Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dizajneri grafita

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 29.03.2008 17:54    Post subject: Dizajneri grafita Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dragi/e,

moja organizacija planira napraviti projekt uređenja zidova nogometnog igrališta i/ili mini teretane koju su mladi otvorili.

napravili bi projekt koji bi uključio vikend radionicu u kojoj bi dizajneri grafita uredili gore navedeno. Svi troškovi bi pokrili putem projekta a konkretan rad bi bio volonterski.
Znači,
vikend na otoku Ugljanu (troškovi smještaja, prehrane i puta pokriveni) tijekom ovog ljeta.
Zauzvrat - nekoliko sati rada na uređivanju zidova lokalnoj igrališta ili teretane i druženja s mladim aktivistima poput mene Smile

Ako ste osobno zainteresirani ili znate nekog koga bi mogli kontaktirati - javite se što prije ovdje ili na PP ili na krijanca@gmail.com ili na mob 099 406 77 69.


Nestrpljivo vas čekamo!
Razz

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 29.03.2008 23:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam pročita Subject kao "Dizajneri granata", haha. (ovo se sebi smijem)
Ajde valjda će se netko javit. Želim ti uspijeh.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 30.03.2008 10:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

baš mi se sviđaju ove vaše inicijative. za svaku su pohvalu. sretno...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 30.03.2008 11:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na podršci!
Volim ovaj forum i stvarno se osićan da ima ljudi koji su voljni pomoći! I zato mi nije teško napisati planove i zamoliti za pomoć u realizaciji (a ipak doziram da ne budem predosadna:) )
Isto ko što bi ja pomogla nekom ako mogu.
Pa ako nekom treba socijalni radnik (razvod, problemi s maloljetnim djetetom, dosada i sl.) - javite se Razz Razz

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 30.03.2008 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mogu te povezati s ljudima koji su zainteresirani za ideju...jedino sto me zanima je kad bi se to radilo?

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 30.03.2008 11:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala ti!!!!!
Dosta ovisi o donatoru. Postoji jedan donator od kojeg očekujem da bi ga ovako nešto interesiralo i taj donator daje financije za stvari koje počinju od 1. kolovoza, tako da smatram da bi radionica trebala biti najkasnije početkom rujna, ali to je najkasnije. Najranije - u prvoj polovici 8.mj.

Ukoliko pronađem financije izvan ovih sredstava o kojima pričam, tada mogu i dizajneri ponuditi neko svoje vrijeme koje im najviše odgovara.

Ono što ne možemo: ne može biti u periodu od :
20. 06. do 5. 07.
jer imamo međunarodni kamp

i ne može biti prvi tjedan 8. mj jer je fešta Gospe od Sniga

Jesam li što pomogla ili dodatno zbunila? Very Happy Very Happy

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 30.03.2008 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Osim grafita također tražimo umjetnike koji oslikavaju (ne sprejom) zidove (tzv. mural art).
Možda ćemo kombinirati (u teretani jedno a na igralištu drugo) a možda ćemo samo jednu tehniku izabrati... Sve ovisi s kim ćemo se povezati.
Vjerojatno ćemo za mural art (ako ko zna bolji naziv - više hrvatski - nek javi!) kontaktirati Akademiju Likovnih Umjetnosti.

Što mislite?

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 31.03.2008 13:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zahvalila bih svima koji su mi poslali e-mail i koji se žele uključiti.
Volila bih da mi pomognete oko projekta... ja osobno ne mogu procijeniti koliko treba da se oslika zid... on je nizak (metar) ali dug (malonogometno igraliste). Ne znam da li govorimo o dva dana rada ili o mjesec dana...
I koliko treba umjetnicima da se dogovore što će i kako će nacrtati...
Možete na ovo odgovoriti na e-mail ali isto tako bi bilo fora da se i tu piše - da što više naučimo jedni od drugih Smile

(za korizmu sam se trebala okaniti konstantnih poticaja da sve ljude uključujem heheh) Razz

hvala svima!!
Razz

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 31.03.2008 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hyperactive_anki wrote:
Zahvalila bih svima koji su mi poslali e-mail i koji se žele uključiti.
Volila bih da mi pomognete oko projekta... ja osobno ne mogu procijeniti koliko treba da se oslika zid... on je nizak (metar) ali dug (malonogometno igraliste). Ne znam da li govorimo o dva dana rada ili o mjesec dana...
I koliko treba umjetnicima da se dogovore što će i kako će nacrtati...
Možete na ovo odgovoriti na e-mail ali isto tako bi bilo fora da se i tu piše - da što više naučimo jedni od drugih Smile

(za korizmu sam se trebala okaniti konstantnih poticaja da sve ljude uključujem heheh) Razz

hvala svima!!
Razz


dva dana. jedan dan. sve ovisi. posto je nizak i dug bilo bi dobro da se detaljnije kaze sto bi trebalo biti na zidu . bas zato jer je nizak Very Happy i dug Very HappyD:DVery Happy
Back to top
View user's profile Send private message
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 01.04.2008 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

što bi tribalo biti na zidu ...
to sam mislila se dogovoriti sa
a) mladima koji tamo igraju nogomet
b) sa dizajnerima koji će biti u projektu.

ima li netko nekku kul ideju? Very Happy

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 01.04.2008 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hyperactive_anki wrote:
što bi tribalo biti na zidu ...
to sam mislila se dogovoriti sa
a) mladima koji tamo igraju nogomet
b) sa dizajnerima koji će biti u projektu.

