POU ili tako nešto, googlaj malo.
Stvar je u tome šta ispit košta, neznam točno sad, al onako nije super jeftin a ti koji su partneri sa Adobe-om ti ne nude nikakvu pripremu niti uputstva nego oni su samo posrednici prilikom ispita tako da ti u stvari sam moraš sve naučit doć kod njih platit i polagat ispit tipa "multiple choice questions".
Na Adobeovim stranicama imaš sve moguće resurse koje se nude za polaganje ispita al moram ti reć da nisu nimalo lagani, trebaš 100% znati software, ono do kosti!!!
Inače na njihovim stranicama imaš i listu patnera za Hrvatsku pa vidi.
Također, imaš na netu ACI ispite koje služe za vježbu i koji su identični sa onima na kojima polažeš. Ja sam sebi skidao za ACE i imam ih par komada za PS, ID, FL itd.
Svakako nemoj se zaletit, platit, doć tamo a ono.....neznaš. Treba dobro dobro dobro prije sve prostudirat i naučit pa tek onda ići na ispit, jel mislim da nesmiš imat netočnih odgovora, ili ako smiješ to je jako jako mali postotak.
Ja sam odustao od toga jel sam skužia da mi neće pretjerano značit u životu s obzirom da radim kao freelancer i dobro mi je a namjeravam jednog dana otvorit svoju firmu, tako da jedino bi mi taj ispit pomoga pri zapošaljavanju i to što bi bia u Adobeovoj bazi kao ACE, te bi preko njih mogao lakše do nekih stvari al.....kažem nisam tia.
Eto....

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Dorian_Gray



Joined: 28 May 2007
Posts: 12

PostPosted: 28.03.2008 01:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E dakle hvala Bogu na konkretnom odgovoru !
Ja ne znam dali ljudi ne znaju ili ne zele podijeliti znanj s drugima ali po ovim nasim forumima sami kreteni koji diskutiraju o svemu i svacemu a onda kad pitas nes konkretno samo pratis onu malu kucicu u kojoj vidis koliko ih je procitalo tvoj post a "0" se zato ne mice kod odgovora...
Da ne s**em vise .
Segen hvala ti eto ove info mi dosta znace... budem se jos malo raspitao, u astoriji sam polozio ispit za cert. od Macromedie, budem ih nazvao da vidim dali se moze kod njih rijesiti za ACI jer na njihovoj web str nema tih info.

_________________
Imagination is more important than knowledge. - Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message
dompop



Joined: 28 Mar 2008
Posts: 2

PostPosted: 28.03.2008 16:11    Post subject: adobe aci Add user to your forum ignore list Reply with quote

poalgati ispit možeš u Algebri u ZG. Za druge gradove ne znam. ide ovako.
1. pročitaj adobeov user guide koji možeš besplatno skinuti s adobe-ove stranice (barem 3 puta), 1. kompletno sve (podcrtaj što ne znaš) 2. samo podctrano 3. još jednom podcrtano.
2. ispit košta 150 dolara (oko 1150 kuna) za ACE (adobe certified expert)
3. tek kada si ACE možeš polagati za ACI - preporučam jedno ako misliš predavati u informatičkom učilištu, inače nemaš koristi od ACI certifikata.
ACI se radi lokalizirano npr. ispit za Hrvatsku pa si ACI za croatian language a ACE vrijedi u cijelom svijetu.

E da, ispit je naravno na eng. jeziku i traje 90 minuta (trebalo bi biti još dodatni 30 minuta jer nismo eng. govorno područje, ali ja to nisam primjetio), ali su pitanja hardcore.
Rezultat dobiješ za 2 minute a na kućnu adresu stiže diploma za 2 tjedna (otprilike).
Back to top
View user's profile Send private message
Dorian_Gray



Joined: 28 May 2007
Posts: 12

PostPosted: 28.03.2008 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dompop hvala ti puno...
sad sve znam , jedino bih zelio jos znati koliko je lako dobiti onda posao predavaca u nekom od ucilista i kolike su place odprilike?

_________________
Imagination is more important than knowledge. - Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message
dompop



Joined: 28 Mar 2008
Posts: 2

PostPosted: 31.03.2008 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam tražio posao predavača pa neznam jeli tražen. plaće - mislim da nije fiksna nego po satu (neznam koliko)
za to moraš biti ACI, mislim da ako si ACE možeš dobiti posao pa ti učilište omogući certifikaciju za instruktora.

pozdraf.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group