Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Instalacija XP64 na SATA HD

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
VerbNero



Joined: 05 Feb 2005
Posts: 64
Location: varazdin, lipovnik

PostPosted: 20.04.2008 19:57    Post subject: Instalacija XP64 na SATA HD Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!

Prvo opis problema: Instaliravam XP 64-bitne na SATA disk. Kod pokušaja instalacije ne prepoznaje disk.

Matična je Gigabyte P35 DS3P (rev. 1.1): http://www.gigabyte.com.tw/Products/...ProductID=2533
Hard je Seagate Barracuda 7200.11 320 GB SATA2

Matična ima 2 kontrolera GIGABYTE SATA2 i Intel ICH9R (taj je navodno bolji). Hard je spojen na ICH9R. E sad BIOS. Izgleda otprilike ovako: http://www.bjorn3d.com/Material/revi..._ds4/bios3.jpg

Prvo sam stavio(Integrated Peripherals):
SATA RAID/AHCI Mode-RAID
SATA Port0-3 Native Mode-DISABLED
Onboard SATA/IDE Device-ENABLED
Onboard SATA/IDE Ctrl Mode-IDE

Na intelovoj stranici je preporuka da se stavi RAID i u slučaju jednog diska.
Skinuti driveri Intel ICH9R Driver sa Gigabytove stranice (verzija 7.6.0.1011)->bačeno na floppy.
Boota se sa CD-a, dolazi instalacija drivera (F6), Izabirem drivere (u ovom slučaju ICH9R SATA RAID Controller i sad se treba pokrenuti instalacija xp-a, ali baca poruku da nije pronađen hard. Zatim sam napravio slipstream sa nLite-om (ubacio Intel® Matrix Storage)->to zapržio na DVD pokušao instalaciju (bez F6) i opet nije pronađen hard.

Kad loadam defaultne postavke onda u BIOS-u očita hard, ali kad stavim na RAID ili AHCI onda poslije restarta više ni u BIOS-u nema harda.

Jedino da probam preko GIGABYTE SATA2 kontolera,...Ponestaje mi ideja. Već 3 dana tražim po netu i svaki pokušaj propada. Pošto imam 4GB rama i radim u 3D-u, XP32 mi oduzima pola rama, a Vista nije pogodna za takve stvari.

help ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
VerbNero



Joined: 05 Feb 2005
Posts: 64
Location: varazdin, lipovnik

PostPosted: 21.04.2008 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danas sam loadao defaultne postavke u BIOS-u i ubacio cd od XP-a 32-bit preko kojeg sam instalirao windblowse na starom kompu. Prema tome, sve bi trebalo normalno raditi. Preskačem F6 kod bootanja i ovaj put ne baca poruku da nema diska. Dolazim do xp setupa. Onda idu poruke to continue press enter, I Agree (F8 ) i onda... (ne bi li tu trebao očitati 320 GB?). Kod dijela gdje treba izabrati particiju za instalaciju ili format samo ima ovih 8057MB i ispod piše otprilike cannot access this drive. Dakle, ne mogu birati particiju, a kad pritisnem D (delete partition) baca .

Drugi pokušaj je bio da idem u recovery, ali tamo ima samo D: (CD_ROM) a harda opet nema. Uđe mi u c: i mogu se prebaciti na D:, ali kad hoću natrag na C: kaže da nema diska.

U BIOSU pod defaultnim postavkama čita disk, zamijenio sam SATA kabel, Provjeravao diska dal je živ (kod rada se osjete vibracje=živ je?).
Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group