ima li netko nekku kul ideju? Very Happy


pa prvo se pita onoga cije je to sta bi htio da bude na zidu. nije uopce poblem bilosto napravit. sve se moze Razz
Back to top
View user's profile Send private message
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 01.04.2008 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"dizajner grafita" Very Happy Very Happy Very Happy crtao sam grafite 4-5 godina dok je ta scena još počinjala, i ne znam zašto al ovaj izraz mi tolko ne paše da je to strašno Very Happy Ko da neko kaže "monet - dizajner slika" Very Happy

Inače, i u svjetu grafita ti se pod pojmom "mural" smatra grafit koji je nacrtan na zidu ali koji ima određenu tematiku ili je sastavljen od malko više boja i malko kompleksnije forme... To je ono što ti trebaš...

A kak se to napravi? Skupiš ekipu i veliš im "dečkovi i cure, ovo vam je zid" i ostalo prepustiš njima na volju... Bitno je sastavit nekakv optimalan broj ljudi za određenu duljinu zida. Recimo, ak ti je zid dugačak xx metara računaj da će svakom trebat minimalno 3 metra zida po duljini ali nije pravilo. Grafovi su odlična stvar jer ih uvijek radiš posebno za zid i samim time ih možeš rastegnut, stegnut, zakomplicirat, ubacit neki character il tako nešto...I to ti je to. S obzirom da svaki writer ima svoj stil crtanja, jedino što im možeš natuknut je nekakva tematika koju želiš da se provlači kroz grafove ili u pozadini. Sve ostalo se oni međusobno dogovore. Bar smo mi tak prije delali jer smo se ionako više manje svi bolje ili lošije poznavali (sad je ta scena veća pa pitaj Boga u kojem je to smjeru otišlo)...

Jednu stvar koju bi ti preporučio je da zatražiš skice ili fotke prijašnjih radova. Svi sigurno imaju sketcbook. Najgore kaj ti se može desit je da okupiš 5 ljudi koji znaju kak se stvari rade i znaju baratat sa sprejem i dva početnika koji misle da znaju... Desit će se da u jednom nizu imaš 5 odličnih grafita i par "za*eba" pa će ti cijeli zid izgledat blesavo...
Back to top
View user's profile Send private message
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 01.04.2008 17:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Puno hvala na prijedlozima!!
A ovo "dizajner grafita" - nisan znala što drugo da stavim - imaš neki konkretan prijedlog?
Sve ovo drugo što si reko - itekako ću iskoristiti!

route, zid je od mjesta Smile a mladi su tamo najviše - pa neka bude kako mladi žele!
Razz

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 01.04.2008 21:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hyperactive_anki wrote:

A ovo "dizajner grafita" - nisan znala što drugo da stavim - imaš neki konkretan prijedlog?


ma zezam se, svajedno je kakav je naziv Very Happy Nekakav najuobičajeni naziv za to je "writer" poteko iz činjenice da su prvi "rekognajzani" grafiti nastali u New yorku kao potreba da se individualci i različiti gang memberi ostave svoje "nadimke" što na zidovima što na vlakovima. U početku su se samo ispisivali nadimci kao tekst (znani kao "tag-ovi") a poslije se sve to razvilo u umjetničke sfere, iako je i danas temelj svakog grafita - slovo odnosno nick koji se stilizira na bezbroj načina ... Otud naziv "writer" odnosno u našem grubom prijevodu "pisač" Smile
Back to top
View user's profile Send private message
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 01.04.2008 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako da koristimo hrv. nazive kad ih nema? Razz Razz

btw, imaš super stranicu.

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 19.05.2008 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Već se projekt zahuktava...

Zna li ko cijenu boja za oslikati 80 metara dugi zid (metar visok)?
Koliko dugo bi trebalo petorici da to naprave?
Da li bi se mogla uključiti neka radionica za mlade?

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 20.05.2008 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hyperactive_anki wrote:
Već se projekt zahuktava...

Zna li ko cijenu boja za oslikati 80 metara dugi zid (metar visok)?
Koliko dugo bi trebalo petorici da to naprave?
Da li bi se mogla uključiti neka radionica za mlade?


jedna boja ti je otprilike 30kn. mislim da bi za do 800kn se moglo to ljepo sredit.. mozda malo vise ipak Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 28.05.2008 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dragi grafiteri Wink

ako želite sudjelovati u projektu oslikavanja nogometnog igrališta u Kukljici, javite se na:
krijanca@krijanca.hr
i dostavite primjere svojih dosadašnjih radova.

ukoliko dobijemo potrebna sredstva - radionica će se (cca 4 dana) održat krajem 8.mjeseca u Kukljici.

za sve info: 099 406 77 69
a može i ovdje.

prednost ima tim (firma koja može poslati 4-5 dizajnera, prijatelji koji zajedno rade i sl.).

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 28.05.2008 22:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A oni koji su se javili već prije - a nisu dostavili svoje radove - nek to učine čim prjie Razz

Hvala mi3-iju na ovom prostoru za oglašavanje neprofitnih stvari Smile

Razz

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 04.07.2008 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.zaklada-dadic.hr/

Cool Cool

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 04.07.2008 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hyperactive_anki wrote:
http://www.zaklada-dadic.hr/

Cool Cool


Razz
Back to top
View user's profile Send private message
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 20.11.2008 14:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo detalj za kraj:


_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Ponuda All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group