Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Plakat

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 27.03.2008 21:31    Post subject: Plakat Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radim plakat veličine A1 koji bi se tiskao samo u jednom komadu.

Sad mene zanima koliku rezoluciju da postavim, rekli su mi u tiskari 300 dpi no meni se to čini malo previše za tu veličinu.

Da li mogu smanjiti na recimo 150 dpi i da li će biti velika razlika u kvaliteti, tj. da li će kvaliteta slike na kraju biti zadovoljavajuća?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 27.03.2008 21:34    Post subject: Re: Plakat Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
Radim plakat veličine A1 koji bi se tiskao samo u jednom komadu.

Sad mene zanima koliku rezoluciju da postavim, rekli su mi u tiskari 300 dpi no meni se to čini malo previše za tu veličinu.

Da li mogu smanjiti na recimo 150 dpi i da li će biti velika razlika u kvaliteti, tj. da li će kvaliteta slike na kraju biti zadovoljavajuća?


A1 je "mali format" tak da ides na 300 dpi, po mom misljenju donja granica ti je negdje na oko 200-185 dpi sto ovisi prije svega kaj ti je na slici.. (ak imas neku sliku s puno malih detalja onda morabiti veca rezolucija, a ak imas livadu i nebo (ono samo trava i nebo) onda bi moglo proci i 185 dpi

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 28.03.2008 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima zapravo jako malo detalja pa sam stavio 150 dpi na A2 veličinu, plakat nije komercijalan pa ću vidjeti što će istpasti, kompjuter mi je loš pa nisam mogao raditi na više od 200 dpi. Jedva sam ovako napravio.

Zanima me još jedna stvar, recimo da sam radio na A0 plakatu i 300dpi kako i recimo trebam preko cijele širine staviti neku sliku/fotografiju. Kako bi to riješio? Da li bi rastezao sliku jer veličina fotografije bi morala biti preko 7000px?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 28.03.2008 16:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
Ima zapravo jako malo detalja pa sam stavio 150 dpi na A2 veličinu, plakat nije komercijalan pa ću vidjeti što će istpasti, kompjuter mi je loš pa nisam mogao raditi na više od 200 dpi. Jedva sam ovako napravio.

Zanima me još jedna stvar, recimo da sam radio na A0 plakatu i 300dpi kako i recimo trebam preko cijele širine staviti neku sliku/fotografiju. Kako bi to riješio? Da li bi rastezao sliku jer veličina fotografije bi morala biti preko 7000px?


a primjenjues trikove.. sliku prvo lagano zbluras, al fakat lagano, onda ju rastezes. nemas druge.. naravno da onda nece biti moguce dobiti istu na 300 dpi...

najveci ti je problem u svim tim poslovima kaj obicno dobijes fotku koja je vec prije unakazena ili skinuta negdje s neta, pa se narucitelju cini da je ok jer je na njegovom monitoru dost velika i dobro se vidi....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group